Terry.89

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Kniha byla jedním slovem DOKONALÁ. Příběh mě pohltil na samém začátku a stejně tak obě hlavní postavy mi okamžitě přirostly k srdci. Knihu jsem dlouho odkládala, až se mi v letošním roce v rámci vlastní knižní výzvy dostala do rukou a musím přiznat, že jsem byla opravdu veliký hlupák, když jsem tak dlouho odkládala něco tak jedinečného. Do příběhu jsem se doslova zamilovala a nemám jedinou pochybnost, že si za něj autor obdržel Pulitzerovu cenu zcela zaslouženě. Kniha je plná emocí a odhodlání a vnitřní síly, se kterou se oba protagonisté staví k uskalím, které jim do cesty staví 2. sv. válka. Rozhodně mohu knihu jen doporučit.

25.01.2018

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Úžasná kniha, dokonale napsaná a plná emocí. Přečetla jsem takřka bez dechu a neubránila jsem se slzám. Obdivuji autorčin vypravěčský talent. Kniha mi také poskytla mnoho nových informací a rozšířila mé znalosti. Příběh se čte v podstatě sám a pokaždé, když jsem byla nucena knihu odložit, nedokázala jsem potlačit myšlenky na příběh, který v sobě její stránky ukrývaly. Vřele knihu doporučuji, je bezesporu jednou z nejlepších, jaké jsem v loňském roce četla.

25.01.2018

CinderCinderM. Meyer

Úžasná kniha! Obdivuju autočinu představivost, dokázala vytvořit ohromující a poutavý příběh. Zachytila hlavní prvky klasické pohádky o Popelce, ale díky své představivosti vytvořila něco nového a neotřelého. Kniha mě zaujala už od první stránky a zvědavost mi nedala, abych se do ní znovu a znovu neponořilaa dozvěděla se, jak příběh pokračuje. Kniha je napínavá a plná překvapení, sice už od prvních stránek je čtenáři jasné, jak to vlastně se Cinder je, ale to už vlastně prozrazuje samotný název. Co se stylu týče, je kniha velmi čtivá, prostě vám to nedá, dokud ji nedočtete. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do druhého dílu Scarlet a stejně tak s nedočkavostí očekávám další dva díly, které budou následovat. :)

28.12.2013

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceV. Kaplický

Naprosto úžasná kniha! děj vás zcela pohltí a dokud ji nedočtete, neodtrhnete se od ní zvědavostí. Navíc jde o historické události, takže se i něco přiučíte.

16.12.2013

Stmívání – grafický románStmívání – grafický románS. Meyer

Styl manga se mi moc líbí, takže jsem se rozhodla knihu si koupit. Kresby jsou nádherné, co se příběhu týče, ni nového se nodozvíte, ale přesto jsem ráda, že mám tento román ve své knihovně. Jen je opravdu škoda, že je rozdělen na dva díly.

08.01.2015

SelekceSelekceK. Cass

Nejdřív jsem si říkala, do čeho jsem se to nechala přemluvit. Prvních pár kapitol byla celkem nuda, vlastně se tam ani nic moc nedělo. Tak jsem tak četla a četla a byla jsem na páté kapitole a pak se mrknu a najednou je to kapitola 17 :D Od páté kapitoly mě kniha doslova pohltila,byla jsem zvědavá, jak to bude dál a přečetla jsem za 2 hodiny něco přes sto stránek. Amerika je sympatická hrdinka, hlavně proto, že je to vlastně obyčejná dívka. A princ Maxon se mi povahově také velice zalíbil, není to žádný nafoukaný floutek, kterého odmala krmili zlatou lžičkou. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Možná by nebylo ani špatné knihu zfilmovat, ale buhví, ja by to dopadlo.

02.03.2015

DivočinaDivočinaC. Strayed

Bezesporu jedna z nejlepších knih, jaké jsem v letošním roce zatím přečetla. Autorka bez nejmenších zábran popisuje svůj život, vnitřní boj a hledání sama sebe. Její odhodlání a vytrvalost, stejně jako odvaha jsou velice inspirující. Stejně jako vnitřní síla, která ji poháněla napříč divočinou a PCT. Kniha v mnohých jistě vyvolá touhu také vyrazit někam do přírody. K autorce pociťují nesmírný obdiv a úctu za vše, čemu navzdory různým nepříjemnostem, které ji během putování potkaly, odhodlaně čelila a nevzdala se ani v těch nejtěžších chvílích, kdy ji k tomu mnohé svádělo. A za těch mnoho mil, které zvládá téměř výhradně sama ujít, s obřím batohem.

