Terry.89 Terry.89 komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown opět nezklamal a nábídl nám další napínavý a pozoruhodný příběh, v němž se prolíná historie se špetkou sci-fi. Jako vždy se dozvíme mnoho zajímavých hostorických faktů a navštívíme spoustu zajímavých míst.

Příběh se mi líbil, opět úžasně napsaný, jen mi přišlo, že by možná mohl být o malinko kratší. A popravdě mě také malinko deprimovala fakta o lidské populaci. Ale jinak rozhodně palec nahoru.

02.05.2017 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Druhý díl je pro mě o malinko slabší, než první. Rozhodně ale stojí za přečtení! Autorka nám opět nabízí propracovaný příběh se špetkou strachu. Závěr se mi velice líbil a potěšilo mě, že Anna konečně našla štěstí.

02.05.2017 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Opět autorka nezklamala a předložila důmyslně propracovaný příběh. Osudy všech tří žen u mě bezproblému vyvolaly zvědavost a vtáhly mě do příběhu.
Liane má velmi příjemný styl a její příběhy jsou s klidem uvěřitelné i v běžném životě. Už se těším, až se dostanu k některé z jejích dalších knih, které na mě trpělivě čekají v mé knihovně.

15.04.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Zpočátku jsem měla pocit, že druhý dil mě jednoduše nenadchne tolik, jako první. Jaka to chyba!
Po pár kapitolách jsem ději opět propadla a hltala stránku za stránkou, jak jen to čas dovolil. Byla jsem natolik zvědavá, až mi to doslova nedalo spát.
Příběh je opět prodchnutý množstvím neočekávaných zvratů a tajemství. Osud Nehemie mě zarmoutil, protože jsem si ji oblíbila a bude mi v příběhu scházet. Ale jsem velmi zvědavá na další pokračování.

15.04.2017 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Sparks je můj oblíbený autor, proto se vždy těším na jeho knihy. Na Vzkaz v láhvi jsem byla velice zvědavá, a proto jsem od knihy možná očekávala víc. Příběh je romantický, typicky Sparksovský, ale zároveň i dost předvídatelný. Během čtení jsem si žádnou z postav nijak zvlášť neoblíbila a někdy mi jejich chování přišlo trochu otravné. Garett mi přišel trochu jako uplakánek a toho dojmu se mi během čtení nepodařilo zbavit. Pro mě by příběh mohl klidně být o trochu kratší, zbavení některých zbytečných popisů. Rozhodne za sebe nemohu tvrdit, že je to jedna z autorových nejlepších knih. Ale i tak ve mě příběh zanechal spoustu dojmů, ať už kladných nebo ne.

15.04.2017 3 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Kdybych měla knihu popsat jedním slovem, bylo by to: "Nudná". Nechci nijak zlehčovat nebo popírat hrůzy, které si aurotka za války prožila, ale její podání bylo nezáživné. Kniha na mě celkovým dojmem působila strašně chaoticky a neuspořádaně. Některé myšlenky mi přišly nedokončené a neustálé upomínání na boha nebo boží záměr mi přišlo otravné. Kniha mě bohužel nikterak neoslovila.

24.01.2017 1 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

I když už jsem před pár lety viděla seriálovou verzy, i když ještě né celou, tak i přesto, se mi kniha líbila. Navzdory tomu, že jsem víceméně věděla, co se bude dít, jsem se bez jakýchkoliv problémů začetla. V podstatě jde o všední příběh obyčejné dívky, která vlastně nění vůbec obyčejna a její život by si jen málokdo troufal označit za obyčejný. :) V určitých aspektech se postavy liší id svých seriálových protějšků, ale neřekla bych, že je ta odlišnost nijak zvlášť výrazná.
Sérii mám doma celou, takže se těším, až si přečtu další dilý, i když k těm se v letošním roce ve svém plánu asi nedostanu, ale uvidíme.

