tkometka tkometka komentáře u knih

Údolí kostí Údolí kostí Michael Gruber

Skvělé napsaná detektivka. Autor zvládl bravurně prolnout příběhy aniž by se čtenář ztratil.
Jediné co mi trochu vadilo bylo "supermanství" Emylou.

08.02.2018 4 z 5

Železné včely Železné včely Miroslav Václavek

Četla jsem již spoustu knih o druhé světové válce ale tato kniha má něco co se vymyká. Je psána zvláštním, jakoby nezúčastněným, stylem ze kterého velmi mrazí. Nevím jak to autor dokázal ale tento způsob psaní opravdu zasáhne. Možná tím že dokázal tragédii osoby vypsat téměř do jedné věty? Osudy lidí pak ukazují úplně jiný úhel.

16.01.2018 5 z 5

Rytíř, smrt a ďábel Rytíř, smrt a ďábel Gotthold Gloger

Jednoduše napsaný příběh úžasného malíře Albrechta Dürera. Spíše odpočinková četba. Pochopí i starší děti.

01.01.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha byla od Ruty Sepetys má druhá. Velmi čtivým způsobem přibližuje historii o které se moc nemluví. O tom že Hitler a němci nebyli jediní kdo vyhlazoval národy v Evropě ve velkém.
Za mě pět hvězdiček a doufám že si budu moci přečíst i další knihy. Je to skvělá spisovatelka!

15.02.2017 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Trochu mě na ní rozčilovalo věčné se dohadování Martina a Smrti ale to se dalo překousnout. Příběh je skvělý, čtivý, skrytý humor je chytlavý a nechybí ani trochu zamyšlení na životem a jeho smyslem. Zajímavě do příběhu byla zapojena i velká událost z New Yourku. Díky knize si asi budu uculovat vždy když uslyším Obladi Oblada a Beatles ;)

07.01.2017 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Kniha obsahuje hluboké myšlenky se kterými se dá jen souhlasit. Bohužel jsem příběh brala jako skutečnost a to mi uštědřilo zklamání. Pokud tento fakt ale odhodím za hlavu je to dobrá kniha.

28.12.2016 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jedním dechem přečteno. Velmi dobře se čte a její způsob psaní ponechává prostor pro vlastní myšlenky.
Jediné na co jsem nazlobená je že jsem o lodi Wilhelm Gustloff a jejím osudu vůbec netušila.

26.12.2016 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Těžko uvěřit že spisovatelka nepsala podle vlastních zážitků. Skvěle napsáno, skvěle se kniha čte, nenásilně ukazuje každodenní problémy rodin s takto postiženými členy. Vtahuje do pocitů zúčastněných jako bychom příběh sami prožívali. Přečetla si ji i desetiletá dcera. Měla ji za dva dny přečtenou a moc se jí líbila. Je opravdu napsána pro každou generaci.
Jak málo si vážíme samozřejmých drobností.

08.08.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Před Farmou jsem četla Dítě číslo 44. Dítě ve mě nechalo hromadu emocí. Farma prostě proplula beze stopy. Nechci tím říct že Farma není dobrá. Styl psaní je skvělý, zápletka vcelku nepředvídatelná. Ale nějak jsem bojovala s pocitem číst dál. Vyprávění Danielovi matky mě něčím rozčilovalo. Určitě to byl účel aby se čtenář dokázal vžít do jejího rozpoložení ale mě to úplně nesedlo. Nejčtivější pro mě byla kniha zhruba od 290 strany.
Když to shrnu ... ano dobrá kniha... ale dokážu od ní odejít. U Dítěte č. 44 to nešlo.

05.08.2016 3 z 5

Hra na krvavé koleno - Skorohorory a halabalady 2016 Hra na krvavé koleno - Skorohorory a halabalady 2016 Jiří Traxler

Úžasná odpočinková kniha nad kterou nemusíte nijak zvlášť přemýšlet. Opravdu jsem se u ní bavila.

10.06.2016 5 z 5

Útěk z továrny na smrt Útěk z továrny na smrt Mark S. Smith

Příběh je vyprávěn přes rodinného přítele. Nabízí pohled do jádra té doby. Připomíná antisemitismus, který koluje v lidech a v zemích, kde by se to neočekávalo. Bez kterého by se nedařilo provádět vyhlazování Židů v takovém měřítku. Je děsivé v kolika lidech vří. Hlavní otázkou v knize pro mne bylo.... "Zvítězil nakonec Hitler?"

10.06.2016 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Po prvních dvou dílech jsem se nemohla dočkat třetího. Je to skvělé dokončení příběhu který okamžitě navazoval na předchozí. Trochu jsem se bála že už nebude nic co by mě překvapilo ale mýlila jsem se.
Knihy doporučuji číst za sebou. Velké prodlevy mezi knížkami způsobují abstinenci :D

13.05.2016 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Kniha se mi velmi těžce komentuje. Cítila jsem po přečtení velmi silné emoce. Vztek, zlost, smutek, lítost, neschopnost.. Jak dobře myšlené úmysly dokáží druhým zamávat se životem, jak nevyřčené maličkosti dokáží otočit život druhých naruby.
Autorka velmi pěkně dokázala proplést myšlenky, minulost i přítomnost. Detaily, které jsou kolem nás ale už je nejsme schopni vnímat. Jak je zraňující chtít vyčnívat i chtít zapadnout.
Kniha je opravdu výborná a myslím že její zvláštní chuť ve mě zůstane velmi dlouho. Za mě pět hvězdiček.

09.04.2016 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Četla jsem první i druhý díl za sebou. Už aby vyšel třetí.....
Děj je strhující, plný fantazie, citu, děsů... Jsou zde velmi zajímavě propleteny časy války, historie i přítomnosti. Kniha mě nadchla a těším se jak vše dopadne.
Nevím co od knih někteří čtenáři očekávají, podle komentářů jsem se celkem obávala jestli kniha nebude ztracený čas, ale jsem ráda že jsem se do knih pustila. Jsou skvělé :)

26.03.2016 5 z 5

Po přečtení komentářů jsem začala knihu číst trochu s rozpaky co mě čeká. Měla jsem možnost půjčit si naráz v knihovně oba díly a přečíst je ihned za sebou. Jsem ráda. Příběh mě ihned vtáhl do děje. Když jsem od knihy odešla nebyl problém se do ní zase zpět ponořit. Kniha je moc dobře napsána, staré fotografie dodávají jisté kouzlo celému příběhu. Nelituji času, který jsem knihám věnovala (na obě stačily 3 dny) Je to skvělý únik ze všednodenní rutiny. Trochu fantazie, strachu a kouzel je k tomu skvělý nástroj. Za mě obě knihy 5 hvězdiček.

26.03.2016 5 z 5

Tý potvoře to nedaruju Tý potvoře to nedaruju Jo Piazza

Móda mezi mé vášně nepatří ale tato kniha, která se kolem módy točí, je prostě úžasná. Trpělivá Imogen kontra rozmazlená a nevychovaná Eva. Měla jsem chuť Evu uškrtit, nechápala jsem jak může Imogen vše ustát. Je to prostě strhující příběh generací, chování společnosti a obraz dnešní doby. Prostě můžu jen doporučit si přečíst.

02.03.2016 5 z 5

Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Laura Marx Fitzgerald

Knihu jsem koupila dceři. Přečetla jsem si ji za jeden den. Nadchla mě, příběh dostal zajímavý spád. Jako oddychová četba je kniha velmi dobrá.

18.02.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moc pěkně napsáno, zajímavá zápletka která navnadí číst dál (i když je odhadnutelné co se asi stane). Měla jsem ale pocit, že Vypravěčka v sobě obsahuje několik knih s tímto tématem které jsem již četla a to mě trochu mrzelo. Proto o hvězdičku méně.

18.10.2015 4 z 5

Hitlerovy fúrie Hitlerovy fúrie Wendy Lower

Nastínění životů žen v období nacistické nadvlády. Čtenář nahlédne na důvody účasti některých žen v nacistické mašinérii. Jaké to byly ženy, co je k tomu vedlo a jak přemýšlely. Čísla v knize jsou neuvěřitelná a je patrné, jak málo znamenal lidský život a jak moc znamená sugesce a namlouvání si předkládané logiky. Jakého barbarství, surovosti a znechucení k lidskému tvoru se některé ženy dopustili je nepředstavitelné.
Kniha se mi nečetla moc dobře. Chvílemi jsem se motala v myšlenkách autorky. Je to ale velmi zajímavé čtení a stojí za to se do ní pustit.

20.07.2015 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Netušila jsem co přesně mě čeká. Začala jsem knihu číst trochu s obavami. Zbytečně. Knihu jsem nedokázala odložit dokud jsem ji nepřečetla. Autor vystihl opravdu velmi dobře tehdejší situaci i přes to, že je angličan. To, jaký příběh vezme konec, jsem poměrně dlouho nevytušila.

22.06.2015 5 z 5