Thebookman Thebookman komentáře u knih

Relikviář Relikviář Lincoln Child

Pro Lady Jane: Třetí díl v sérii "Pendergast" - Kabinet kuriozit, to bude už jiné kafe, než Relikvie a Relikviář. :-)

11.11.2018 5 z 5

Spiknutí za bílého dne Spiknutí za bílého dne Hartwig Hausdorf

Tak tady ještě není žádný komentář? To se divím. Tento druhý díl Tajemné historie je podle mého mínění na stejné úrovni jako ten první. A to první díl byl velice zajímavý! :-)
Je plno událostí v minulosti, o kterých se moc a nebo spíše vůbec neví. A jsou to zajímavé události. Jenže, jaká byla skutečná minulost, to se asi nikdy nedozvíme, protože se to raději drží pod pomyslnou pokličkou. Díky autorům jako je např. pan Erich von Däniken nebo pan Hartwig Hausdorf se nám otevřou alespoň malé dveře do neznámé minulosti dějin, které by byly jinak nepřístupné a schované za rouškou nevědomosti.
Koho zajímá neznámo, tajemno, záhady a otazníky v mezerách událostí z minulých časů, mohu stejně jako i každou knihu i tuto od pana Hausdorfa jedině doporučit.

24.10.2018 5 z 5

Vesmírné lety ve starověku Vesmírné lety ve starověku Erich von Däniken

Vesmírné lety ve starověku, moje "čtenářská prvotina" od skvělého EvD. :-) Je to už sice velice dávno, tak 20 let, co jsem tuto knížku četl, ale je pravda, že na ni nikdy nezapomenu. Poutavý text a obrázky k daným tématům, to je prostě ono! :-) Pan Däniken prostě umí čtenáře zaujmout. :-) Všem mohu jedině doporučit! :-)

06.03.2018 5 z 5

Doktor Jesenius Doktor Jesenius Ľudo Zúbek

Dlouho jsem přemýšlel, jaký sem napsat komentář. Každopádně, je to velice čtivá kniha s pěknými obrázky. Bohužel, v dnešní době asi spíše pro dospělé, kteří se zajímají o historii. V knize je sice uvedeno, že je to pro čtenáře od 11 let a vydané nakladatelstvím Dětské knihy, ale pro současnost "náctiletých" je tato kniha velká neznámá. Nevím, třeba jsou výjimky. Spíše to četli školáci před těmi 60 lety, kdy to vyšlo v češtině. Ale pro dnešní školáky je to bifle, kterou by asi nečetli... A to je škoda veliká, protože je to velice pěkný, i když smutný příběh podle skutečné historie.
Někdy se vyplatí sáhnout po staré knize, jako já po této z babiččiny knihovny. :-) Všem, kdo se zajímá o historii mohu jedině doporučit! :-)

16.01.2018 5 z 5

Nevyřešené záhady posledních 5000 let Nevyřešené záhady posledních 5000 let Hartwig Hausdorf

Velice zajímavé čtení. Pan Hausdorf ví, jak upoutat pozornost. :-) Klidně by mohl v tématu pokračovat a vydat 2. pokrčování. Těch záhad a tajemství je dozajista nespočet... :-) Jinak určitě doporučuji k přečtení! :-)

10.01.2018 5 z 5

Projekt Avalon Projekt Avalon Wolfgang Hohlbein

Projekt Avalon. Velice čtivě napsané. Napínavé od první do poslední stránky. Zajímavý příběh, stálo by za to ho převést na filmové plátno. A to jsem tuto knihu četl někdy před cca 13-14ti lety. A stále si na některé části z děje pamatuji. Kdo ji ještě nečetl, mohu jedině doporučit! :-)

17.11.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Prostě film je o sto procent lepší. Nevím proč, ale knížka je podle mne trochu nepovedená. Sice uznávám, že napsat tolik chemicko-technických postupů dalo zabrat. Když jsem se o této knížce dověděl, čekal jsem, že to bude bomba. Ale po přečtení jsem byl jaksi sklamán. Už jsem tu pár komentářů psal v minulosti, takže se nebudu opakovat. Prostě tam chybí začátek a konec. A to film má! :-)

13.10.2017

Film je lepší. :-)

03.10.2017

Sultán měsíce a hvězd Sultán měsíce a hvězd Tom Arden

Neví někdo, jestli bude série pěti dílů kompletní???

29.04.2017

Císař 3: Pole mečů Císař 3: Pole mečů Conn Iggulden

Tak to je pěkný.. :-( Asi ty zbylé díly nevyjdou nikdy. Škoda :-( :-( :-(

29.04.2017

Darwinův omyl Darwinův omyl Hans-Joachim Zillmer

Náhodou... Velice zajímavé knihy, Autor ví, o čem píše.

