tester

Bible SvatáBible Svatá neznámý, neuveden

Přečíst každý den kousek Bible patří k nezbytné duševní hygieně, Jen se večer osprchovat nestačí.

10.11.2015

Hovory k soběHovory k soběMarcus Aurelius

Kniha má vlastnost černé díry. Vtáhne vás do sebe a už vás nepustí. Budete jejími stránkami listovat celý život.

23.10.2015

BibleBible neznámý, neuveden

Bible a výuka náboženství by měla být povinná pro všechny občany ČR Tak jako matematika. Kdo pak podle toho nechce žít ať žije podle sebe. Rozpad morálky a odklon od Boha znamená konec ČR. To se děje průběžně každý den. Úspěchy degenerace morálky občanů a úpadku společnosti jsou evidentní. Bibli hodnotím podle vlivu na fungování společnosti. Ateisté si se státem neporadí. Zničí ho a rozpadne se jim pod rukama. Mladším generacím nebude co předat. Všeobecně se knihám přikládá význam pro kultivaci čtenáře. Bible patří mezi ty nejlepší.

28.04.2016

Hovory k soběHovory k soběMarcus Aurelius

Proč se knihy líbí? Protože odpovídají názorům čtenáře na život. Taková kniha pohladí na duši a inspiruje k toleranci s ostatními lidmi a koriguje vlastní špatné vlastnosti, které si mnohdy ani neuvědomuje. Kniha otvírá oči a nutí nad zamyšlením nad sebou samým. Při porovnání e-knihy a papírové knihy zde jednoznačně vítězí papírová klasika. Je to koncentrovaná duševní hygiena. Je vůbec možné že takoví lidé před tisíciletími žili a byli na takové duchovní, lidské a morální úrovni? Kde jsme dnes? Vyvinuli jsme se, nebo jdeme zpět?

20.10.2015

Mein KampfMein KampfAdolf Hitler

Klíčový moment-Hitlera nevzali na malířskou akademii a pak se vrhl na politiku. A jak to dopadlo? Význam osobnosti v dějinách je nepopiratelný. Dopředu říct že to nebudu z principu číst ? Takových lidí je hodně. Dělají chybu. Popis tehdejší doby je varováním pro dnešek. A když to lidi neznají můžou se dopustit instalace nového ekvivalentu Hitlera. Měla by to být povinná školní četba. Strkat hlavu do písku se nevyplácí. Nejsou v knize popisované situace které si politici nepřejí aby o nich občané věděli? Není dnešní vedoucí osobnost pohromou pro Evropu? Jde o politiku, ale ta sem nepatří.

20.10.2015

Bible SvatáBible Svatá neznámý, neuveden

BIBLE je jako SCIFI. Kdo nemá s životem podle Bible osobní zkušenost neví dobře o čem se píše.
Číst SCIFI bez toho aniž bych viděl film je nesrozumitelné a nepochopitelné. Bez filmu se nemám čeho chytit. Nedovedu si nic představit. Pojmy, prostředí, postavy-jsem bez filmu úplně vedle. Hodnocení BIBLE bez osobních životních zkušeností je zavádějící.

10.01.2017

Breviář pozitivní anarchieBreviář pozitivní anarchieVlastimil Vondruška

Až někdo napíše něco lepšího než Vondruška dám klobouk dolů. Středověk není v nás, ale v někom jiném. Evoluce Evropy směřuje zpět ke středověku.

31.01.2018

BroučciBroučciJan Karafiát

Morbiďáci, pusťte dětem i televizi atp. Z pohledú na TV masakry musí děti okamžitě zemřít hrůzou.V knížce nic morbidního není. Je tam život. Knížka je klenot., Na tom že někdo z rodiny zemře není nic morbidního. Co budete dělat až vám někdo z rodiny zemře? Broučkama jsou na to děti připravené.Smrt je součástí života.