09.08.2015

Kráva nebeskáKráva nebeskáD. Duchovny

Je to nejen vtipné, ale i k zamyšlení. Elsie si ve svém vyprávění dotýká mnoha palčivých otázek, moderní společnosti. Originálním a nevtíravým způsobem, no zkrátka jak to dokáže jen pravá kráva :) Přijemné počtení, já jsem rozhodně ráda, že tahle útlá knížečka přibyla do mého knižního stáda.

16.04.2016

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Tentokrát se mi po přečtení knihy nedostalo zklamaní, jako tomu bylo u Zmizelé, která byla shodně označována jako Bestseller, právě naopak! Kniha je napinavá, plná nečekaných zvratů a kloček, děj je poutavý a samotný příběh vás pohltí. Samotné postavy se během děje děje překvapivě vyvíjí. Příběh je plný lží a polopravd, které se postupně rozplétají a nedají vám pokoj, dokud nepřečtete i tu poslední stránku! Kniha je jedna z nejpůsobivějších, jaké jsem zatím letos četla a jsem vážně moc zvědavá, na její filmové zpracování.

06.06.2016

Poppy DayPoppy DayA. Prowse

Popravdě pořád nějak nevím, jaké emoce ve mě tato kniha vyvolala. Příběh je bezesporu zajímavý a téma aktuální, ale autorčin styl mi prostě nějak nesedl. Příběh mi přijde takový neúplný, jako by v něm něco scházelo. Když se zamyslím a ohlednu zpět, vlastně nemůžu říct, že bych si čtení nějak zvlášť užívala. Prostě jsem četla dál, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale pocity, které vás provází, když čtete knihu při které zažíváte nadšení ze samotného faktu, že ji čtete se u tady prostě nedostavilo. Ani přílišnou simpatii k hlavním postavám jsem nepocítila, navzdory tomu, že Poppy několikrát prohlašovala, že přece není hloupá, mě tedy trochu hloupoučká přišla, stejně jako Martin, který se bezhlavě vrhl do armády, aniž by se obtěžoval zjistit, co přesně služba v ní obnáší. Příliš mi ani nesedl opravdu nízký věk páru. A spousta omáčky z let minulých, která se roztékala okolo hlavního děje.

Zkrátka, knihu jsem přečetla, ale znovu už bych ji číst asi nechtěla. Teď váhám, zda mám dát autorce pomyslnou "druhou šanci", témata jejích knih jsou hodně zajímavá, ale její styl psaní mi zrovna dvakrát nesedl. Tak uvidíme v budoucnu, jak se mi to v hlavě rozleží. :)

19.01.2017

WinterWinterM. Meyer

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem si četla téměř do půl páté ráno, jestli vůbec někdy. Takže...

03.09.2017

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíS. J. Maas

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale to se mi u S.J. už stalo, takže jsem se ani v nejmenším nevzdávala naděje. A jako u předcházejících knih se mi to i tentokrát vyplatilo. Rozjezd je opravdu pozvolný a troufám si říct, že může působit i maličko nudně. To nám však autorka v průběhu děje bohatě vynahradí. Příběh je spletitý a prodchnutý akcí, láskou i napětím. Postavy jsou bezvadně propracované a během celého děje se nadále vyvíjí. No a jak už je u S. J. zvykem, knížka není žádný střízlík a v dalším díle, na který se mimochodem moc těším, si na nás nachystala ještě pá stran navíc :)

12.09.2017

Na lovuNa lovuM. Spooner

Z počátku mě kniha nebavila a já si říkala, že jsem asi zase jednou sáhla vedle, zlákána krásnou obálku. Nakonec jsem knihu odložila až ve dve v noci, protože už mě natolik pálily oči, že jsem nebyla schopná dočíst těch pár zbývajících kapitol. Jeden by řekl, že na příběhu Krásky a Zvířete už nelze přiliš změnit, ale právě Na lovu, tuhle mou teorie uspešně vyvrací. Zaklad příběhu zůstává nezměněný, ale autorka jej doplnila a pestrou škálu postav ze slovanského folklóru, celý příběh prodchnula magií a vdechla této pohádce nový život.

