Tinuse Tinuse komentáře u knih

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Co jsem od knihy čekala, to mi dala. A to pravdivý příběh ženy, která se zamilovala, do Masaje a podřídila tomu celý svůj život. Směrem k horšímu samozřejmě. Ze začátku se asi většina podivujeme nad autorčiným zcela vážným vzplanutím, ale v průběhu knihy musíme každý uznat, že Corinne je velmi odvážná a silná osoba. A není to klišé v jejím případě. Já si během čtení řekla 4x, že už bych sedala do letadla a uletěla zpět do své rodné civilizované země, Corinne jde dál a celou dobu čekáte, co se teda pokazí, co je ta poslední kapka, kdy se rozhodne utéct a zda vůbec uteče. Corinne není žádný klasik, aby psala vytříbeným literárním stylem, je to příběh "obyčejné" ženy, která sepsala, co se jí stalo, ale právě tímto faktem je kniha jedinečná a vůbec mi tedy žádná vyšperkovaná stylistika nechyběla. Někdy se autorka až moc rozpovídává o věcech, které bych hodila do jednoho odstavce, ale i tak jsem ji přečetla za jeden den. Už se těším na další její knihy o jejích zážitcích.

06.08.2019 4 z 5

Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Zeptejte se pilota - Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem Patrick Smith

Slyší pilot, když Češi tleskají? Proč se při vzletu a přistávání zhasínají v letadle světla? I to se lze dozvědět z této knihy.

04.08.2019 4 z 5

Název "Není co závidět" je odvozen od severokorejské lidové písně, ve které se mimo jiné klade důraz na větu a zpívá, že světu není co závidět. Jak jinak, že? :/ Tato píseň je pro Severokorejce něco jako pro nás Prší, prší, jen se leje... Snad Vás tato "zajímavost" zaujme.

29.07.2019 5 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

První polovina se mi četla dobře a nestíhala jsem "hltat" všechny vtipné autorčin poznámky a její osobitý styl humoru, druhá polovina knihy už byla horší a začalo se mi zdát, že už začíná psát trochu o zbytečnostech, nicméně, vše, co autorka napsala, byla naprostá (!) pravda.

09.03.2013 3 z 5

Míček Flíček Míček Flíček Jan Malík

No jo, Míček Flíček byl skvělej :-))) ! Docela se těším, pokud budu mít možnost, ji číst jednou i svým dětem.

07.03.2013

Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Robert Louis Stevenson

Strhující příběh o jedné osobě, jež byl vlastně osoby dvě. Četla se mi pěkně, nicméně čekala jsem od ní nejspíš větší "šťávu".

07.03.2013 3 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Pro ty, které zajímá Titanic, vyloženě minuta po minutě, od prvního šroubku na lodi až poslední bouchnutí kladívkem u soudu, je to ta pravá kniha. Je psaná opravdu velmi velmi zajímavě, všechna fakta a všechny situace jsou skvěle synchronizované a tím se čtenář od knihy nemůže v podstatě odtrhnout. Alespoň já nemohla.

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Tak Kuličky mi bylo sakra líto! Velmi pěkně psaná knížka, která poukázala na to, jak jsou lidi zlí a předpojatí už jen kvůli vzhledu a jak odporné chování jim není cizí.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Příjemné čtení o vztahu mezi malou Lolou a Humberta. No, příjemné, samozřejmě, že skoro na každé paté stránce "úchylné", přesto to ale Nabokov píše s takovou grácií, jakoby chtěl, aby to čtenář bral jako normální věc a nepohoršoval se nad tím. Čtenář přemýšlí a představuje si, co bude s Lolou, až vyroste, jak to vše bude dál apod.

Johnny Depp Johnny Depp Denis Meikle

V době, kdy jsem Deppa platonicky milovala a věděla o něm opravdu spoustu věcí mi to přišlo jako taková Bible pro všechny fanoušky, kteří se chtějí dozvědět ještě více než to kvantum, co vědí. Spíš ale než informace o samém Deppovi se kniha více zabývá jeho filmovou tvorbou a to velmi podrobně, takže pokud by to chtěl koupit někdo, jako knihu o osobním životě tohoto herce, tak na to je spíš asi vhodné vybrat jinou knihu.

07.03.2013 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Pro mě od začátku do konce nudné. První hvězda za vydání a druhá hvězda za zajímavý děj, ale to podání mě naprosto nudilo.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Moje první "detektivka", od které jsem se nemohla odtrhnout. Kniha mi nedovolila nepřemýšlet ani při obědě jak to bude dál a hlavně přemýšlení o pevnosti jako takové. Velmi strhující až do samého konce.

Český sen Český sen Tomio Okamura

Také souhlasím se "stanza". První půlka mne bavila, po druhé už jsem se víceméně jen překonávala.

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Je zajímavé, že tolik lidí tu knihu má rádo, mě to přišlo, že pro člověka začínající s láskou by to mohla být zajímavá a poutavá kniha, nikoli ale pro dospělého. Tak zřejmě úplně nemám pravdu, ale mne vážně nebavilo si číst o puberťákovi Dannym a jeho intrikám, láskám, neláskám.. takovej ten pocit, jako když poslouchám 50. písničku od Hanky Zagorový a překvapivě je zase o lásce. *zív*. A co čert nechtěl, vytáhla jsem si ji na maturitě a tak jsem ráda, že jsem se překonala přečíst ji celou.

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Jedna, dvě povídky byly fajn, maximálně trochu zajímavé, jinak mne ale nebavily a mnohdy jsem se přemáhala je vůbec dočíst.

07.03.2013 2 z 5

Kniha velmi zajímavá, nejvíc mě na ní překvapovalo, jak jsem se asi 20x snažila odhadnout, "jak to v tom vlaku dopadne" a 20x jsem měnila názor podle měnících se situací, což bylo velmi zajímavé, akorát konec mě trochu zklamal, přišel mi "nemastný, neslaný", jestli se to tak dá říct, proto čtyři hvězdy, jinak jsem byla velmi spokojená.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tuhle knihu by si měl přečíst snad každý. Neuvěřitelně šokující popis "vzorného nacisty" Langa, který pouze jen plnil úkoly a kterákoliv pasáž v knize vás nikdy nepřestane překvapovat, na nic si tam nikdy nezvyknete a hlavně konec je také úplně k neuvěření.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Má první četba, u které nejspíš mohu říct, že film byl lepší než ona samotná kniha. Proto čtyři hvězdy a ne pět, i když to mělo určitou hloubku.

Cizinec Cizinec Albert Camus

Velmi zajímavá kniha, pro mě už jen proto, že všichni, kdo ji v mém okolí přečetli, odsuzovali hlavního hrdinu, že neměl žádné emoce, byl chladný vůči komukoliv a hlavně vůči své matce apod., já to ale přesto vnímala jinak, soucítila jsem s ním a naprosto ho chápala. Ze začátku mě to děsilo, jestli nejsem teda zrůda, ale pak jsem se utvrdila, že to bude nejspíše tím, že lidé jsou až příliš subjektivní. (No nějak jsem si to odůvodnit musela, abych si nepřipadala jako zvíře, haha).

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Jedna z těch knih, po které vám najednou z ničehonic pokora vůči vašemu "obyčejnému" životu stoupne na maximum.