Tess.96

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Moje prvotina od Jonase Jonassona a jsem mile překvapená. Je to úplně jiný styl psaní, než na který jsem zvyklá, ale o to se mi to líbilo více. Něco jiného, originálního a hlavně vtipného. Moc se mi zamlouvá, že spisovatel používá reálné postavy a události a do toho zamíchává vlastní fantazii. Funguje to na jendičku.

24.10.2020

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Začátek mi přišel trošku pomalejší na začtení. Chvilku mi trvalo než jsem se do toho pořádně ponořila, ale pak to šlo samo. V knize je celkem pět různých vyprávění, ale vyprávění babičky o Polsku, ghettu, a koncentračním táboře bylo skvěle popsané a ”bavilo” mě nejvíc. Vše bylo tak realistické, doslova mi ten příběh províhal před očima, což bohužel ne vždy bylo jednoduché. Konec mě překvapil, za což má kniha velké plus, že i na konci dokázala šokovat. Hodně povedený a originální příběh. Kniha splnila všechna očekávání.

27.09.2021

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Tohle bylo hodně silné čtení. Jakožto velká čtenářka příběhů o druhé světové válce jsem za tuhle knihu nesmírně ráda. Všude totiž jsou většinou knihy o koncentračních táborech a Německu. Tohle je první kniha, na kterou jsem narazila, a která se věnuje době za Stalina, deportací Litevských občanů, pracovním táborům, Sibiři či gulagům. Po většinu času, kdy jsem knihu četla jsem měla husí kůži a ke konci se i rozplakala. Je to důležité čtivo, které mi hodně rozšířilo obzory.

04.08.2021

Oznamuje se vraždaOznamuje se vraždaAgatha Christie

Rozhodně jedna z nejlepších detektivek jakou jsem od Agathy četla. Od začátku to bylo napínavé, vražda oznámená v novinách?! Už jen to je super nápad. Celou knihu jsem měla pocit, že vím, kdo je vrahem (a upřímně... neustále se mi to měnilo), ale pak když jsem došla k vyřešení případu, tak jsem byla naprosto překvapená. Zrovna tohle by mě ani ve snu nenapadlo, takže rozhodně jedna z nejnapínavějších a nejlepších detektivek od Agathy Christie!

31.03.2016

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

Po přečtení jsem hned knihu přeřadila do kolonky "Doporučuji". Opravdu jsem byla nadšená jak příběhem, tak stylem psaním autorky. Bavilo mě to od začátku do konce. Byla to kniha o které jsem se ráda bavila, diskutovala o ní, hádala jsem, co se bude dít dál. Navíc jsem jí ani za nic nechtěla dát z ruky a potřebovala jsem jen číst, číst a číst. Už dlouho jsem takový pocit u knihy neměla, takže za mě je tohle top!

16.04.2020

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Jedná se o moji první knihu od autora a hned od začátku mě zaujal jeho zvláštní a osobitý styl psaní. Rozhodně jsem se s ničím takovým ještě nesetkala. Opravdu se mi ale jeho styl zalíbil a hlavně jak dokázal do smyšleného příběhu jihoafrické dívky dostat kousek reálné historie. Je to příběh, u kterého se zasmějete, občas se cítíte frustrovaní a také se někdy něco dozvíte.

27.07.2020

Malé ženyMalé ženyLouisa May Alcott

Knihu jsem dostala v anglickém jazyce k minulým Vánocům. I když mi angličtina nikdy nedělala problém, tak jsem se bála, jak mi to půjde a jestli tomu budu rozumět. Nakonec se to četlo samo. Po slovníku jsem nesáhla ani jednou, když jsem četla ty anglická slova jakoby se mi to v hlavě překládalo a já celému příběhu propadla. Dříve jsem viděla dva filmy, což mě nyní trochu mrzí, protože jsem věděla jak to dopadne, ale i navzdory tomu mi to zážitek z knihy a příběhu samotného nezkazilo. Naopak Malé ženy hodnotím jako jednu z nejlepších knih, co jsem za život četla. Je čtivé, veselé, smutné a romantické čtení.

