Terry.89 Terry.89 komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Vloni jsem četla knihu V šedých tónech, která je naprosto úžasná, oproti tomu mi Sůl moře přišla o dost slabší, což je velká škoda. Příběh byl sice vyprávěn z pohledu mladých lidí, kteří se však chovali mnohem dětinštěji, než by odpovídalo věku, který jim autorka přisoudila. Navíc mi vcelku vadilo jejich vyjadřování, který mi přišlo přiliš moderní a k příběhu dost nevhodné. Přesto je kniha plná emocí a svým osobitým stylem ukazuje čtenáři další z mnoha tvaří 2. sv. války. Mimochodem postava Alfreda mě po celý příběh strašlivě vytáčela a nepochybuji o tom, že se téhdy mezi lidmi, ať už civilisty nebo vojáky našlo mnoho takových sebestředných namyšlených fanatiků, kteří by si zasloužili minimálně takový osud, jaký mu připravila autorka ve své knize. Ale chudinky Emilie mi bylo nesmírně líto.

25.01.2018 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha byla jedním slovem DOKONALÁ. Příběh mě pohltil na samém začátku a stejně tak obě hlavní postavy mi okamžitě přirostly k srdci. Knihu jsem dlouho odkládala, až se mi v letošním roce v rámci vlastní knižní výzvy dostala do rukou a musím přiznat, že jsem byla opravdu veliký hlupák, když jsem tak dlouho odkládala něco tak jedinečného. Do příběhu jsem se doslova zamilovala a nemám jedinou pochybnost, že si za něj autor obdržel Pulitzerovu cenu zcela zaslouženě. Kniha je plná emocí a odhodlání a vnitřní síly, se kterou se oba protagonisté staví k uskalím, které jim do cesty staví 2. sv. válka. Rozhodně mohu knihu jen doporučit.

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Z počátku jsem se do příběhu nějak nemohla vpravit a z jednotlivých postav jsem byla trochu zmatená, protože jsem si nebyla tak úplně jistá, kdo je kdo. Ale po pár další stránkách jsem příběhu doslova propadla. Kniha je originální, skvěle vymyšlený příběh, který více či méně propojuje osudy každé z postav a vytváří dokonale spletitou síť událostí, kterým postavy zkrátka nemohou uniknout. Rozhodně doporučuji knihu číst v zimě, kdy pošmourné počasí za oknem dokonale doplní mrazivou atmosféru příběhu. Rozuzlení je nečekané, dokonalé a zároveň tou správnou měrou děsivé. Jestli se mi do rukou dostane další autorčina kniha, pak rozhodně nebudu s jejím přečtením váhat.

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a ještě pár kapitol trvalo, než si příběh získal mou pozornost. No a pak se stalo to, co by podle mého měřítka měla udělat dobrá kniha a vě mě se probudila zvědavost. Netvrdím, že je kniha nějakým veledílem, ale autorka si s příběhem pohrála a vtiskla mu svůj osobitý ráz. Nevím, jestli bych se pustila i do dalšího dílu, ale Stínová královna mě nakonec upoutala a posledních pár kapitol jsem se nedokázala odtrhnout, jak ve mě hlodala zvědavost.

25.01.2018 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Z počátku se příběh trochu táhl, ale i tak jsem nedokázala kvůli zvědavosti knihu odložit. Občas mě Nora štvala svou umíněností, ale jinak byl příběh pěkně promyšlený. A závěr, který byl maliko, ale vážně jen maličko předvídatelný, byl úžasně zamotaný a napínavý.

25.01.2018 4 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Autorka se po přečtení knihy Aspoň trochu normální, zařadila mezi mé oblíbence. A ani "Hvězdy" mě nezklamali, což jsem si ostatně ani nemyslela. Příběh je krásně pohádkový, co na tom, jestli by byl ve skutěčném životě raálný, či nokoliv, když jeho čtení dokáže vyvolat tu pravou atmosféru. Čtení jsem si velic užívala, možná už nespadám do věkové kategorie, které je kniha předně určena, ale i tak pro mě příběh měl své kouzlo. A knihu jsem si zamilovala stejně, jako tu předešlou.

