TerkaTobi TerkaTobi komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Oproti filmu trochu rozdílný, víc se toho o příběhu dozvíte...jako je tomu často u knih s filmovým zpracováním. Rozhodně je toho v knize mnohem víc o vztazích mezi Duší a lidmi, které vás z filmu zajímali, ale nedozvěděli jste se podrobnosti.

23.05.2015 5 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Úchvatná kniha, podle níž byl natočen krásný film. Ale film se rozhodně nevyrovná knize. Dost věcí je ve filmu jinak a především jsou do filmu vloženy prvky, které jsou trochu v rozporu s knihou a realitou. Přesto obojí dokáže zaujmout. Kdybych ale první četla knihu a teprve pak viděla film, jsem si jistá, že by mě zklamal i přes to, že v hlavní roli byla má oblíbená Saoirse Ronan. Ale naštěstí tomu bylo naopak. A protože se mi film líbil, viděla jsem ho dokonce několikrát, MUSELA jsem si přečíst i knihu a jsem nadšená... Hned otvírám druhý díl a už se nemohu dočkat!!!

18.07.2014 5 z 5

Sbohem, maturito Sbohem, maturito Karel Štorkán

Tuto knihu jsem vzala do ruky v době, kdy mě samotnou čekala maturita a byla jsem ráda, že jsem to udělala. Kniha je milá, vtipná a díky ní ze mě spadl veškerý stres kolem maturity. I když jsem nestíhala, nestíhala jsem ani čtení povinné četby k maturitě, knihu jsem vzala do ruky a během dvou dní jsem jí během přestávek přelouskala. Opravdu moc pěkná knížka, až mě to samotnou překvapilo. Nemohu dát jinak než 5hvězdiček :o) Opravdu doporučuji přečíst :o)

03.09.2013 5 z 5

Medvědice dobrava Medvědice dobrava Anežka Pětová

Povídky o příhodách medvědí mámy a jejích dětí je pěkné vyprávění pro děti před spaním, příběhy jsou milé a velmi pěkně napsané. Kniha je hezkým obrázkem pohádek starší doby, kdy "nefrčely" roboti a jiné nestvůrky.

30.08.2013 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

mě se ve filmovém zpracování líbí i hudba, dodá všemu dokonalou atmosféru a je to bezchybné, jinak oblíbené? asi Zlatý kolovrat a Vodník

30.11.-0001 5 z 5