Terry.89 Terry.89 komentáře u knih

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Docela mi trvalo se do knihy záčíst. Děj je poměrně předvídatelný a už od prvních kapitol mi bylo víceméně jasné jak to s Mirandinou rodinou ve skutečnosti je. První polovina knihy byla pro mě zdlouhavá a některé informace byly nepodstatné a zbytečně natahovaly děj. Všechny hlavní postavy se chovali jako sebestřední hlupáci a díky tomu ze situace, která se dala snadno vysvětlit a nepochybně by ji dítě starší dvanácti let, což byl věk, kdy se cesty některých členů rodiny rozešly, bez obtíží pochopilo, udělali zbytečné a naprosto nesmyslné rodinné drama. Druhá půlka nasadila trochu svižnější tempo a tak mi i stránky pod prsty ubýhaly rychleji. Možná to bylo i tím, že se děj více točil okolo Prosperova knihkupectví a to mě více bavilo. Jinak je kniha takový slabší průměr. Vím jistě, že znovu bych po ní už nesáhla a pokud bych knihu vůbec nečetla, rozhodně bych o nic nepřišla.

03.09.2023 2 z 5

Strastiplné peníze paní Darcyové Strastiplné peníze paní Darcyové Elizabeth Aston

Děj byl sice z velké části předvídatelný už od samého počátku. Přesto to ale bylo velice příjemné počtení. A já už se moc těším na poslední dva díly. :)

08.06.2023 4 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Příběh je originální, ale opravdu zvláštní. Obsahem, ale i stylem se vymyká klasické představě fantasy. Nelituji jejího přečtení, ale rozhodně to není ten typ literatury, který běžně vyhledávám. Tahle kniha opravdu není pro každého, ale dozajista si své čtenáře najde.

25.05.2023 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Příběh je obohacený tou spravnou dávkou strašení. Věřím,ža za temných a deštivých večerů nebude problém, vykouzlit čtenáři na kůži trochu toho mrazení, když se v pokoji znenadání něco šustne. Není to klasický horor, ale je to pěkně napsaná duchařina s tou správnou dávkou tajemství. Mé první setkaní s autorkou a mohu jen doporučit. Byla jsem mile překvapená a také okouzlená. A to nejen příběhem, ale také napětím a strašidelnou atmosférou, která z příběhu sálá. Moc se mi líbilo, že autorka do příběhu také zakomponovala kocoura, který dostal svůj vlastní prostor, kdy se projevil jako nefalšovaná a odvážná šelma. Teším se na další knihy, které už na mě netrpělivě čekají v knihovně.

25.05.2023 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Tahle kniha byla opravdu zvláštní. Příběh je poutavý, dobře propracovaný a postavy i místa jsou bravůrně vykreslené, takže dokáží probudit čtenářovu představivost a v okamžiku ho přenést do Philadelphie 19. století. I když jsem již od počátku tušila, jak se příběh vyvine, přesto mě autorka na závěr překvapila. Kniha rozhodně stojí za přečtení, ale i tak ve mě zanechává rozporuplné pocity. Takže tentokrát budu muset asi nějaký čas dumat, zda si ji ve své knihovně ponecham, či nikoliv.

25.05.2023 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Po přečtení prvních pár kapitol, jsem byla trochu zmatená z nadšených komentářů, kterých se zde knize dostává. Jelikož jsem zvyklá, že s autorčinými knihamy je to u mě jako na houpačce, tak jsem si říkala, že Vadná možná zkrátka není kniha pro mě. A jak se ukazalo, pěkně jsem se zmýlila.
Rozjezd je poměrně pomalý a přiznávám se, že jsem se na začátku nudila, ale jak příběh pokračuje dál, naprosto vás pohltí. Představa společnosti, která se pokouší za každou cenu být dokonalá, a přitom se při honbě za dokonalostí sama uchyluje k nejednomu morálnímu poklesku, doslova zbavuje lidi lidskosti a staví je proti sobě. Tvrdě trestá občany za běžné "lidské"chyby, jako by to byli ti nejhorší zločinci není, ani z pohledu dějin, tak nereálná a možná proto je příběh určitou měrou zároveň fascinující i děsivý.
Nenechte se odradit obálkou, jejíž výběr byl skutečně velice nešťastný. Ani představou, že autorka píše spíše "dívčí" literaturu. Protože tahlo kniha je velmi povedený dystopický příběh a já jsem opravdu moc zvědavá, jak si autorka poradila s pokračováním.