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Trvalo mi, než jsem se začetla. Vyprávení z pohledu pětiletého chlapce bylo zajímavé, ale tak úplně mi nesedělo. Přesto jsem knihu četla se zvědavostí.

16.01.2018 3 z 5

Jana Jana April Lindner

Musím se zcela popravdě přiznat, že novodobá verze románu se mi líbila mnohem víc. A to jsem milovníkem historických románů. Autorka v této knize krásně vykreslila charakter postav a přenesla je do současnosti. Z Jane Eyre se tak stává studentka umělecké školy, která musí opustit studium, kvůli nedostatku peněz po smrti rodiču a díky finanční tísni a potřebě práce se stává chůvou. A z pana Rochestera je pan Nico Rathburn, stárnoucí roker, který se snaží znovu vrátit na výsluní. Fanoušky klasiky by kniha mohla zklamat, možná dokonce pobouřit. Není snadné pokusit se přepracovat jedno ze stěžejních děl anglické literatury. Dle mého názoru jde o velmi zdyřilý pokus, dávám palec nahoru.

06.01.2018 5 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Připravte si balení kapesníčků! Slzy smíchu vám potečou proudem! :D
Vtipné, čtívé - prostě úžasné!

06.01.2018 5 z 5

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to typický román pro ženy/dívky, tedy slaďárna. :) ale zdání klame, abych byla zcela upřímná, nevím přesně, kam bych tuto knihu zařadila. V příběhu se totíž objevují celkem výrazné prvky žánru fantasy. Kniha je psána trošku zvláštním stylem, přesto se čte celkem dobře a určitě potěší jak čtenářky Cecelia Ahern, tak milovnice romantických knih.

06.01.2018 4 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Na knížku jsem se velice těšila, obálka je ůžasná a anotace zní lákavě. Bohužel jsem byla poměrně zklamaná. Místy jsem se trochu ztrácela. V příběhu se toho děje opravdu hodně, ale spíš je to na škodu. Zdálo se mi, že je to až zbytečně překombinované a neúplné. Postav je také obrovské množství, ale přitom nás autorka téměř z žádnou z nich blíže neseznámí. Snow mě trochu štvala, protože byla vcelku sobecká a někdy i dětinská. Uvidíme, jak se autorka popasuje s dalším dílem.

05.01.2018 3 z 5

Bowie v Berlíně Bowie v Berlíně Thomas Jerome Seabrook

Chvílemi jsem si tedy nebyla úplně jistá, zda jde o biografii věnovanou Davidu Bowiemu nebo Iggy Popovy, ale v té době byly jejich životy zkrátka velice propletené. Rozhodně však nemohu popřít, že jsem se dozvěděla mnoho zajímavého. Jen škoda, že kniha neobsahovala více fotografií.

15.12.2017 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Vlastně jsem se doposud nerozhodla, zda se mi příběh líbil, či nikoli. Rozhodně jde o zajímavé téma a autorka se ho zhostila velmi dobře. Musím říct, že mě dost štvalo, jak Finchova matka zcela přehlížela jeho problémy. A mrzelo mě, že i přes všechno dobré, co mu vztah s Violet přinesl, prohrál svůj boj a skončil tak, jak skončil. Přesto mi v knize něco chybělo, nemyslím si, že by se mi v budoucnu chtělo k příběhu vracet, i když musí pochválit velice pěknou obálku.

