tomfi tomfi komentáře u knih

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Není to klasický román... spíš "zrománovaná" kronika jedné roty za 2. světové války. Pokud to vezmu takto tak je zpracována velmi, dobře. Je to poutavé, zajímavé, navíc se to celé opravdu stalo a je to součást historie Evropy.

Určitě doporučuji.

09.03.2013 4 z 5

Příběh 47 róninů Příběh 47 róninů John Allyn

Pěkný příběh z historie japonska. Určitě doporučuji... i pokud jste již četli Shogun :)

09.03.2013 5 z 5

Viděl jsem filmy, viděl jsem seriály (myslím že byly dva různé, krátký a dlouhý) ... ale stejně po přečtení prvních pár desítek stran už jsem knihu neodložil... člověk občas žasne i nad příběhem který si myslí že zná :)

27.07.2011 5 z 5

Potopa I. Potopa I. Henryk Sienkiewicz

Zemi napadl nepřítel, ale ta jej překvapivě vítá otevřenou náručí. Ne všichni jsou se zradou smířeni a tak je třeba hodně rytířů, pro které čest znamená více než život.
Ohněm a mečem byla výborná kniha.... tato je ještě lepší.

20.02.2011 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Nádherně jsem se pobavil. Velmi vtipně podaná absurdita válek a vojenského "zřízení".

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Kniha nutí k zamyšlení nad životem a životními hodnotami moderního člověka, k srovnávání kvality života a je zajímavou toulkou k minulosti a tomu jak (možná) přemýšleli nad prvními křesťany. To vše je ovšem takříkajíc v pozadí strhujícího a napínavého příběhu lásky v době kdy i jedno slovo znamenalo rozdíl mezi životem a smrtí.

Pro ty kdo neměli rádi ve škole suchou historii (i pro ty kteří jí rádi mají): toto je cesta jak si část historie velmi záživným způsobem přiblížit, přímo "jako byste tam byli".

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Kniha uchvátí a nepustí, napínavá.