TiniQ TiniQ komentáře u knih

Zdochnuté srdce Zdochnuté srdce Eli Elias

Sarkasticke a vtipne citanie. Take slovenske Sex and the City - pobavi na jeden vecer ale to je asi tak vsetko.

17.03.2019 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Precitala som to az ked som videla film. Ako inac kniha stokrat lepsia :) mam rada sci-fi a 80te roky takze idealne pre mna, plus je tu vela odkazov na ine knihy/filmy podobneho zanru.

13.09.2018 4 z 5

Cartierova panteřice Cartierova panteřice Stephanie Des Horts

Velmi dobra kniha o zivote Jeanne Toussaintovej a celkova atmosfera doby je tak dobre opisana, ze clovek ma pocit ze ked vykukne z okna tak nanho zamava Coco alebo Fitzgerald! :)

13.09.2018 4 z 5

Kabinet Kabinet Rikki Ducornet

Pacili sa mi postavy tejto knihy: psychoanalytik, alkoholicka, transvestita, manzelka-umelkyna. Skoda len ze pribeh nie je vobec vypracovany a nedava skoro ziadny priestor na rozvoj tychto postav. Skor mi to pride aky prvotny nacrt nez hotove dielo.

02.11.2017 2 z 5

Úžiny Úžiny Michael Connelly

Moja prva kniha od Connellyho a stala som sa zavislou. Harry tras sa prichadza Bosch :)

12.10.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Uzasna kniha! Druha od Liane ktoru som si precital a nesklamala. Velmi sa mi pacil koniec kde len citatel dozvie niektore skutocnosti ktore ani samotne postavy netusia a nikdy sa uz nedozvedia.

03.10.2017 5 z 5

666 anjelov 666 anjelov Pavel Hirax Baričák (p)

Prisla mi ako Evitovka pisana pre chlapov :D

03.10.2017 3 z 5

Zimný Denník Zimný Denník Paul Auster

Ked som mala 18 citala som Austerovu Newyorsku trilogiu. Nejako ma neoslovila tak som si povedala ze je cas dat Austerovi sancu teraz ked uz mam 30. Nic sa nezmenilo, ani tato kniha ma neoslovila, skor ma unudila k smrti a chytala ma depka z tej pochmurnej melancholie ktora vychadza z pribehov. Rozhodne by som toto dielo nenazvala sviezim ako to mozete citat v anotacii. Zkusim zase ked budem mat 60. Mozno ho vtedy pochopim.

13.09.2017 2 z 5

Očami vraha Očami vraha Jill Hathaway

Aj ked pribeh je dost zaujimavy, styl pisania sa mi nejak extra nepacil. Mozno preto ze je to o tinedzerke a 80% sa riesia veci ako skola/kamosky/intrigy a pod. A pri tom tie najzaujimavejsie veci ako jej schopnost a vrazdy idu nejako bokom. Ale fajn, rychle a napinave citanie na jedno sedenie.

28.08.2017 3 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Putavy pribeh a vyborne napisany roman. Kazda postava ma svoje tajomstva, ktore sa postupne odhalia citatelovi. A ze niektore odhalenia su velmi neocakavane priam sokujuce! :) Trosku viac by som sa chcela dozvediet o miniaturistke samotnej a o jej zivote. Autorka by mohla napisat volne pokracovanie kde sa dozvieme o nej viac ...

25.08.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Vyborna kniha, vrelo odporucam!!! Intrigy, klebety, priatelstva/nepriatelstva, tajomstva a vrazda. Velmi sa mi pacila ze az na konci vyslo najavo ze kto vlastne zomrel. Cely cas som tajne dufala ze to bude niekto iny :)

02.08.2017 5 z 5

Partitura pro srdce Partitura pro srdce Zdeněk Hanka

tak velmi som im drzala palce, ze som tu knihu hltala aby som sa cim skor dozvedela konec :) inspirativny pribeh

21.04.2017 5 z 5

Čarodejné šepkanie Čarodejné šepkanie Anna Dale

Vyborny pribeh pre nastrocnych ale aj pre dospelych, ktori radi citaju pohadkove pribehy.