06.12.2015

Vaříme s Láďou HruškouVaříme s Láďou HruškouLadislav Hruška

Kniha odpovídá "kvalitě" surovin a potravin z hypermarketů. Tam jste se už dávno zapomněli rozčilovat. Že ty splašky vezmete do úst? Rozčilení a pobouřené reakce vyvolal jen Hruškův úspěch.

11.12.2015

Labyrint světa a ráj srdceLabyrint světa a ráj srdceJan Amos Komenský

A co kdyby byl Komenský ateista? Co by lidé četli? Víra člověka kultivuje a inspiruje k umělecké tvorbě ve všech oborech. Bez víry by byly jenom šibenice a popraviště.

28.04.2016

19841984G. Orwell (pseudonym)

Co je také úkol a poslání literatury? Upozorňovat čtenáře na možná nebezpečí, aby se vzchopili a proti zlu a své likvidaci se postavili. 1984 padá u nás na značně neúrodnou půdu. Fůra nadšených výkřiků a hodnocení a jinak nic. Naši potomci naši tupost odnesou.

03.03.2017

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Kniha se líbí proto, že se děj ve finále odehrává tak jak si představujeme. Vždy zvítězí pravda a láska a jiné pozitivní vlastnosti osob. Je to prošpikované různými neznámými záhadami a nestandardními postavami a situacemi. Čtenář je napínaný na skřipec, je zvědavý, ale později dochází k uvolnění když to dobře dopadne. Čtenář se musí této četbě poddat a neuvažovat jestli je to či ono možné nebo nemožné. Prostě pohádka se šťastným koncem. A tak to má být.

22.10.2015

Vaříme s Láďou HruškouVaříme s Láďou HruškouLadislav Hruška

Tak kůžičky, vepřové uši nebo sulc ne? A co vaše klouby, jak vám vrzají? Budete šmatlat s hůlčičkami a vzpomínat na Hrušku. Vařte kohoutí tváře v páře.
A co ten český národ vaří? To vaří bezdomovci nebo lidi nemají peníze? Hruška si velmi šikovně našel místo na trhu a ostatní křečovití profi-knihopisci odtržení od života se můžou závistí užrat. Hruška umí a má za 1. Vařím a dokonce jím podobná jídla jako Hruška a pohoda. Televizní tanečky typu Prima vařečka jsou pro mně snobský kabaret. Dnešní autoři si asi nedělají průzkum co lidi v knize požadují. Vymýšlejí si sami jakási umanutá temata a pak se diví. Ještě musím navázat na chleba. Dnes se pečou stovky druhů chleba, v podstatě buchty s chlebovou příchutí, které mají záruční lhůtu 24hodin a pak je sežerou plísně. Klasický kváskový chleba je to nejlepší co mezi chleby existuje. Vydrží klidně týden. Konzumenti pomatení reklamou to nejí, protože je to trochu nakyslé. Podobně pomatení jsou naše kuchařky a kuchaři. neví co je zdraví prospěšné a vaří kdejaký blaf podle televize.

24.10.2015

Labyrint světa a ráj srdceLabyrint světa a ráj srdceJan Amos Komenský

Je to lahůdka. Čtu to pořád dokola. Je to pohodová uklidňující četba. Je to chléb života.

02.02.2016

BabičkaBabičkaBožena Němcová

Nějak se poslední dobou objevují taková lidská hodnocení. Co se děje? Není to nějaká epidemie lidskosti? Obdivovat starou nemoderní bábu, to se přece dnes nenosí. Ono asi čtenáři dozrávají a citově měknou. A tak je to správné.

15.01.2017

Mein KampfMein KampfAdolf Hitler

Svět ničí a zničí manipulátoři, primitivové a psychopati a lidi se tomu přes veškeré zkušenosti nedovedou ubránit. Na co je pak literatura a četba? Komu tak asi nejvíc vadí že lidé Hitlerova díla čtou?

