TimeLord

Aquaman 4: Na dněAquaman 4: Na dněD. Abnett

Ešte lepšie než prechádzajúce dva diely. Hlavne kresba bola veľmi pekná.

22.11.2019

Aquaman 3: Koruna AtlantidyAquaman 3: Koruna AtlantidyD. Abnett

Prvé dva príbehy boli v pohode, ale ten posledný bol dosť napínavý, takže môžem povedať, že Aquaman je jedna z najlepších sérií z rebirthu. Teším sa na ďalší diel.

19.11.2019

Aquaman 2: Black Mantova pomstaAquaman 2: Black Mantova pomstaD. Abnett

Aquaman z rebirthu ma naozaj baví. Tento diel bol plný napätia, mal som ho prečítaný za chvíľu.

16.11.2019

Žiť podľa vlastných pravidielŽiť podľa vlastných pravidielOsho

Obsahovo to bolo veľmi zaujímavé. S niektorými vecami som sa úplne stotožnil, s niektorými len sčasti, niektorým som úplne ani neporozumel, ale napriek tomu sa to dobre čítalo (čo sa týka obsahu a štýlu písania).
Jediné, čo mi prekážalo, bol ten slovenský preklad. Chýbali tam čiarky, párkrát nebola medzi bodkou a novou vetou vynechaná medzera, gramatické chyby... To bola celkom hrôza a trochu mi to bránilo v čítaní.

16.11.2019

Problém tří tělesProblém tří tělesL. Cch'-sin

Včera som dočítal túto knižku a musím povedať, že som si to čítanie veľmi užil. Takto dobre sa mi už knižka dlhk nečítala. Bolo to výborne napísané, príbeh bol zaujímavý, trochu som sa nudil maximálne na začiatku, keď sa toho ešte veľa nedialo, ale inak som bol do toho dosť vžitý. Teším sa na ďalšie dva diely.

27.10.2019

Hledaný: Hal JordanHledaný: Hal JordanG. Johns

Čítam práve Johnsov run GL (v angličtine samozrejme) a toto je zatiaľ môj druhý najobľúbenejší komiks. Musím ale povedať, že vôbec sa nehodí sem do DCKK, určite by ste mali mať pred ním aspoň niečo načítané. Keby som nečítal predchádzajúce komiksy, toto by som si tak neužil.

26.09.2019

Punisher: Matička RusPunisher: Matička RusG. Ennis

Lepšie než predchádzajúce diely

21.06.2019

Punisher: Od kolébky do hrobuPunisher: Od kolébky do hrobuG. Ennis

Skladalo sa to s troch príbehov. Najviac sa mi páčil ten druhý, kde Punisher spomínal na svoje mladé roky. Ďalšie dve boli v pohode.

08.06.2019

Snehová bitkaSnehová bitkaJ. Kinney

Po predchádzajúcich troch dieloch som si hovoril, že už z toho asi pomaly vyrastám, pretože ma už nebavili tak ako kedysi. Ale pri konci tohto dielu, pri „snehovej bitke", som sa dosť nasmial, takže vidím, že to stále ešte pre mňa je :D

04.06.2019

Flash: Návrat Barryho AllenaFlash: Návrat Barryho AllenaM. Waid

Flash: Zrozen k běhu tiež od Waida ma veľmi nebavil, preto som sa celkom obával aj tohto. Na moje počudovanie to ale prevýšilo moje očakávania. Zápletka bola super, bolo to napínavé, postavy sa mi tiež ľúbili. Určite odporúčam prečítať, ake máte radi Flasha. Na Flasha od Johnsa to stále nemá, ale aj tak sa mi to dosť páčilo.
Retro špeciál bol super, prvý závod medzi Flashom a Supermanom, som rád, že ho sem dali, rád som si ho prečítal.

25.05.2019

Slovenské dejiny I.Slovenské dejiny I.M. Kučera

Kniha určite stojí za prečítanie, je dobre napísaná a spracovaná. Netrvalo mi dlho ju prečítať, najviac ma bavili časti o panovníkoch, bojoch o trón, bitkách, a zas na druhej strane, časti o hospodárstve, umení a architektúre ma až tak nebavili. Napriek tomu sa mi ale kniha dosť páčila, poskytla mi rôzne informácie, veľa som sa toho naučil.

05.05.2019

Českoslovenští legionáři za první světové válkyČeskoslovenští legionáři za první světové válkyF. Emmert

Veľmi dobre napísaná kniha so zaujímavými informáciami

24.02.2019

Schôdzka so smrťouSchôdzka so smrťouA. Christie

Kratšia detektívka, než predchádzajúce, ktoré som od Christie čítal. To sa odzrkadluje aj na príbehu- vyšetrovanie je krátke, na môj vkus to Poirot rozúzlil veľmi rýchlo. 70%

21.02.2019

Vražda je zvykVražda je zvykA. Christie

Dobré čítanie, aj som uhádol vraha

12.02.2019

Shang-ChiShang-ChiL. Fernández

Prekvapilo ma, že tuto nie je žiadne retro, žiadny komiks, v ktorom sa Shang-Chi objavil poprvýkrát. To je celkom mínus. Celkovo sú tu dva komiksy, prvý z nich je taký divný, ale druhý je celkom dobrý. Nič super, ale na zoznámenie s postavou to stačí.

