tomasek5287 tomasek5287 komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Bohužel až u páté přečtené knihy jsem si uvědomil, že kniha je z větší části adresovaná hlavně dospívajícím dívkám. No co naplat. Ze začátku vezmeme Celeanu Sardothien a hodíme ji do koše a místo ní je tu něco jako královna, která ovšem štve i toho největšího sympatizanta za otravné, majetnické a vyloženě příjemné dívky. Knize hodně prospěli občasné pohledy do Dorianovi mysli a rozdělení na 2 dějové linky. Jsem za ně fakt rád, upřímně. Nejsem sice fanda zbytečného násilí, ale tyhle čarodějnice mají prostě něco do sebe. Hodně věcí dojde svému zdárnému konci a tyhle události posouvají Aelin zase o pořádný kus dál. Nutno také dodat, že je tu pár hodně promyšlených zápletek a mid-blowing plot-twistů. Inu, co dodat, kniha prostě baví a až na těch prvních asi 260 stran opravdu povedená.

09.10.2018 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Některé pre-quelové knihy, filmy jsou lepší číst nebo vidět až po hlavní dějové lince, v tomto případě to tak není. Krásný úvod k fantazi sáze ze světa Eriley, respektive Andarlandu, kde je magie zakázaná a země se ohýbá pod příkazy krutého vládce na trůně. Knihu jsem si užil, i když jsem četl první 3 knihy série a až pak tuhle a možná proto mě ten konec tak hrozivě dojmul. Kniha vysvětluje některé otazníky a dává vám odpovědi na budoucí ;). Tak na co ještě čekáš? Mám radši číst knihy k maturitě? Knihy co mě obohatí vědecky, umělecky nebo kulturně?... V Krysařovi, Divé Báře nebo Ivanehovi, svoje komplexy nevyléčíš, tak nalistuj Skleněný trůn a jeď kamaráde. Jen jeď.

09.10.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Ve třetím dílu se najednou rozvíjí spousta dějových linek a o žádné se nedá říct, že není povedená. Rozvíjí se nám tu spousta fantasy prvků, které jsem od začátku tak hladově vyhlížel, objevují se tu nové postavy, dozvídáme se více a více z příběhu Eriley a Cealeny a několikrát jsem měl za dobu četby ten známý hlad po dalších a dalších stránkách a to se o předchozích dílech upřímně moc říct nedalo. Až na plitký, přehnaný... dobře, šokující konec jsem byl velice spokojený navzdory, ne moc kladným pocitům z předchozích dílů, tenhle byl skvělý.

28.08.2018 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Do půlky se zase jenom plácá a komu se z těchto důvodů příliš nelíbil první díl, tak bude rozpačitý, zda-li se vůbec na tuhle fantasy cestu vydal dobře. Ale od půlky kniha nabere na obrátkách a klidně a pečlivě připravuje půdu pro další díly. Celý příběh se zamotává, dovídáme se překvapující zjištění a závěr je opravdu ryzí žánrová lahůdka. Takže čtenáři, přetrpte ještě tento díl a vrhněte se na třetí, který už žádné slabé části neobsahuje a je to jenom skvostná fantasy jízda.

10.07.2018 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Neskutečná knížka. Opravdu. Nutno ale říct, že kniha je opravdu pro pejskaře, lidi co mají doma pesana, kterého milují. No a těm se bude kniha číst velmi hezky. Ostatní zaujme jednoduchý, ale silný příběh, plný zvratů, dojemných, zábavných a šokujících příhod a ten konec... Na ten budu ještě vzpomínat dlouho! Kdybych nebyl ve vlaku plném lidí, rozbrečím se jak malý kluk. Plný počet pane Cameron.

13.06.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

RE: Edit
Potom co jsem dočetl prequelový díl Krvavé ostří, který je příběhem zasazen před tuto knihu, mi hodně věcí došlo a přidalo na celkovém dojmu, takže je pro vás asi lepší si jej také přečíst. Nechám to na vás.

Kniha ze začátku nadchne, ale pak extrémně zabrzdí, že jsem měl chuť ji i odložit. Vylepšovali to sice mírně, některé pasáže, ale moje očekávání o vražedkyni, která je drzá, nenechá si nic líbit, nezná lásku ani přátelství, dělá lidem zlomyslnosti a chová se jako by jí svět patřil, se nenaplnili. Pak ale kniha překvapí, některými záhadnými zjeveními, odporným milostným trojúhelníkem a nakonec... Vás ta kniha prostě dostane a budete chtít číst další a další, příběh Cealeny Sardothien je prostě okouzlující a zajímavý a autorka celý svět Eriley popisuje moc pekně a čtivě. A to, je asi hlavním tahákem celé knihy. Čtivost.

