Tigergirl

Čas opovrženíČas opovrženíAndrzej Sapkowski

Tak já se teda přiznávám... Moje cesta světem zaklínače začala první řadou seriálu... Poté jsem se pustila do třetího dílů herní série a až teprve poté se dostala ke čtení.
Knihy jsou skvělé. Samotné příběhy Geralta a Ciri se mi líbí asi o něco více než samotné povídky.
Vzala jsem to z opačného konce, ale to vůbec nevadí, protože jak se říká "to nejlepší na konec". :-)

Krev elfůKrev elfůAndrzej Sapkowski

Meč osuduMeč osuduAndrzej Sapkowski

Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

GameGameAnders de la Motte

Na knize mě zaujal přebal a slibovaný obsah... Mám tento žánr moc ráda. (Sérii Saw miluju a toto je podobný styl) proto jsem se na čtení těšila :) Polovina knihy byla skvělá. Bylo to přesně to co jsem od knihy očekávala, ale od půlky už se děj začal stáčet jiným směrem a je to škoda. Myslela jsem, že se děj v celé knize ponese v podobném duchu už kvůli tomu že jsou 3 díly. Takže si rozplétání toho kdo stojí za Hrou a kdo ji řídí autor mohl nechat na později.Proto strhávám jednu hvězdičku.
Hlavní hrdina mi byl sympatický a sedí co celého děje knihy. Anglické výrazy mi nevadily. Bylo to zajímavé zpestření.
Jinak je ale kniha napsaná čtivě a líbila se mi. O čtení dalších dílů budu ještě uvažovat.

04.02.2017

Květ pouštěKvět pouštěWaris Dirie

Úžasná kniha. Čtení bylo opravdu rychlé, protože kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Film jsem viděla už dříve, ale kniha vám mnohem detailněji přiblíží život v Somálsku, jeho hlavně starosti a boj o přežití a v mnohem menší míře i jeho radosti.... Při čtení jsem děkovala za to, kde jsem se narodila a co všechno mám. Jsem ráda, že už tehdy někdo promluvil o těchto zamlčovaných praktikách, i když se to asi nikdy nepodaří úplně vymýtit.

28.12.2016

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Tato kniha pro mě byla jedním velkým zklamáním.... Čekala jsem opravdový bestseller a kvalitu příběhu o jaké se všude mluvilo a psalo.... Realita? Do 3/4 knihy se nuda střídala s nadějí, že se příběh snad ještě rozjede a posune se někam dál... Dávala jsem knize šanci až jsem se tedy na cca 350 stránce dočkala nějaké akce... Námět jako takový je skvělý, jen to zpracování se moc nepovedlo. U knihy jsem se opravdu z velké části nudila a už se těším až se pustím do jiné, která mě dokáže opět vtáhnout do děje, tak že ji nebudu chtít odložit... Což se této knize rozhodně nepovedlo. Škoda.

26.12.2016

AsylumAsylumMadeleine Roux

Podle mě kniha nebyla zase tak špatná, jak tu někteří píší. Rozhodně jsem čekala více napětí a že ve mě kniha vyvolá strach. To se tedy nestalo, nebo alespoň ne v takové míře jak jsem očekávala... Přesto se kniha četla hezky. Doplněný příběh fotkami mě nejdříve překvapil, ale nakonec se mi to i líbilo a byla to příjemná změna. V určité části příběhu už se dalo trochu předvídat jak kniha dopadne, ale rozhodně to nebylo špatné čtení. :)

03.12.2016

AdoraAdoraBertrice Small

Od poloviny knihy mi už začínalo docela lézt na nervy to věčné popisování každého nábytku v pokoji. Myslím, že kdyby se z děje valná část těch popisů vypustila, byla by kniha tak o polovinu tenčí.... Ke konci jsem tyto pasáže už jen rychle přebíhala očima. Zajímal mě příběh a ne jak vypadá váza kterou má Adora u okna v pokoji :) Dost mě zaráží, že dokázala takhle v klidu přejít smrt tolika svých blízkých, ale možná to bylo tehdejší dobou, kdy byla smrt mnohem častější.... nevím.... Škoda že tam nebyly popsány osudy všech hlavních postav. Od této autorky jsem četla dvě knihy: Otrokyni lásky a Adoru. Musím říct, že otrokyně lásky mě teda bavila daleko více.