05.02.2022 4 z 5

Sherwood Sherwood Meagan Spooner

Zpočátku jsem se domnívala, že kniha bude velké zklamání. První polovina byla poměrně nudná. Je jasné, že autorka se nejprve snažila seznámit čtenáře s postavami, ale jelikož se tam nic moc nedělo, děj neměl spád a vyvolal ve mě jen nepatrný zájem. Naštěstí to vykompenzovala druhá část knihy, kde byl děj plný "akce". Nevím, zda by se ve skutečnosti podařilo Marian proč ne. :)
Ještě musím dodat, že mě potoklamat své okolí. Možná by jen nikdo nečekal, že za tím vším by se mohla skrývat žena. Minimálně u Gisborna bych čekala trochu víc důvtipu, ale přeci jen je to vlastně pohádka. Potěšilo mě, jak to nakonec dopadlo, protože navzdory jeho "pověsti" jsem si sira Guye v průběhu čtení oblíbila.
Přesto u mě stále a nezpochybnitelně vede autorčina předchozí kniha Na lovu. A jsem zvědavá, do čeho se pustí příště.

12.09.2021 3 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Rozjezd byl pomalý, ale po překonání prvních pár kapitol se na stránkách knihy začne rozvíjet překrásný příběh plný emocí. Kniha rozhodně stojí za přečtení a příběh dozajista osloví nejen příznivce YA literatury, tak i milovníky historie.

20.06.2021 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Tentokrát trochu zklamání. Kniha je pro mě spíše průměrná. Čtivá, jako ostatně všechny autorovy knihy, ale děj se až do poloviny vleče, bez jakýchkoliv zvratů. V další polovině už příběh začne odsýpat a je z něj konečně cítit typický Sparks, přesto je děj poměrně předvídatelný. A od hlavních postav se také nedočkáme ničeho zásadního. Jak Amanda, tak Dawson působí velmi obyčejně, až nevýrazně a myslím si, že i přes veliké morální dilema, které oba prožívají, se nakonec chovají zbaběle až netečně a ani se nepokusí bojovat za to, co doopravdy chtějí. Místy to dokonce působí i tak, že to oba vlastně ani netuší.
Tentokrát mě autor trochu zklamal, přesto však stále patří mezi mé oblíbené, protože díky knihám jako je Talisma, Poslední píseň nebo Milý Johne, se jen stěží kdy stane, že by mohl přijít o mou přízeň.

10.04.2020 3 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Opravdu dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a naplno se ponořila do příběhu. Na knihu jsem se velice těšila, ale začátek pro mě byl dost nezáživný a matoucí. Zhruba od poloviny začala kniha odsípat a každou kapitolu prostupovalo napětí a po jejím přečtení zůstávala touha dozvědět se víc. Poté už nebylo snadné knihu odložit. Velmi jsem si oblíbila postavu Rill, mrzelo mě, že se téměř nikdy ve vzpomínkách nevracela ke své sestře Camellii, jako by na snad úplně zapomněla, přitom měla po celou dobu ke svým sourozencům velice vřelý vztah. Konec byl v podstatě šťastný, přestože jej provázelo mnoho ztrát.
Příběh je velice působivý, obzvláště, když si uvědomíme, že se opírá o skutečné události. Myslím, že pro většinu lidí, je nepochopitelné, jak mohlo být takto zacházeno s malými dětmi, které nejen, že byly ukradeny z mnohdy milujících náručí svých rodin, ale navíc s nimi bylo zacházeno, jako s věcmi. Aktérům tohoto "zločinného spiknutí" navíc na dětech pramálo záleželo, šlo jim jen opouhý zisk. Děti se tak měnily pouze ve zboží, se kterým se bezohledně obchodovalo.
Velkou výtkou, kterou bych adresovala redakci nebo spíše na samotnému korektorovi, jsou mnohačetné překlepy, které provází celý příběh a objevují se bezmála v každé kapitole. Což dle mého názoru snižuje hodnotu příběhu.