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Přečetla jsem to jedním dechem. Je pravda, že děj je přímo jako ze starých známých harlekýnek, ale spisovatelka knihu dokázala napsat velmi poutavým a detailním způsobem. Navíc jsem se díky tomu vcítila do hlavní hrdinky a její milostný příběh jsem prožívala s ní. Bylo tam pár věcí, které mi při čtení vadili, ale jinak jsem překvapená a spokojená.

19.08.2016

Rosemary má děťátkoRosemary má děťátkoIra Levin

Byla jsem příjemně překvapená. Stepfordské paničky mě od Iry Levina vůbec nebavili, nemělo to takové napětí, jaké jsem od toho očekávala, ale tohle je úplný obrat. Je to čtivé, napínavé a nemohla jsem se od toho skoro odtrhnout. Možná bych se na konci knihy zachovala jinak než hlavní hrdinka, ale to je jen názor čtenáře. Skvělý námět.

04.01.2016

Vražedná pomstaVražedná pomstaSuzanne Collins

Vražedná pomsta se mi líbila o trochu méně než první díl, první polovina knihy neutíkala tak jak jsem byla zvyklá z první knihy a trošku trvalo než se příběh rozjel. Opět mě dostávaly pasáže z arény, jsou velice napínavé a originálně vymyšlené. Ale první kniha byla o trošku lepší.

21.04.2016

Podivná knihovnaPodivná knihovnaHaruki Murakami

Knihu jsem měla přečtenou ani ne za 20 minut a povídka se mi moc líbila. Upřímně, pokud někdy vejdu do knihovny, tak si tenhle příběh vždycky vybavím a budu se mít na pozoru. Akorát konec byl pro mě trošku matoucí a moc jsem ho nepochopila, nebo spíše netuším, jestli tím autor chtěl něco naznačit/říci.

14.11.2020

Hora mezi námiHora mezi námiCharles Martin

Při čtení knihy jsem zjistila, že jsi film opravdu nepamatuji, nebo se od knihy dost lišil. Musím říct, že se mi to líbilo. Bylo to hodně napínavé. Dokázala jsem se vcítit do postav a vše jsem prožívala s nimi. Když se jim nedařilo cítila jsem se smutně a frustrovaně. Konec byl předvídatelný, takže žádné překvápko se nekonalo, ale i tak mám po přečtení pocit, že bych v podobných podmínkách díky této knize dokázala přežít. :D

22.05.2021

Černobílý světČernobílý světKathryn Stockett

Kniha plná emocí. Smích, slzy a lítost u mě když jsem četla tuhle knihu nechyběli. Když jsem knihu dočítala, přála jsem si, aby toho bylo víc. Skvělá kniha o životě černých hospodyň, které pracují pro hodné i zlé paničky. U některých částí jsem se pobavila, u některých jsem se rozplakala. Skvělá kniha!

16.12.2013

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

Kniha se mi hodně líbila. Je to velice čtivé, napínavé a vážně skvěle napsané! Nemohla jsem se od toho odtrhnout a četlo se to úplně samo, je mi jasné, že je to spíše čtení pro puberťačky, kteří jsou do upírů díky filmům, seriálům a knihám úplně zblázněné ale dlouho jsem nečetla tak napsanou knihu, od které bych se nemohla odtrhnout.

31.12.2015

Hry o životHry o životSuzanne Collins

Hunger Games mě nikdy zvlášť nezajímali, už hlavně proto, že se jedná o sci-fi žánr, který mě většinou nebaví a nic mi neříká. Nakonec jsem se do toho pustila a vůbec nelituji, je to naprosto dokonalé! Suzanne Collins má zvláštní styl psaní, na který jsem si ze začátku musela zvyknout, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a dnes jsem nedělala nic jiného než, že jsem četla tuhle knihu a jdu se vrhnout rovnou i na druhý díl.

18.04.2016

Svět podle GarpaSvět podle GarpaJohn Irving

Jedná se o velmi zvláštní knihu, která má pár míst, jenž jsou vynikající a pár míst, které jsou zbytečné a nudné. Velmi se mi líbila místa, když Jenny otěhotněla, Garpova nadrženost a nevěry a také tragická scény s nevěrou a automobily. Naopak si myslím, že výňatky z Garpových knih byly zbytečně a nepodstatné, kniha by tak byla o několik stránek tenčí a přijatelnější. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na autorův styl psaní, ale nakonec jsem si ho velmi oblíbila a ke konci jsem knihu nemohla odložit. Navíc mě potěšila poslední kapitola, kde se dozvídáme, co se stalo s postavami z knihy, takže jsem mohla v klidu knihu uzavřít a nemusela jsem přemýšlet, co se asi s nimi stalo.