13.02.2017 5 z 5

Mimozemšťanů je čím dál víc Mimozemšťanů je čím dál víc Jan Jílek

Ilustracie su uplne senzacne a pribehy zabavne. Chcela by som aj ja mat takuto energeticku babicku alebu susedku :) co lepsie dufam ze ja sama budem takato blazniva

29.01.2017 3 z 5

Tri roky bez mena Tri roky bez mena Júlia Škodová

Aj ked som uz vela knih precitala o tejto tematike, este som necitala pribehy o Slovenkach v koncentracnych taboroch. Bolo to velmi zaujimave citanie. Je to autorkina jeidna kniha a ani na nete som o nej nevedela najst nic dalsieho. Skoda. Kniha bola napisana v roku 1962, a ospevovanie Sovietskeho zvazu asi patri k tomu aby kniha mohla byt pubikovana vobec. Sice v tych podmienkach by asi clovek ospevoval kazdeho kto mu da aspon kustok chleba.Styl pisania je tak trosku kostrbata a tazkopadna ale pribeh je autenticky takze preto 3*.

29.01.2017 3 z 5

Vlhké miesta Vlhké miesta Charlotte Roche

Kniha sa ku mne dostala cez projekt Knihobeznik. Predosla citatelka mi ju podavala do ruky s tym ze je to nechutna kniha a ona zvladla z toho precitat iba 20 stran. Takze jasna vyzva pre mna. Ok musela som si niekedy odlozit tu knihu a rozdychat tie nechutne opisy (uz asi nikdy nebudem jest pizzu Quatro Formaggi s takou chutou ako predtym) ale dalo sa to precitat. Ked sa dostanete cez polovicu tak uz nema hrdinka s cim sokovat takze sa kniha da uz v pohode docitat. Pod nechutnym povrchom sa skryva traumatizujuca spomienka dievcata a jej vztah k matke, k rodicom, k rozvodu, k rodine, k samej sebe atd.

27.01.2017 2 z 5

Slúžka Slúžka Hana Lasicová

Taka neslana, nemastna kniha, trosku aj nudna. Kapitola sedem mi prisla zbytocna a uprimne trosku nevhodna do toho pribehu.

23.01.2017 2 z 5

Když sloni pláčou Když sloni pláčou Jeffrey Moussaieff Masson

Autorom knihy je freudovský psychoanalytik, takže u mna už len kvôli tomu ma bod k dobru :) Naviac ešte miluje aj zvieratka, takze výhra. Vysledok je potom kniha, ktora sa číta dobre, je pútava ale zároveň aj vzdelavacia. Niektore časti som čítala s tažkým srdcom hlavne tie o pokusoch na zvieratách. "Žádné jiné zvíře než člověk neprovádí pokusy založené na utrpení a mučení jiných zířat."
Celkovo sa mi páči aj to, že aj keď kniha je založená hlavne na pozitívnych vlastnostiach zvierat (ak sa dá niečo také napísať bez toho aby ma ukameňovali ako antropomorfistku) tak sú tu aj pasáže, kde autor opisuje "kruté" praktiky zvierat.
Mali by sa z toho spraviť detská verzia a dať to detom na základkách ako povinné čítanie.

17.01.2017 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Trošku ma sklamala táto kniha, hlavne po tom čo som prečitala Na Smrť I/II, ktore boli celkom fajn. Aj keď viem, že žánrovo je to niečo úplne iné, očakávala som teda lepší dej. Rušilo ma aj to, že hlavná postava priamo diskutuje s čitatelom napriklad o iPhonoch (važne?) a na záver ešte stíhne urazit všetkých, ktorým unikol celý "twist" trileru, s tým že zapletka bola jasná od začiatku a čitatel by sa mal "nad sebou zamyslieť, ak [...] dávno neodhalil, o čo išlo". Tak dik.
Trošku napätia však tam je, to musím uznať. Scénky s typkom v žltej vetrovke sú tie najlepšie časti knihy aj keď nakoniec z toho vysvitne Freudovsky blud.

11.01.2017 2 z 5