ThonT

Poslední hrdinaPoslední hrdinaT. Pratchett

Z počátku jsem se nemohl sžít s příběhem. Vetinari mi tentokrát připadal přihlouplý a nechápavý. Prvotní rozčarování ale zachránil skvělý konec.

28.11.2017

Noční hlídkaNoční hlídkaT. Pratchett

Další vynikající díl Zeměplochy. Tentokrát trochu ponurejší. Velmi mě potěšily střípky z Vetinariho minulost.

28.11.2017

Pátý elefantPátý elefantT. Pratchett

Další vynikající Zeměplocha. Příběh točící se kolem ložisek tuku (samozřejmě pouze kvalitního bez ČSK), mazance z křemence a tajemného Überwaldu. A nezapomeňme na trpasličí problémy s očními stíny.

22.06.2017

Hlasy a hvězdyHlasy a hvězdyV. Kadlečková

Série začíná gradovat. Objevu se několik zvratů a jednotlivé střípky do sebe začínají pomalu ale jistě zapadat. Množství postav ani v nejmenším nevadí.
Hned na začátku mě překvapilo, že nejde o finální díl série, vzhledem k tomu jek je celá série prostoupena pětkou.

23.04.2017

MaškarádaMaškarádaT. Pratchett

Další skvělý díl o čarodějkách. Trochu mě mrzela absence Magráty Česnekové, ale Anežka Nulíčková má své osobní (ohromné) kouzlo a do trojice skvěle zapadá. Velmi mě potěšil vývoj Silvera. A potom je tady onen velkolepý křišťálový lustr na který jsem celou knihu čekal ...

14.02.2017

Plán MadagaskarPlán MadagaskarG. Saville

Strhující kniha plná zvratů odehrávající se v krutém a temném světě.
Kniha je opravdu součástí trilogie a její první díl The Afrika Reich
byl napsán v roce 2011, zatím pouze nebyl přeložen.

31.01.2017

GejšaGejšaA. Golden

Zajímá vás, co se odehrává v zákulisí světa dokonalé krásy? Gejša vás tam zavede. Od každodenního života přes intriky i dobový kontext II. Světové války.

02.10.2016

Král čarodějKrál čarodějL. Grossman

Začátek mě opravdu nudil a hrozilo, že knihu ani nedočtu. Naštěstí se kniha rozjíždí a nabírá spád. Ke konci jsem ji doslova hltal. Především surovou linka Juliiny minulosti a mlhavě naznačené obrysy budoucího děje.

14.08.2016

Literární spolek Laury SněžnéLiterární spolek Laury SněžnéP. I. Jääskeläinen

Svět reality a tajemna má v této knize velmi tenkou, jestli vůbec nějakou hranici. Hlavní část příběhu se však zabývá utajeným životem spisovatelů a nutí čtenáře k zamyšlení. Dokonce i po závěrečném rozuzlení nechává fantazii volný průběh.
Musím ocenit hravý český překlad který vynikajícím způsobem dokresluje atmosféru Zaječína.
A kam že se vlastně poděla Laura Sněžná?

04.05.2016

BudoucnostBudoucnostD. Glukhovsky

Jste připraveni na věčnost?
Syrová ukázka vzdálené budoucnosti kde společnost čelí přelidnění a ztrátě cíle. I přes futuristické prostředí má ale jasné analogie k současným problémům.

29.04.2016

Ze světa islámuZe světa islámuA. Musil

Kniha velmi obsáhlá a podrobná, pro mě jako laika místy i nezáživná. Velmi jsem ocenil odborný komentář vysvětlující použité termíny a soudobý kontext.

04.04.2016

PyramidyPyramidyT. Pratchett

I když se to možná nezdá, tak hlavní slovo mají velbloudi.

22.02.2016

Stopa legionářeStopa legionářeZ. Ležák

Poutavé zpracování. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Na některých stránkách byla nejasná posloupnost polí, ale srozumitelnosti to nebránilo.

29.01.2016

Na úsvitu Zlatého věkuNa úsvitu Zlatého věkuI. Asimov

Sbírka skvělých povídek. Sám sobě v patách s minimalistickým obsazením mě opravdu nadchlo. A největší dojem na mě zanechala Schovávaná v čase s myšlenkou časového zemětřesení.

25.01.2016

TryznaTryznaN. Gaiman

Laskavé tečka na konci hlavní série.

31.12.2015

BlahovolnéBlahovolnéN. Gaiman

Strhující finále proslulé série. Děj se rychle posouvá kupředu a vede k nevyhnutelnému děsivému konci.

31.12.2015

Osm smrtelných hříchů civilizaceOsm smrtelných hříchů civilizaceK. Lorenz

Z větší části stále aktuální kniha, vzbuzující k zamyšlení na sebou samým i nad civilizací.

14.12.2015

Magický prazdrojMagický prazdrojT. Pratchett

Kniha má obvyklý spád a nepředvídatelnost typickou pro Zeměplochu. Zklamali mě však některé očividné nesrovnalosti.

07.12.2015

Konec světůKonec světůN. Gaiman

Prozrazuje trochu víc, ale opravdu je trochu.

29.11.2015

Přišla z mořePřišla z mořeM. Urban

Od samého začátku mě kniha zaujala. O to víc jsem byl překvapen rozuzlením. A na samý závěr přichází záblesk žluté který nechávám prostor k zamyšlení.

29.11.2015

ApokalypsaApokalypsaM. Giordano

Kniha ubíhá poměrně rychlím tempem a nutí vás pokračovat ve čtení. Vysvětlení některých nesrovnalostí očekávám ve 2. díle.

24.10.2015