TomK TomK komentáře u knih

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Rozhodl jsem se, že pana Rhyma si přečtu popořadě a jsem zvědavý na díly, které jsou mi neznámé, protože první případ opravdu dal laťku hodně vysoko :) Prostě Deaver, jeho psaní mi opravdu sedlo a považuji ho za mé oblíbené. Napětí, zvraty a geniální Rhyme ( jeho kousnutí bych okusit nechtěl...).

12.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

I když tenhle díl má více stran než ostatní díly, pořád je to málo a člověk se toho nemůže nabažit! A určitě každý ve škole zažil takovou Umbridgeovou, která mne opravdu vytáčela. Jinak je to prostě Potter jak má být ( závislost) :)

25.03.2018 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Nemohu popřít, že kniha byla skvěle napsaná a četla se opravdu dobře. Akorát musím říci, že jako chlap jsem nepochopil pár věcí v chování hlavní hrdinky a taky, že chvílemi mi byla opravdu nesympatická a nějak jsme si nesedli i tak nějak s ukončením knihy, ale to nemění nic na tom, že budu chtít vědět, jaké bude pokračování :)

17.03.2018 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Celkem dobrý béčkový příběh :) musím říci, že je to trochu změna (chápu, proč je to psáno pod pseudonymem), ale, že by mne to oslnilo, se říci nedá. Jenže chtěl jsem vědět, jak dopadne Richards, díky kterému mne kniha opravdu bavila. Za něj i ostatní postavy hvězda navíc!

26.01.2018 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Prostě Harry. I mudla může snadno propadnout jeho kouzlům. Díl, který se přesouvá do napínavé atmosféry. Paní Rowlingová určitě musela chodit do Bradavic :)

06.01.2018 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Je pravda, že většina knih od pana Cartera má stejný scénář a průběh, jenže co naplat, když to umíte podat? Takhle to umí jen Chris. Udělat vraždy zase pomocí moderní techniky, která se využívá na každém rohu a poukázat na problémy dnešního světa, kdy lidem opravdu na bezpečí v určitých situací nezáleží a nic jim neříká a poukázat na sociální sítě a na jejich využítí, je jednak smutné, ale na druhou stranu ukazuje pravou stránku podstaty problémů dnešního světa, jelikož dnešní doba a chování lidí je opravdu taková a že na detailech opravdu záleží. V tomto je Chris geniální, plus když si přidáte skvělé hlavní hrdiny, morbidního vraha s ještě hroznější maskou a antihrdinu, který se s nikým nemaže, dostanete jasný plán na den. Prostě jednička ve svém žánru!!!

25.12.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Vzhledem k vysokému hodnocení a pozitivním komentářím, jsem si zvolil tuhle knihu i z důvodu, že je psaná formou deníku a pro mne to byli spolu s úvodem, kde se odehrálo první setkání s hrabětem, jediné pozitivní věci na téhle knize. Bohužel, jsem si vědom, že kniha se opravdu odehrává mnoho let před námi, jenže sentimetalita v podobě toho, že každá žena je vlastně dokonalá a každý ji miluje a je ohromen její krásou a další věci, které jsou v knize uvedeny snad v každém druhém řádku, mi opravdu kazili atmosféru a zvědavost, jak to vlastně všechno do sebe zapadne a jaké bude rozuzlení. A s politováním byl konec také opravdu zklamáním. Musím říci za mne, že těch 647 stran bych nedokázal přečíst znovu, bohužel s legendou jsme si nesedli a nemáme důvod k dalšímu shledání.

24.12.2017 2 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Co napsat? Snad jen, že tohle dílo není pro vegetariány, protože je to zase skvěle krvavá kotleta, která má spoustu humoru, vylepšených lidí a skvělého prostředí. Dokonce i příběhová linka mne bavila a měla co nabídnout. S chutí do dalšího chodu!!

14.12.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Naprosto skvělý zážitek! Agatha mne už několikrát překvapila svým uměním, ale tohle bylo něco :) a dostala mne, protože jsem netušil, jaké rozuzlení na mne čeká a musel jsem knihu dočíst na jeden nádech:)

03.12.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Nejslabší díl série? Nesouhlasím! Knihy pana Cartera nelze hodnotit nezaujatě, i když kniha obsahuje pomalejší pasáže, mne vyhovovali a já si vyšetřování Huntera s Garciou užíval. Co se týče obsahu a stylu psaní, nechci se pořád opakovat, ale pan Carter mne opravdu baví a pořád jeho knihy patří mezi to nejlepší, co jsem četl. Povinnost pro všechny chytit Sochaře!!!