13.02.2017 5 z 5

Relikviář Relikviář Lincoln Child

Relikviář, prostě SUPER čtení. Jako u všech knih skvělé autorské dvojice Preston @ Child. Sugestivně vykreslená atmosféra a profily všech postav. Děj utíká akcí na každé stránce. Relikvií to začalo a Relikviář je úžasně napsané pokračování s agentem Pendergastem. Už teď se těším, až se pustím do Kabinetu kuriozit, dalšího pokračování. P. @ Ch. mohu jedině dopručit! :-)

03.11.2016 5 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

To se divím, že tato úžasná knížka může i nebavit. Byla to jedna z mých prvních knížek, které jsem od dua Preston & Child četl a naprosto mě zaujala. Velice pěkná a zajímavá knížka. Mohu jedině doporučit všem, kdo mají rádi napětí a dobrodružství. :-)

20.10.2016 5 z 5

Teror a lži: 11. září 2001 Teror a lži: 11. září 2001 Andreas von Rétyi

Velice zajímavé čtení. Pan Andreas von Rétyi má odvahu!

23.09.2016 5 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Naprosto úžasné a poutavé čtení. Knížka se čte sama, stránky před očima jen utíkají. Téma bylo velice zajímavé, škoda, že to nebylo převedeno na plátna kin. Mohl by to být zajímavý snímek. :-) Ale nevadí. I knižní verze je moc pěkná.
Mám rád příběhy, kde se prolínají různá časová období, která se posléze propojí. Proto bylo velmi zajímavé sledovat jednotlivé události v dávných dobách a v současnosti. A že to bylo nepřehledné skákání v letopočtech? Jednou 777 potom 2009 atd..? Vůbec mi to tak nepřipadalo a nevadilo, hned jsem pochopil, kde se v ději zrovinka nacházím. Aspoň čtenář v průběhu čtení neví, jak to dopadne. A to, podle mně, udržuje čtenáře v napětí, tajemnu a nejistotě, než když se ví už v podstatě na začátku jak to dopadne (jeden takový titul byl před krátkým časem sfilmován).
Tajemství sedmého syna mohu jedině DOPORUČIT všem, kteří mají rádi tajemno, historii, nebo mystiku. :-)

09.09.2016 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Bomba příběh, ale jen 4 hvězdičky?

24.05.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tak ono je filmové zpracování většinou jiné u všech filmů, které jsou natočeny podle knižní předlohy. A u Marťana se mi více líbí ta filmová verze. Nevím proč, ale knize něco chybělo... Jako, četlo se to pěkně, párkrát jsem se i nad některými pasážemi pousmál, ale že bych se zase "řezal" smíchy, to zase NE! (viz můj první komentář) Jak už jsem tu před nedávnem psal, film je ucelený, zato kniha nemá prolog, ani epilog. A to je, myslím, velká chyba. Protože, kdyby to tam pan Weir napsal, hned by byl zážitek z knihy mnooohem lepší.

25.03.2016

Darwinův omyl Darwinův omyl Hans-Joachim Zillmer

Naprosto úžasné a zajímavé čtení. Je tam hodně věcí k zamyšlení, že vše, co se pokládá za pravdu, může být jinak.

18.03.2016 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Už jsem viděl i film. A musim říct, že film je také povedený. Asi to bude tím, že produkci dělal známý režisér, pan Ridley Scott. Příběh se ve filmu odvíjí svižně a to neustálé opakování, které je v knižní předloze, tak ve filmové verzi bylo potlačeno. Je pravda, že film je o některé scény okleštěný a pozměněný, ale to mi vůbec nevadí. Knížka za přečtení stojí, stejně jako film za shlédnutí. :-)

16.03.2016 5 z 5

Jurský park Jurský park Gail Herman

Tak k této knížce jsem se vracel několikrát. Už ani nevím kolikrát. Prostě krásné čtení. Vložená příloha s fotografiemi z filmu, lahůdka. Knížka je v podstatě moje srdcovka, nehledě na to, že film jsem viděl nepočítaně několikrát a nikdy neomrzí. A že knížka je kopií filmu, vůbec mi nevadí. :-)
Jestli je lepší než původní kniha.. To nechám na každém, jak to posoudí. No.. z jednoho pohledu lepší je, a to z pohledu psaní. Četla se lehčeji, než původní knížka. Ale i ta má své kouzlo. :-)
Ale i teď, po 23 letech od vydání, můžu tuto knížku vřele doporučit. :-)

13.03.2016 5 z 5