Tess.96 Tess.96 komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Rozhodně nejslabší kniha z celé série. První kniha se mi líbila ze všeho nejvíce, v téhle knize jsem už pomalu přestávala mít pojem o postavách a pletla jsem si, kdo je kdo. První polovina knihy se trochu táhla, ta druhá byla daleko lepší, protože tam byla nějaká akce, ale zase to bylo takové zmatené. Nicméně s koncem jsem docela spokojená.

27.04.2016 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Vražedná pomsta se mi líbila o trochu méně než první díl, první polovina knihy neutíkala tak jak jsem byla zvyklá z první knihy a trošku trvalo než se příběh rozjel. Opět mě dostávaly pasáže z arény, jsou velice napínavé a originálně vymyšlené. Ale první kniha byla o trošku lepší.

21.04.2016 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Hunger Games mě nikdy zvlášť nezajímali, už hlavně proto, že se jedná o sci-fi žánr, který mě většinou nebaví a nic mi neříká. Nakonec jsem se do toho pustila a vůbec nelituji, je to naprosto dokonalé! Suzanne Collins má zvláštní styl psaní, na který jsem si ze začátku musela zvyknout, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a dnes jsem nedělala nic jiného než, že jsem četla tuhle knihu a jdu se vrhnout rovnou i na druhý díl.

18.04.2016 5 z 5

Kniha se četla vážně krásně. Autorka si hodně zahrávala se svojí fantazií, takže příběh je trošku neskutečný, ale vůbec to nevadí. Začátek je možná trošku nudnější a pomalejší, ale když jsem se rozečetla, tak to bylo jedním dechem. Jen škoda, že konec tam nebyl rozepsanější trošku více.

15.04.2016 4 z 5

Národní pohádky Národní pohádky Božena Němcová

Krásně napsané příběhy, spousta z nich byla pak inspirací pro české režiséry a scénáristy, kteří z toho vytvořili krásné národní filmové pohádky, tak jak je všichni známe a milujeme.

08.04.2016 5 z 5

Život a lásky jedné ďáblice Život a lásky jedné ďáblice Fay Weldon

Knihu jsem četla už po druhé. Čte se to vážně krásně. Fay Weldon má zvláštní styl psaní a hlavně i trošku morbidní náměty, ale to vůbec nevadí. Dokázala bych si představit, že na světě existuje nějaká žena, která by tohle všechno vážně udělala. Docela dost se to liší od filmu, který byl podle knihy natočený, v knize je daleko více erotiky a morbidností. Naopak film je spíše klidnější, vtipnější a s nádechem romantiky.

03.04.2016 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Rozhodně jedna z nejlepších detektivek jakou jsem od Agathy četla. Od začátku to bylo napínavé, vražda oznámená v novinách?! Už jen to je super nápad. Celou knihu jsem měla pocit, že vím, kdo je vrahem (a upřímně... neustále se mi to měnilo), ale pak když jsem došla k vyřešení případu, tak jsem byla naprosto překvapená. Zrovna tohle by mě ani ve snu nenapadlo, takže rozhodně jedna z nejnapínavějších a nejlepších detektivek od Agathy Christie!

31.03.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejdříve jsem viděla filmovou předlohu a musím říct, že u této knihy je to špatně. Musíte si nejdříve přečíst knihu, uděláte si vlastní obrázek a bude vás to bavit daleko více. Ze začátku mě kniha opravdu moc bavila, pak se ale mé nadšení začalo měnit v nudu a chtěla jsem to mít, co nejdříve za sebou, když jsem se ale blížila ke konci knihy, tak jsem nemohla napětím přestat číst, i když jsem věděla, jak to dopadne. Musím ale uznat, že se filmový tvůrci víceméně knižní předlohy opravdu drželi.

25.03.2016 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Musím říct, že mé nadšení z prvního dílu se naprosto nedá vyrovnat dílu druhému. Je to něco naprosto odlišného. Hodně mi tu chybí postava Edwarda Cullena, protože hlavně díky němu jsou ty knihy a příběh samotný, tak zajímavý, je to kontrast zlo x dobro. V téhle knize se objevuje většinou pouze Bella a Jacob, což je pro mě jako dobro x dobro, proto jsem se při čtení druhého dílu hodně nudila.

15.03.2016 3 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Příběh mě téměř rozplakal, hlavně některé docela důležité části, kdy Ronnie řeší svůj vztah s tátou a musím říct, že mi jí ke konci bylo opravdu hodně líto. Celkově se mi kniha vážně líbila. Je to čtivé s nádechem romantiky, ale spíše než romantické mi přišlo, že zrovna v téhle knize věnoval Nicholas Sparks více dramatu. Místy mi to přišlo trochu ukecané a utahané, ale i tak je to další z řad skvělých knih od tohoto úžasného spisovatele.