03.12.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Chápu ten povyk a reklamu této knihy, protože jsem se od ní nedokázal odpoutat. Mistrně napsané ( přece jenom Nesbo je jen jeden) a zápletka se zvraty a skvělým koncem mi prostě nedala spát. Pokud pod okny uvidím Sněhuláka, začnu být nervózní!!

19.11.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Krvavá kotleta, kterou jsem zhltl i s omáčkou kolem (humor, postapokalyptický svět, béčkový příběh). Grzegorz mne opravdu rozesmál! A příprava na další kotletu je jasná!!

11.11.2017 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Dobře napsaná detektivka, děj mne bavil, zvláště posouvání se v případu a dění v soudní síni stálo za to, ale bohužel jsem se s hlavní postavou moc nezžil a přišla mi nezajímavá, celkem mne i nudila, ale naopak jsem fandil záporné postavě, která mne opravdu nadchla a autor asi ví o psychopatech více než je zdrávo. Díky Sonjimu dávám hvězdu navíc.

06.11.2017 4 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Díky této knize jsem zařadil pana Dána do mé knihovny. Na styl vyprávění a psaní jsem si po pár stránkách zvykl velice rychle a ani vtipné dialogy, kterých je opravdu mnoho, mne nedokázaly odradit (dokonce mne přišli vtipné a nejednou mne donutily se zasmát) . Jsem rád, že i naši sousedi mají autora skvělých detektivek :)

15.10.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jo, jsem po přečtený nadšený. Paní Rowlingová umí opravdu psát tak, že knihu jsem nedokázal odložit ani na minutu, jen kvůli spánku :D Skvělá detektivka ze staré školy u které byl opravdu skvělý zážitek sledovat, jak Cormoran s Robin jdou po stopách vraha. Za mě palec nahoru a klobouk dolů :)

17.09.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Bohužel za mého dětství jsem se Harrymu a jeho světu vyhnul, tak jsem musel doplnit "vzdělání" v pokročilém věku a musím říct, že jsem neprohloupil. Kniha je napsaná naprosto fantasticky a nedivím se, proč byl z toho takový boom. I já jsem se ponořil do světa kouzelníků, i když jsem jen pouhý mudla :D Rozhodně nikdo neprohloupí, když si tuhle sérii přečte v jakémkoli věku :)

11.09.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Musím říci, že tohle bylo trochu odlišné dílo od manželů Keplerových, než ostatní vzhledem k akčnějšímu popisu. Ne, že by mi to úplně vadilo, ale některé scény mi přišli zbytečné, ale nedá se upřít knize její styl psaní, který je opravdu čtivý a zase jsem chtěl zjistit, jak to vlastně dopadne a děj knihy nebyl zase úplně tak špatný, ale taky nepatří mezi to nejlepší v této sérii.

13.08.2017 4 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

" Kdo říkal, že vrah musí mít na rukách krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou". Pan Deaver mne zase potěšil a nejspíš je opravdu velký manipulátor, protože tahle kniha patří mezi další knihy, od kterých se nedá odtrhnout. Asi to bude tím, že jeho příběhy mne dokáží opravdu vtáhnout do děje, který je opravdu skvěle napsaný, i když je jeho styl psaní obsáhlý a jeho popisovaní je velice detailní, tak je okořeněný jedním dějovým zvratem za druhým a takové spojení mne opravdu nenechává klidným a chci víc. Kathryn Danceová mne baví stejně tak, jako Lincoln Rhyme a nemohu jinak než se pustit spolu s těmito geniálními mozky do dalšího vyšetřování! :)

05.08.2017 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Po přečtení této knihy mé srdce zaplesalo radostí, naprosto skvěle napsaná detektivka s ještě lepším vyšetřovatelem. Byl to můj první počin od této autorky a musím uznat, že na tom opravdu něco je, dialogy jsou napsány opravdu na výbornou a když tomu přimícháte ještě humor a prostředí Jerulazéma a vraždu, opravdu dostanete skvělou schůzku se smrtí, kterou si každý milovník detektivek nesmí nechat ujít.

02.07.2017 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tak musím říct, že mne pan Brown mile překvapil. Je to má první kniha od něho a rozhodně se k němu vrátím. Líbilo se mi na knize to tajemno, které nakonec vycházelo na povrch a dedukce Roberta Langdona jsou prostě skvělé. Akorát příběh byl občas dost zamotaný a člověk se musel trochu vrátit, aby vlastně pochopil ten zvrat. Ale jinak velice zajímavé dílo.

02.07.2017 4 z 5