ThomasMore ThomasMore komentáře u knih

Královská trilogie Královská trilogie Jaroslav Čechura

Prostě jen jinak napsaná historie. Stačí opsat pár faktů, zabalit do pěkné obálky a předražené prodat. Pořád se najde někdo, kdo na to skočí.

05.02.2015 3 z 5

Tři podobizny Tři podobizny Albert Zacharovič Manfred

Mimořádná kniha. Číst životopisy velkých osobností je povzbudivé pro to, aby člověk snesl pohybovat se mezi současníky.

05.02.2015 4 z 5

Knihu jsem otevíral na první stránce s velkým očekáváním. Skutečnost mne nezklamala. Za velikým marketingovým projektem úplně obyčejný text - zlatý Švandrlík se svými humoristickými romány. Průnik do historie pro žáky 1. stupně ZŠ, které je třeba včas masírovat tou správnou historickou pravdou. S radostí jsem ji rychle vrátil majiteli a blahopřál si, že jsem nepodlehl a nekoupil ji.

24.01.2015 1 z 5

Otazníky nad hroby Otazníky nad hroby Ludvík Souček

Vlastním tu knihu opravdu řadu let. Vracím se k ní často tehdy, když si chci počíst. Ludvík Souček byl podle mne geniální. Podobné knihy vydávané nyní jsou proti ní jen matoucí bláboly.

16.12.2014 5 z 5

Valdštejnova smrt Valdštejnova smrt Josef Janáček

Vrátil jsem se k této knize po delší době, opět jsem si potvrdil, že autor je opravdu velmi dobrý. I po letech jsem ocenil čtivost a osvěžil jsem si, jak to asi tehdy bylo. Skutečnost už stejně nikdo úplně nemůže popsat. Doporučuji ke čtení všem.

12.12.2014