04.02.2019

Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha druháGreen Arrow: Prázdný toulec: Kniha druháK. Smith

Na začiatku ma to bavilo, ale potom to začalo byť také meh. Zápletka so Stanleyom nič moc, kresba mohla byť lepšia.

03.02.2019

Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha prvníGreen Arrow: Prázdný toulec: Kniha prvníK. Smith

Začiatok bol priemerný, ale keď sa Oliver stretol s Ligou začalo to byť napínavé... Teším sa na druhý diel.

02.02.2019

Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl 1Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl 1T. S. Daniel (pseudonym)

Názov trochu zavádza, lebo „Liga spravedlnosti vs. Sebevražedný oddíl" dostanete v skutočnosti len na začiatku.
Dej sa mi páčil, čítalo sa to dobre, nenudil som sa.

01.02.2019

Krize na nekonečnu ZemíKrize na nekonečnu ZemíM. Wolfman

Mám z toho zmiešané pocity. Začiatok ma nudil, potom sa to našťastie rozbehlo. Lenže potom prišli dva zošity plné nepodstatných vecí a veľa textu, čo akurát zdržovalo hlavný dej. Ale potom sa to zas rozbehlo a bolo to mega. Viem, aký je tento event dôležitý, to je aj dôvod, prečo som sa do toho pustil, ale čakal som od toho viac. No tak asi by som dal takých 70%.

31.01.2019

Green Arrow 2: Ostrov starých ranGreen Arrow 2: Ostrov starých ranB. Percy

Zaciatok bol fajn, zošity o Emiko bol zaujímavý. Možno ale keby to trochu viac rozvinuli, bolo by to lepšie. Nasledujúci príbeh na ostrove s Oliverom a Dinah ma bavil, ale ten posledný na tom vlaku... Ten bol zo všetkých najhorší, nudil som sa, neprišlo mi to zaujímavé. Ak to mám teraz zhodnotiť všetko, dal by som tak 70%, škoda toho posledného príbehu.

18.01.2019

Smrt na NiluSmrt na NiluA. Christie

Ďalšia dobrá detektívka od Agathy Christie. Rozbiehalo sa to síce pomalšie, ale keď sa už udiala vražda, začalo to byť veľmi napínavé.

SPOILER

Najprv som tipoval, že vrahom je Simon, potom som to zavrhol a povedal som si, že to bude Jacqueline... A nakoniec v tom boli obaja :D

15.01.2019

Moon KnightMoon KnightW. Ellis

Vôbec som túto postavu nepoznal a vôbec som si najprv toto NHM neplánoval kúpiť. Ale veľa ľudí hovorilo, aké je super, tak som sa rozhodol, že to skúsim. A bolo to super! Kresba sa k Moon Knightovi a daju perfektne hodila, príbeh každého čísla bol zaujímavý, samotný Moon Knight mi tam prišiel taký záhadný... Určite to odporúčam.

06.01.2019

The Amazing Spider-Man: Odhalení a Dokud hvězdy nezhasnouThe Amazing Spider-Man: Odhalení a Dokud hvězdy nezhasnouJ. M. Straczynski

Som rád, že tieto dva diely vyšli v UKK. Nebolo to také dobré ako Návrat, ale dobre sa to čítalo. Kresba mohla byť lepšia.

Dokud hvězdy nezhasnouDokud hvězdy nezhasnouJ. M. Straczynski

Lepšie než predchádzajúci diel, ale nie lepšie ako ten prvý

OdhaleníOdhaleníJ. M. Straczynski

Pohodové čítanie

05.01.2019

Spider-WomanSpider-WomanB. M. Bendis

Prečítané som to mal za chvíľu, hlavne preto, že v tomto komikse nie je veľmo veľa textu. Bolo to fajn, aj keď miestami mi to prišlo nezaujímavé. Jessica ma až tak nezaujala, na zoznámenie s postavou mi toto NHM stačilo, ale do ďalších komiksov so Spider-Woman ma to nenalákalo. Ale ako zlé to nebolo.

03.01.2019

Captain Marvel (Carol Danversová)Captain Marvel (Carol Danversová)C. Claremont

Vystriedali sa tu asi tri kresby, okrem tej poslednej boli v pohode, tá posledná sa mi moc nepáčila. Inak som za toto NHM rád, aspoň som sa zoznámil aj s Carol ako Captainom Marvelom. Príbeh ma na konci už až tak nebavil, ale inak to bolo fajn.

01.01.2019

Aquaman 1: Pád do hlubinAquaman 1: Pád do hlubinD. Abnett

Moje prvé stretnutie s Aquamanom. A musím povedať, že to bolo fakt dobré. Rýchlo sa to čítalo, dej bol ku koncu napínavý, kresba tiež pekná. Už pred prečítaním som počul, že Aquaman je jedna z najlepších sérii z rebirthu a vidím, že tomu naozaj tak je. Koniec sa mi páčil, je dosť otvorený, preto sa neviem dočkať, kedy výjde v češtine aj druhý diel. Knihe dávam čistých sto percent.

14.12.2018

Mor ho!Mor ho!S. Chalupka

Ikonická báseň

22.11.2018

Flash 2: Rychlost temnotyFlash 2: Rychlost temnotyJ. Williamson

Tento diel bol trochu kratší, ale páčil sa mi. Najlepšie asi bolo vyvíjanie vzťahu medzi Barrym A Wallym, a aj to, že Barry a Iris konečne šli na rande.

14.11.2018