ThonT ThonT komentáře u knih

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Niterný příběh jednoho páru.

14.11.2019 5 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Z počátku jsem se nemohl sžít s příběhem. Vetinari mi tentokrát připadal přihlouplý a nechápavý. Prvotní rozčarování ale zachránil skvělý konec.

28.11.2017 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Další vynikající díl Zeměplochy. Tentokrát trochu ponurejší. Velmi mě potěšily střípky z Vetinariho minulost.

28.11.2017 5 z 5

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Další vynikající Zeměplocha. Příběh točící se kolem ložisek tuku (samozřejmě pouze kvalitního bez ČSK), mazance z křemence a tajemného Überwaldu. A nezapomeňme na trpasličí problémy s očními stíny.

22.06.2017 5 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Série začíná gradovat. Objevu se několik zvratů a jednotlivé střípky do sebe začínají pomalu ale jistě zapadat. Množství postav ani v nejmenším nevadí.
Hned na začátku mě překvapilo, že nejde o finální díl série, vzhledem k tomu jek je celá série prostoupena pětkou.

23.04.2017 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Další skvělý díl o čarodějkách. Trochu mě mrzela absence Magráty Česnekové, ale Anežka Nulíčková má své osobní (ohromné) kouzlo a do trojice skvěle zapadá. Velmi mě potěšil vývoj Silvera. A potom je tady onen velkolepý křišťálový lustr na který jsem celou knihu čekal ...

14.02.2017 5 z 5

Plán Madagaskar Plán Madagaskar Guy Saville

Strhující kniha plná zvratů odehrávající se v krutém a temném světě.
Kniha je opravdu součástí trilogie a její první díl The Afrika Reich
byl napsán v roce 2011, zatím pouze nebyl přeložen.

31.01.2017 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Zajímá vás, co se odehrává v zákulisí světa dokonalé krásy? Gejša vás tam zavede. Od každodenního života přes intriky i dobový kontext II. Světové války.

02.10.2016 5 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Začátek mě opravdu nudil a hrozilo, že knihu ani nedočtu. Naštěstí se kniha rozjíždí a nabírá spád. Ke konci jsem ji doslova hltal. Především surovou linka Juliiny minulosti a mlhavě naznačené obrysy budoucího děje.

14.08.2016 4 z 5

Svět reality a tajemna má v této knize velmi tenkou, jestli vůbec nějakou hranici. Hlavní část příběhu se však zabývá utajeným životem spisovatelů a nutí čtenáře k zamyšlení. Dokonce i po závěrečném rozuzlení nechává fantazii volný průběh.
Musím ocenit hravý český překlad který vynikajícím způsobem dokresluje atmosféru Zaječína.
A kam že se vlastně poděla Laura Sněžná?

04.05.2016 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Jste připraveni na věčnost?
Syrová ukázka vzdálené budoucnosti kde společnost čelí přelidnění a ztrátě cíle. I přes futuristické prostředí má ale jasné analogie k současným problémům.

29.04.2016 5 z 5

Ze světa islámu Ze světa islámu Alois Musil

Kniha velmi obsáhlá a podrobná, pro mě jako laika místy i nezáživná. Velmi jsem ocenil odborný komentář vysvětlující použité termíny a soudobý kontext.

04.04.2016 4 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

I když se to možná nezdá, tak hlavní slovo mají velbloudi.

22.02.2016 4 z 5

Stopa legionáře Stopa legionáře Zdeněk Ležák

Poutavé zpracování. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Na některých stránkách byla nejasná posloupnost polí, ale srozumitelnosti to nebránilo.

29.01.2016 5 z 5

Na úsvitu Zlatého věku Na úsvitu Zlatého věku Isaac Asimov

Sbírka skvělých povídek. Sám sobě v patách s minimalistickým obsazením mě opravdu nadchlo. A největší dojem na mě zanechala Schovávaná v čase s myšlenkou časového zemětřesení.

25.01.2016 5 z 5

Tryzna Tryzna Neil Gaiman

Laskavá tečka na konci hlavní série.

31.12.2015 5 z 5

Blahovolné Blahovolné Neil Gaiman

Strhující finále proslulé série. Děj se rychle posouvá kupředu a vede k nevyhnutelnému děsivému konci.

31.12.2015 5 z 5

Osm smrtelných hříchů civilizace Osm smrtelných hříchů civilizace Konrad Lorenz

Z větší části stále aktuální kniha, vzbuzující k zamyšlení na sebou samým i nad civilizací.

14.12.2015 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Kniha má obvyklý spád a nepředvídatelnost typickou pro Zeměplochu. Zklamali mě však některé očividné nesrovnalosti.

07.12.2015 3 z 5

Konec světů Konec světů Neil Gaiman

Prozrazuje trochu víc, ale opravdu je trochu.

29.11.2015 5 z 5