tester tester komentáře u knih

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Kniha odpovídá "kvalitě" surovin a potravin z hypermarketů. Tam jste se už dávno zapomněli rozčilovat. Že ty splašky vezmete do úst? Rozčilení a pobouřené reakce vyvolal jen Hruškův úspěch.

11.12.2015 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Morbiďáci, pusťte dětem i televizi atp. Z pohledú na TV masakry musí děti okamžitě zemřít hrůzou.V knížce nic morbidního není. Je tam život. Knížka je klenot., Na tom že někdo z rodiny zemře není nic morbidního. Co budete dělat až vám někdo z rodiny zemře? Broučkama jsou na to děti připravené.Smrt je součástí života.

06.12.2015 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Nedostatek lásky hlavně v dětství má určující vliv na charakter člověka. Nemusíme chodit daleko. Jistě sledujete jak se zdejší diskutující vyjadřují, třeba k různým knihám, diskutérům a vůbec jak se zde chovají. Ti s nedostatkem lásky v dětství to zde nemají lehké a nejen zde. Jejich chování je mimo většinovou normu a i zde někteří podrážděně reagují na jiné. Jde o reálné následky nedostatku lásky. Vznikají tak deprivanti, kteří nejsou schopni se pořádně zařadit do života, ale toto postižení je neomlouvá. Někteří se nad nimi nadřazují, kritizují atd.
Prostě postižení trpí za rodiče.

29.11.2015 5 z 5

Evropská unie Evropská unie kolektiv autorů

Co jsem o tom sporadicky četl tak je to tak těžce srozumitelný text, že tomu nikdo z bruselské administrativy nerozumí.

28.11.2015

O duchovnosti v umění O duchovnosti v umění Wassily Kandinsky (p)

Srozumitelným způsobem vysvětlené jak a proč se došlo k abstraktními umění, o co jde a jak tomu rozumět a co je k tomu potřeba. Bez toho aniž jste prošli a viděli prostředí v němž autor pobýval a žil nelze jeho dílo pochopit. To platí obecně pro veškeré abstraktní umění. Po přečtení této knihy se budete bavit pohledem nad snoby stojícími před abstraktním obrazem a legračně tam odborně diskutují a dělají že tomu rozumí. Vy budete tomuto umění rozumět tak, že si uvědomíte že tomu rozumět nelze, Budete v klidu a nebudete si nad tím lámat hlavu. Budete vědět jak tato díla a za jakých podmínek vznikají a pro koho jsou určená. Než se na tato díla budete dívat musíte si přečíst životopis autora. Pak můžete dílo tak asi z 1% pochopit. Kniha vás určitě velmi obohatí v orientaci v abstraktním umění. Možná že si uvědomíte že i vy můžete snadno namalovat sám pro sebe abstraktní obraz, kterému budete rozumět jen vy. Abstraktní umění je maximálně jednoduché. Namalujete nějaký velmi jednoduchý přiblížný tvar a jen VY v něm budete JISTĚ vidět detailně svůj dům, nebo jiné prostředí které máte v paměti zafixované. Dílo pak můžete prodat za milion. Pokud budete mít už jméno na uměleckém trhu. Musíte uhánět galeristy aby vaše dílo vystavovali. Abstraktní obraz je v podstatě integrace nějakého obrazového vjemu.

Blavatská a theosofie Blavatská a theosofie Vojen Koreis

Pro začínající i pokročilé záhadology, spiritualisty, okultisty atp. vhodné a dobře napsané.

Pravda o zkáze Sodomy Pravda o zkáze Sodomy Ivan Kříž

Sodoma a její pozdější varianty se z pohledu dneška jeví jako procházka růžovým sadem. Spisovatelé by už měli napsat nějaký upgrade. Čtenáři jsou ve střehu.

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Má v dnešní době Mácha nějakého autora který se mu aspoň zdaleka přibližuje? Odhaduji že v dnešní citově chudé a zploštělé době se moc autorů vnímavých tak jako Mácha neexistuje. Kromě toho asi nejsou ani témata a příběhy, které by se daly podobným způsobem zpracovat. Ono ani ti dnešní cikáni nejsou už tak citově vybavení jako za starých časů. Kdo osobně zažil ty staré klasické cikány jezdící s cikánskými vozy atd. má z prožívání knihy mnohem víc. Dnešní čtenář se těžko vžije do situace kterou nezná, kterou aspoň z části nezažil a neviděl. Když už jsem to tak rozvedl tak se mně zdá že dnešní lidé jsou citově chudší než starší generace.

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Kniha nebo film? Film se nedá na rozdíl od knihy zastavit. Kromě toho je kniha doma stále. Když vidí čtenář napřed film pak při čtení vidí všechno podle filmu. Je to dobře nebo špatně? Pro mně špatně. Kromě toho po shlédnutí filmu už čtenář příběh zná. Preferoval bych napřed knihu a potom film. Někdy to může být překvápko co se z knihy stalo.

