TomD TomD komentáře u knih

Tma Tma Jozef Karika

Kniha se četla velmi dobře. Rozuzlení na konci je děsivé, ale vzhledem k tomu, že to je má 4. kniha od Kariky, tak mě ani nepřekvapuje. Zkrátka, žádný fádní předvídatelný konec. A happy end? To už vůbec ne.

25.02.2024

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Dobrý den všem. Moc strašidelné to nebylo, ale příběh byl pěkný. Kniha mě chytla a otevřený konec dává šanci k napsání druhého dílu nebo k úváhám čtenářů. To je totožné jak u karikovo Trhliny. Paní Karolová mě překvapila a určitě si něco dalšího od ní přečtu.

08.05.2023 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Jsem opět nadšen. Krásné detailní popisy míst a událostí. Poutavě napsáno, zkrátka: niedlovské.
Pravda, určité dějové linky jsou totožné jak u Vřesovštích, někdo by řekl, že se možná autor sám vykrádá, ale za mě zase dobrý. Těším se na další.

20.03.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

(SPOILER) Dávám plný počet *. Začátek mě nadchl, taky jsem vyklízel starý dům, ale bez trezoru . Potom chvilku nudnější, ale po 2/3 super příběh. Jiný nejiný dům, fotka, super nápad. A konec, o kterém jsem celou noc přemýšlel. Je to rozporuplný příběh, ale nakonec se mi to líbilo. Každopádně, až přijdou kámoši, ať jedu s nima na trek na slovač, tak asi víte, kam je pošlu.

01.02.2023 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Kniha se četla jak po másle, za tři večery. Detailní popisy se povedly, jak kdyby tam čtenář byl. Děj byl mrazivý a to doslova. Dokonce jsem i na mapách hledal místo, kde se to odehrává. Některá rozuzlení byla překvapivá, ale konec. Ten konec. Osobně bych to viděl na několik variant, jak to ukončit. Ale takhle. Tímto koncem se toho moc nevysvětlilo, nebo jsem to nepochopil a tím mě to trochu zklamalo. Ale jinak moc pěkně napsáno a už se těším na Trhlinu.

03.01.2023 4 z 5

Kadanland Kadanland Stanislav Dvořák

Jakožto kadaňák jsem si knihu koupil a docela rychle přečetl. Mě, který jsem znalý všech míst, kde se kniha odehrává, se docela líbila. Možná až zbytečně moc autor zabrouzdává do některých popisů, detailů. Ale jinak pěkná kniha. A vím, že to je jedno, ale panelák na obrázku, mohl být taky z Kadaně, takovýhle tu vůbec nemáme.

19.01.2022 3 z 5

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Nevím nevím. Akční to bylo, zatím ze všech nejvíc, ale já ty zombíky ňák nemusim. A co mi teda úplně nejvíc vadilo, byl Babiš, Goťák a Sobotka v obchoďáku. Za mě, tuhle pasáž bych úplně vynechal. Vždyť trpí ztrátou paměti, ale kdo jsou tyhle tři, ví hned. No, těšim se na další pokračování, ale snad mě to víc chytí.

10.01.2022 4 z 5

Róza, Háňa a tajný život lesa Róza, Háňa a tajný život lesa Tereza Kopecká

Moc krásná kniha. Četli jsme si ji s dětmi před spaním.

23.11.2020 5 z 5

Dobrý princ Dobrý princ Bill Willingham

Ambrož je super, ale Modrák je můj hrdina. Kampak to povede s Růžou???

11.10.2020 5 z 5

Synové impéria Synové impéria Bill Willingham

Hezké, jako celá série.

25.09.2020 4 z 5

Vlci Vlci Bill Willingham

Nahá popelka, Mauglí hrdina a Wolfiho návrat. Super díl.

17.09.2020 5 z 5

Arabské noci (a dny) Arabské noci (a dny) Bill Willingham

Dobré. Jako celá série

08.09.2020 5 z 5

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Jako všechny niedlovy knihy, bomba od začátku do konce. Napětí a akce na pozadí skutečných událostí a lidí.

28.06.2020 5 z 5

Pták a veverčák na útěku Pták a veverčák na útěku James Burks

Pěkná oddychovka. Díky

25.05.2020 5 z 5

Tajemný ctitel Tajemný ctitel Erica David

Jezké čtení

08.04.2020 3 z 5

Docela pěkné čtení, ale úplně stejně jako film, mě bavila z celé série nejméně. A přitom je zrovna tento díl veden jako nejlepší film z celé série. 5 hvězdiček dostal ode mne proto, aby nekazil průměr selé sérii.

02.04.2020 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Hezké čtení.

22.02.2020 5 z 5

Pětidomí Pětidomí Tomáš Přibyl

Pěkné, čtivé a svižné.
Děkuji Tomášovi Přibylovi za pěknou knížku a hezkých pár večerů s Věrou a Tomášem. Autor se držel pěkně tématu, trefně popisoval situace a děj na bojišti a moc extrémně nerozplétal vztahové nitky. Mě se to líbilo a jdu se podívat po dalším jeho díle.

12.02.2020 5 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Je to hezké a napínavé čtení. Co více dodat, abych nespoileroval ????????

22.01.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Super, paráda. Do posledních chvil jsem nevěděl, kdo je vrah. Teda myslel jsem tak tři lidi, nakonec to byl někdo úplně jiný. Jak to všechno skvěle zapadlo. ????????????Parádní dílo, podle mě, jedno z nejlepších.
Ještě velká pochvala paní Kryštůfkové, překladatelce. Díky.

15.01.2020 5 z 5