teyachan teyachan komentáře u knih

Jak selhat jako terapeut Jak selhat jako terapeut Bernard Schwartz

Mne knizka dala presne to, co som od nej chcela. Strucnym, jasnym sposobom popisane chyby. A aj ked islo povedzme niekedy o chyby banalne, neboli vysvetlene banalne a clovek sa teda dozvedel nieco nove.

31.01.2023 5 z 5

Denník Bridget Jonesovej Denník Bridget Jonesovej Helen Fielding

Zabavne citanie, viac krat som sa zasmiala ( co sa mi pri knizkach az tak casto nestava). Knizka sa citala dobre (zhltla som ju na jeden sup), situacie boli menej trapne nez vo filme, ale romance by som povedala menej, resp.slabsia.

06.12.2022 3 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Tato knizka mozno neni pro kazdeho, ale pro mne rozhodne byla! O krase hor a horalovi, ktery se sve hory drzel az do konce. Zhltla jsem ji na jeden zatah (podle mne teda ctive napsana i kdyz neni moc dejova) a jak tady nekdo psal, bylo to pohlazeni pro dusi :).

16.11.2022 5 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Poucna knizka, obsahuje hodne dulezitych informaci, ktere maji hlavu a patu, psana ctive a prehledne. Nekdy mozna trochu vystrasi (ze co vsechno dela clovek spatne), misty jsou tam zakomponovane reklamy na autorcine knihy a kurzy, ale celkove hodnotim prinosne.

24.10.2022 4 z 5

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Mne tenhle format knizky plne vyhovoval. Dozvedela jsem se dost novych info a zaroven jsem nebyla zahlcena a neztratila chut dal cist.

25.01.2022 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Urcite zaujimava, originalna kniha a jedinecnou atmosferou. Na zaciatku je mozno tazsie sa do knihy zacitat,ale potom uz dej vtiahne a cita sa to lahko.

26.03.2019 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Knizka sa citala dobre, obsahuje vela zaujimavych myslienok (dost z nich je asi prevziatych od filozofov) a autor vynikajuco vysvetluje psychologiu postav. Vadila mi vsak tematicka roztriestenost (od vzťahovych otazok cez rozoberanie komunizmu az po existencne otazky).

27.12.2018 4 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Ach, to bolo super! Dala by som aj viac hviezdiciek keby to slo. Asi jedna z najlepsich knih, ake som citala, ak nie najlepsia.

18.10.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Krasne napisana knizka a urcite pojdem bavstivit vilu tugendhat, na ktoru som doteraz pozerala chladne. niektore postavy sa mi zdali tak nasilu zakomponované, ale vysledok to zasa az tak moce nerusilo.

14.10.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Super, velmi originalne, plne atmosfery a zvratov... fakt som nedokazala odhadnut, kam sa ten dej dostane...

14.10.2018 5 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Asi som od knihy ocakavala viac.. Obsahovo viac... ze tam bude viac vykreslene to ochoreni, pocity.. a ake to je... ale mozno to takto bolo take surovsie. Urcite to stalo z precitanie! Len moja predstava bola taka sytejsia... :)

14.10.2018 4 z 5

Jmenuji se Červená Jmenuji se Červená Orhan Pamuk

Mám pocit, že Pamuk mi vždy ukáže krásu, ktorú som predtým nepoznala a to pre mňa veľa znamená. Tento krát to bola krása iluminácii. Samotný dej bol vlastne iba takým milým pozadím.

10.07.2017 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Pre mňa zasa naopak, samotný námet mi nepríde až tak dobrý ako to prevedenie. Čítalo sa to dobre, prišiel mi zaujímavý hlavný hrdina a ani mi nevadili tie reči o Huysmansovi. Bolo to fajn!

01.03.2017 3 z 5

Odměna Odměna Jarmila Loukotková

Kniha sa ku mne dostala sama, a tak som ju v rámci čitetaľskej výzvy prečítala. Musím povedať, že táto knižka vo mne vzbudzovala odpor. Hnusil sa mi (hlavne na začiatku) hlavný hrdina kvůli svojím názorom, chovaniu a aj jeho partnerka, či vykreslené pražské prostredie. Možno to bolo také silné, pretože sa dalo veľmi ľahko predstaviť a pôsobilo to hrozne reálne a nepríjemne. Miestami ma knižka nudila, ale celkovo sa čítala ľahko a som spokojná. Páčilo sa mi ako vykreslila spisovateľka charaktery jednotlivých postáv. A veľmu sa mi páčil samotný záver.

28.11.2016 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Ztiaľ asi najlepší Murakami, ktorého som čítala... Pretože tam bolo veľa magického realizmu. Mňam.

02.11.2016 5 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Pre mňa originálny námet a skvelo vykreslená atmosféra.

07.09.2015 4 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Sú knižky, pri čítaní ktorých sa mi zdá byť dej druhoradý. To, ako dokáže Vian lámať realitu, je úplne geniálne. Miestami som mala pocit, že každá jedna veta je umenie...

08.06.2015 5 z 5

Mňa najviac nadchla asi prvá tretina, kde som spoznala hlavného hrdinu, ktorý mi prišiel sympatický, zaujimavý a zábavný. Rovnako aj svety, ktoré Murakami vytvoril na mňa dýchli očarujúcou atmosférou, po akej som túžila. Tešila som sa, kam to až celé vygraduje. Práve naopak sa mi ale zdalo, že dej potom začal trochu stagnovať a na zaujímavosti zasa nabral až v poslednej štvrtine. Celkove (hlavne po prečítaní doslovu od Jurkoviča, ktorý mi vysvetlil, aký mal autor asi zámer) ide o zaujímavú knižku so zaujímavým koncom, ale od ospevovaného Murakamiho som asi čakala viac.

08.06.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Mozno to bola najdojemnejsia knizka, aku som citala. Na city teda Zusak zahran umi. Citanie je to lahke oddychove, ide to samo a nie je to strata casu. Knizka mi prisla ale trosku gycova a vyumelkovana. Poznamkami, ktore mi tam pridu nasilu, aby bola kniha ozvlastnena. Smrt ako rozpravac je napad zaujimavy, ale sklamalo ma jeho prevedenie... Rozhodujem sa medzi 3 a 4 hviezdicky, ale kedze ini rozhodujuci sa pridali k vyssiemu, ja sa pridam k nizsiemu cislu.

08.01.2015 3 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Kniha sice má dobry namet a niektore silne momenty (teda asi jeden), ale celkove to na mna posobi ako taka zlatanina. Tento dojem je sposobeny tym, že si autor vybera javy z realneho zivota ale naraba s nimi znacne naivne (vykreslenie cirkvi, pricina Calovych schopnosti..no muhaha), co mne osobne vadi. Jej najvacsi prinos mi pride ako povzbudenie pre buducich spisovatelov: Ked vyslo toto, moze vyjst aj ta vasa! ;).

08.01.2015 2 z 5