13.06.2018 4 z 5

Kocour, který pozoroval lidi Kocour, který pozoroval lidi Jeffrey Moussaieff Masson

Toho filozofování mohlo být klidně víc! Příjemně čtivá, útlá knížka, ve které se dozvídáme mnoho z buddhismu a samozřejmě také ze vztahu člověka ke zvířatům. Nutno říct, že číst o pohledu zvířat na naše chování k nim je velice zarážející a smutné. Některé části byly srdceryvné, některé veselé a jak už jsem řekl filozofování si tady užijete, prakticky je o tom celá knížka, ale pro mě toho mohlo být trochu víc, jako třeba od pana Coelha.

13.06.2018 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Mistrně zpracovaný psychologický mini-román, který svým katarzním koncem donutí nejednoho sebevraha obrátit minci. Veronice jsem fandil, bylo to inspirativní, dojemné, poučné... krásné. Autor sice místy přešlapoval, ale obdivuji jeho um a zručnost, kterou do tohoto díla vložil. Klobouk dolů pane Coelho.

08.04.2018

Pád Guvernéra 2 Pád Guvernéra 2 Robert Kirkman

Začátek knihy ve mě probudil jisté protichůdné pocity. Chci aby ten magor žil? Ale nakonec, hlavně díky Lily se zase do Philipovi situace vžiji a dokonce své oblíbence z Atlanty začínám, takříkajíc nenávidět. Což mě velice překvapilo. Začátek tedy skvělý, ale pak přijde ta VELKONUDNÁ bitva mezi dvěma tábory, která se furt točí kolem toho samého až to člověku začne připadat šílené jako sám Guvernér. Ke konci, kdy už je tedy po všem se jedna kapitola uzavře a další se teprve bude psát. Dojemný závěr tedy zvedá hodnocení, některé okamžiky bitvy, kousáci, strašlivá a jímavá úmrtí, napětí a atmosféra jsou na knize skvělé, bohužel to ale nebude pět, nýbrž čtyři hvězdičky. Momentálně ve mě převládá pocit, přečíst si další díly, ale... snad až někdy za čas.

27.03.2018 4 z 5

Pád Guvernéra 1 Pád Guvernéra 1 Robert Kirkman

Až v této knize se plně projevilo geniální spojení s komiksem. Musel jsem si pár svazků přečíst (27, 28, 29, ...) a pochopil jsem jak to celé autoři plánovali a musím říct. Pecka. Vynikající díl, kousáků ubylo a přidalo se velkou měrou na násilí, taktéž je tu patrný výrazný vývoj postav. Knížka nebyla ani tak dlouhá, takže nenudila a letmé přešlapování na místě mi ani tak nevadilo. Konec mě velice nažhavil na další díl a těším se na závěr série.

16.03.2018 4 z 5

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Kniha je rozhodně méně čtivější než-li první díl. První se četla jedním dechem, zatímco druhá už jen tak ze zajímavosti, kdy že už tam konečně přijde ten Guvernér. Ze začátku se tu setkáme s nějakými random postavami z nichž všechny, až na Joshe, jsou vám víceméně fuk a musíme najednou řešit jejich osudy a příběhy, místo toho, abychom hnedka navázali na příběhovou linku z prvního dílu. Což trochu zamrzí. Napětí a akce stále perfektně vybroušené, všudypřítomní kousáci dejme tomu, ale nemůžu pochopit, jak se z toho ustrašeného Briana z jedničky stal ten šílený, zvrácený despota Guvernér, jehož částí v knize bylo jako šafránu - i když stály za to - a to otravuje ze všeho nejvíc. Celkově kniha méně dobrá oproti prvnímu dílu, ale ještě tu máme od Kirka a Jaye další 4 tak uvidíme, kam tohle celé směřuje.

07.03.2018 4 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Jsem fanoušek seriálu a knihu jsem dostal k Vánocům. Byl jsem ze začátku mírně rozpačitý, ale s postupným seznamováním s postavami a post-apo světem, který autoři skvěle vykreslují jsem tomu propadl. Kniha se čte jedním dechem. Skutečnost, že Guvernér byl dříve jen hrozný, upejpavý strašpytel je zajímavá a o to zajímavější je jeho vývoj a šokující konec! Chemie mezi postavami je popisována realisticky, čtivost výborná, sprostá slova a nechutný zombie svět skvělý. Plný počet.

20.02.2018 5 z 5