Tomeckova Tomeckova komentáře u knih

Matka země Matka země Knut Hamsun (p)

Přečetla jsem hodně knih, ale tato je pro mě největší literární zážitek. Nikdy bych si ji nevybrala, kniha na mě zbyla před cca 40 lety a od té doby je se mnou. Úplně obyčejný příběh o neobyčejných lidech a tvrdé práci - kdo by si takovou knihu dobrovolně vybral ? Přeji těm, kdo ji ještě nečetl, aby na ně někde zbyla a oni mohli žasnout nad krásnou knihou.

22.04.2019 5 z 5

Lovec duší Lovec duší John Edward Douglas

Velmi zajímavě a čtivě napsaná kniha o naprosto hrůzných věcech. Z knihy bylo cítit, že autor je do své profese naprosto položen. Popis vysvětlení pojmů ale i vývoj této profese jsou v knize perfektně zachyceny. Pro mě to bylo první setkání s literaturou faktu a bylo velmi příjemné. Literatura faktu nemusí být vždy nuda :))

22.04.2019 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Tato kniha je tak krásné vyprávění v tom pravém slova smyslu ! Nikam zbytečně nezabíhá, nikde se nezdržuje, jen nás (čtenáře) vede příběhem ze starého Egypta. Někdy kniha znamená opravdu jen to, co je v ní napsáno.

21.04.2019 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Pro mě studentská klasika, vzpomínka na studentská léta. Myslím, že k této knize nelze uzrát. Je pocitová. Buďto to tak máš, a nebo ne.

21.04.2019 5 z 5

Mzda strachu Mzda strachu Georges Jean Arnaud

Výborný film a ještě lepší kniha.

05.04.2019 5 z 5

Ponorka Ponorka Lothar-Günther Buchheim

Neskutečný zážitek. V tomto případě kniha i film, což se stává opravdu málo kdy. Navíc v tomto případě je autor knihy účastníkem příběhu. Jsem ráda, že vše přežil a mohl tuto knihu napsat.

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Pro mě nejlepší válečný román, jaký jsem četla. Pohled z "druhé strany" byl pro mě velký zážitek. Kniha je velmi čtivá, napínavá a svým obsahem nestandartní. Kdo má rád válečné romány, neměl by si tuto knihu nechat ujít.

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Krásně napsaná sága. Popis doby, ve které se příběhy několika generací odehrávají, byl neskutečný.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Jedna z mála knih, která se mi nelíbila. Nebylo do námětem, ale formou. Nezvykla jsem si na styl.

26.03.2019 1 z 5