ThonT

GejšaGejšaA. Golden

Zajímá vás, co se odehrává v zákulisí světa dokonalé krásy? Gejša vás tam zavede. Od každodenního života přes intriky i dobový kontext II. Světové války.

02.10.2016

MaškarádaMaškarádaT. Pratchett

Další skvělý díl o čarodějkách. Trochu mě mrzela absence Magráty Česnekové, ale Anežka Nulíčková má své osobní (ohromné) kouzlo a do trojice skvěle zapadá. Velmi mě potěšil vývoj Silvera. A potom je tady onen velkolepý křišťálový lustr na který jsem celou knihu čekal ...

14.02.2017

Literární spolek Laury SněžnéLiterární spolek Laury SněžnéP. I. Jääskeläinen

Svět reality a tajemna má v této knize velmi tenkou, jestli vůbec nějakou hranici. Hlavní část příběhu se však zabývá utajeným životem spisovatelů a nutí čtenáře k zamyšlení. Dokonce i po závěrečném rozuzlení nechává fantazii volný průběh.
Musím ocenit hravý český překlad který vynikajícím způsobem dokresluje atmosféru Zaječína.
A kam že se vlastně poděla Laura Sněžná?

04.05.2016

Hlasy a hvězdyHlasy a hvězdyV. Kadlečková

Série začíná gradovat. Objevu se několik zvratů a jednotlivé střípky do sebe začínají pomalu ale jistě zapadat. Množství postav ani v nejmenším nevadí.
Hned na začátku mě překvapilo, že nejde o finální díl série, vzhledem k tomu jek je celá série prostoupena pětkou.

23.04.2017

Pátý elefantPátý elefantT. Pratchett

Další vynikající Zeměplocha. Příběh točící se kolem ložisek tuku (samozřejmě pouze kvalitního bez ČSK), mazance z křemence a tajemného Überwaldu. A nezapomeňme na trpasličí problémy s očními stíny.

22.06.2017

Stopa legionářeStopa legionářeZ. Ležák

Poutavé zpracování. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Na některých stránkách byla nejasná posloupnost polí, ale srozumitelnosti to nebránilo.

29.01.2016

PyramidyPyramidyT. Pratchett

I když se to možná nezdá, tak hlavní slovo mají velbloudi.

22.02.2016

Ze světa islámuZe světa islámuA. Musil

Kniha velmi obsáhlá a podrobná, pro mě jako laika místy i nezáživná. Velmi jsem ocenil odborný komentář vysvětlující použité termíny a soudobý kontext.

04.04.2016

BudoucnostBudoucnostD. Glukhovsky

Jste připraveni na věčnost?
Syrová ukázka vzdálené budoucnosti kde společnost čelí přelidnění a ztrátě cíle. I přes futuristické prostředí má ale jasné analogie k současným problémům.

29.04.2016

Plán MadagaskarPlán MadagaskarG. Saville

Strhující kniha plná zvratů odehrávající se v krutém a temném světě.
Kniha je opravdu součástí trilogie a její první díl The Afrika Reich
byl napsán v roce 2011, zatím pouze nebyl přeložen.

31.01.2017

Noční hlídkaNoční hlídkaT. Pratchett

Další vynikající díl Zeměplochy. Tentokrát trochu ponurejší. Velmi mě potěšily střípky z Vetinariho minulost.

28.11.2017

ApokalypsaApokalypsaM. Giordano

Kniha ubíhá poměrně rychlím tempem a nutí vás pokračovat ve čtení. Vysvětlení některých nesrovnalostí očekávám ve 2. díle.

24.10.2015

Přišla z mořePřišla z mořeM. Urban

Od samého začátku mě kniha zaujala. O to víc jsem byl překvapen rozuzlením. A na samý závěr přichází záblesk žluté který nechávám prostor k zamyšlení.

29.11.2015

Konec světůKonec světůN. Gaiman

Prozrazuje trochu víc, ale opravdu je trochu.

29.11.2015

Magický prazdrojMagický prazdrojT. Pratchett

Kniha má obvyklý spád a nepředvídatelnost typickou pro Zeměplochu. Zklamali mě však některé očividné nesrovnalosti.

07.12.2015

Osm smrtelných hříchů civilizaceOsm smrtelných hříchů civilizaceK. Lorenz

Z větší části stále aktuální kniha, vzbuzující k zamyšlení na sebou samým i nad civilizací.

14.12.2015

BlahovolnéBlahovolnéN. Gaiman

Strhující finále proslulé série. Děj se rychle posouvá kupředu a vede k nevyhnutelnému děsivému konci.

31.12.2015

TryznaTryznaN. Gaiman

Laskavé tečka na konci hlavní série.

31.12.2015

Na úsvitu Zlatého věkuNa úsvitu Zlatého věkuI. Asimov

Sbírka skvělých povídek. Sám sobě v patách s minimalistickým obsazením mě opravdu nadchlo. A největší dojem na mě zanechala Schovávaná v čase s myšlenkou časového zemětřesení.

25.01.2016

Král čarodějKrál čarodějL. Grossman

Začátek mě opravdu nudil a hrozilo, že knihu ani nedočtu. Naštěstí se kniha rozjíždí a nabírá spád. Ke konci jsem ji doslova hltal. Především surovou linka Juliiny minulosti a mlhavě naznačené obrysy budoucího děje.

14.08.2016

Poslední hrdinaPoslední hrdinaT. Pratchett

Z počátku jsem se nemohl sžít s příběhem. Vetinari mi tentokrát připadal přihlouplý a nechápavý. Prvotní rozčarování ale zachránil skvělý konec.

28.11.2017