21.01.2017 4 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Tuhle knížku jsem dostala pod stromeček od Tess, zaujala mě anotace, a tak jsem si ji přidala na seznam přání. A rozhodně jsem udělala dobře. Příběh je odpočinkový a prodchnutý nádechem romantiky i všednodenních starostí, které krásně vyrovnávají hrůzy války. Hlavní postavy jsem si hned oblíbila a knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Od autorky jsem dostala jetě jednu knihu, po které jsem toužila, tak jsem zvědavá, jaká bude.

19.01.2017 5 z 5

Útěk z teritoria smrti Útěk z teritoria smrti Tom Isbell

Zpočátku mě kniha nijak zvlášť nenadchla, ale četla jsem dál. Což seukázalo, jako velice dobrý nápad. Po slabším a trochu nudném začátku, se příběh pěkně rozjede. A knížku jsem následně měla přečtenou asi za 2 dny. Nejvíce se mi líbily části, kde se objevuje Hope. Příběh je možná trochu nadnesený, co se schopností hlavních postav týče, uvážime-li, že se jedná o děti, případně adolescenty. Ale je to sci-fi, tak proč ne :). Jen by mě zajímalo, jestli u nás vyjdou i další díly.

19.01.2017 4 z 5

Poppy Day Poppy Day Amanda Prowse

Popravdě pořád nějak nevím, jaké emoce ve mě tato kniha vyvolala. Příběh je bezesporu zajímavý a téma aktuální, ale autorčin styl mi prostě nějak nesedl. Příběh mi přijde takový neúplný, jako by v něm něco scházelo. Když se zamyslím a ohlednu zpět, vlastně nemůžu říct, že bych si čtení nějak zvlášť užívala. Prostě jsem četla dál, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale pocity, které vás provází, když čtete knihu při které zažíváte nadšení ze samotného faktu, že ji čtete se u tady prostě nedostavilo. Ani přílišnou simpatii k hlavním postavám jsem nepocítila, navzdory tomu, že Poppy několikrát prohlašovala, že přece není hloupá, mě tedy trochu hloupoučká přišla, stejně jako Martin, který se bezhlavě vrhl do armády, aniž by se obtěžoval zjistit, co přesně služba v ní obnáší. Příliš mi ani nesedl opravdu nízký věk páru. A spousta omáčky z let minulých, která se roztékala okolo hlavního děje.

Zkrátka, knihu jsem přečetla, ale znovu už bych ji číst asi nechtěla. Teď váhám, zda mám dát autorce pomyslnou "druhou šanci", témata jejích knih jsou hodně zajímavá, ale její styl psaní mi zrovna dvakrát nesedl. Tak uvidíme v budoucnu, jak se mi to v hlavě rozleží. :)

19.01.2017 3 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Na příběh jsem byla velice zvědavá, mám ráda romány ze staré Anglie. Jenže občas u nich bývá problém s tím, že jejich děj je až příliš popisný a zbytečně rozsáhlý. A přesně tak je to i s tímto románem. Množství kapitol se zabývá událostmi, které by se daly popsat usporněji a některé dokonce vypustit úplně, protože jsou pro děj v podstatě nepodstatné nebo mají jen pramalý význam. Ale takto dříve literáti uplatňovali svou obrazotvornost a jazykový um. V současné uspěchané době pro tento stil už mnohdy zkrátka nemáme pochopení.
Příběh je velmi zajímavý, ale množství stran pro mě bylo spíše ubíjející, zpočátku jsem se dokonce nudila, a to víc, než jen málo. Gabriela jsem si oblíbila hned v první kapitole, ale k Batshebě jsem pocítila simpatia až později, zpočátku mi přišla jako rozmazlené děcko s nosánkem nahoru. Ale pravdou je, neměla důvod si brát hned prvního muže, který ji požádá o ruku. Její touho po svobodě a nezávislosti, lze snadno pochopit, když člověk uváží, že ženy byly dříve nucené, téměř ve všem se podvolit přáním svých manželů.
Když se příběh přehoupne přes polovinu, už je mnohem zajímavější a množství různých emocí z něj přímo sálá. Závěr se mi velice líbil, i když mi bylo trochu líto osudu, který potkal statkáře Boldwooda, nicméně si jej velkou měrou zvolil on sám. A jelikož jsem zkažená romantička, závěr knihy mě potěšil, i když ve filmovém zpracování to vyznělo o něco romantičtěji. :)
Celkově je příběh pěkný, ale zdlouhavé pasáže a fakt, že jsem se téměř celou první polovinu knihy v podstatě nudila, mu pro mě znatelně ubírají na půvabu. Znovu bych se do jeho četby nejspí již nepouštěla, ale zase nelituji, že jsem jej četla. :D