Obnovené obrazy I. Obnovené obrazy I. Julius Zeyer

Pohodové a uklidňující počteníčko.

Caesar a Kleopatra Caesar a Kleopatra Philipp Vandenberg

I dnes máme novodobé Kleopatry.

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Nedávno jsem jel autobusem kde byly u předního skla 2 krabice s vyřazenými knihami z obecní knihovny. K použití pro každého cestujícího. Vezmi knihu, přečti a třeba ji zahoď. Vzal jsem si Sbohem, armádo a trochu jsem si zaválčil, pomiloval a pozoroval jak mně moje láska umírá. Děj knihy je uměle protahovaný nezáživnými popisy čehokoliv. Dnešního čtenáře kniha asi nenadchne. Byl jsem s ní na přeskáčku hotový za 10 minut. Stává se ze mne moderní čtenář. Nemají na mne zdejší komentáře negativní vliv?

17.11.2015

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nic nehrotit a když se nevede vzít na to sekeru. Nepropadat poraženeckým náladám. Nějak bylo, nějak bude. Do všeho se pustit s vervou i když o tom nic nevím. Hlavně nelenošit !!

10.11.2015

Čtyři knihy o následování Krista Čtyři knihy o následování Krista Tomáš Kempenský

Velmi sugestivní, uklidňující pohodovka. Jak pro koho.

Bible Svatá Bible Svatá neznámý - neuveden

Přečíst každý den kousek Bible patří k nezbytné duševní hygieně, Jen se večer osprchovat nestačí.

Duševní hygiena Duševní hygiena Libor Míček

Že je to starší kniha? Vynikající-neznám nic lepšího na téma duševní hygiena. Klanění komunistické ideologii přeskočte. Knihu jsem koupil v roce 1968 za 22 Kč a na čistou stránku na začátku knihy jsem si napsal Einsteinův výrok : "další vývoj lidstva záleží na jeho morálních principech a nikoli na úrovni jeho technického rozvoje". Kniha má 206 stran. Díval jsem se a na knižním trhu není k sehnání. Nebo ji někdo někde našel kromě v bazaru? Lidé se zbývají většinou jen tělesnou hygienou, o duševní hygieně mnozí ani neví že něco takového existuje.

08.11.2015 5 z 5

Z Mitfordu do Meadowgate Z Mitfordu do Meadowgate Jan Karon

to rose...Nemusím mít na každé stránce knížky nějaké rozjímání o Bohu, desatero přikázání a náboženské vytržení..... a jak by to v městečku bez toho vypadalo? Aby lidé v obci žili klidně a spokojeně je to nezbytné.

U nás v Mitfordu U nás v Mitfordu Jan Karon

Laskavé, příjemné, pohodové atd. možná pro čtenáře. Ale zkuste být chvíli v kůži faráře.
Není to žádná legrace. Měl jsem možnost do toho trochu vidět. Na vesnici dělal farář všechno mimo duchovní činnost, včetně natírání kostelní věže. Oblíbené pedofilování farářů pochází od lidí s jednodušším a zkratkovitým myšlením, kteří zdaleka netuší o co vlastně jde.

Domů do Holly Springs Domů do Holly Springs Jan Karon

Na mně moc nezvyklé americké prostředí. Kniha je psaná příliš popisně, tak nějak natvrdo a neohrabaně. Prostě není to můj styl. Jinak farář v městečku je nezbytný a zřetelně trpí samotou. Úděl většiny vesnických farářů, před kterými smekám, že dokáží žít v takových podmínkách a plně se věnovat svým ovečkám a jejich problémům. Je to velice náročné a psychiku. Hodně lidí vidí faráře jako pedofily a nemají potuchu o užitečnosti jejich práce, vlastně poslání. Věřím že mnoha lidem se kniha líbí a k přečtení ji rozhodně doporučuji.

Jan Kryštof 1. díl Jan Kryštof 1. díl Romain Rolland

..Zvony se rozezpívaly v nočním tichu. jejich hlas byl vážný a pomalý. Ve vzduchu zvlhlém od deště šinul se jako kročej po mechu....před autorem klobouk dolů. Velmi čtivé a pro mne všechno představitelné. I když pro někoho příliš rozvláčné. Není to jednohubka která se dá strávit na jeden zátah. Je to chuťovka, kterou je potřeba si v klidu, pohodě a pomalu vychutnat. Že už v roce 1915 dostal autor Nobelovu cenu za literaturu vypovídá a kvalitě autora. Dnes by asi Nobelovku nedostal. Autor a jeho dílo je dnešními generacemi asi neznámé a tím nedoceněné. Styl jakým je kniha psaná asi neodpovídá většině dnešních čtenářů.

31.10.2015 5 z 5