The_Kim The_Kim komentáře u knih

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Omlouvam se vsem ochajicim priznivcum teto knihy, ale tohle byla tak nudna a rozvlekla kniha, ze jsem musela text prolitavat ocima a preskakovat. Autorka jednu vec/myslenku natahovala na desitky stranek, neustale se opakovala. Styl psani taky spise jako pro nactilete. Za me bohuzel ne. Ale 100 lidi, 100 chuti.

25.10.2023 1 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Moc pěkně napsaná kniha, čtivá. Ze začátku mě hodně bavila dějová linka s Tomem z přítomnosti, pak už jsem naopak zase chtěla jen vědět co bylo s Gretou v minulosti. Hvězdičku ale dávám dolů za ten Tomův milostný život a jak to nakonec vygradovalo v závěru knihy. To si podle mě mohla autorka odpustit.

21.10.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Jak mám Klevisovou ráda, tak konkrétně tahle kniha byla takový průměr. Dohromady se nic moc nestalo, zápletka byla jakási... Nudná? A postavy a vztahy mezi nimi neuvěřitelné.

03.11.2022 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Taková slušná vykrádačka Agathy Christie :) Ale kniha byla velmi čtivá a pěkná - pokud hledáte fajn detektivku, nebála bych se po ní sáhnout.

13.09.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tohle bylo celé tak rozvláčné a přitažené za vlasy, že kdybych knihu neposlouchala jako audio, rozhodně bych ji nedočetla. Nebýt poměrně zajímavého konce, dala bych hvězdičku jen jednu.

13.09.2022 2 z 5

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Moc pěkná detektivka! Prvně jsem si říkala, že mě bude slovnština rušit, ale opak byl pravdou. Je pravda, že styl psaní připomíná Dominika Dána, nicméně mně osobně Václav Neuer přijde 100x lepší. Určitě si přečtu i jeho další knihy.

10.09.2022 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Škoda že autorka nezůstala jen u jednoho příběhu, který by byl důkladněji popsán. Takhle to byla smršť prolínajících se situací a občas už jsem ani nevěděla kdo je kdo.

27.08.2022 2 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

"Mladá panno"?! Jako skutečně tohle někoho napadne používat jako sexy oslovení? :D Příšerné, nedotažené, děj úplně mimo mísu. Nedoporučuji.

22.08.2022 1 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Nebylo to špatné, ale zároveň nic, co bych si do budoucna pamatovala nebo měla důvod se ke knize vracet. Dělat ze všech kněží pedofily a úchyly mi taky nepřišlo moc ok. Hlavní vyšetřovatelka sama moc nevěděla co chce, věčně na nějakých prášcích, ačkoliv má doma x dětí... To si podle mě autorka mohla odpustit.

21.08.2022 3 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Pokud hledáte oddychovou humornou "detektivku", tato kniha se vám bude líbit. Za mě fajn počin, nic co bych potřebovala číst 2x nebo se k tomu nějak vracet, ale špatné to rozhodně nebylo.

21.08.2022 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zklamání. Nějak nerozumím tomu všeobecnému nadšení? Začátek mě velmi bavil, ale jakmile se kniha přehoupla ve čtení starých spisů a příběhů dávných bohyň, nedokázala jsem udržet pozornost. Škoda že autorka nepopisovala jen příběh Dory, v tom případě bych byla nadšená. Za mě 2 hvězdy za tu práci co to muselo dát a hezkou češtinu.

08.08.2022 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásné, bolavé. Bylo dost neotřelé, že se autorka tolik nezabývala hrůzami koncentračního tábora, ale spíše životem před ním. Knihu jsem dočetla už před pár dny, ale stále na příběh myslím. Velmi doporučuji, psáno krásným jazykem.