27.11.2016

VášeňVášeňLisa Jane Smith

Třetí díl hodnotím také velmi pozitivně. Ze začátku to bylo trochu táhle, ale v druhé polovině už začal mít děj spád, napětí a akci, Celou trilogii hodnotím tak na 3,5 hvězdičky. Bylo to fajn čtení :)

20.11.2016

PosedlostPosedlostLisa Jane Smith

Tak musím říct, že druhý díl je mnohem povedenější než ten první.... Jednička nebyla špatná a od jejího pokračování jsem mnoho neočekávala, přesto jsem se ale dala do čtení a jsem za to ráda :) Rozjezd byl trochu pomalý, ale potom už jsem knihu hltala a byla zvědavá na další a další kapitolu, tak že jsem ji dočetla skoro za jediný den :)

18.11.2016

Božský cizinecBožský cizinecChristina Lauren

Musím napsat, že toto je opravdu povedená kniha. Líbí se mi pohled obou hrdinů.... Občas se najdou klišé a situace - např. kdy se snad v každé druhé kapitole hlavní hrdinové úplnou "náhodou" někde potkají.... Kniha se ve své podstatě dost podobá prvnímu dílu, možná by se mi více líbilo kdyby byla zasazená do trochu jiné situace.... Každopádně svůj žánr reprezentuje perfektně a pokud hledáte erotiku a sex, v této knize to rozhodně dostanete...

16.11.2016

Prokleté městoProkleté městoLisa McMann

Já nevím..... Od knihy jsem čekala mnohem více a docela mě zklamala. Příběh mě nedokázal pohltit, neměla jsem potřebu se do knihy začíst v každou volnou chvilku.... Dočetla jsem ji spíše jen proto, že je tak krátká. Styl jakým je příběh napsán mě příliš nezaujal - jednoduché, opakující se a takové strohé. Rozuzlení nakonec bylo celkem fajn, ale knihu a mé hodnocení pro ni to nezachránilo.

11.11.2016

DivergenceDivergenceVeronica Roth

Knihu jsem dostala od kolegyně jako výměnou za tu co jsem jí půjčovala já. Myslím, že jinak bych knihu ani neměla v plánu číst.... Film jsem viděla. Ten se mi líbil, ale číst se mi knihu extra moc nechtělo. Nakonec jsme si ji vzala na dovolenou - na čtení do auta a po večerech. Musím říct, že mě kniha velice rychle vtáhla do děje a bavila mě. I když jsem viděla film, kniha mě bavila mnohem více. Raději si vždy přečtu knižní předlohu před filmem, ale tady už se nedalo nic dělat :) Každopádně film se jí velmi přiblížil a myslím, že tam snad nic nechybělo. Možná se pustím i do dalších dílů....

31.10.2016

Božský bastardBožský bastardChristina Lauren

Super kniha, děj odsýpá. Nenarazila jsem na žádné hluché místo, kde bych se nudila. Něco takové jsem čekala od knihy 50 odstínů... A to jsem přitom neměla příliš velká očekávání, ale kniha mě mile překvapila. Líbí se mi pohled obou hlavních hrdinů.

24.10.2016

DraculaDraculaBram Stoker

Tuto knihu jsem četla ještě na základní škole. Četla jsem ji min. 2x a doteď si pamatuji styl jakým byla psaná. Na můj tehdejší věk byla docela složitá, ale mě moc bavila a tehdy se ve mně možná zakořenila láska a obliba v hororových knížkách a příbězích které upřednostňuji dodnes. Kdybych věděla, kde skončila s radostí bych si ji přečetla znovu :)

22.10.2016

OdhaleníOdhaleníLisa Jane Smith

Takové jednoduché, pohodové čtení. Člověk u toho nemusí příliš přemýšlet.... Děj mě docela bavil, ale nic závratného jsem od toho nečekala.

21.10.2016

Návrat z temnotyNávrat z temnotyLiz Coley

Knihu jsem koupila v prodejně levných knih za nějakých 70Kč. Příběh se mi opravdu líbil. Kniha mě vtáhla do děje velmi rychle a četla se sama. Námět je velice zajímavý a odlišný. Líbí se mi styl jakým autorka popisuje jednotliví pasáže. Jsem ráda, že jsem ji koupila a mohla si ji přečíst :)

15.10.2016

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Dnes jsem ji dočetla.... Pocity z této knihy stále doznívají, oči mám uslzené a stále vstřebávám vše co mi tato kniha dala. Úžasné napsaný příběh, autorka zbytečně neprotahuje pasáže. Píše o tom nejdůležitějším, Knihu jsem naprosto hltala. Je mi líto, že to tak dopadlo, ale na druhou stranu.... Člověk si uvědomí spoustu věcí a musí si vážit toho co má. Že může chodit, že může žít normální život... Je to jedna z knih, která Vám toho hodně dá. Ne jen fajn čtení, ale i pocit uvědomění si, že někde ve světe se dějí i takové věci.