20.01.2019

PS: Miluju TěPS: Miluju TěC. Ahern

Pokud jste si jako já zamilovali tuhle knihu, pak v žádném případě nekoukjte na film. Ten je naprosto příšerný a zkazí vím dojem z knihy. Je to, jako byste se koukali na velice, ale velice nevydařený pokus o natočení této knihy. Vše, co je v téhle knize krásné a díky čemu je tak čtivá a příběh vás vezme zasrdce, ve filmu buď zcela chybí nebo je změněno téměř k nepoznání. Takže z toho plyne: pokud se vám kniha líbila a film jste ještě neviděli, nekoukejte se na něj, v opačném případě, kniha se vám libila a viděli jste i film, zapomeňte na něj. A pokud se vám kniha nelíbila, pak je úplně jedno, jak se ohledně filmu zachováte. :)

28.12.2013

Dívka, která sahala po hvězdáchDívka, která sahala po hvězdáchS. A. Allen

Od téhle knížky se prostě neodtrhnete nebo alespoň já jsem nemohla. Což jen dokládá fakt, že jsem ji doslova zhltala za jediný den.
Je to velice zdařilá směsice romantiky a fantasy. Samozřejmě je to vyloženě holčičí čtení. Styl je velice čtivý a věřím, že nejsem jediná, koho příběh upoutal a naprosto pohltil.

Čarodějnice z Hex HallČarodějnice z Hex HallR. Hawkins

Možná byste řekli, že je to kniha spíše pro náctileté, popravdě to tak nejspíš bude, ale k náctiletým už já pár let nepatřím a i tak jsem se do knihy zamilovala. Není to žádný velký trhák, ale je to milé a pěkné čtení. Sophie mi sice občas přišla celkem naivní, ale je jí teprve 16 let, tak se možná ani nelze tolik divit. Trvalo mi celé dva dny knihu přečíst, i když je vcelku dost tenká, ale to bylo způsobeno povinnostmi, které jsem doma musela splnit. Já osobně knihu doporučuji všem faninkám fantasy literatury a kouzel. Moje nadšení z této knihy dokonale vystihuje to, že už jsem si zakoupila druhý díl a nebýt rezečtených knih ( v současnosti jich je jen asi 6) už bycj jej také dávno zhltla. Tak jen do toho! :)

Stínem políbenáStínem políbenáR. Mead

S každým dílem jsem zvědavější a zvědavější. Dočtu jeden a hned hup na další :)

12.11.2014

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Moje první setkání s autorkou a hned jsem se zamilovala. Příběh je nádherný, plný emocí. V ději se prolínají příběhy dvou žen, jedna žila v období první světové války a druhá žije v současnosti. Přesto, že od sebe jejich životy dělí celé staletí, obyčejný portrét krásné Sophie, dokáže ovdovělé Liv zamíchat život a zcela jej změnit. A ačkoliv je to klišé, velice mě potěšilo, že měl příběh tak krásný konec.

31.12.2016

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaL. Moriarty

Opět autorka nezklamala a předložila důmyslně propracovaný příběh. Osudy všech tří žen u mě bezproblému vyvolaly zvědavost a vtáhly mě do příběhu.
Liane má velmi příjemný styl a její příběhy jsou s klidem uvěřitelné i v běžném životě. Už se těším, až se dostanu k některé z jejích dalších knih, které na mě trpělivě čekají v mé knihovně.

15.04.2017

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

16.02.2018

Dědička ohněDědička ohněS. J. Maas

Tentokrát jsem se nějak nemohla začíst, ale to trvalo jen z počátku, už se mi to u S.J. stalo, takže mě to nijak nepřekvapilo. Třetí díl dále rozvíjí úžasně propracovaný a spletitý svět, který pro nás autorka stvořila. Přibylo množství nových postav a nečekaných a nápaditých zvratů. Teké se nám odhalí Celaininu nebo už bych měla spíše říkat Aelinina minulost. Chaol, kterého jsem si během prvního dílu tolik oblíbila, se sice chová jako čím dál tím větší pitomec, autorka mi to však bohatě vynahradila úžasným "vílím parchantem" Jeřábem, kterého jsem si jednoduše zamilovala! :D No zkrátka číst tuhle knihu je opět úžasný zážitek. A já opět smekám a s nadšením hltám stránky Královny stínů :) .