28.02.2016 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tajemná komnata je trochu slabší než Kámen mudrců, chybí tomu to určité kouzlo, které měla první kniha. I filmové zpracování druhého dílu moc v lásce nemám, ale i tak se jedná o další nezapomenutelný příběh mladého čaroděje a i když příběh mě neupoutal tak jako v prvním díle, tak je to stále čtivé a napínavé.

18.02.2016 4 z 5

Mé šťastné hvězdy  - Paměti z Hollywoodu Mé šťastné hvězdy - Paměti z Hollywoodu Shirley MacLaine

Byli tam nějaké kapitoly, které mě opravdu zajímali, například kapitola o natáčení filmu Cena za něžnost, ten film zbožňuji a překvapilo mě všechno, co tam Shirley o natáčení popsala. Jenže taková kapitola o mafiánech nebo o mužích, které milovala a o kterých jsem v životě neslyšela mě vůbec nezaujali, pro mě tohle téma nebylo zajímavé.

12.02.2016 3 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Začátek se trošku táhne, takže to místy nudí, ale pak jsem se od toho nemohla odtrhnout a toužila jsem odhalit, co je to za věc, která všechny lidi spojuje a výsledkem jsem nebyla vůbec zklamaná. Konec mě dojal a tak jako u každých knížek od Cecelie jsem se neubránila šťastnému úsměvu.

29.01.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ze začátku mi dělalo trochu problém se začít a dlouho jsem si nemohla zvyknout na to, že se příběh neodehrává chronologicky, ale přeskakuje z jednoho období do druhého. Nicméně stále se jedná o velice originální příběh z 2.světové války. Konec mě hodně překvapil, měla jsem svojí předtuchu a ta byla úplně mylná.

21.01.2016 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Byla jsem příjemně překvapená. Stepfordské paničky mě od Iry Levina vůbec nebavili, nemělo to takové napětí, jaké jsem od toho očekávala, ale tohle je úplný obrat. Je to čtivé, napínavé a nemohla jsem se od toho skoro odtrhnout. Možná bych se na konci knihy zachovala jinak než hlavní hrdinka, ale to je jen názor čtenáře. Skvělý námět.

04.01.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Kniha se mi hodně líbila. Je to velice čtivé, napínavé a vážně skvěle napsané! Nemohla jsem se od toho odtrhnout a četlo se to úplně samo, je mi jasné, že je to spíše čtení pro puberťačky, kteří jsou do upírů díky filmům, seriálům a knihám úplně zblázněné ale dlouho jsem nečetla tak napsanou knihu, od které bych se nemohla odtrhnout.

31.12.2015 5 z 5

Mezi akty Mezi akty Virginia Woolf

Tahle kniha mě zatím bavila ze všech nejméně od Virginie Woolf. Začátek jsem doslova hltala ale pak to začala být nudné, zdlouhavé a nebylo to vůbec srovnané, jakoby přeskakovala z jedné věci na druhou. Ale myšlenka toho, že každý z nás hraje v životě určitou roli se mi líbila.

24.12.2015 3 z 5

Eva Luna Eva Luna Isabel Allende

Ze začátku mi dělalo trochu problém se pořádně začíst, ale postupně jsem se nemohla odtrhnout! I když příběh úplně negraduje podle mých představ, tak Isabel Allende to všechno zachraňuje se svým úžasným vypravěčským umem. Eva Luna zažila mnoho nehezkých, ale i hezkých věcí a Isabel jako vypravěčka dokáže i z maličkosti udělat krásnou a úžasnou věc.

11.12.2015 4 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Úplně se to liší od toho na co jsme od Jane Austen zvyklí, ale velice se mi líbí, že od začátku dokonce dokázala přes korespondenci ukázat, jak se její postavy vyvíjejí, hlavně postava hlavní hrdinky Lady Susan. Ze začátku jsem se moc nedokázala začíst, ale pak jsem to přečetla jedním dechem. Moc se mi to líbilo.

22.11.2015 4 z 5

Holocaust Holocaust Gerald Green

Kniha psána ze dvou pohledů. Z pohledu zaměstnance SS a z pohledu žida a jeho rodiny. Kniha se mi opravdu hodně líbila. Je pravda, že tam jsou místa, která jsou zdlouhavá a někdy to nudí, ale převažuje ta silnější a zajímavější část. Autor to píše velice chytlavě, navíc seriál se od knižní předlohy vůbec neodklonil, což beru jako velké plus a doporučuji, jak knihu, tak seriál.

16.11.2015 4 z 5