08.08.2022 5 z 5

Budu maminka - Zápisník a průvodce těhotenstvím v jednom Budu maminka - Zápisník a průvodce těhotenstvím v jednom Jana LeBlanc

Krásný deník, který na českém trhu chybí, jelikož už v knihkupectvích není k sehnání :( Já jsem moc ráda, že se mi přes bazárek podařilo deníček koupit a mohu do něj zaznamenávat své těhotenství. Je znát, že byl deníček zpracován inteligentní osobou - není plný různých klišé, citátů, sladkých ilustrací... Naopak do něj můžete zaznamenat své pocity a deník se i moc hezky ptá návodnými otázkami, které by mě samotnou nenapadly. Doporučuji!

29.07.2022 5 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Pěkná detektivka, ale spíše takový průměr. Člověk si z toho určitě nesedne na zadek. Osobně jsem ani neměla nutkání pořád číst dál a dál. Nicméně pokud hledáte nějakou oddychovku, která je pěkně napsaná, doporučuji.

19.06.2022 3 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Ne že by detektivka byla špatně napsaná, autor má nepochybný talent. Nicméně zápletka mě moc nebavila, do čtení jsem se musela spíš nutit. Není to takové to, kdy se od knihy nemůžete odtrhnout a čtete až do rána, abyste věděli co bude dál.
Jinak dějová linka s Line, která se dobrovolně rozhodne být matkou samoživitelkou, ačkoliv otec dítěte sám nabízí, že se bude starat (a zároveň spolu nemají žádné problémy), mi přijde ujetá. To si autor mohl odpustit, je vidět že není žena.

19.06.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Skvělé! Od začátku do konce velmi napínavé, bavilo mě celé téma a skloubení Francie s Anglií. Oproti minulému dílu ubylo patosu mezi Avou a Lucem (díky Bohu :)), takže kniha si naprosto právem zaslouží 5 hvězd a moc se těším na další díl.

24.04.2022 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Ze začátku mě kniha bavila, ačkoliv jsem měla problém si oblíbit nějakou postavu. Bohužel ten zauzlovaný konec se mi vůbec nelíbil a kvůli němu strhávám dvě hvězdy. Bylo toho už prostě moc - v nejlepším se má asi přestat a ne to naopak pořád zamotávat, až čtenář neví kdo co kdy proč. Na autorku ale nezanevřu a zkusím od ní i jiné knihy.

11.03.2022 3 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

U knihy je poznat, že nebyla psaná spisovatelkou, ale ženou, která nemá psaní jako povolání. Kniha byla poměrně čtivá, ale hloupost této ženy byla až neskutečná a její naivita opravdu neznala mezí.
Knihu hodnotím jako takovou průměrnou oddychovku na dovolenou.

11.03.2022 3 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

(SPOILER) Zklamání. Moje první kniha od Martina Goffy a obávám se, že i poslední. Kniha vlastně skončila stejně tak jako začala - nic se nezjistilo a veškerý děj uprostřed byl jen jakýmsi natahováním něčeho, co snad ani nemělo vzniknout.
Průzkum o sektách udělal autor velice mělký, nic co by za den člověk nestihl s googlem taky. Asi jsem už rozmazlená od jiných autorů, ale tak nějak očekávám hloubkové zatažení do problematiky, ne jen klouzání po povrchu.
Knihu jsem do půlky četla poctivě, pak jsem přeskakovala cca po 5 kapitolách a nic mi neuniklo, vždycky když jsem navázala, jako bych pokračovala bez ustání v ději, protože to bylo až tak moc rozvleklé.
2 hvězdy za hezkou češtinu a snahu. Možná by měl Martin Goffa přestat publikovat knihu co rok a spíš se zaměřit na kvalitu.

20.02.2022 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle byla naprostá ztráta času. Zápletka jak z pera středoškolského žáka, naprosto neuvěřitelný příběh s hloupým rozuzlením. Kapitoly jsem musela hodně přeskakovat, protože se to chvílemi fakt nedalo. Dvě hvězdy autorce za snahu a za to, že to bylo poměrně čtivé. Nicméně dalším trochu náročnějším čtenářkám toto dílo nedoporučuji, ačkoliv věřím, že náctiletým čtenářkám se to líbit může :).

10.02.2022 2 z 5