19.01.2017 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Když jsem jednou brouzdala na internetu, tak jsem na tuhle knížku narazila, anotace mě zaujala, tak jsem si ji přidala na seznam. Po zakoupení na mě pár měsíců čekala, než jsem se do ní začátkem letošního roku pustila. Když jsem začala číst, tak jsem si zpočátku myslela, že jsem šlápla pěkně vedle, ale to jsem se tedy zatraceně mýlila! Myslela jsem, že si přečtu tak jednu, možná dvě kapitoly před spaní. Chyba! Zhltla jsem rovnou nějakých sto dvacet stránek a klidně bych četla i dál, nebýt toho, že jsem druhý den musela brzy vstávat do práce. Knihu jsem nakonec přečetla za dva dny a byla jsem naprosto unešená.

Příběh je krásný a velmi emotivní, plný nečekaných zvratů i všedních věcí, které se však pro Alex díky její nemoci mění mnohdy v úplné bizardnosti. V průběhu čtení se vlastně dozvíte, že to co pokládala Alex za nespornou realitu je ve skutečnosti úplně naopak. Musím přiznat, že na její rodiče jsem měla poměrně vztek, místo, aby se jí pokoušeli mnohé usnadnit, vyvíjeli na ni nesmyslný tlak a když se objevil další náznak problémů, raději by ji hned poslali do léčebny, než by se pokusili jakkoliv ji podpořit a vyslechnout ji.

Tajže jak už jsem řekla prve, kniha se mi velice líbila. Četla se v podstatě sama a příběh mě naprosto pohltil, nemohla jsem jinak, než jej dočíst v co nejkratší době a dozvědět se tak, jak to vše dopadlo. Zkrátka jsem ji nedokázala dát z ruky. :)

17.01.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Moje první setkání s autorkou a hned jsem se zamilovala. Příběh je nádherný, plný emocí. V ději se prolínají příběhy dvou žen, jedna žila v období první světové války a druhá žije v současnosti. Přesto, že od sebe jejich životy dělí celé staletí, obyčejný portrét krásné Sophie, dokáže ovdovělé Liv zamíchat život a zcela jej změnit. A ačkoliv je to klišé, velice mě potěšilo, že měl příběh tak krásný konec.

31.12.2016 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Všemi vychvalovaná kniha, pro mě však naprosté zklamání. Příběh mi přišel zmatený a poměrně nezajímavá, díky tomu jsem ji mnohokrát odložila. Nesedl mi ani styl psaní. Možná jsem zkrátka zarytá "Austeňačka". Na její čtení jsem se velmi těšila, nadšení se však změnilo ve zklamání. . Takže: "Už nikdy znovu!"

22.12.2016 1 z 5

Serafina a černý plášť Serafina a černý plášť Robert Beatty

U téhle knížky mě zlákala jak anotace, tak velice pěkná obálka. Na příběhu je znát, že jde o fantasy pohádku pro mladší generaci, což mi ale nijak zvlášť nevadilo. Příběh je pěkně napsaný, poutavý a možná i trochu strašidelný. při čtení jsem si vzpomněla, jak jsem kdysi ještě na základce četla příběhy Laury od P.Freunda. Nevím, čím to je, ale příběh Serafiny mi je něčím připomíná. Rozhodně mám v plánu pořídit si i další díl. :

Dárce Dárce Lois Lowry

Dárce je takovým předchůdcem v současnosti velmi oblíbených dystopických knih, jako je třeba Povstalecká trilogie. Velká škoda u této knihy je, že děj není vice propracovaný. Člověk má pocit, že čte spíše povidku, nežli román, přesto je to však velmi zajímavý a originální příběh. Rozhodně nelituji jeho přečtení.

