tildasusane tildasusane komentáře u knih

Letní valčíky Letní valčíky Edgar Dutka

Autora mám velmi ráda, ale skutečně nevím, co si mám myslet o hrubkách v textu, stejně tak jako o faktických chybách.

12.03.2023

Hľadanie rovnováhy Hľadanie rovnováhy Eva Siegelová

Poněkud moralistické povídky s ne vždy dobrým koncem.

25.01.2022

Mladý muž v neděli a ve všední den Mladý muž v neděli a ve všední den Jules Supervielle

Fantaskní dílko s mírně filosofickým podtextem - proměna zamilovaného snílka v lehce znuděného manžela unaveného stereotypy manželství.

11.02.2021

Jeskynní ptáci Jeskynní ptáci Ted Hughes

Drsná, fascinující, … jako když letíte a vítr vám vyráží dech ...s Vránem dokáži dobře souznít. Kniha není moje, nerada se s ní loučím. Poklona nejen autorovi, ale i překladateli.

08.07.2020

Mona Mona Bianca Bellová

Podle mne se to odehrává v Kambodži nebo je to alespoň touto zemí, její nedávnou historií, inspirovano. Dost mne to vzalo a děkuji za to, že žiji, kde žiji.Pri vsi te hruze jsem se ale musela smát, ze stará vrchni sestra měla na tváři VÝROSTKY místo vyrůstky.

12.01.2020

Slohovník aneb Paříž má šarm Slohovník aneb Paříž má šarm Eva Chupíková

Skvělé - nejen pro děti, ale všechny ty, kteří se do Paříže teprve chystají. Podle plánků pochopíte rozložení Paříže, propojení městských čtvrtí, jak se dostanete k památkám a k tomu spousta zajímavostí a perliček.

13.06.2018

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

Znovu převařený guláš jeho úspěšných děl - stejně jako jeho předchozí 2- 3 romány. Všechny postavy rekapitulují dokola to stejné a většinou se ani nedá říci, že situace komentují z jiného úhlu. Kdo je tajemná matka s dcerou bylo příliš průhledné a konec vyzněl jaksi naprázdno - katarze se nedostavila.

05.12.2017 2 z 5

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Také jsem zklamána. Příliš dlouhé, příliš podrobné ..., ale přitom se nic moc nedozvídám o té době, ve které se román odehrává. S jejím románem Klub radosti a štěstí se to nedá srovnávat.

05.12.2017

Slunce v krabici Slunce v krabici Albertine Deletaille

Nádherná, poetická kniha, tedy spíše knížečka, která skrývá mnohé mezi řádky. Dýchá z ní léto (možná i díky ilustracím Dagmar Berkové) a do poslední řádky nás udržuje v jakémsi mírném napětí - pointa je překvapivá. Evokuje vzpomínky na dětství a sourozencké vztahy. Knihu jsem objevila zcela náhodně při hledání jiných informací na netu, nechala si ji poslat z antikvariátu a poslední týden je to má každovečerní "chvilka poezie" na dobrou noc.

11.10.2017