26.06.2017

SynSynJo Nesbø

....„Ležela tam v cípu lesíka, krev z ní stříkala. Ležela
úplně tiše a jenom na nás zírala. Čokl jí ukousnul kus
obličeje, byly jí vidět zuby.“...... CHUŤOVKA - no nekup to.
anebo .....Pelle zahlédl, jak se obsah chlápkova žaludku rozstřikuje o asfalt.
Takové situace vždy popostrčí usínajícího čtenáře na další stránku. Nechci zobecňovat, ale knihy s těmito trháky-drasťáky jsou často doménou žen, Proč tomu tak je? Ženy o knihách tohoto typu mluví s nadšením. Asi si kompenzují to, jak jsou doma nepochopené. A jak by chtěly partnera zlikvidovat. Neberte to vážně.

21.10.2015

Duševní hygienaDuševní hygienaLibor Míček

Že je to starší kniha? Vynikající-neznám nic lepšího na téma duševní hygiena. Klanění komunistické ideologii přeskočte. Knihu jsem koupil v roce 1968 za 22 Kč a na čistou stránku na začátku knihy jsem si napsal Einsteinův výrok : "další vývoj lidstva záleží na jeho morálních principech a nikoli na úrovni jeho technického rozvoje". Kniha má 206 stran. Díval jsem se a na knižním trhu není k sehnání. Nebo ji někdo někde našel kromě v bazaru? Lidé se zbývají většinou jen tělesnou hygienou, o duševní hygieně mnozí ani neví že něco takového existuje.

08.11.2015

Tanec s vlkyTanec s vlkyMichael Blake

Kniha nebo film? Film se nedá na rozdíl od knihy zastavit. Kromě toho je kniha doma stále. Když vidí čtenář napřed film pak při čtení vidí všechno podle filmu. Je to dobře nebo špatně? Pro mně špatně. Kromě toho po shlédnutí filmu už čtenář příběh zná. Preferoval bych napřed knihu a potom film. Někdy to může být překvápko co se z knihy stalo.

21.11.2015

Kuchařka naší vesniceKuchařka naší vesniceMarie Hrubá

Tato kuchařka nemá chybu. Je ověřená dlouholetou praxí.

07.07.2016

To by se zvěrolékaři stát neměloTo by se zvěrolékaři stát neměloJ. Herriot (pseudonym)

Čím to je že se mně kniha líbí? Asi proto, že od pravěku máme všichni rádi zvířata, protože jsou chlupatá. Máme to v sobě zakódované. Zvířata nepoužívají peníze a proto nejsou takové mrchy hrabivé jako lidi. Lidé kteří pracují se zvířaty mají jinou morálku než lidé, kteří se zvířaty nepracují. Mezi zvířaty a lidmi se vytváří pozitivní citové vazby, které se částečně přenášejí na lidi a jejich jednání. I když někteří dnešní veterináři jsou hraboši k nezaplacení, protože jsou formováni tržním hospodářstvím.

17.04.2017

Labyrint světa a ráj srdceLabyrint světa a ráj srdceJan Amos Komenský

...alegorický filosofický román-traktát, je pokládán za jedno z vrcholných děl barokní literatury.....OK

21.04.2017

Evžen OněginEvžen OněginAlexandr Sergejevič Puškin

Pro vychutnání tohoto díla je potřebná citová vyzrálost čtenáře, který si zavzpomíná a zopakuje co v životě prožil, anebo citová nedozrálost kdy čtenář nachází něco co mu v životě schází. Většinou jsou čtenáři ženy u nichž je rozvinutější citová složka. Hroší kůže-muži dílo tak neprožívají.

23.07.2017

Vaříme s Láďou HruškouVaříme s Láďou HruškouLadislav Hruška

Bohužel, přes všechny hromy a blesky do Hrušky, Hruška stále žije a získává na popularitě. A malá poznámka. Gurmáni, domníváte se že ze surovin prodávaných v supermarketech se dá něco kvalitního uvařit? Negativními příspěvky nelze Hrušku zničit. Je to kvalitní a výstižná dobová literatura. Zůstane na věky uložená v paměti národa.

