Tomiholula - Příspěvky

Písečná bouřePísečná bouřeJ. Rollins (pseudonym)

Prvá kniha, ktorú som od autora prečítala. Bola veľmi dobrá, napínavá a hneď po nej som chcela čítať ďalšiu .

17.04.2018

O kolečko míň (můj život s autismem)O kolečko míň (můj život s autismem)J. Schovanec

Zaujímavá a poučná kniha. Také mierne nahliadnutie do jeho života.

16.04.2018

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Mňa kniha veľmi zaujala, nevedela som ju odložiť. Veľmi napínavé, a aj napriek niektorým zdĺhavým pasážam sa dobre čítala.

Svědkyně ohněSvědkyně ohněL. Kepler

Veľmi dobrá kniha. Ľahko sa číta, a udrží vás v napätí.

Ledová princeznaLedová princeznaC. Läckberg

Vynikajúca kniha, všetky knihy odporúčam. Veľmi dobrá autorka.

Merlinův les aneb Kouzelná vidinaMerlinův les aneb Kouzelná vidinaR. Holdstock

Pri tejto knihe musím povedať, že mi tam niečo stále chýbalo. Oproti ostatným autorovým knihám slabá.

Les mytágLes mytágR. Holdstock

Najlepšia fantasy kniha akú som kedy čítala. V hlave vám urobí poriadny guláš, ale stojí za prečítanie. Aj pokračovania sú vynikajúce. zaujímalo by ma , či autor niečo pri písaní bral na inšpiráciu alebo mal takú neuveriteľnú fantáziu. Majú čestné miesto v mojej knižnici.

Příběh lvice ElsyPříběh lvice ElsyJ. Adamson

Krásny príbeh, vydarená kniha, tak ako všetky jej ostatné knihy.

DrozdajkaDrozdajkaS. Collins

Veľmi dobre napísaná, takže sa ľahko číta. Podľa mňa kniha bola oveľa lepšia ako filmové spracovanie(ale to tak väčšinou býva). Celú trilógiu som prečítala už viackrát a určite sa k nej zas rada vrátim.

LolitaLolitaV. Nabokov

Po rozporuplných hodnoteniach som nečakala, že kniha bude až taká dobrá. Páčila sa mi, vôbec sa nečítala ťažko, páčil sa mi štýl akým bola napísaná a bez problémov som ju zaradila do knižnice.

16.04.2018

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOC. V. Felscherinow

Vynikajúca kniha o drogách. Každý by ju mal mať v knižnici. Dokonalý príklad ako si pos..ť život zlými rozhodnutiami. Možno by nezaškodilo keby ju zaradili medzi povinné čítanie.

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala. Rozhodne odporúčam, každému kto sa zaujíma o túto tému.

PosolPosolM. Zusak

Ďalšia vydarená kniha od autora. Číta sa ľahko, je napínavá a zaujímavá. Na mňa zapôsobila, a hneď po prečítaní som mala chuť niekomu pomôcť :) Podľa mňa by sa oplatilo aj filmové spracovanie.

Tieň vetraTieň vetraC. Ruiz Zafón

Skvelá kniha. Takisto aj všetky pokračovania sa vydarili. Rozhodne odporúčam.