17.05.2018

Nádherné bytostiNádherné bytostiK. Garcia

Nikdy jsem si nedovedla představit, jak by mohla vypadat kniha, který je dílem dvou autorů. Je vůbec možné, aby dva jedinci dokázali skloubit svou fantazii do jediného celku?
Nádherné bytosti jsou toho zářným příkladem. Ač pochází z pera dvou autorek, stále je to kvalitní dílo v oblasti fantasy literatury. Možná sami autorky jsou tak trochu zaklínačky. :D
Kniha vás vtáhne do děje a nabídne vám nepřeberné množství požitků. Já osobně jsem si chvíli musela zvykat na hovorový jazyk, kterým je kniha psána, ale ani v nejmenším mě to neodradilo.
Jde o milostný fantasy příběh. Ethan a Lena jsou cizinci ve městě Gathlin, ve kterém žijí, a to i přes to, že jeden z nich se v něm narodil. Oba se snaží najít si své místo v životě, brzy si však uvědomí, že jejich místo je po boku toho druhého.
Z knihy vyplývá i jedno ponaučení: "Bez ohledu na to, jak se člověk rozhodne, vždy musí něco ztratit, aby mohl získat něco jiného."
Kniha je krásná a já ji vřele doporučuji, ale pozor, pokud vás vtáhne do děje, nepustí vás, dokud nedočtete poslední stránku! :)

08.01.2014

Klíč k minulostiKlíč k minulostiT. d. Rosnay

Kniha je nádherně napsaná a já ji mohu vřele doporučit. A to nejen těm, kteří se zajímají o 2. sv. v. a téma holocaustu, ale i těm, kteří mají rádi silné příběhy prodchnuté emocemi. Líbilo se mi podání příběhu a styl autorčina psaní. Knížka je velice čtivá, poutavá, dojemná a v neposlední řadě i poučná. Autorka se opírá o historické události z druhé světové války, do kterých vsadila část svého příběhu. Myslím, že spoustě z vás, ukápné při čtení nejedna slzička, stejně, jako tomu bylo u mě. Kniha byla rovněž zfilmována a podle mého názoru velmi úspěšně.

ZářZářA. Adornetto

Člověk musí už od začátku počítat s tím, že čte knihu pro náctiletí, nikoliv Hemingwayie. Je to oddechové čtení, je pravda, že děj je malinko předvídatelný, ale téměř vždy čtenář něco "tuší". Jazyk je čtivý a pokaždě, když jsem se do knihy začetla, neodložila jsem ji dřív, než po pár dalších kapitolách. V budoucnu se chystám i na druhý díl, který na mě zatím čeká v mé hnihovně. Já dávám palec nahoru. :)

24.02.2014

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Příběh mě naprosto pohltil a jak jen to bude možné pustím se do druhého dílu. Musím se obdivovat autorově fantasii i stylu. Podle mého se tato kniha nedá zaškatulkovat k určitému věku, protože se hodí pro každého čtenáře, který dokáže ocenit autorovu fantasii. Popravdě mě příběh upoutal už od první stránky, i když na ní se nic převratného nedělo. Ani na okamžik jsem se u čtení nenudila. Staré fotografie knihu ozvláštňují, ale podle mého je děj sám o sobě natolik poutavý, že by jich ani nebylo třeba. Rozhodně pro mě tato kniha byla dobrou volbou.

30.07.2014

Naděje umírá posledníNaděje umírá posledníH. Birenbaum

S každou další knihou o holocaustu mě znovu a znovu udivuje krutost, jaké je člověk schopen a zároveň i odhodlání a vůle k životu, kterou museli "Ti kteří přežili" tváří v tvář smrti prokázat.

Kniha je napsaná nesmírně čtivě, nemohla jsem se od ní doslova odtrhnout, četla jsem celý den. Nevyhnuly se mi ani slzy nad krutostí, kterou si musela autorka a desítky jiných prožít v koncentračních táborech.

Myslím, že by se tato zvěrstva páchaná za 2. sv. v. měla dostat více do povědomí lidí, aby nikdo nezapomněl, a také aby se nikdy nic takového neopakovalo.

05.02.2015

CressCressM. Meyer

Podle mě zatím nejlepší díl, napínavý od samého začátku až do poslední věty. Potvrzuje to i fakt, že jsem za jediný den přečetla rovných 300 stránek! Prostě jsem nebyla schopná knihu odložit. Nejdřív jsem se trochu bála, že mi přečíst knihu bude trvat dlouho, vzhledem k množství stránek, ale nakonec jsem ji přečetla za pouhé 2 dny :) Novou postavu v podání Cress jsem si velmi oblíbila, je taková křehká a trochu najivní, jako malá holčička. Nemůžu se dočkat, až koncem roku vyjde Winter!

