Tesynka01 Tesynka01 komentáře u knih

Rodičem s nadhledem Rodičem s nadhledem Eliška Vondráčková

Za mne opravdu hezky a s citem napsaná kniha o rodičovství. Dokáže rodičům nastavit zrcadlo k zamyšlení a zároveň motivovat, jak se na problematiku rodičovství dívat s nadhledem. Rozhodně člověk knihu po přečtení neodloží s pocitem, že je neschopný rodič a vše dělá špatně jako to u některých knih a trendů rodičovství dnešní doby bývá. Naopak dodá sílu na sobě pracovat, protože i rodiče bývali dětmi a nesou si své šrámy na duši.

21.05.2023 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Tahle knížka měla raději zůstat za velkou louží. Opravdu mi dělalo problém ji dočíst a to z několika důvodů. Stravovací návyky některých Američanů jsou opravdu k neuvěření a je jasné pokud mu vše zakážete a odkážete ho na maso, ovoce a zeleninu změny budou více než výrazné. Ovšem co je aplikovatelné v Americe nemůžeme srovnávat s Evropou.
Slova autorů, že vše je toxické co se jim zrovna do jídelníčku nehodí, mě přijde úsměvné jako by to mělo člověka zabít.
Je zajímavé, že autoři umí vysvětlit pouze věci, které se jim zrovna hodí do krámu a pokud dojdou do fáze, kde by mohlo dojít k vyvrácení jejich teorií, na "férovku" napíšou, že je to nezajímá nebo to diplomaticky uzavřou. Takže potom je bohužel člověk v něterých situacích oklamán.
Ale chápu, že někomu to v určitých mezích může otevřít oči, pokud se stravuje opravdu příšerně jako někteří Američané. A kniha se mu tím pádem zalíbí.

01.03.2016 odpad!