Tiny24 Tiny24 komentáře u knih

Elénium Elénium David Eddings

Třetí díl oproti předešlým poněkud vázne. Jinak skvělá oddechovka, která moc nenapne, ale člověk z ní má jen samé dobré pocity.

10.06.2022 4 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Je vidět, že autorka měla závěr předem vymyšlený a tudíž nemusí vařit z vody, jak někteří jiní. Zároveň předčila kvalitu předešlých dílů, což se také vidí málokdy.

27.12.2021 4 z 5

Světlo věcí konečných Světlo věcí konečných James Islington

Uspokojivý závěr. Série si drží od začátku své tempo, za což má ode mě body navíc.

12.12.2021 4 z 5

Půl války Půl války Joe Abercrombie

Závěr by mohl působit epicky, nebýt toho, že je tak uspěchaný. Kniha by zasloužila 2x větší délku, moc se tu skáče z místa na místo a než člověk stačí některý ze zvratů vstřebat, už je tu další a pak najednou konec. Navíc tu vzniká problém s nemožností udělat si o postavách ucelený obraz, natož pak si některou z nich oblíbit, či ji nenávidět. I přes to pěkná práce Abercrombieho.

13.06.2021 4 z 5

Chmurný Válečník Chmurný Válečník Alistair Rennie

Autor jistě bude pravý umělec, ale když už podesáté na prvních sto stranách čtu nesmyslné filosofické bláboly a nechutnosti, ze kterých jakoby se stala soutěž o vyplození co největší bizarnosti ve snaze pravděpodobně čtenáře šokovat, tak konstatuji, že tohle fakt nedávám. Nejsem žádný puritán, obsah mě nijak nepohoršuje. Jen mi to celé přijde jako totální zhůvěřilost nehodná mého času. Taková teen fantasy ve stylu Klub sráčů, kterémužto filmu se ve 12 sice zasmějete, ale o 15 let později jen kroutíte hlavou nad těmi výplody. Body za jazyk, obálku a celkovou úpravu knihy.

22.04.2021 1 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Finální bitva dost suchá, kapitoly s "věcí" jsem měl tendenci přeskakovat, jak byly otravné, mimo to jsem se bavil. Od Žambocha bych ale čekal víc, na 4 to však stačí.

14.09.2020 4 z 5

Ozvěna věcí budoucích Ozvěna věcí budoucích James Islington

Příběhu není moc co vytknout, provázející postavy mi však přijdou naprosto ploché, navzájem od sebe téměř nerozlišitelné, mnohdy i otravné a pro mě tedy zcela neoblíbitelné. Nebýt toho, tak je Ozvěna věcí budoucích na plné hodnocení. Dobrý a spletitý příběh mnohdy nestačí.

07.09.2020 4 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Moje první setkání s Baklym, škoda, že tu nedostává více prostoru. Jediné, co bych vytknul, je spoustu překlepů a chyb, tolik jsem jich v jedné knize v životě neviděl.

27.08.2020 5 z 5

Stín věcí ztracených Stín věcí ztracených James Islington

Zamrzí předvídatelnost, jinak vcelku povedené.

23.08.2020 4 z 5

Půl světa Půl světa Joe Abercrombie

Pokud vám vyhovuje si čas od času přečíst něco jednoduchého, bez složitých intrik a velkých dějových zápletek, tak tahle série se k tomu přesně hodí. Já byl spokojen.

25.05.2020 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Sanderson je mistrem dějových obratů, jak ukazuje i zde. Vyjednavač daleko přesahuje všechna jeho ostatní díla. Tohle je radost číst.

30.03.2020 5 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Tohle je Sanderson, jak ho znám a jak jej mám nejraději. Dočetl jsem a jen sedím s otevřenými ústy.

11.03.2020 5 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Legie plamenů mne nechává chladným. Ryana pravděpodobně po prvním díle Stín krkavce opustila múza.

05.02.2020 2 z 5

Čekal jsem, že tu najdu něco víc ohledně jet lagu, nebo pracování na směny, či také ostatních vlivech na spánek, jako je stravování, pohyb, atp., vlastně ani správné "složení" spánku jsem se nedozvěděl. Tady se celkově dokola omílá, jak je důležitá pravidelnost a nic moc dalšího + spousta až kolikrát zbytečných studií, nebo příkladů a prazvláštních analogií. Vzhledem k tomu, že mám o spánku něco zjištěno a načteno, tak pro mě nic moc nového.

03.08.2019 4 z 5

Válečná lest Válečná lest Vladimír Šlechta

Povídky jsem nikdy moc nemusel, ale Válečná lest mě docela chytla, možná kvůli té posloupnosti a návaznosti jednotlivých povídek. Bravurně zakončeno povídkou Ex-orkista, námět by klidně vystačil na samostatnou knihu a ne pouze jednu povídku. Dost mi to připomnělo knihu Krvavé pohraničí, kterou jsem četl jako úplně první od Šlechty a kterou mám z cyklu nejraději.

09.07.2019 4 z 5

Assail Assail Ian Cameron Esslemont

Škoda těch vleklých prvních dvou třetin knihy, posledních pár stran to zachraňuje. Uspokojivý konec série.

01.06.2019 4 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Nemám, co bych vytkl. Sanderson by zasloužil ještě bonusovou hvězdu za dobře napsané ženské postavy, které nejsou otravné, feministické, supergeniální, ani všem nenakopávají zadky. Naopak se je ani nesnaží nějak snížit pod úroveň mužských postav.

18.01.2019 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Jak pode mnou již někdo napsal... 900 stran, já je přečetl rychleji než některé knihy s 200 stranami. Díky pane Sandersone, už jsem málem na fantasy žánr a jeho některé autory zanevřel, vy jste mne přesvědčil, že existují i další, stejně dobří autoři, jako je Rothfuss, Erikson nebo R. R. Martin. Tleskám!

09.11.2018 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Nadprůměrná fantasy (i když těch fantasy prvků zde moc nenajdeme), každopádně nechápu takový obdiv a vyzdvyhování díla, když Abercrombie napsal již více a daleko lepších věcí. Chápu však, že Půl krále si najde větší počet čtenářů, má to rychlý spád, děj a svět není nijak složitý a počet postav není tak velký. Líbivé, ale žádná revoluce. Uvidíme, jak se nám příběh dále rozvine, pokračování si nenechám ujít

26.10.2018 4 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Ryan Ohněm probuzení znatelně osvěžil současnou fantasy, ale neudržel tempo, které od začátku nasadil a ke konci mu došel dech. Lehce nadprůměrné dílko, obávám se však, jakých kvalit dosáhne pokračování... Asi to nebude nic závratného.

17.07.2018 4 z 5