22.12.2016 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha mě na první pohled zaujala krásnou obálkou, hned na úvod musím říct, že mě velice těší, jak se celá série nese ve stejném duchu. Samozřejmě mě zaujala i anotace. Když jsem se konečně dostala ke čtení, tak jsem byla velice zvědavá, protože jsem si přečetla mnoho pochvalných a nadšených ohlasů. Zpočátku jsem si říkala, že to zas takový trhák není, děj byl sice zajímavý, ale moc se toho nedělo, jak jsem se jen zmýlila. Kniha je naprosto úžasná! Děj je napínavý a poutavý, nechybí ani humor a jemná dávka romantiky. Množství nečekaných zvratů a událostí čtenáře udržuje v neustálem napětí a očekávání věcí příštích. Postavu samotné Celaeny jsem si velice oblíbila a spolu s ní i přísného, ale zároveň citlivého kapitána Chaola. Princ je sice fajn, ale přeci jen mi trochu přijde, jako nafoukaný floutek. Jinak autorka má s osudy postav jistě velké plány, o čemž jasně hovoří počet dílů, které série doposud nabízí a i vzrůstající počty stran u jednotlivých knih. Moc se těším až budu číst další díl, snad už by tomu tak mohlo být tento víkend, protože jsem si ihned po dočtení Trůnu objednala oba další, dosud vyšlé díly. Knihu rozhodně doporučuji všem fanouškům fantasy. Možná, ale jen možná bych si troufla doporučit ji těm, kdo si oblíbili Selekci

22.12.2016 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Jak tak koukám, anotace odhalí vpodstatě celý děj knihy, ale i tak rozhodně stojí za přečtení. Sparks je moje srdcovka, i když je tedy tato kniha spíše delší povídkou, než románem, přesto je stejně krásná, jako jeho další díla. Zpočátku nám autor odhaluje spíše charaktery jednotlivých postav a děj se převážně točí okolo Vánoční hry. Postupně se však prpracovává k milostnému vzplanutí dvou mladých lidí, kteří na první pohle mají společného jen velice málo. I když už zpočátku vlastně tušíte, jak to celé dopadne (anotaci jsem četla až po přečtení knihy :) ) přesto to na kráse příběhu a emocích, které jsou v něm obsažené, pranic neubírá. A jako u každé knihy, kterou jsem od autora četla, i tady ukápně slzička. No dobře tekly v průbehu posledních kapitol téměř bez přestání.

Unesená Unesená Lesley Pearse

Zpočátku se příběh trochu táhne a pár kapitol trvá, než se začne pořádně něco dít. Přesto kniha vládne jakýmsi kouzlem a stále vás k sobě vábí. Jde spíš o takovou nevšední oddechovku. Netvrdila bych, že jde o nějaký literární skvos, rozhodně však nejde ani o špatnou knihu. Děj je z určité části velmi reálný, ke konci knihy však už jde autorka přímo do extrémů. Pochybuji, že by v reálu soudce nad Lottie jen tak mávl rukou, myslím, že by ji minimálně byla nařízena nějaká odborná pomoc. Ale třeba se pletu. Každopádně rozhodně stojí za úvahu, jestli si knihu přečíst, či nikoli. Já rozhodně nelituji, ostatně přečetla jsem ji za jediný den, což také mnoho vypovídá.

Divergence Divergence Veronica Roth

Povstalecká trilogie patří bezesporu k jedné z nejoblíbenějších sérií současnosti, její popularitu také potvrzuje to, že se všechny díly dočkaly filmového zpracování. První díl jsem četla až po zhlédnutí filmu, možná právě na ten popud a také na výrazné doporučení od adminky LCS blogu, jsem si knihy koupila.
Divergence se mi popravdě libila vice, než její filmové zpracování. Přesto, že jsem vlastně věděla, jak se děj vyvine, jsem knížku zhltla celkem rychle a byla jsem po jejím přečtení plná nadšení na další díly. Bohužel s následujícími díly přišlo zklamání, tahle série pro mě bohužel měla sestupnou tendenci.