iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Šest vran se mi z nějakého záhadného důvodu líbilo víc, ale Devátý spolek se mi libil dost. Ze začátku jsem byla tedy celkem mimo, ale postupně si člověk zvykne a prostředí tajných magických spolků se mi vlastně líbilo. Hlavní hrdinové za mě byli také ok, jen posledních pár kapitol už mi nepřišlo tak zábavných a z konce já osobně nemám nějakou nezkrotnou touhu okamžitě pokračovat dalším dílem (kniha mi nepřijde nijak nálehavě otevřená), ikdyž nakonec stejně pokračuji, protože vlastně proč ne :)
P.S. Za mě oproti Griše (četla jsem jen první díl a dál nepokračovala) mnohem, mnohem lepší.

02.04.2024 4 z 5

Vombat Jirka Vombat Jirka Eva Papoušková

Hm, tak tohle je hrozná blbina. Obrázky pěkné.

20.03.2024 1 z 5

Petr Pan a Wendy Petr Pan a Wendy James Matthew Barrie

No já nevím, mně ten příběh přijde hrozně nekonzistentní, spousta děje je tak nějak vytržena z kontextu a naslepována na sebe ve velmi zvláštní koláž. A ano, výchovné to taky moc není. Ilustrace pěkné, některé nápady taky, ale to je tak asi vše..

19.03.2024 1 z 5

Vězení svobody Vězení svobody Michael Ende

Namlsaná Nekonečným příběhem a Děvčátkem Momo jsem bohužel očekávala víc než jsem dostala. Ač mají asi všechny povídky bezesporu zajímavý námět/myšlenku, první půlka knihy se mi vlastně moc nelíbila. Pak jsem si buď zvykla nebo je druhá čtveřice povídek napsaná nějak přívětivěji. Za mě každopádně ve výsledku podprůměr.

15.03.2024 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Ano, také mi knížka i přes svou zřejmou odlišnost přijde srovnatelná s "naší" Hanou.
Jodi prostě umí psát velmi čtivě, příběhy na těžká témata zpracovává zajímavou formou a i zde je odlehčen částečně najivní (romantickou/přihlouplou/doplní si každý dle vlastního názoru a vkusu :)) zápletkou ze současnosti. Zajímavým nápadem mi také přijde příběh psaný kurzívou, který všemu jistě dává ještě minimálně jeden nový rozměr.
A málem bych zapomněla - v této knížce mi přijde, že je mnoho zajímavých námětů k zamyšlení (myslím více, než u předchozích třech knížek, co jsem od autorky četla).

06.03.2024 4 z 5

Andulka a Andulka Andulka a Andulka Hana Primusová

Krásná, milá knížka plná hezkých ilustrací s příběhem, který děti dokáže nejen zaujmout, ale i jim umožní stát se jeho součástí.

03.03.2024 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Knížka sice s hezkou původní myšlenkou, která ale za mě byla naprosto nedostatečně využitá či zajímavě rozvedena. Původní vyzdvihované ilustrace mi navíc zážitek spíš zhoršily než zlepšily :D

03.03.2024 2 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Knížku jsem si vybrala kvůli ČV, nicméně to podle mě tedy NENÍ knížka, "jejíž hlavní postava je milovníkem koček", alespoň já jsem tam tedy nic takového nezaznamenala. (To jen jako upozornění pro případné "perfektionisty" z diskuzí :) )
Kniha má určitě pěknou myšlenku a poselství, ze začátku mě i bavila, ale tak od půlky mi to vlastě přišlo pořád dokola to samé (některé věty se tam opravdu i opakovaly), takže jsem se ke konci až musela nutit, abych ji dočetla.