29.04.2018

CressCressMarissa Meyer

Kniha splnila veškerá má očekávání. Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce ze všech. Nabízí skvělou romantickou linku, napětí, ale hlavně se tu pořád něco děje, což je na třetí díl obdivuhodné. Postava Cress, která je inspirovaná princeznou Rapunzel byla přesně taková jakou jsem si jí představovala. Jsem tímhle dílem naprosto okouzlená a hned bych si ho přečetla znovu.

10.03.2021

Ready Player OneReady Player OneErnest Cline

Vážení, tohle je bezpochyby jedna z nejlepších knih jakou jsem za svůj život četla. Možná dokonce úplně nejlepší! Dlouho jsem nezažila pocit, že jsem knihu nechtěla dočíst, protože se mi tak moc líbila a nechtěla jsem, aby to skončilo. Při čtení jsem několikrát měla slzy v očích a jakmile jsem dočetla poslední kapitolu rozplakala jsem se, jsem z toho úplně hotová a rozhodně doporučuji!

22.05.2021

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Jedná se o hodně sladký příběh, který je u vnímavých a pozorných čtenářů předvídatelný. Hned u prvního setkání s protějškem hlavní hrdinky mi bylo jasné, že je to k sobě bude táhnout. Nicméně autorka skvěle zvládla gradaci romantické napětí, které bylo hezky prokládané cestováním po Kodani. Je to napsané velmi poutavě a vždy, když jsem knihu četla, tak jsem měla chuť sbalit kufry a odletět tam, užívat si města a dokonce si dát i šálek kávy a to kafe nepiju. Díky tehle knize jsem blíže poznala Kodaň, autorka tam popisuje různé výlety, výhledy, restaurace a kavárny a opravdu doufám, že alespoň polovina z nich je reálná, jinak budu zklamaná, až se tam někdy podívám. Romantická část se objevuje spíše ke konci knihy a místy mi to přišlo až moc uspěchané, nicméně pořád jsem se u čtení culila jak malá holka, takže emoce to u mě vyvolalo správné.

Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Od přátel a i v recenzích jsem hodně četla, že tahle kniha není tak dobrá jako Dívka ve vlaku. Já si dovolím nesouhlasit. Do vody se mi líbilo strašně moc a o dost více než autorčina prvotina. Ano, na začátku je trochu více postav a je potřeba se pořádně zorientovat, kdo je kdo, abyste se mohli pořádně zabrat do příběhu s tím souhlasím. Navzdory tomu se mi ta kniha pořád líbila víc než Dívka. Líbila se mi ta postupná a pomalá gradace napětí, které se objevovalo s příběhem i mezi postavami. Líbilo se mi, jak autorka zpracovala konec knihy. Jsem prostě z toho příběhu nadšená.

Jestli zůstanuJestli zůstanuGayle Forman

Krátký, smutný a poutavý příběh. Líbil se mi styl psaní, ve kterém autorka ukázala svůj um skvěle vypsat myšlenky, pocity a vzpomínky. Někdy jsem se pousmála, někdy jsem měla oči plné slz. Velice mě překvapilo a zároveň potěšilo, že při psaní této knihy poslouchala autorka "Falling slowly". Nic v knize nemůžu vytknout snad jen otevřený konec, a proto vřele doufám, že se dočkáme i druhého dílu.

16.12.2013

Edith PiafEdith PiafSimone Berteaut

Žabec vrabčák. Mohla by Edith vůbec být tak skvělá zpěvačka bez takového komplikovaného života? Nebýt ulice, tak by si jí papá Lepleé nevšiml a řekla bych, že Edith byla ulici vděčná do úplného konce. Dokázala ale se dostat do srdcí mužů, žen i dětí, do srdcí všech, kteří si rádi poslechnou každou její píseň zpívanou s bolestí, radostí a citem.
Kniha je dobře napsaná, ale někdy jsem měla problém se začíst, ale rozhodně nelituji za to, že jsem si jí přečetla. Podívala jsem se do života velké francouzské legendy Edith Piaf a to mi stačí.