15.05.2015

Skleněný trůnSkleněný trůnS. J. Maas

Kniha mě na první pohled zaujala krásnou obálkou, hned na úvod musím říct, že mě velice těší, jak se celá série nese ve stejném duchu. Samozřejmě mě zaujala i anotace. Když jsem se konečně dostala ke čtení, tak jsem byla velice zvědavá, protože jsem si přečetla mnoho pochvalných a nadšených ohlasů. Zpočátku jsem si říkala, že to zas takový trhák není, děj byl sice zajímavý, ale moc se toho nedělo, jak jsem se jen zmýlila. Kniha je naprosto úžasná! Děj je napínavý a poutavý, nechybí ani humor a jemná dávka romantiky. Množství nečekaných zvratů a událostí čtenáře udržuje v neustálem napětí a očekávání věcí příštích. Postavu samotné Celaeny jsem si velice oblíbila a spolu s ní i přísného, ale zároveň citlivého kapitána Chaola. Princ je sice fajn, ale přeci jen mi trochu přijde, jako nafoukaný floutek. Jinak autorka má s osudy postav jistě velké plány, o čemž jasně hovoří počet dílů, které série doposud nabízí a i vzrůstající počty stran u jednotlivých knih. Moc se těším až budu číst další díl, snad už by tomu tak mohlo být tento víkend, protože jsem si ihned po dočtení Trůnu objednala oba další, dosud vyšlé díly. Knihu rozhodně doporučuji všem fanouškům fantasy. Možná, ale jen možná bych si troufla doporučit ji těm, kdo si oblíbili Selekci

22.12.2016

Daleko od hlučícího davuDaleko od hlučícího davuT. Hardy

Na příběh jsem byla velice zvědavá, mám ráda romány ze staré Anglie. Jenže občas u nich bývá problém s tím, že jejich děj je až příliš popisný a zbytečně rozsáhlý. A přesně tak je to i s tímto románem. Množství kapitol se zabývá událostmi, které by se daly popsat usporněji a některé dokonce vypustit úplně, protože jsou pro děj v podstatě nepodstatné nebo mají jen pramalý význam. Ale takto dříve literáti uplatňovali svou obrazotvornost a jazykový um. V současné uspěchané době pro tento stil už mnohdy zkrátka nemáme pochopení.
Příběh je velmi zajímavý, ale množství stran pro mě bylo spíše ubíjející, zpočátku jsem se dokonce nudila, a to víc, než jen málo. Gabriela jsem si oblíbila hned v první kapitole, ale k Batshebě jsem pocítila simpatia až později, zpočátku mi přišla jako rozmazlené děcko s nosánkem nahoru. Ale pravdou je, neměla důvod si brát hned prvního muže, který ji požádá o ruku. Její touho po svobodě a nezávislosti, lze snadno pochopit, když člověk uváží, že ženy byly dříve nucené, téměř ve všem se podvolit přáním svých manželů.
Když se příběh přehoupne přes polovinu, už je mnohem zajímavější a množství různých emocí z něj přímo sálá. Závěr se mi velice líbil, i když mi bylo trochu líto osudu, který potkal statkáře Boldwooda, nicméně si jej velkou měrou zvolil on sám. A jelikož jsem zkažená romantička, závěr knihy mě potěšil, i když ve filmovém zpracování to vyznělo o něco romantičtěji. :)
Celkově je příběh pěkný, ale zdlouhavé pasáže a fakt, že jsem se téměř celou první polovinu knihy v podstatě nudila, mu pro mě znatelně ubírají na půvabu. Znovu bych se do jeho četby nejspí již nepouštěla, ale zase nelituji, že jsem jej četla. :D

19.01.2017

InfernoInfernoD. Brown

Dan Brown opět nezklamal a nábídl nám další napínavý a pozoruhodný příběh, v němž se prolíná historie se špetkou sci-fi. Jako vždy se dozvíme mnoho zajímavých hostorických faktů a navštívíme spoustu zajímavých míst.

Příběh se mi líbil, opět úžasně napsaný, jen mi přišlo, že by možná mohl být o malinko kratší. A popravdě mě také malinko deprimovala fakta o lidské populaci. Ale jinak rozhodně palec nahoru.

02.05.2017