tlampač

Probuď se a zpívejProbuď se a zpívejZ. Zapletal

Jako cestovatel je ZZ nepraktický blbec a o to tu šlo především, o to nic nevylhávat, jak šli a všecko bylo boží... protože nebylo.

Proč se mi to líbí? Cestuju naprosto stejně zhovadilým stylem a co víc, dělám to programově, potřebuju trpět a masochisticky se nad sebou smát :D

Naše partaNaše partaK. Ptáčník

Podle mého názoru nejlepší česká dětská knížka, je to "prdel", je to realita a přesto snový prázdniny. Odzkoušel jsem už na další generaci a jsou z toho naprosto stejně PAF!

Toulky s CharleymToulky s CharleymJ. Steinbeck

Kniha je to krásná, i když snad celá ta reportáž/road story je smyšlená.
I v samotných USA je dílko dodnes jakýmsi kultem, který ovšem trochu dekultivoval Steinbeckův syn, když potvrdil, že kniha je spíše literární fikcí.

Přesto se jedná o knížku velice podstatnou, protože nejenže skvěle ideově doplnila Kerouacovskou odysseu OTR, ale pomohla být stavebním kamenem, respektive inspiračním zdrojem i pro další autory.

Například Jacques Poulin díky Toulkám s pudlem napsal své Volkswagen blues http://tlampatch.blog.cz/1102/road-stories-volkswagen-blues-recenze
a "indián" William Least Heat-Moon své Modré silnice http://tlampatch.blog.cz/1103/william-least-heat-moon-modre-silnice-cesta-do-nitra-ameriky-1983-1999

04.01.2015

Hovězí kostkyHovězí kostkyE. Hakl (pseudonym)

Povídky Démoni ticha, Ztracené odpoledne, Vzácná paní, to se ví jsou TOP a dlouho jsem nic tak dobrýho nečtl...

O Americe a AmeričanechO Americe a AmeričanechJ. Steinbeck

Nadčasovost knihy a z ní pocházející mrazení - to jsou důvody pro přečtení. Globalizace totiž není fenoménem dneška, započala už kdysi dávno.

Modré silniceModré silniceW. L. Heat-Moon

Opravdová reportáž z cestě po USA.
Autobiografická, bilanční, unikátní rovněž v zachycení proměn americké kultury i ekonomiky a z toho plynoucí, americký venkov a americký sen devastující globalizace

04.01.2015

Jenom ne strachJenom ne strachO. Rambousek

Kdybych utíkal já, udělal bych to líp a to si opravdu myslím.
Ale jako námět pro film by to bylo dokonalé, ta knížka je skvělá roadka.
PS Nevyznamenat - nikdo o to nestojí a nikomu to nepomůže.

04.01.2015

Pohádky pro děti, mámy a tátyPohádky pro děti, mámy a tátyH. Doskočilová

Top ilustrace v původním vydání!

04.01.2015

Moje zlatá řemeslaMoje zlatá řemeslaI. Klíma

Zeměměřičská zažehla moji lásku k Železným horám a kousíčku přilehlého Polabí.

Neděle s BardotovouNeděle s BardotovouJ. Hubač

Na první začtení nudná, ovšem pokud přistoupíte na Hubačovu hru, pak dokonale nihilistická a velmi dobře popisující realitu let šedesátých a tehdejšího českého "gulášového socialismu".

Báječný rok (deník 2005)Báječný rok (deník 2005)M. Viewegh

Chtěl jsem toho maloměšťáka, nabubřelce a pyšnostu pochopit a on se mi naservíroval na stříbrném podnose. Bezvadná a velmi otevřená zpověď a popravdě i díky deníku mě už jeho tvorba nešokuje, protože nezajímá a jeho následné trable a boj o život jsem i díky deníku snad i předvídal?

04.01.2015

Do Vladivostoku na zmrzlinu na koleDo Vladivostoku na zmrzlinu na koleJ. Tomšíček

Každýho svéráze uctívám a ač je na mě Tomšíček možná trochu levicový, tak je to prostě tulák a turista jako já a to nás spojuje...