TimeLord TimeLord komentáře u knih

Na dně Na dně Dan Abnett

Ešte lepšie než prechádzajúce dva diely. Hlavne kresba bola veľmi pekná.

22.11.2019 5 z 5

Koruna Atlantidy Koruna Atlantidy Dan Abnett

Prvé dva príbehy boli v pohode, ale ten posledný bol dosť napínavý, takže môžem povedať, že Aquaman je jedna z najlepších sérií z rebirthu. Teším sa na ďalší diel.

19.11.2019 5 z 5

Black Mantova pomsta Black Mantova pomsta Dan Abnett

Aquaman z rebirthu ma naozaj baví. Tento diel bol plný napätia, mal som ho prečítaný za chvíľu.

16.11.2019 5 z 5

Žiť podľa vlastných pravidiel Žiť podľa vlastných pravidiel Osho

Obsahovo to bolo veľmi zaujímavé. S niektorými vecami som sa úplne stotožnil, s niektorými len sčasti, niektorým som úplne ani neporozumel, ale napriek tomu sa to dobre čítalo (čo sa týka obsahu a štýlu písania).
Jediné, čo mi prekážalo, bol ten slovenský preklad. Chýbali tam čiarky, párkrát nebola medzi bodkou a novou vetou vynechaná medzera, gramatické chyby... To bola celkom hrôza a trochu mi to bránilo v čítaní.

16.11.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Včera som dočítal túto knižku a musím povedať, že som si to čítanie veľmi užil. Takto dobre sa mi už knižka dlhk nečítala. Bolo to výborne napísané, príbeh bol zaujímavý, trochu som sa nudil maximálne na začiatku, keď sa toho ešte veľa nedialo, ale inak som bol do toho dosť vžitý. Teším sa na ďalšie dva diely.

27.10.2019 5 z 5

Hledaný: Hal Jordan Hledaný: Hal Jordan Geoff Johns

Čítam práve Johnsov run GL (v angličtine samozrejme) a toto je zatiaľ môj druhý najobľúbenejší komiks. Musím ale povedať, že vôbec sa nehodí sem do DCKK, určite by ste mali mať pred ním aspoň niečo načítané. Keby som nečítal predchádzajúce komiksy, toto by som si tak neužil.

26.09.2019

Punisher: Matička Rus Punisher: Matička Rus Garth Ennis

Lepšie než predchádzajúce diely

21.06.2019 5 z 5

Punisher: Od kolébky do hrobu Punisher: Od kolébky do hrobu Garth Ennis

Skladalo sa to s troch príbehov. Najviac sa mi páčil ten druhý, kde Punisher spomínal na svoje mladé roky. Ďalšie dve boli v pohode.

08.06.2019 4 z 5

Snehová bitka Snehová bitka Jeff Kinney (p)

Po predchádzajúcich troch dieloch som si hovoril, že už z toho asi pomaly vyrastám, pretože ma už nebavili tak ako kedysi. Ale pri konci tohto dielu, pri „snehovej bitke", som sa dosť nasmial, takže vidím, že to stále ešte pre mňa je :D

04.06.2019 5 z 5

Flash: Návrat Barryho Allena Flash: Návrat Barryho Allena Mark Waid

Flash: Zrozen k běhu tiež od Waida ma veľmi nebavil, preto som sa celkom obával aj tohto. Na moje počudovanie to ale prevýšilo moje očakávania. Zápletka bola super, bolo to napínavé, postavy sa mi tiež ľúbili. Určite odporúčam prečítať, ake máte radi Flasha. Na Flasha od Johnsa to stále nemá, ale aj tak sa mi to dosť páčilo.
Retro špeciál bol super, prvý závod medzi Flashom a Supermanom, som rád, že ho sem dali, rád som si ho prečítal.

25.05.2019 5 z 5

Slovenské dejiny I. Slovenské dejiny I. Matúš Kučera

Kniha určite stojí za prečítanie, je dobre napísaná a spracovaná. Netrvalo mi dlho ju prečítať, najviac ma bavili časti o panovníkoch, bojoch o trón, bitkách, a zas na druhej strane, časti o hospodárstve, umení a architektúre ma až tak nebavili. Napriek tomu sa mi ale kniha dosť páčila, poskytla mi rôzne informácie, veľa som sa toho naučil.

05.05.2019 5 z 5

Českoslovenští legionáři za první světové války Českoslovenští legionáři za první světové války František Emmert

Veľmi dobre napísaná kniha so zaujímavými informáciami

24.02.2019 5 z 5

Schôdzka so smrťou Schôdzka so smrťou Agatha Christie

Kratšia detektívka, než predchádzajúce, ktoré som od Christie čítal. To sa odzrkadluje aj na príbehu- vyšetrovanie je krátke, na môj vkus to Poirot rozúzlil veľmi rýchlo. 70%

21.02.2019 4 z 5

Vražda je zvyk Vražda je zvyk Agatha Christie

Dobré čítanie, aj som uhádol vraha

12.02.2019 4 z 5

Shang-Chi Shang-Chi Leandro Fernández

Prekvapilo ma, že tuto nie je žiadne retro, žiadny komiks, v ktorom sa Shang-Chi objavil poprvýkrát. To je celkom mínus. Celkovo sú tu dva komiksy, prvý z nich je taký divný, ale druhý je celkom dobrý. Nič super, ale na zoznámenie s postavou to stačí.

04.02.2019 4 z 5

Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha druhá Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha druhá Kevin Smith

Na začiatku ma to bavilo, ale potom to začalo byť také meh. Zápletka so Stanleyom nič moc, kresba mohla byť lepšia.

03.02.2019 4 z 5

Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Green Arrow: Prázdný toulec: Kniha první Kevin Smith

Začiatok bol priemerný, ale keď sa Oliver stretol s Ligou začalo to byť napínavé... Teším sa na druhý diel.

02.02.2019 4 z 5

Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl Tony S. Daniel (p)

Názov trochu zavádza, lebo „Liga spravedlnosti vs. Sebevražedný oddíl" dostanete v skutočnosti len na začiatku.
Dej sa mi páčil, čítalo sa to dobre, nenudil som sa.

01.02.2019 5 z 5

Krize na nekonečnu Zemí Krize na nekonečnu Zemí Marv Wolfman

Mám z toho zmiešané pocity. Začiatok ma nudil, potom sa to našťastie rozbehlo. Lenže potom prišli dva zošity plné nepodstatných vecí a veľa textu, čo akurát zdržovalo hlavný dej. Ale potom sa to zas rozbehlo a bolo to mega. Viem, aký je tento event dôležitý, to je aj dôvod, prečo som sa do toho pustil, ale čakal som od toho viac. No tak asi by som dal takých 70%.

31.01.2019 4 z 5

Ostrov starých ran Ostrov starých ran Benjamin Percy

Zaciatok bol fajn, zošity o Emiko bol zaujímavý. Možno ale keby to trochu viac rozvinuli, bolo by to lepšie. Nasledujúci príbeh na ostrove s Oliverom a Dinah ma bavil, ale ten posledný na tom vlaku... Ten bol zo všetkých najhorší, nudil som sa, neprišlo mi to zaujímavé. Ak to mám teraz zhodnotiť všetko, dal by som tak 70%, škoda toho posledného príbehu.

18.01.2019 4 z 5