Tinnka Tinnka komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Žádná kniha ve mně nevyvolala tolik emocí, jako tato. Je to směs nepopsatelných pocitů.
... ... muž na vozíku ( kvadruplegik) vs. zdravá dívka, kdy nám kniha ukazuje mnohé. A jen někteří dokáží pochopit - nepochopitelné. Kdy po přečtení celé knihy a epilogu to člověka vezme za srdce a zanechá to v něj něco .. něco mnohem hlubšího, než jen příběh.

Já sama mám handicap a to mám "jen berle" a někdy i tak je to složitý, ale dá se to zvládnout, kdy znám kluky, co jsou kvadruplegici a žijou " plnohodnotný" život - studují, sportují .., ale hlavně to nevzdávají.

Určitě knihu doporučuju i těm, co třeba moc nečtou. Kdy si myslím, že tato kniha si jednoznačně odznáček bestselleru zaslouží. :)

13.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Co jen napsat k této knize? Když k ní bylo už tolik napsáno.

Chtěla jsem si jí přečíst, především, kvůli rozporuplným hodnocením. Kdy tuhle knihu, buď čtenáři milují, nebo odsuzují... Já za sebe musím napsat, že mě kniha velmi pohltila.. Je velmi čtivá, kdy za pár dní jsem jí měla přečtenou. A co se týče příběhu - jasně je tam hodně sexu, ale i romantiky a neutuchající touhy. Je to příběh dvou mladých lidí. Anastasia - mladá, nezkušená dívka. Christian - bohatý, dominantní muž, který měl nešťastné dětství a provází ho to celý život. Do doby, než potkává Anu a ta mu změní život a dosavadní priority.

Ráda si přečtu 2. a 3. díl. Kdy nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček. :-)

A možná si i začnu kousat ret. :-)))

27.12.2013 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Tato kniha se mi velmi líbila, kdy jsem jí přečetla jedním dechem, kdy mám ráda tento žánr. A už se těším na 2. díl.

29.11.2013 5 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Tato kniha se mi moc líbila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout, jak mě od samého začátku dokázala pohlnit. Asi to bylo tím, že tam bylo hodně vášně a sexu - hodně sexu. :-))

23.08.2013 5 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Jedním slovem otřes, kdy jsem snad nečetla horší knihu. Skoro žádný děj a tolik sprostých slov, kdy nemůžu uvěřit tomu, že to napsal stejný spisovatel, co napsal Román pro ženy, protože kdybych měla srovnat tyhle dvě knihy, tak to je nebe a dudy, kdy tato kniha mě velmi zklamala.

16.08.2013 odpad!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Na této knize je obdivuhodné to, že autor dokázal napsat tak dlouhý příběh o lovení jedné ryby. To dovede málokdo, ale na druhou stranu - pro mě nic moc neříkající kniha. Proto i ta jedna hvězdička za obdiv. :-)

04.08.2013 1 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Tuhle knížku má rád můj synoveček. Vždycky chce, abych mu jí přečetla - a vždycky mi do toho žvatlá.:-)

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Musím se přiznat, že jsem přečetla zhruba, asi tři stránky, kdy jsem se nemohla prokousat tou pasáží, kde popisuje chrám. Myslím si, že ho popisuje až moc obsáhle - jasně mohla jsem přeskočit ty stránky, kde ho popisuje, ale asi pro mě v tu dobu bylo snaží tu knihu zavřít. Přitom z vyprávění si myslím, že je to silný příběh - ošklivého Quasimoda, který se zamiluje do Esmeraldy.....

26.07.2013 odpad!

Džungle rtěnek Džungle rtěnek Candace Bushnell

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám od kamarádky. A musím říct, že se mi moc líbila. Taková oddechovka na pozdní večery. :-)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hezká kniha, kdy jsem ji přečetla jedním dechem. Je v ní spousta krásných myšlenek, ale myslím si, že není vhodná pro malé děti, protože tu podstatu nepochopí. Právě, čím je člověk starší, tím jí chápe líp a líp - a nachází v ní spoustu moudra . „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné.“ :-)