09.02.2024 2 z 5

Parta Pac a kletba Modrého Jonáše Parta Pac a kletba Modrého Jonáše Petr Kopl

Knížku už jsem slyšela asi tak 100x (naštěstí jsem ji tedy tentokrát nemusela 100x předčítat :) ) a musím říct, že nás vlastně pořád baví. I na několikátý poslech lze kolikrát nalézt ještě i něco nového. Příběh má sice klasickou šablonu a není nijak extra objevný, ale s kouzelnou tužkou, přidanými zvuky a texty "mimo bubliny", pár skrytými hádankami a super písničkou (tu jsem slyšela asi 1000x :D ) je to vlastně dost podařený počin. Co mi zde úplně nesedí je předčítání celé stránky (to mi prostě přijde v nešikovně rychlém tempu) a kvízy, které jsme tedy ještě pořádně nedělali (přijdou mi tam navíc, ale možná se budou ještě hodit časem?).

09.02.2024 4 z 5

Rokle šeré smrti Rokle šeré smrti * antologie

Příjemná povídková sbírka, povídky jsou dosti různorodé (což lze čekat, když je každá od jiného autora) a většina z nich měla buď zajímavou myšlenku nebo alespoň nějaký děsivý moment, který jednoduše stál za to :)

09.02.2024 3 z 5

Z ohně a písku Z ohně a písku Lucia Magašvári

Tak tento díl se nám líbil úplně nejvíc! Krásný příběh o přátelství a nějakých těch "strašidlech" k tomu. Doporučujeme!

23.01.2024 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Pod komentář Galadwen bych se klidně podepsala :)

Zkusím tedy alespoň stručně bez spoileru. Nejsem zrovna fanoušek "thrillerů pro ženy", ale zlákala mě krásná obálka a možnost zařadit knihu do ČV, tak jsem ji zkusila. Linka ze součastnosti mi přišla otravně najivní a hloupá, ale ta historická mě i přes svou nepravděpodobnost bavila. Téma jedů mi přišlo zajímavé a knížka se četla dobře, takže mi vlastně zdejší vysoké hodnocení smysl dává.

17.01.2024 3 z 5

Dole Dole Lucia Magašvári

Za nás určitě trošku slabší než první díl. Děj mi přišel zbytečně složitý na pochopení a vlastně i na pozornost. Trošku mi tady i vadilo, že to vypadá, jako by o strašidla člověk zakopával na každém výletě, což za mě celkem ubírá na "věrohodnosti" i tajuplnosti. Jinak ilustrace opět krásné a tentokrát i více děsivé, což jsme si zase tedy užili moc. Třetí díl čeká!

13.01.2024 3 z 5

Zkamenělá zoo Zkamenělá zoo Joris Chamblain

Pěkné ilustrace, ale četli jsme i lepší komiksové příběhy :)

13.01.2024 3 z 5

Růža. Podzimní patálie Růža. Podzimní patálie Johan Troïanowski

Super komiks pro malé slečny. Velmi nás bavila zejména lehká interaktivita se čtenářem a samozřejmě pěkné obrázky :)

13.01.2024 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Darcy si mě získala knížkou Kořist. Z jejích domů jsem četla dva a oba mě zklamaly. Pod hladinou je v mém mentálním žebříčku někde mezi..
Plusové body za prostředí, čtivost a napětí/atmosféru prvních dvou třetin knížky. Mínusové body za nesmyslnost děje, nepropracovanost postav a naprosto otřesný konec.

28.12.2023 3 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Za mě je druhý díl obrovským zklamáním. Od začátku do konce jsem se ke čtení musela nutit. Kniha je totiž v podstatě o ničem. Další díl už oželím.

17.12.2023 1 z 5

Ohnivý kamínek Ohnivý kamínek Ilona Fišerová

Milý čertovský příběh s přesahem.
(Za nás ve čtyřech letech ok.)

17.12.2023 4 z 5

Strašidelnická Strašidelnická Lucia Magašvári

Super knížka plná fantazie, napínavý příběh a pěkné ilustrace (i když stylem tedy spíše pro dospělé než pro děti).
Už rozečítáme druhý díl :)

17.12.2023 4 z 5

Děti z naší vily Děti z naší vily Alice Rossi

Takový ne moc věrohodný pokus o "pražské děti z Bullerbynu". Jak je zmíněno i níže, vypravěčka působí trošku jak pěst na oko, nálada knížky je sice fajn, ale některá témata jsou celkem nevýchovná.

17.12.2023 3 z 5