TheGoldenHill TheGoldenHill komentáře u knih

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Klidná a pohodová letní dovolená inspektora Armanda Gamache a jeho milující manželky Reine-Maire se rázem změní, když je v hotelovém komplexu spáchán zločin. Inspektor se se svým týmem pouští do vyšetřování a podezřelých je tu požehnaně.

U detektivek spisovatelky Louise Pennyové jsem si zvykla, že se do začátků jejich knih nemůžu vůbec začíst, ale jakmile je spáchán zločin a nastává vyšetřování, tak pak se nemůžu od knihy odpoutat. Její detektivky nejsou žádné krváky.
Mají však v sobě něco, co se nedá přesně popsat. Vraždu vnímáte tak nějak pod povrchem a v duchu pomáháte při vyšetřování. A inspektor Gamache je fakt sympaťák!

05.02.2018 5 z 5

Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Večeře u Florentýny - Odpolední kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Tuto kuchařku jsem dostala jako dárek a mám z ní ohromnou radost - kniha je nádherná. Skvělé recepty, perfektně popsané postupy přípravy jídel, úžasné fotografie a velmi praktické rady, které ocení nejedna hospodyňka. Tato kuchařka na Vás dýchá pozitivní energií a při čtení se Vám sbíhají sliny.
Stala jsem se příznivcem spisovatelčina webu a e-mailového klubu.
Poděkování:
Paní Jano Florentýnko Zatloukalová mnohokrát Vám děkuji za jiný pohled na vaření, nakupování, ingredience, jídlo, stolování a otevřelo mi to úplně jiný svět - Svět Kuchařského Umění. Jídlo a vaření už pro mě není jen nutnost, ale hlavně požitek.
Děkuji!

03.02.2018 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

A zase kanadská vesnička Three Pines, malebná a přátelská, kde se všichni navzájem znají, tak že i přijdete do svého domu a ve vaší vaně se koupe Váš soused. Nikdo nikdy nezamyká, všichni se mají rádi... a jen tak mimochodem - zase se tam vraždí.
Detektivka se mi moc líbila, ale popravdě musím říci, že jsem se dlouhých 70 stran do ní nemohla vůbec začíst a dokonce jsem ji už chtěla vrátit do knihovny. Pak stačila jedna jediná věta a už jsem ji nepustila z ruky.

03.02.2018 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Po přečtených předchozích dílech se mi Nesmírný tolik nelíbil. Nebylo to špatné, ale nějak to nemělo šťávu. Vzkaz v láhvi a Žena v kleci jsou ze série nejlepší.

26.01.2018 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Další výborná severská detektivka, která vás nenechá v klidu jít spát. Napínavá a skvělá četba.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Napínavá detektivka, ale Vzkaz v láhvi a Žena v kleci jsou však mnohem napínavější. Dávám ale také 5 hvězdiček, protože knížka se velmi dobře čte a tým oddělení Q mě baví.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tahle detektivka mě naprosto dostala. Napínavá od začátku až do poslední stránky. Miluji severské detektivky a tahle patří mezi ty nejlepší. Přečteno jedním dechem.

Naše sousedka čarodějnice Naše sousedka čarodějnice Zuzana Pospíšilová

Nádherná knížka pro děti, přečtená během jednoho pošmourného víkendu. Mému dítku se tak líbila, že jsme ji další víkend museli číst znova. Milé, pohodové a trošku i napínavé čtení, které zaujme nejen děti, ale i dospěláky.

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Nádherná knížka, která mě pohladila po duši. Humorná, citlivá a oba doktoři jsou velcí sympaťáci, baže jo:-) .

Zátiší Zátiší Louise Penny

Bylo to moje první seznámení s inspektorem Armandem Gamachem a malebnou kanadskou vesničkou Three Pines. Ačkoliv jsem se ze začátku do knihy nemohla vůbec začíst /zdálo se mi to moc rozvláčně napsané/, pak jsem se najednou nemohla od knihy odtrhnout. Nakonec se mi tak líbila, že jsem si v knihovně rezervovala další knihy s hlavním inspektorem A.Gamachem.

21.01.2018 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Napínavé čtení - skoro do poslední stránky. Knihu doporučuji na dlouhé zimní večery. Za mě dávám 1* .

21.01.2018 5 z 5

Rendez-vous v Paříži Rendez-vous v Paříži Deborah McKinley

Do této knížky jsem se nemohla vůbec začíst - vůbec mě nebavila. Škoda, mám ráda romantiku, jídlo, vaření, dopisy, ale příběhy jednotlivých osob mě nebavily.

23.11.2017 1 z 5

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Dcerka tuto knížku četla ve druhé třídě jako povinnou četbu. Moc se jí líbila a tak jsem si ji také přečetla a musím říci, že mě chytila za srdce. Milým a citlivým způsobem autorka popisuje nenápadné příznaky velmi vážné nemoci, kterou onemocní Honzíkům dědeček Eda. Dědečkova nemoc tak ovlivní i každodenní život celé rodiny.
A ačkoliv je knížka napsána humorným způsobem a u některých kapitol se ze srdce zasmějete, já jsem měla neustále slzy na krajíčku. Knihu vřele doporučuji všem čtenářům!

18.11.2017 5 z 5

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Pěkná knížka pro děti. Milá a i trochu dobrodružná. Doporučuji !

18.11.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Detektivka pro podzimní a zimní dlouhé večery - napínavá a velmi čtivá. Ale trochu více brutální než předchozí knihy ze série s detektivem Joonem Linnou. Severské krimi je sice mrazivé, chladné a brutalita je v každé knize, ale tady to fakt přehnali.

Stalker Stalker Lars Kepler

Zápletka a napětí super, ale čtenář by měl od Keplerových nejdříve přečíst Hypnotizéra, Paganiniho smlouvu, Svědkyni ohně, Písečného muže a pak až Stalkera, aby mu chování komisaře Joony Linny dávalo smysl. Bohužel jsem nejdříve četla Stalkera a tak jsem byla z komisaře víceméně zklamaná. Až když jsem přečetla ostatní knihy ze série - tedy již popořadě - mohu popravdě prohlásit, že Joona Linna je můj druhý nejoblíbenější detektiv.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zase jedna z lepších severských detektivek. Dobře napsaná, čtivá a napínavá. A ani trocha psychologického dramatu neuškodila. Kniha se mi líbila mnohem více než zfilmovaná krimi.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Skvělá detektivka - napínavá a velmi čtivá a na začátku mě až mrazilo v zádech. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a tak jsem jí za noc přečetla. Doporučuji!!!

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Detektivka od švédských spisovatelů Keplerových Paganiniho smlouva má skvělý rozjezd - záhadné vraždy, které spolu zdánlivě nesouvisejí a tak se případu ujímá komisař Joona Linna a Saga Bauerová. Není to špatná detektivka, ale Písečný muž a Svědkyně ohně se mi však líbili více.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nejlepší a nejnapínavější detektivka od dua Keplerových. Jakmile se začtete, už nemůžete přestat. Kriminální komisař Joona Linna a jeho kolegyně Saga Bauerová pátrají po sériovém vrahovi , který má na svědomí desítky obětí a přitom je hlavní podezřelý - ke kterému vedou všechny důkazy, již několik let ve vězení.