Titi Titi komentáře u knih

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Musím říct, že se mi 2x u čtení neudělalo dobře, dokonce jsem uvažovala, že knihu odložím. Jenže to by nesměl být Chris Carter, aby vás jen tak pustil. Opět musím dát maximum hvězdiček a těším se na další díl.

27.02.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

První díl jsem si kupovala v Levných knihách za pár korun. Další díly tam určitě neskončí, protože Chris Carter píše výborně a já jen žasnu nad jeho fantazií co se mordů týče. Konec je kapku přitažený za vlasy, ale nemůžu si pomoct, pět hvězd si rozhodně zaslouží.

27.08.2017 5 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a nakonec jsem ji dočetla s velkým přemáháním. 550 stran, drobné písmo a děj byl místy nezáživný a nudný. Mnohem víc se mi líbí knihy Carolly Erickson, je to sice literatura faktu, ale čtou se jako román.

27.08.2017 3 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Tak krásně se to četlo! Opět jsem děj naplno prožívala a nevnímala, co se děje kolem mě. Většinou nemám moc důvěru v pokračování úspěšných románů, ale i druhý díl byl stejně dokonalý jako první a možná i lepší. Taky jste se tak dojímali, když Hynek zachránil Šedou? Při jejich druhém setkání jsem měla slzy v očích...Příběh má i plno dramatických zápletek, i velmi smutných a já se nemůžu dočkat vydání dotisku 3. dílu, kniha je totiž beznadějně vyprodaná.

16.07.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Tak jako u prvního dílu jsem zvolila raději audioknihu. Nebýt výborné, vlastně vynikající Petry Špalkové, asi bych hodnotila přísněji.
Sova je o něco slabší, než V lese visí anděl, ale zas ne o moc. Oceňuji, že už tak moc nečteme "pojď Mio, pojď", to mi strašně lezlo na nervy. S mnohými z vás se shodnu na tom, že tolik léků a alkoholu rozhodně nesvědčí o tom správném a snad jediném mozku, který je schopný vyřešit zapeklitý případ. Ve skutečnosti by taková osoba neměla na oddělení vražd co dělat pro neschopnost. No ale Mia řeší případ, i když je pod parou....
Knize dávám 3* a Petře Špalkové jednu přidávám.

07.07.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Po Svědkyni ohně a Písečném muži toto byl strmý pád dolů. Začátek byl dobrý, jenže jak přečtených stránek přibývalo, vůbec jsem nechápala, o co Keplerům jde. Víc mrtvol, víc krve, z lidí se postupně stávají roboti, raněná slepá žena zabíjí, mrtvola ožívá, postižený Linna podává výkon, který by mu mohl závidět lecjaký zdravý mladík atd. atp...
Kniha u mě má dvě prvenství: je to jediný thriller u kterého jsem se smála a je to nejhorší kniha, kterou jsem četla v tomto roce a asi ji jen tak něco nepřekoná.

04.07.2017 2 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tento díl byl z celé trojice nejlepší. Příběh, který se do určité míry stát mohl, dokonce jsem se chvilkami i bála. Jenže závěrečná část všechno pokazila, já už mám s Minierem takový problém...I když dávám poměrně vysoké hodnocení, tak od autora raděj už nic nechci číst. :)

26.06.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedinečná, výjimečná, nádherná, dojemná, lidská....SKVOST v mé knihovně. Díky paní Mornštajnová.

21.06.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Naprosto souhlasím s whiolet. Je tam toho moc! Nápad výborný, do poloviny skvělá kniha, ale potom Minier přichází s dalšími a dalšími zápletkami, je to překombinované, a to se mi vůbec nelíbilo. Škoda.

21.06.2017 3 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška na svých přednáškách říká, že detektivka je vlastně pohádka pro dospělé. Ty jeho určitě. Jsou jednoduše napsané, z českého prostředí, milé odpočinkové čtení. Na můj vkus dost jednoduché, ale čas od času si s chutí nějakou další knihu přečtu.

21.06.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tentokrát jsem zvolila audioknihu. Petra Špalková ji načetla tak sugestivně, že jsem chvílemi ani nedýchala a poslouchala až do pozdní noci. Knihu hodnotím 4* a Petře jednu * musím přidat.

11.06.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Musím reagovat na jeden komentář: stačí se podívat na nějaký dokument z války ve Francii a je tam vidět, že i v tak těžké době většina žen o sebe skutečně dbala. Nejen "elegantní kostýmky a chic baretky", ale i kloboučky se závojíčky se tehdy nosily.