05.02.2014

Utekl jsem z OsvětimiUtekl jsem z OsvětimiRudolf Vrba

Kniha o neuvěřitelné době, kterou si většina z nás nedokáže představit, proto obdivuji ty, kteří v sobě naleznou tu sílu a začnou psát o tom, jak přežili holocaust. Je to silný příběh a jsem ráda, že se autorovi podařilo z tábora utéct. Ovšem zarazilo mě, že i jeho matka nebyla deportovaná, ale je to jen detail.

07.05.2014

Madisonské mostyMadisonské mostyRobert James Waller

Tahle kniha je moje srdeční záležitost. Nyní jsem jí četla po třetí a stále mi to připadá jako nový příběh plný vzájemné, hluboké lásky, která byla opětovaná i přes obrovskou dálku. Moje pocity u čtení knihy byly neuvěřitelné. Kniha mě dokázala vzrušit, dojmout i rozbrečet. A ještě tomu navíc přidává, že je to skutečný příběh dvou lidí.

25.05.2015

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Ze začátku mi dělalo trochu problém se začít a dlouho jsem si nemohla zvyknout na to, že se příběh neodehrává chronologicky, ale přeskakuje z jednoho období do druhého. Nicméně stále se jedná o velice originální příběh z 2.světové války. Konec mě hodně překvapil, měla jsem svojí předtuchu a ta byla úplně mylná.

21.01.2016

Poslední píseňPoslední píseňNicholas Sparks

Příběh mě téměř rozplakal, hlavně některé docela důležité části, kdy Ronnie řeší svůj vztah s tátou a musím říct, že mi jí ke konci bylo opravdu hodně líto. Celkově se mi kniha vážně líbila. Je to čtivé s nádechem romantiky, ale spíše než romantické mi přišlo, že zrovna v téhle knize věnoval Nicholas Sparks více dramatu. Místy mi to přišlo trochu ukecané a utahané, ale i tak je to další z řad skvělých knih od tohoto úžasného spisovatele.

28.02.2016

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Rozhodně nejslabší kniha z celé série. První kniha se mi líbila ze všeho nejvíce, v téhle knize jsem už pomalu přestávala mít pojem o postavách a pletla jsem si, kdo je kdo. První polovina knihy se trochu táhla, ta druhá byla daleko lepší, protože tam byla nějaká akce, ale zase to bylo takové zmatené. Nicméně s koncem jsem docela spokojená.

27.04.2016

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Koukám, že hodnocení knihy docela pokleslo od té doby, co jsem na profilu této knihy byla naposledy, ale asi to chápu. Kniha je psaná z pohledu postav a začátek je trošku pomalejší, protože se hlavní hrdinka Rachel musí vypovídat se svými problémy, které mi byli upřímně fuk, ale pak jsem s ní začala docela cítit a oblíbila jsem si jí. Naopak jsem celou knihu nesnášela Annu, bože, ta ženská mi opravdu pila krev a s koncem a celkově s výsledkem jsem byla hodně překvapená, jelikož jsem to opravdu nečekala. Takže, abych to shrnula je to napínavé čtení, bohužel ze začátku trošku nudnější, ale rozhodně se to číst dá a jsem hodně zvědavá na film.

10.06.2016

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Kniha se mi opravdu moc líbila, krásně se to četlo, i když mi ze začátku chviličku trvalo než jsem se dostala do příběhu zcela úplně. Každopádně jsem lásku hlavních dvou představitelů prožívala společně s nimi a ke konci knihy jsem se rozplakala, což se mi u čtení opravdu dlouho nestalo.

09.08.2016

GejšaGejšaArthur Golden

Velmi krásný a dojemný příběh, který mě okouzlil již od samotného začátku. S Čijo jsem prožívala každou špatnou i dobrou chvíli, místy mi jí bylo opravdu moc líto a občas jsem se neubránila slzičce. Je neuvěřitelné, co musela zažívat prostá malá holčička a co museli snášet gejši celkově.

27.10.2016