the_res13 the_res13 komentáře u knih

Když máš pro koho hrát Když máš pro koho hrát Jiří Švejda

Co k tomu...pro nelitvínovský to nemá cenu a litvínovský ví. Cheza navždy!

31.01.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Naprosto šílený!
Asi nikdy jsem nic podobnýho nečetla. Už fakt, že kniha nemá kapitoly, ale prakticky souvislý text (ok, má to tři časti) jí přidáva na čtivosti a vám ubírá schopnost přestat. Taky forma vyprávění třetí osoby je velice zajímavá.
První dvě části jsou takový pohodový příběh o klukovi co bloguje a udělá pro to všechno, poslední je ale horor u kterého mi místy běhal mrát po zádech.
A v poslední řadě ještě musím ocenit autorovi odkazy pod čarou, které příběhu ještě dodávají šťávu.

02.12.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Trošku slabší než předchozí dva díly, ale pořád parádní čtivý příběh plný zvratů. Co mě ovšem hodně zklamalo je sladký happyend pro Baxterovou a Wolfa...

25.10.2020 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Až budete někdy potřebovat natáhnout seminárku ze dvou na 150 stran, napište Paule H., ta vám pomůže...
Jinak se to čte celkem dobře, i když to nemá prakticky žádný spád. Všechno je očekávatelné, průhledné, nudné.

05.09.2020 2 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Příběh rozhodně zajímavý, bavilo mě okořenění v podobě emailové komunikace a článků z novin. Co ale musím vytknout je zdlouhavost a táhlost příběhu, dlouhé nudné pasáže (pro ilustraci - kniha se odehrává během 10ti dnů, z toho na první 3 spadají 3/5 knihy, tedy cca 240 stran), nesympatická hlavní hrdinka a poměrně ....banální "rozuzlení".
Estetická poznámka - přebal s 3D kapkami vody je parádní!

04.08.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Skvělé pokračování. Opět to mělo spád, takže se to v podstatě četlo samo. Byť jsem to nečekala, případ zvládl být ještě brutálnější než Hadrový panák. Pecka.

25.07.2020 5 z 5

Obézní planeta - Past zvaná obezita a jak z ní uniknout Obézní planeta - Past zvaná obezita a jak z ní uniknout David Lewis

K této knize můžu napsat jen to, že jsem jí po ždibíčkách četla bezmála půl roku, takže tolik asi ke čtivosti.
Ovšem obsah je poměrně zajímavý, takže pokud Vám nevadí číst vědecké studie provzdušněné pár příhěhy, jděte do toho.

25.07.2020 4 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Fajn čtení. Nejlepším nápadem je samozřejmě okopírovat katalog Ikea, ale i příběh stojí za přečtení. Nejedná se o převratné dílo, co byste nutně museli doporučit kolegům, je to spíš taková pohodička na nudný víkend.

15.06.2020 4 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Mně se Joe líbil i v LA, byť mu New York sedl líp. Kniha se skvěle četla, trochu mi vadil pouze začátek, který mi připomínal spíš román pro staré panny. Ale po prvním zvratu vše pokračovalo jak mělo. Konec byl bohužel trochu vyumělkovaný, moc sladký.

18.03.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Mám ohledně Manželů od vedle trochu smíšené pocity. Četlo se to samo, ale bylo to způsobeno spíš umem spisovatelky, než dobrým příběhem. Ten byl jakousi roztahanou povídkou, která se dala zfouknout do sta stran (autorka to zvládla rozpatlat na skoro 300, tleskám), a okořeněn předvídatelnými "zvraty" a průhledným vývojem postav. Ale konec byl zajímavý a díky němu dostala kniha, za minutu dvanáct, šmrnc.

19.02.2020 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Příběh ok, konec totální zklamání

01.02.2020 1 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Co si budeme - prostě další skvělej kousek. Za jediný malý bezvýznamný mínus považuji fakt, že pro mne, jakožto zběhlou Nesbøčtenářku, byl vrah jasný už od poloviny. Což ovšem neubralo ani píď na skvělosti vyvrcholení HH12.

06.01.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Další skvělý kousek tohoto autora. Pokud mohu něco vytknout, tak snad jen konec, postrádala jsem tam očekavaný "wow efekt". Ale pořád absolutní pecka.

22.09.2019 5 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Rozhodně nejslabější díl trilogie a za mě celkově i poměrně slabá kniha. Hrozně zdlouhavá, předvídatelná, taková mdlá. Agentka Starlingová byla v knize spíš na obtíž a doktor Lecter si tak nějak proplouval. Zajímavé byli pouze vedlejší postavy a jejich osudy a příběhy. Knihu nakonec zachránili (v rámci možností) typicky Hannibalovské nechuťárny a zajímavý konec.

13.09.2019 4 z 5

Rick a Morty – První svazek Rick a Morty – První svazek Zac Gorman

Absolutně nechápu... proč? První polovina vypadala, no, řekněme OK, pak se to utlo, bez konce a zbytek byli střípky čehosi...?

23.08.2019 3 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Naprosto brilantní kousek. Jedna z mála knih, která vás prostě přiměje vrahovi, aspoň ve skrytu duše, fandit

09.08.2019 5 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Skvěle napsáno, ale co mě opravdu zklamalo, byla forma - časté překlepy a chyby, špatné zarovnání textu, nesmyslně vložené fotografie...škoda

07.07.2019 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Zdrcující příběh dvou neskutečně silných žen (byť jedné maličké). Výborně napsané, čtivé. Betty na mě dokázala přenést každou svou emoci. Dechberoucí.

29.06.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Skvělý příběh, čtivé, plné zvratů....jen bohužel občas trochu předvídatelné

24.05.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Po prvním díle mě druhý trochu zklamal a to zvláštní zápletkou a absencí klasické detektivky - žádný vrah ani mrtvoly. Ale když jsem tuto část překonala, začetla jsem se do opravdu zajímavého příběhu s perfektním "záporákem".

10.03.2019 4 z 5