terpolak terpolak komentáře u knih

Potulky mestom Košice 1+2 Potulky mestom Košice 1+2 Milan Kolcun

Skvěle napsaná knížka o zajímavých budovách i místech města (jen bych vynechala zbytečně sofistikovaný systém řazení a místa řadila geograficky). Vzhledem k tomu, že slovenská infocentra téměř nic zadarmo nenabízí, musela jsem sáhnout po jedné z knih. Texty jsou čtivé, nejen strohá historická fakta. Doporučuji každému návštěvníkovi města.

30.08.2016 5 z 5

Gstaad Gstaad Arnon Grunberg

První chybou Francoise Lepeltiera je již jeho narození - a chyby se přidávají jedna za druhou. Z polovičního sirotka, chlapce s příliš velkýma rukama a ekzémem po těle žijícího jen s mladou matkou, hotelovou uklízečkou a okradačkou hostů vyroste vrah dítěte. Už od dětského věku se setkává s úchylným chováním a sám všechny v dospělosti předčí. Knížka je skvěle napsaná, i když příběh jako takový může mnohé odradit.

04.05.2016 4 z 5

Hráčka Go Hráčka Go Shan Sa

Knížka se čte rychle, ale příběh je příliš uměle vytvořený, nepravděpodobný a působí spíše jako román pro ženy s tragickým koncem.

04.05.2016 3 z 5

Čínská cesta Čínská cesta Mikuláš Bielik

Literární stránka velmi pokulhává za tou obsahovou. Postřehy ze současné Číny jsou zajímavé, ale příběh (zejména rozhovory) chabý.

14.01.2014 2 z 5

V zemi zaslíbené? V zemi zaslíbené? Josef Šebesta

Kniha je sice čtivá, ale vzhledem k době vydání (1986) příliš prokomunistická a antisionistická. Ani jsem ji nedočetla.

20.11.2013 2 z 5

Bulharské kapitoly Bulharské kapitoly Jiří Stano

V 70. letech je opěvování socialismu samozřejmě očekávané, ale autor se bohužel věnuje téměř jen objíždění továren a hovorům s přesvědčenými budovateli strany a státu.

06.11.2013 1 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Od Škvoreckého jsem četla spoustu knih, ale tato jediná se mi líbila.

04.10.2013 5 z 5

Čtenáři Turgeněva Čtenáři Turgeněva William Trevor

Ostatní Trevorovy knihy se mi líbily více, tato mi příliš připomíná knihy pro ženy.

03.10.2013 2 z 5