26.04.2019 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Z počátku mě kniha nebavila a já si říkala, že jsem asi zase jednou sáhla vedle, zlákána krásnou obálku. Nakonec jsem knihu odložila až ve dve v noci, protože už mě natolik pálily oči, že jsem nebyla schopná dočíst těch pár zbývajících kapitol. Jeden by řekl, že na příběhu Krásky a Zvířete už nelze přiliš změnit, ale právě Na lovu, tuhle mou teorie uspešně vyvrací. Zaklad příběhu zůstává nezměněný, ale autorka jej doplnila a pestrou škálu postav ze slovanského folklóru, celý příběh prodchnula magií a vdechla této pohádce nový život.

20.01.2019 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

V této novele se dozvíte hodně o Měsíčňanech a jak to vlastně na Měsíci chodí. A samozřejmě o Levaně, která původně vůbec nebyla taková potvora, jako dnes. Ba právě naopak, byla to obyčejná dívka, kterou týrala její starší sestra, nešťastně se zamilovala a jednoduše měla smůlu, že byla druhorozená.
Novela také prozrazuje něco o závěrečném dílu série Winter, a to přímo o původu samotné princezny Winter. Doporučuji přečíst si nejprve tuto knihu, než se pustíte do Cress, protože já je četla přesně opačně a z původu Winter, která se objevuje už v příběhu Cress, jsem byla malinko zmatená.
I když je kniha napsaná stejně poutavě, jako předchozí díly Měsíčních kronik, nezaujala mě natolik, jako třeba Cinder a Cress. Spíše ji řadím na druhý stupínek ke Scarlet.

22.05.2018 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha mě zaujala svou obálkou, no a popravdě i název zní zajímavě, ne? Když jsem se do knihy konečně pustila, naprosto mě uchvátila. Příběh je zajímavý, má spád a správnou míru strašidelnosti. Annu i Case jsem si hned oblíbila, takže bylo jasné, že se od knihy neodtrhnu, dokud se nedozvím, co, jak a proč. :) Přiznám se, že jsem knihu musela odložit, i když mi do konce zbývalo jen pár kapitol, jelikož už bylo mírně po půlnoci a já se zrovna dostala k tomu, jak se Obieman plíží z půdy. Kniha je naprosto úžasná a já ji doporučuji všem, kdo se rád bojí, má rád duchařské příběhy nebo i romantickým duším se zálibou ve fantasy příbězích.

22.05.2018 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Zpočátku jsem si myslela, že budu knihu číst opravdu dlouho, stránek má požehnaně a nejprve se nedělo nic převratného, takže mi děj ubíhal velice pomalu. Pak mi ale došlo, že u Sestry to zprvu bylo taky takové. Děj je nejprve velice pozvolný, plný zdánlivě nepodstatných a šedních maličkostí, které se však postupem času začínají skládat do větších obrzců, až nakonec vytvoří celistvý obraz děje. Přiznám se, že první autorčin román se mi líbil víc, ale V plamenech, má rozhodně také něco do sebe. Zhruba od sté stránky už mě děj naprosto pohltil, nebylo snadné odolat zvědavosti a knihu odložit. Dá se říci, že jsem ji přečetla během dvou dnů, kdy jsem se do ní opravdu začetla, předtím to bylo jen takové nesmělé oťukávání. Děj je nesmírně promyšlený a skrývá se v něm nejeden zločin. Moji podezřelí se nakonec staly jen takovu vějičkou, kterou na nás uatorka nalíčila a nakonec to vše bylo uplně jinak, než jsem si myslela. Některé postavy mě opravdu velice překvapily. Závěr knihy mě velmi dojal, nad sílou mateřské lásky a oběti v její jménu, kterou projevila Grace jsem uronila nejednu slzu.
Doufám, že se od autorky brzy dočkáme další knihy, bezesporu je velice talentovaná a její příběhy jsou originální, propracované, dechberoucí a přesto velmi reálné.