09.10.2016

Deník Bridget JonesovéDeník Bridget JonesovéHelen Fielding

Fajn, odpočinková kniha pro chvíle pohody. Přečetla jsem ji snad za jediný den. Zasmála jsem se u ní. Filmové zpracování mám moc ráda a nikdy mě neomrzí, i když spoustu pasáží v nich chybí a některé přebývají.... Každopádně filmy si vždy ráda pustím znovu. Kniha stačila jednou, ale přesto doporučuji. :)

03.10.2016

PodzemíPodzemíStephani Danelle Perry

Celkově hodnotím první a třetí díl jako nejlepší (možná ten první je úplně nej :), následuje čtvrtý a poslední je druhý díl. Líbí se mi zombie a nestvůry, hlavně oceňuji popis vůni a pachů, které si ve filmu či hře jen těžko domyslíte či představíte :) V tomto díle mi ale chybělo trochu více napětí a nestvůr :) Každopádně ale tyto knihy doporučuji :)

29.09.2016

Město mrtvýchMěsto mrtvýchStephani Danelle Perry

Tuto knihu hodnotím až po přečtení čtvrtého dílů a musím říct, že 1 a 3 byla nejlepší. Celkově hodnotím první a třetí díl jako nejlepší (možná ten první je úplně nej :), následuje čtvrtý a poslední je druhý díl. Děj v této knize byl opravdu napínavý a rychle mě vtáhl do děje. Líbí se mi zombie a nestvůry, hlavně oceňuji popis vůni a pachů, které si ve filmu či hře jen těžko domyslíte či představíte :) Každopádně je celá série velmi chytlavá a super napsaná :) Doporučuji :)

29.09.2016

Caliban CoveCaliban CoveStephani Danelle Perry

O něco slabší děj než v prvním dílu.... V polovině knihy se to ale docela slušně rozjelo :) Knihu jsem přečetla poměrně rychle a stejně tak rychle jsem se přesunula k třetímu dílu :)

07.09.2016

Konspirace UmbrellaKonspirace UmbrellaStephani Danelle Perry

Hru znám ze základní školy, kdy jsme ji hráli ještě na playstationu 1, resp. s bráchou jsme přemlouvali kamaráda, ať ji hraje on a my se budeme dívat, protože jsme se báli :D O knižní sérii jsem se dozvěděla nedávno a rozhodla jsem si nejdříve koupit první díl "na zkoušku". Rozhodně kniha nezklamala. Vrátila mě zpět do dob, kdy jsme sedávali u bratra v pokojíčku s PS1. Vyvolala ve mě snad ještě větší pocity napětí, jako samotná hra. Čtení jsem si opravdu užívala a každý den jsem se těšila domů z práce až budu ve čtení pokračovat. :) Další pokračování tedy nesmělo chybět a nyní čtu druhý díl a další dva na mě čekají :)

03.09.2016

Hledání AljaškyHledání AljaškyJohn Green

Kniha se mí líbila. Ze začátku byl příběh spíše takové pohodové čtení, kdy mi nepřišlo že by kniha mohla mít nějakou hlubší myšlenku. To trvalo než jsem se dostála do čtení fáze "potom". Stalo se něco co jsem absolutně nečekala a kniha mě pak úplně pohltila... Četla se hezky a snad se dočkám i filmového zpracování :)

15.08.2016

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Knihu jsem si přečetla po shlédnutí filmu. Moc se mi líbila stejně jako film. I slza ukápla :)

03.08.2016

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

Stará dobrá klasika :) Asi první kniha, kterou jsem četla :)

25.07.2016

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Nesplnila absolutně má očekávání. Ve čtení jsem skončila v půlce druhého dílu a ač jsem se dost snažila ve čtení jsem už víc nepokračovala. Přechválená kniha, která absolutně není tím, za co se vydává. Nuda!

Otrokyně láskyOtrokyně láskyBertrice Small

Chytlavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem :)

Akuma HantaAkuma HantaDaniel O'Brien

Kniha se mi moc líbila a splnila má očekávání :)