Toledo Toledo komentáře u knih

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

O dost slabší druhý díl.
Je pravda, že z prvního jsem byla úplně u vytržení, takže jsem ani neočekávala, že by "vynucené" pokračování bylo na takové úrovni. Ráda jsem si to však přečetla, bylo to milé a bez zbytečných dramat.

17.04.2024 3 z 5

Údolie Údolie Bernard Minier

Mě to pořad baví i když je to vlastně pořad o Julienovi či Marianne. Proste to tak nějak u nich vždycky skončí. A ja si kupuju pořad další a další dily, protože je to vždycky jízda. Takže opět 5*

14.04.2024 5 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

O kousek horší než předchozí díl - jak co se týče děje, tak i postav. Nesedl mi moc ani jeden z nich.
Jinak ale určitě pěkně našlápnutá nová série, určitě se pustím do dalšího dílu pokud bude - možná o Dantem ? - to by mě asi bavilo :)

03.04.2024 3 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Tak tohle mělo všechno, co si od tohoto žánru představuji. Super postavy, skvělý příběh a napětí s erotikou. Skvěle napsané, už se těším na další díl.

01.04.2024 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Vskutku zajímavé čtení, která vám v mnohých věcech určitě otevře oči. Některé výsledky výzkumu jsou věci, které již určitě znáte , ale je to pěkne vysvětlené. Některé poznatky pro mě byly nové a určitě se nad nimi zamyslim. Doporučuji přečíst.

01.04.2024 4 z 5

Mladík / Událost Mladík / Událost Annie Ernaux

První povídka je velmi krátká (ostatně jako celá kniha) a moc mě nazaujala.
Druhá je opravdu syrové výprávění o snaze dostat se k potratu ve Francii kolem roku 1963. Úplně to se spisovatelkou prožívate a bylo mi ji hrozně líto.

16.03.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Knihy od paní Niny mám moc rada, četla jsem všechny a i tato románová se moc povedla. Ukazuje nám příběh KLDR trochu z jiné strany, než na který jsme zvyklý, ale je to stejne důležité k pochopení tohoto fenoménu.
Ten konec mě však prekvapil, více psát nebudu abych nespoilerovala.

13.03.2024 4 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Knihu jsem našla vystavenou v knihovně a zaujala mě obálka a hodnocení. Bohužel obsah už moc nenějak mi ty myšlenkové pochody postav nedávali smysl, bylo tam mnoho postav, které mě vlastně nezajímali (příprava půdy pro další dily?) a celkově to nemělo šťávu. Do předchozího dílu ani dalšího se pouštět nebudu.

09.03.2024 2 z 5

Klub rozkoše Klub rozkoše Jüne Plã

Rychlo čtení se spoustou obrázků a tipů. Líbilo se mi to, je to vtipně napsané a určitě nové, takže za mě ano, více takových knih které o sexu píšou otevřeně.

07.03.2024 4 z 5

Zlatá horečka Zlatá horečka Tomáš Forró

Venezuela a její osud mě fascinuje a proto sahám po skoro všech knihách s tímto tématem. Na tuto jsem se moc těšila i díky hodnocení které tady má.
Bohužel však musím hodnotit jako průměr, četla se svižně, ale ne vždy záživně. Pokud vás tento fenomén zajímá, doporučila bych spíše "Venezuela, rozklad ráje" - její zpracování mi sedlo lépe.

04.03.2024 3 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Po hodně dlouhé době jsem se vrátila k hokejistům z Briaru a zase mě to bavilo. Celkově je série fajn, takže nešlápnete vedle.
V tomto díle byly obě postavy sympatické a uvěřitelné, takže za mě ano.

22.02.2024 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi je sázka na jistotu, její témata jsou vždy hluboká a skvěle zpracovaná, ani zde tomu nebylo jinak.
Ubírám jednu hvězdu za prostřední část knih, přišlo mi to už trochu natahované a nemohla jsem se dočkat soudu.
Jinak ale perfektní !

21.02.2024 4 z 5

Piko: Junkies' lives matter: Na životech feťáků záleží Piko: Junkies' lives matter: Na životech feťáků záleží Pavel Šplíchal

Skvěle napsané, brano napříč různými tématy spojenými s drogami.
Nejvíce mě ale bavily příběhy samotných uživatelů drog a jejich důvody a traumata. Každý má za sebou jiný osud a je nesmírně zajímavé si tyto příběhy číst.

11.02.2024 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Čekala jsem celou dobu, CO bude ten důvod takového rozhodnutí a během vyprávění už jsem si začala dělat obrázek, který se nakonec potvrdil. Docela síla, ale také dost neuvěřitelný příběhčetlo se to však dobre, zajímavé vyprávění stran obou postav.

06.02.2024 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Dávám jednu hvězdičku dolů, protože ten začátek byl opravdu bolestivý - na cca 50-100 stranách pořád to samé, až byli oba na facku. Zbytek knihy jsem pak sjela skoro na jeden zátah a moc si to užila.

01.02.2024 4 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Opět skvělá práce i když ten konec tedy možná přitažený trochu za vlasy. Na posledních pár stránkách se vyřeší skoro 3 případy ? No ale co už, opět skvělá jízda. Lincoln nikdy nezklame.
Doporučuji celou sérii, každý díl je z jiného prostředí, ale vždy skvělě propracovaný do posledního detailu. Někdy mnoho postav, ale dá se to.

26.01.2024 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ze série rozhovorů od p.Moravce mě tento bavil nejvíc. Věřím, že zejména kvůli tomu, že je to něco co zažívám pravidelně (cesta letadlem), takže mi to bylo bližší než ostatní díly.
Kvalitu si však drží všechny knihy vysokou.
P. Hecl se moc dobře čte a jeho vyprávění je zábavné i poučné najednou. Super kniha !

19.01.2024 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Moc příjemný příběh z krásně vykresleného prostředí periferie Londýna. Pěkne se to četlo, ale občas mi to přišlo už příliš natahované.

13.01.2024 3 z 5

Minutky Minutky Veronika Jonešová

Hodnotím o chlup lépe než předchozí díl, protože hned od začátku to nabere plné obrátky.
Setkáváme se opět se Samuelem, ale také i s jeho dětmi a láskami - moc pěkné vyprávění, které mě bavilo. I další postavy mají k příběhu co říct, ale nebudu jmenovat abych nespoilerovala.

10.01.2024 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Napínavý příběh z posledních měsíců vlády Ceausesca a vůli lidí skoncovat s režimem. Měla jsem to přečtené hned. Skvěle popsaný příběh s historickymi fakty na pozadí.
Moc doporučuji

07.01.2024 5 z 5