22.05.2018 4 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Podle mého názoru zatím nejslabší autorčina kniha. Děj se poměrně dlouho vleče, než se začne doopravdy něco dít. Mám autorčin styl psaní velice ráda, ale tato kniha mi přijde celkem průměrná. Samozřejmě jsem byla zvědavá, jak to dopadne, ale napětí, s kterým jsem četla obě předchozí knihy se v tomto případě nedostavilo. Doufám, že další kniha se ponese ve stejném duchu, jako ty dvě předchozí.

22.05.2018 3 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Chevy mě ani tentokrát nezklamala. Dokonale vymyšlený mrazivý příběh. Opět neočekávané zápletky, postavy, které se jevily jako přátelské se z nenadání změní v padouchy... Příběh je opět napínavý, znovu mě dokonale pohltil a já hltala každé slovo a s napětím jsem očekávala, jak to nakonec dopadne. Chevy Stevens se už bezesporu zařadila na seznam mých oblíbených současných autorů a já s neskrývanou zvědavostí očekávám, jaký brilantní příběh si pro své čtenáře vymyslí příště!

22.05.2018

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Tahle kniha byla mé první setkání s žánrem Thriller v knižní podobě. V knižním katalogu mě zaujala anotace, a tak jsem se rozhodla si knihu pořídit. A rozhodně jsem neudělala chybu. Kniha je úžasná! Příběh je poutavý, napínavý a zajímavý. Autorka má čtivý styl psaní a kniha vás do sebe jednoduše vtáhne. Probudí ve vás zvědvost a dokud ji nedočtete a nedozvíte se, jak to vlastně dopadlo, nemáte klid. :) Navíc když už si myslíte, že si hrdinka konečně oddechne, dopadnou na ni další osudové rány. A upřímě, nikdy bych nečekala, že je célý Anniin strastiplný osud dílém zrovná té jedné osoby a navíc kvůli tak banálnímu důvodu!

22.05.2018 5 z 5

Deník Deník Héléne Berr

Héléne se v deníku o válce zpočátku zmiňuje jen okrajově. Z části je to nejspíš zapříčiněno tím, že se ji nejprve nijak osobně nedotýká a navíc prožívá svá osobní malá dramata a zvraty. Vlastní život ji zcela pohlcuje, jako mnohého mladého člověka a ona se tak soustředí na studia, první velkou lásku a svou rodinu více, než na hrůzu války, která je prozatím ještě dost vzdálená. Její hrůzy však brzy padnou i na její rodinu a přátele a ona se nakonec musí, stejně jako mnoho jiných potýkat s hrůzami, které válka přináší. Její klid a vyrovnanost i v těch nejnapjatějších chvílích ve mě vzbuzovali obdiv a zároveň hluboký smutek, protože jsem věděla, že navzdory veškerému odhodlání, nakonec válku nepřežila. Kniha se mi četla poměrně dobře, ale přiznávám, že někdy byly popisy událostí poněkud zdlouhavé a já bych se bez nich obešla, ale nepřijde mi správné odsoudit jako nezajímavé okamžiky, které pro jiného člověka znamenaly tolik.

17.05.2018 2 z 5

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

Závěrečný díl u mě rozhodl o osudu této trilogie, a to v její prospěch. V prvních dvou dílech se našly místa, kde jsem se bezmála nudila, přesto jsem byla zvědavá, jak vše nakonec dopadne. Jak se ukázalo pro mě měla série vzestupnou tendenci a každý další díl byl lepří, než ten předešlý. Závěrečný díl je plný zvratů a napětí, neustále se něco děje. Přijde mi, že je autorka s každým dílem nápaditější a troufám si říct, že i zkušenější a na příběhu je to opravdu znát.

17.05.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moje první setkání s autorkou, které dopadlo doslova na jedničku. Její styl psaní je úžasně čtivý a plynulý. Bez nejmenšího problému mě vtáhl do děje, ať už šlo o samotnou sage nebo vyprávění její babičky. Část příběhu, který je o Mince mě naprosto pohltil, je to úžasné vyprávění a já autorku obdivuji, jak z informací, které poctivě posbírala dokázala tak bravůrně vykouzlit tento strhující příběh plný emocí. Já jsem z knihy nadšená a jsem zvedavá, jak se mi zalíbí další autorčiny knihy, které na mě prozatím čekají v mé knihovně.

17.05.2018 5 z 5