tessy999 tessy999 komentáře u knih

Podfuk v Marseille Podfuk v Marseille Peter Mayle

Jen do strany 14 jsem napočítala asi 30 pravopisných chyb, možná i víc. Chybějící čárky tam, kde mají být, naopak přebývající čárky tam, kde by rozhodně být neměly, chyby v mě/mně, chyby ve velkých písmenech ("středozemní moře" s malým písmenem? To jako vážně?). To se prostě nedalo číst. Je ostuda, že nakladatelství něco takového vypustí do světa. To už se vůbec nedělají korektury?

14.10.2020 odpad!

Francouzský sen. Nový domov a láska v Burgundsku Francouzský sen. Nový domov a láska v Burgundsku Jeffrey Greene

Naprosto souhlasím s názorem pode mnou. Krásná oddychová knížka, kde na vás opravdu dýchne atmosféra Burgundska.

Alamut Alamut Vladimir Bartol

Zajímavá knížka. Je pravda, že by mohla být trošku tenčí, přece jen jsem s ní lehce bojovala, ale nakonec jsem se tím úspěšně prokousala. Není to zrovna oddechová četba, spíš na zamyšlení.

Hotel Pastis Hotel Pastis Peter Mayle

Perfektní knížka na letní prázdniny, doporučuju.

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Celou dobu velmi napínavé a strhující, krásná temná atmosféra, četlo se to jedním dechem, avšak závěr to celé úplně zazdil. Škoda. Jinak by to bylo na 5 hvězd.

Třetí tajemství Třetí tajemství Steve Berry

Moc pěkná a napínavá knížka, jako prázdninová četba super.

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Dost často se mi při čtení zvedal žaludek, nicméně přečetla jsem to jedním dechem.

Záhada Edwina Drooda Záhada Edwina Drooda Charles Dickens

Perfektní. Škoda, že už se nikdy nedozvíme, jak to vlastně mělo skončit...

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ehm... Nebylo tam těch sebevražd trochu moc?

Zápisky z podzemí Zápisky z podzemí Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nějak mě to nezaujalo...

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Pro mě lepší než Alchymista. Donutilo mě to přemýšlet o životě. Takové knížky mám ráda.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Díkybohu tam nebyly žádné nechutné detaily a podrobnosti. I tak to bylo neskutečně depresivní a jen mě to utvrdilo v tom, že nesmíme dopustit, aby se něco takového ještě někdy opakovalo...

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Musím říct, že se mi to fakt líbilo, i když místy jsem se trochu ztrácela v čase. Ale jinak fajn.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Krásná a velmi dojemná knížka, pěkně jsem si u ní pobrečela :)

08.06.2011 5 z 5

Nicholas Winton a zachráněná generace Nicholas Winton a zachráněná generace Věra Gissingová

Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

08.06.2011 5 z 5

Oskar Schindler: legenda a fakta Oskar Schindler: legenda a fakta Jitka Gruntová

Ne se vším v této knize souhlasím, ale rozhodně mi přijde tento obraz Schindlera přece jen o něco pravdivější a reálnější než v Keneallyho knize.

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Trochu dlouhá, ale hezky napsaná knížka. Ovšem ten konec mě dost překvapil, protože ani koncem není. Chtěla jsem vědět, jak to s nimi dopadlo, a ono nic...

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Kráááása. Co víc dodat? Jih proti Severu se řadí do mé TOP 10. Nádherný příběh.

Proces Proces Franz Kafka

Asi se nestanu fanynkou knížek Franze Kafky... Na můj vkus to bylo až příliš depresivní, příliš temné.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Perfektní knížka, chytlo mě to od prvních slov. Strašně moc se mi na tom líbí takový ten místy až skrytý humor, docela jsem se u toho i nasmála, naopak u určitých pasáží ukápla i slzička. Pro mě jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla.