Tess.96 Tess.96 komentáře u knih

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Místy možná až příliš sladké a romantické, ale když nad tím přivřete oko, tak se to dá vydržet. Navíc je tahle kniha i trošku naivní, věřím ve Vánoční zázraky, ale první příběh mi nepřišel úplně realistický, já bych s cizím klukem nikam nešla, ale jinak se kniha četla moc pěkně.

19.12.2018 4 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Ze všech knih, co jsem zatím od Jane Austen četla se mi tahle líbí opravdu hodně. Zařadila bych jí na druhé místo, hned za Pýchu a předsudek. Anna Elliottová je skvělá a pozoruhodná postava, kterou jsem si zamilovala hned o začátku a fandila jsem jí. I když mi bylo jasné, že nakonec s kapitánem skončí, pochyby tam pak byly kvůli pani Elliottovi, ale stejně mi na něm něco nesedělo a to se ukázalo jako pravda.

30.11.2018 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Jedná se o můj první komiks vůbec, co jsem přečetla a vzhledem k tomu, že se na seriál i dívám, tak bych si chtěla sérii přečíst celou a tento první díl mě přesvědčil, že to za to stojí.

28.11.2018 5 z 5

Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Theo Coster

Deník Anny Frankové jsem ještě neměla tu možnost si přečíst, ale určitě v budoucnu na něj přijde řada, nicméně jsem ráda začala touhle knihou. Kniha je dobrá v tom, že nám její spolužáci řeknou, jaká Anna opravdu byla, jaká byla její povaha a díky tomu si pan Annu při čtení jejího deníku budu moc nějakým způsobem představovat. Vyprávění bylo zajímavé, ale pravdou je, že kdyby kniha vůbec nevznikla, tak by se asi nic nestalo, stačil by pouze ten zfilmovaný dokument.

02.11.2018 4 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Druhý díl už se mi nelíbil tolik jako ten první a jak bych čekala, že se mi líbit bude. Už teď se obávám toho třetího dílu, ale samozřejmě sérii dočtu, abych jí měla uzavřenou a rozhodla co s ní bude dál. Příběhově to bylo o dost slabší, pořád se tam probírá to samé téma dokola a jedině konec byl trochu překvapující a zajímavý, jinak nudné a zbytečně zdlouhavé.

21.10.2018 1 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Lady Fuckingham je daleko lepší kniha než tohle dílo, hlavně z toho důvodu, že tam je alespoň nějaký příběh, tady je na každé straně sex, opravdu na každé straně a proto mě to nebavilo. Je to nuda, pořád to samé dokola, dokonce jsme u toho i usínala.

20.09.2018 1 z 5

Úsměv Mony Lisy Úsměv Mony Lisy Deborah Chiel

Kniha se mi četla opravdu skvěle. První jsem viděla film a až pak četla knihu, vůbec to neuškodilo, právě naopak. Lépe jsem se orientovala v postavách a představovala jsem si v nich herečky z filmu. Kniha se krásně četla, bylo to vtipné, čtivé a mile.

05.09.2018 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Ze začátku jsem si úplně nebyla jistá, zda se mi kniha a příběh bude líbit. Ano Stmívání se mi líbilo a v tomhle jsem viděla určitou podobnost, nakonec jsem byla mile překvapená. Začátek mi zabral trošku déle, než jsem se pořádně začetla a zamilovala si hlavní postavy, kterým jsem fandila. Moc se mi líbila zápletka s temnými hrdinkami, i když to bylo docela předvídatelné. Ale druhou polovinu knihy jsem přečetla skoro za tři dny.

23.08.2018 4 z 5

Na mě až moc náboženské. Veronika se mi líbila daleko, daleko více, přeci jen to bylo více o té psychice a emocích, tohle byla kniha o bohu, panně Marii, náboženství a víře a to mě prostě tolik nebralo.

15.08.2018 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Ze začátku jsem si říkala, že ta kniha je divná a ona svým způsobem divná je, protože je jiná a tím pádem I originální. Postupem času jse si nasal cestu k hlavní hrdince a začala jsem chápat všechny její pocity. Zjištění ke konci knihy o její sestřičce mě překvapilo a byla jsem z toho sejně rozhozená jako hlavní hrdinka. Doufám, že autorka napíše ještě další knihy, moc dobře se mi to četlo.

09.08.2018 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

S Paulem Coelhem jsem se poprvé setkala na internátě, kdy mi spolubydlící dala k přečtení Alchymistu a hned jsem se do té knihy zamilovala. Kniha o Veronice není vyjímkou, zaujala mě hned o začátku a nemohla jsem prestart číst. Je to čtivé, zajímavé, napínavé, smutné, romantické a je až neuvěřitelné, že dokázal vše dostat na pouhých 150 stránek, ale v tom je to kouzlo tak krásného příběhu.

06.07.2018 5 z 5

Zápisník jednej lásky Zápisník jednej lásky Nicholas Sparks

Ze všech knih, co jsem četla od Nicholase Sparkse bude tahle kniha patřit mezi ty méně oblíbené, nicméně stále povedené. Je to příběh o opravdové lásce, nemyslím si, že by to bylo nereálné, spíše jedinečné. Určitě na světě existuje několik takových zamilovaných párů, kteří si vyznávají lásku až do smrti. Místy mi to přišlo až moc sladké a zrychlené.

24.06.2018 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kniha se mi velmi líbila, nebyla tam ani jedna pasáž, která by mě nudila, nebo která by mi přišla zdlouhavá. Jediné, co mě trochu mrzelo bylo, že na můj vkus J.K. až moc urychlila konec, kdyby ho udělala více akčnější a napínavější, tak jako je to ve filmu byla bych šťastnější. Nicméně velmi mě bavila pasáž, když se Brumbál přiznával k chybě, kterou způsobil, dokonce mě to i rozplakalo. Rozhodně se kniha bude řadit mezi mé nejoblíbenější knihy Harryho Pottera.

23.06.2018 5 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Kniha se četla krásně, je poznat, že je to Nicholas Sparks, mít více času na knihu, tak jí mám přečtenou hned. Je pravda, že kniha má trochu pomalejší rozjezd ale pak přijde ta správná dávka romantiky a vše prožíváte s hlavními postavami a říkáte si, jak by jste se rozhodli vy na jejich místě. Od operace Jareda mi bylo jasné jak to skončí a myslím si, že lepší konec by si tahle kniha ani nezasloužila byť je tak smutný.

20.05.2018 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jedná se o velmi zvláštní knihu, která má pár míst, jenž jsou vynikající a pár míst, které jsou zbytečné a nudné. Velmi se mi líbila místa, když Jenny otěhotněla, Garpova nadrženost a nevěry a také tragická scény s nevěrou a automobily. Naopak si myslím, že výňatky z Garpových knih byly zbytečně a nepodstatné, kniha by tak byla o několik stránek tenčí a přijatelnější. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na autorův styl psaní, ale nakonec jsem si ho velmi oblíbila a ke konci jsem knihu nemohla odložit. Navíc mě potěšila poslední kapitola, kde se dozvídáme, co se stalo s postavami z knihy, takže jsem mohla v klidu knihu uzavřít a nemusela jsem přemýšlet, co se asi s nimi stalo.

29.04.2018 4 z 5

Jack Nicholson Jack Nicholson Donald Shepherd

Četka jsem už daleko lepší biografie, ale i tahle i když je napsaná trochu stručněji, tak mě bavila, protože jsem se dozvěděla i něco nového hlavně o Jackově rodině, ale i o jeho chování celkově. Pochopila jsem jeho styl hraní v každém filmu, jsou tam i hezky vybrané komentáře ke konkrétnímu herci nebo k filmu, který Jack natočil a pokud kniha i baví (a tahle ano), tak je to dobře napsaná biografie.

26.03.2018 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Jedná se o mé první setkání s Danem Brownem. Proč jsem začala s druhým dílem v sérii? Netuším, neptejte se mě, ale zatraceně dobře vím, že tohle rande nebylo poslední, protože jsem se do Dana Browna totálně, úplně zamilovala a jsem ochotná strávit s ním a s Robertem Langdonem dlouhé noci. Tahle kniha mě pohltila už od začátku, mám chuť si jí přečíst znovu a znovu a znovu. Dokonale promyšlený příběh, dokonalá zápletka a historie dokáže být i zábavná a překvapivá!

23.03.2018 5 z 5

Dokud světlo nepohasne Dokud světlo nepohasne Agatha Christie

Soubor devíti povídek se mi moc líbil a měla jsem to přečtené za dva dny, klidně bych to stihla přečíst za jeden den, kdyby mi do toho něco nevlezlo. Líbilo se mi, že povídky byly čtivé a napínavé a ve většině se neřešila jen vražda, ale byla tam láska, romantika, drama a to se mi moc líbilo. Agatha Christie ukázala, že umí psát nejen skvělé detektivky, ale i romány.

06.03.2018 4 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Díky vysokému hodnocení a velmi příznivým kritikám jsem se na knihu velmi těšila. Měla jsem chuť na něco romantického a pořádným příběhem o lásce, ale tohle prostě nic takového není. Hlavní postava Mary mi byla velmi sympatická a chápala jsem její rozhodnutí zůstat věrná své tradici, naopak jsem nechápala rozhodnutí Percyho, který se zachoval jako většina mužských - chci tě mít jenom pro sebe, budeš doma mi dělat manželku a vychovávat děti - velmi majetnické chování. Ale nebavilo mě, jak se to neustále točilo mezi mužem a plantáží. Dalším dílům už šanci nedám. Bohužel, autorka není pro mě.

05.03.2018 2 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Kniha se mi dostala do rukou v práci od mé kolegyně, která mi jí přinesla. Nerada si půjčuji knihy jelikož toho mám sama dost na čtení, ale kniha má jen 60 stránek a jedná se navíc o povídku, tak jsem jí přečetla rovnou ten den v práci. Začátek je zajímavý, vypadá to na erotiku, pak se z toho stane horor, následně psychologické drama a pak vás neskutečně naštve konec nebo tedy alespoň mě ano. Nemám ráda otevřené konce a tahle kniha ho má, navíc hodně zůstalo nevysvětleno, takže pokud autorka nechystá pokračování, tak má u mě docela vroubek.

17.02.2018 3 z 5