tkule tkule komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Rozhodně jedna z knih, která patří na seznam: Nutno přečíst! :-)

26.10.2016 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Ohodnotit tuto knihu je pro mě vcelku těžké. Celou dobu jsem čekala na něco, čím by se kniha stala výbornou a potvrdila své místo mezi sci-fi klasikou. Bohužel z mého pohledu jsem to nenašla. Možná to bude i tím, že je založena na vyvolání pocitů a zamyšlení spíše než na ději. A tím mi připomíná poezii, která se celou knihou prolíná a která si u mě zatím nenašla své místo.

05.08.2016 3 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Vcelku vtipná kniha, která ukazuje, že lidské povahy a problémy před 100 lety byly stejné jako dnes. Musíte se však smířit s delšími popisy okolí a častým odskakováním k jiným epizodním vyprávěním. V angličtině vcelku náročná slovní zásoba, pokud chcete rozumět všemu (alespoň u mě tomu tak bylo), ale i přesto doporučuji. :-)

12.03.2016 4 z 5

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

Jak koukám, tak jsem jedna z mála, kterým se Kouzla na obzoru líbila víc než Město čarodějů. Pravděpodobně to asi bude tím, že mám radši spíš akčnější příběh protkaný romantikou než naopak. Také mi přijde, že z této knihy člověk mnohem víc cítil autorčinu povahu a její záliby, prostě je mi ta kniha mnohem bližší než první díl (možná i kvůli větší dávce ironie). :D A také ukazuje, že kladný ale otevřený konec Kouzel na obzoru nemusí být nakonec až tak jednoznačný. ;)
Autorka se v psaní rychle zlepšuje a tak se na třetí díl vážně těším. :)

16.07.2013 4 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Bohužel jsem knížku dostala příliš pozdě, takže jsem na ni asi příliš přestárlá. :) Kniha je určená holkám tak asi mezi 12. a 15. lety. Nedá se jí upřít pěkná myšlenka, ale bohužel detektivní zápletka je trochu nedotažená a vcelku snadno předvídatelná. Romantika je plná klišé, i když autorka si právě z klišé dělá legraci (což je vidět hlavně v druhém díle). :D Co se jí ale rozhodně upřít nedá, jsou sympatické postavy, především hlavní hrdinka. ;)
Pro mě ale velkým překvapením byly ilustrace. Po dlouhé době jsem se zase setkala s knihou, kde obrázky opravdu ilustrují děj, odpovídají tomu, co se v něm děje. To se příliš často nevidí. :) Navíc jsou opravdu moc hezké.
Pokud bych měla knihu shrnout jako celek, tak je to líbivý příběh, který se vám ale neusadí příliš dlouho v hlavě. Spíše přibližuje svět Erilianu a magii, což vám pomůže se jednodušeji orientovat v druhém díle, který je, narozdíl od autorčiny prvotiny, o něco akčnější a podle mého názoru i záživnější. :D Berte tedy první díl spíš jako prolog k druhé knize, kterou rozhodně doporučuji. A těším se i na další díla, která, jak doufám, ještě přijdou.

16.07.2013 3 z 5