02.09.2017

U nás v MitforduU nás v MitforduJan Karon

Laskavé, příjemné, pohodové atd. možná pro čtenáře. Ale zkuste být chvíli v kůži faráře.
Není to žádná legrace. Měl jsem možnost do toho trochu vidět. Na vesnici dělal farář všechno mimo duchovní činnost, včetně natírání kostelní věže. Oblíbené pedofilování farářů pochází od lidí s jednodušším a zkratkovitým myšlením, kteří zdaleka netuší o co vlastně jde.

07.11.2015

Jan Kryštof 1. dílJan Kryštof 1. dílRomain Rolland

..Zvony se rozezpívaly v nočním tichu. jejich hlas byl vážný a pomalý. Ve vzduchu zvlhlém od deště šinul se jako kročej po mechu....před autorem klobouk dolů. Velmi čtivé a pro mne všechno představitelné. I když pro někoho příliš rozvláčné. Není to jednohubka která se dá strávit na jeden zátah. Je to chuťovka, kterou je potřeba si v klidu, pohodě a pomalu vychutnat. Že už v roce 1915 dostal autor Nobelovu cenu za literaturu vypovídá a kvalitě autora. Dnes by asi Nobelovku nedostal. Autor a jeho dílo je dnešními generacemi asi neznámé a tím nedoceněné. Styl jakým je kniha psaná asi neodpovídá většině dnešních čtenářů.

31.10.2015

Sbohem, armádoSbohem, armádoErnest Hemingway

Nedávno jsem jel autobusem kde byly u předního skla 2 krabice s vyřazenými knihami z obecní knihovny. K použití pro každého cestujícího. Vezmi knihu, přečti a třeba ji zahoď. Vzal jsem si Sbohem, armádo a trochu jsem si zaválčil, pomiloval a pozoroval jak mně moje láska umírá. Děj knihy je uměle protahovaný nezáživnými popisy čehokoliv. Dnešního čtenáře kniha asi nenadchne. Byl jsem s ní na přeskáčku hotový za 10 minut. Stává se ze mne moderní čtenář. Nemají na mne zdejší komentáře negativní vliv?

17.11.2015

Boží bludBoží bludRichard Dawkins

Všechny náboženství a ateisté mají společného jmenovatele-hledání pravdy. Takže jsou všichni lidé kámoši. Dokonce i v běžném občanském životě má pravda prioritu. Ateisté nemají církevní obřady a o to jsou ateisté chudší. Mše Svatá je vlastně opakující se emotivní školení o morálce. K tomu ještě zpověď-autoregulece věřících. To ateistům schází a podle toho to teď vypadá. Ale budiž - HIN SA HUKÁŽE. Mějme se rádi-pravda to srovná. Nutná poznámka-všechno jde zneužít a když se mluví o Bohu začíná se vždy negativními pohledy a příklady na Boha a církve. O pozitivech se zásadně nemluví. Jinak je kniha skvělá, je to lepší než nějaké krváky a horory. Musí se u toho myslet a kdo ví na co kdo přijde. ÁMEN.

24.12.2015

Vaříme s Láďou HruškouVaříme s Láďou HruškouLadislav Hruška

Jen amatér nedokáže vyhodnotit lahůdku-vepřové uši. Po tom jdou řezníci jako první. Křupky a kůže atp. jsou důležité pro vývoj a údržbu kloubů. Ostatní maso je pro ty, kdo nevědí co je na čuníkovi nejlepší. Obyčejný řízek atp.? Kdepak. Hruška se zasloužil o to, aby národ nekulhal a nešmatlal. Životní praxe to potvrzuje. Hruška udělal pro národ víc, než všechny trapné gurmánské pořady v TV. Není nad sulc z vepřových nožiček. V mase není nic co by tělu prospělo tak jako kůžičky a různé součástky ze zvířete které obsahují křupkovité součásti. Hruškovu bibli doporučuji všem, kteří si chtějí udržet zdraví.

28.12.2015

Zápisky kriminalistoveZápisky kriminalistoveLev Romanovič Šejnin

Náhodou se mně to dostalo do rukou. Proč ne? Ideologii si odfiltruji a detektivka standard. Proč nečíst jak to dříve vypadalo? Jsou to dějiny.

14.02.2016