12.09.2017 3 z 5

Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Diane Ackerman

Tato kniha mi opět poskytla nový pohled na válečné utrpení a to nejen lidské, ale i to zvířecí. Po přečtení jsem získala mnoho informací a celou řádku pocitů. Autorčino pojetí, respektive její styl, mě však příliš nenadchl. Více by se mi kniha líbila, kdyby byla pojata více románově. Autorčin styl mi přišel trochu strohý a spíše sdělovací, než jako vyprávění. Fakta a jednotlivé informace v něm sdělené, jsou však bezesporu zajímavé. Jsem velmi zvědavá, na filmové zpracování, ke kterému jsem se prozatím ještě nedostala.

12.09.2017 3 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Prvně mě kniha zlákala svou obálkou a nezvyklým provedením. A samozřejmě mě také zaujala anotace. Musím říct, že se mi příběh zalíbil, i když z počátku se trochu vlek a pro mě se tam nedělo moc zajímavého. Většinou , když se u příběhu prolínají dvě časové linie, zaujme mě více ta, jež se odehrává v minulosti, pokud se tedy jedná o příběh s nádechem historie. tentokrát to však bylo zcela naopak. Musím se přiznat, že ve vyprávění z minulosti jsem se nejprve trochu ztrácela. Příběh se mi líbil, konec nebyl tak přeslazený, jak jsem očekávala, ale přišlo mi, že na to, jak příběh pozvolna nesl, byl trochu náhlý. jsem zvědavá na autorčinu další knihu.

12.09.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale to se mi u S.J. už stalo, takže jsem se ani v nejmenším nevzdávala naděje. A jako u předcházejících knih se mi to i tentokrát vyplatilo. Rozjezd je opravdu pozvolný a troufám si říct, že může působit i maličko nudně. To nám však autorka v průběhu děje bohatě vynahradí. Příběh je spletitý a prodchnutý akcí, láskou i napětím. Postavy jsou bezvadně propracované a během celého děje se nadále vyvíjí. No a jak už je u S. J. zvykem, knížka není žádný střízlík a v dalším díle, na který se mimochodem moc těším, si na nás nachystala ještě pá stran navíc :)

12.09.2017 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem si četla téměř do půl páté ráno, jestli vůbec někdy. Takže...

03.09.2017 5 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Na knihu jsem se velmi těšila, i když mi trvalo poměrně dlouho, než jsem se k ní dostala. Velmi mě zaujala anotace, a tak když jsem se dala do čtení zpočátku jsem se obávala, že jsem šlápla vedle. Naštěstí tento dojem se po pár kapitolách vytratil. Příběh je velmi zajímavý a poutavý. Krásně vykresluje dobu traperů a dobývání amerického západu. Určité pasáže, ve kterých se jednalo o zabíjení zvířat mi byly trochu proti srsti, ale tenkrát to byla realita všedních dní nebo případy, kdy se jednalo o samotné přežití.
Filmová verze pro mě byla velkým zklamáním, ale to už je zase jiné téma.

16.08.2017 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Nejdřív jsem se nějak nemohla začíst a v ději jsem měla maličko zmatek. Po pár kapitolách se to však změnilo a já četla jak divá. Střídání postav mi nedělalo žádný problém. Zpočátku jsem si říkala, že další dily už nejspí číst nebudu, ale kdybych po dočtení Páté vlny měla i díl druhý, tak bych se do něj hned pustila. :) Jsem celkem zvědavá, na filmové zpracování, ale počítám s tím, že budu spíše zklamaná, což se mi stává u většiny filmových adaptací knih, jež jsem četla. No uvidíme, každopádně plánuji v příštím měsíci koupi dvou zbývajících dílů.

09.05.2017 4 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Trochu mi trvalo, než jsem se začetla. Příběh je zajímavý a vcelku dobře napsaný, ale skoky kapitol z jedné osoby na druhou, jsou trochu matoucí. Zpočátku jsem měla v postavách celkem zmatek, než se mi povedlo se do příběhu pořádně začíst a pak už vše zapadlo do sebe. Nakonec jsem knihu přečetla poměrně rychle, protože jsem byla zvědavá, jak to dopadne.

02.05.2017 3 z 5