Já už jsem tuto knihu jednou hodnotila a hodnocení nakonec smazala a hodnotit ji nebudu. Je to proto, že o 2. světové válce toho dost vím a díky tomu by si to autorka hodně schytala.
Víte kdy já mám slzy v očích? Když čtu nebo vidím dokument o Babím Jaru nebo o hladomoru v tehdejším Leningradě, kdy denně umíralo několik tisíc lidí. Za dobu blokády zemřelo téměř milion lidí...

27.05.2017

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kim jsem si oblíbila snad hned, i s jejíma často obrácenýma očima do nebe, i s její prostořekostí. Na oddělení vražd přece nemůže pracovat žádná něžná květinka. Kolem strany 200 jsem si byla téměř jistá, že vraha znám. No a stejně jsem byla vedle jako jedle. Autorka si se mnou trošku zahrála :) Snad jen naprostý konec je trošičku přitažený za vlasy, ale jinak jsem spokojená a těším se na další díl.

25.05.2017 4 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Báječná kniha! František Niedl napsal naprosto uvěřitelný příběh z doby Václava IV., i když je Hynek Tas z Boru postava vymyšlená. Už dlouho jsem neprožívala děj tak silně, jako tady. Hlavně krále jsem měla chuť několikrát pořádně proplesknout :)
Co nejdřív si musím pořídit další díly. Vřele doporučuji.

15.05.2017 5 z 5

Elizabeth radí jak zhubnout, být hezká a šťastná Elizabeth radí jak zhubnout, být hezká a šťastná Elizabeth Taylor

Knihu jsem kdysi dostala a byla pro mě velkým zklamáním. Taylorová ji napsala v době, kdy radikálně zhubla - za pomoci chirurgů si nechala odsát tuk, vylepšit obličej a dokud to všechno drželo pohromadě, tak udílela rady.
O něco zajímavější byla část o jejím životě doplněná fotografiemi, ale ani toto nezměnilo moje zklamání.

14.05.2017 2 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Tuto spisovatelku mám tuze moc ráda. Ještě žádná kniha od ní mě nezklamala, ani Šmírák, i když se tam šmíruje jen na začátku. Kniha je napínavá a velice dobře se čte. Jednu hvězdičku musím ubrat za konec. Hodně se natahoval a nemám ráda, když vrah oběti těsně před tím, než ji chce zamordovat vyklopí, proč vlastně vraždí. Jasně, on to na sebe práskne pro nás čtenáře, abychom to pochopili, ale mě se to prostě nelíbí.

12.05.2017 4 z 5

Naše hrady Naše hrady Vladimír Liška

Vladimíru Liškovi jsem se záměrně vyhýbala. Má neuvěřitelně široký záběr, od Ježíše Nazaretského, přes UFO, Karla IV., paranormální jevy, Čachtickou paní, až po upíry a kdoví co ještě. Od takového autora přece nemůžu čekat nic pořádného!
Kupodivu Naše hrady mě překvapily. Kniha je psána velice čtivě a poutavě, zaujaly mě pověsti, nádherné černobílé fotografie, kterých je v knize hodně. Najdeme zde hrady známé, i ty méně známé, i zříceniny. Jen nějak nechápu, jak mohl svolit k tak příšerné obálce, jak přes nějaké barevné sklíčko. Možná je to záměr, kdo ví...

10.05.2017 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Autorčina prvotina? Pak tedy klobouk dolů.
Kniha mě naprosto uchvátila. Je psána velice čtivě, snadno jsem se vcítila do situace Rachel, bolestně jsem s ní prožívala nejenom únos syna, ale i lidskou krutost. Závěr byl strhující a silně pochybuju, že by někdo uhodl únosce v průběhu čtení.

08.05.2016 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Camilla Läckberg mi nějakým záhadným způsobem unikala, až v knihovně jsem narazila na tuto knížku. Je výborná, čtivá, děsivá a když jsem si v dovětku přečetla, že autorka byla isnpirována skutečným případem, až mě zamrazilo.....

01.05.2016 5 z 5

Babí léto Babí léto Magda Váňová

První povídka mě dost nudila, naštěstí byla krátká. U druhé povídky jsem se zarazila - to snad nepsala Váňová! Absolutní odpad a do odpadu jen tak něco nedávám. Ke třetí povídce můžu říct jen tolik, že znám pár rodin, kde je žena generál, ale aby se její dcery musely vzdát svých lásek a vzít si toho, koho generál nařídí a z manžela udělat poslušného tajtrlíka? To je v dnešní době hodně silná káva.
Víc jak 2* dát nemůžu, bohužel....

01.05.2016 2 z 5