Tom87 Tom87 komentáře u knih

Potíže s hlubinnou psychologií Potíže s hlubinnou psychologií Rudolf Starý

Najlepší a najzrozumitelnejší úvod do Jungovej psychológie, aký som kedy čítal. Na autentickosti jej pridáva aj to, že bola písaná v časoch hlbokej totality, kedy neboli prístupné Jungove diela v čestine a ani v slovenčine (aj ako ostatné diela západných mysliteľov).

07.03.2024 5 z 5

Síla introvertů Síla introvertů Sylvia Löhken

Prvá polovička kniha bola v pohode, ktorý bol taký všeobecný úvod. Len druhá polovička knihy bola slabšia, ktorá sa zaoberala manažérskymi schopnostiami a ako v ňom uspieť, v domnení autorky, akoby každý introvert pracoval v manažmente. Ťažkosti pri čítaní bolo v knihe veľmi veľa dotazníkov. Hodnotenie je relatívne. Pre introverta pracujúceho v manažmente môže byť celá kniha prínosom.

19.11.2022 2 z 5

Kľúč k zmysluplnému životu Kľúč k zmysluplnému životu Elisabeth Lukas

Veľmi inšpiratívna kniha, ktorá vám dodá veľkú chuť do života a zmysluplnejšie ho prežiť.

19.11.2016 5 z 5

Rozum a kultura Rozum a kultura Ernest André Gellner

Skvelá kniha, ktorá popisuje dejiny a vznik modernej racionality.Nie je to suchá a nudná akademicka kniha, ale veľmi živá a inšpiratívna. Zároveň je to obhajoba rozumu voči narastajúcemu iracionalizmu v západnej civilizácií, či už sú to orgie konzumerizmu, alebo čoraz narastajúca obľuba siekt, ezoterizmu, atď.

12.07.2016 5 z 5

Filosofie umění a náboženství a jejich vztah k mravnosti a státu Filosofie umění a náboženství a jejich vztah k mravnosti a státu Georg Wilhelm Friedrich Hegel

Prijateľný a čitateľný úvod do Hegelovej filozofie.

17.06.2016 5 z 5