TerkaM TerkaM komentáře u knih

Všichni dospěli Všichni dospěli Jami Attenberg

Eh, nějak nevím, co si o této knize myslet, ale vlastně jsem dost ráda, že se mi ji konečně podařilo dočíst a asi se k ní ani nikdy vracet nebudu. Nijak zvlášť se mi nelíbila. Jako na jednu stranu jsem pociťovala určitou spřízněnost s hlavní hrdinkou, respektive mi připadalo, že je trochu podobná mně samé, ale to bylo tak ze začátku.

Postupem času mě začala štvát jakási její věčná otrávenost životem, neschopnost najít si partnera (přestože na výběr měla, a kdyby trochu zabojovala, určitě by na tom světě nebyla tak sama, jak si namlouvala...) a celkově tím životem prostě proplouvala bez jakéhokoliv smyslu. A když to řeknu hodně blbě a hnusně, tak zkrátka jen čekala na smrt.

Nelíbilo se mi to. Četla jsem i lepší knihy a jen doufám, že tím, jak dlouho jsem i tak krátkou knihu četla, jsem si nevykoledovala nějakou čtecí krizi.

08.04.2018 2 z 5

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Diana Gabaldon

Jak vám asi prozradí už název, tahle kniha je složena z mnoha velmi peprných úryvků z knih Diany Gabaldon, především tedy její nejznámější série Cizinka. Pokud si tedy myslíte, že byste měli raději počkat, až si celou sérii přečtete a až pak se podíváte na to, jak autorka takové scény tvoří, abyste se vyhnuli spoilerům, je to jen na vás.

Za sebe vám mohu říct, že pokud si knihu přečtete v průběhu, nic tím nezkazíte. Nemyslím si, že jako ukázky autorka použila scény, pomocí nichž by vám naspoilerovala děj, spíš vás s jejich pomocí navnadí na knihy, které ještě nevyšly a vy jste je tím pádem ještě nečetli.

U knihy se pobavíte, rozvášníte... ostatně jako u celé série Cizinka. Hlavně vám celá kniha nezabere dlouho, jelikož má 140 stránek, takže byste ji měli mít přečtenou za jeden den. Já si myslím, že pro fanoušky Cizinky se tato kniha výborně hodí.

01.04.2018 5 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Za mě nejlepší kniha ze série a ode mě má zasloužený plný počet hvězd. Jednak má tento díl nejúchvatnější obálku, jednak má i nejzajímavější děj, všechno už je v tomhle díle jaksepatří rozjeté, takže už jen čtete a čekáte, jak to všechno dopadne. A doufáte, že pro Gianlucu a Sofii to dopadne dobře a že nakonec budou doopravdy spolu. Pořád se tam autorka snaží malinko procpat milostný trojúhelník, ale už je vám jasné, že pouze Luca je ten pravý. (A co je lepší, než knihu začít začíst na Gianlucovi narozeniny? :D)

Líbí se mi, že se v tomhle díle rodina Falconových objevuje daleko víc než v předchozích dílech - už jen díky tomu, že u nich Sofie bydlí. Každopádně to ale znamená víc testosteronu v knihách a to je jedině dobře.

Za sebe jsem vážně ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a že konečně alespoň tomu závěrečnému dílu ze série můžu dát pět těch krásných pět hvězdiček. Navíc tu získáváme i krásné ponaučení - že každá pomsta něco stojí.

01.04.2018 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Bylo to vážně parádní čtení! Rozhodně mě to bavilo víc než první díl, o tom nemůže být pochyb, i když mě tedy mrzí, že pořádně se to rozjelo skoro až v polovině, tedy podle mého názoru. (A jako fanoušek páru Sofii a Lucy nemůžu být ani víc nadšená!)

Mám po přečtení tohoto dílu takový hrozně dobrý pocit. Takový ten zadostiučinění pocit, že jsem nad touto sérií nezlomila hůl a že jsem si ji asi doopravdy zamilovala jako mnoho dalších lidí přede mnou. Přesto dávám druhému dílu také čtyři hvězdičky, ale pevně věřím v to, že závěrečnému dílu dám s radostí plný počet hvězd. :)

19.03.2018 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Ten začátek byl opravdu dost pomalejší a než jsem se do knihy ponořila, nějakou dobu mi to trvalo, ale ve výsledku mě to opravdu bavilo. Přiznám se, že ze začátku jsem kontrolovala, jak dlouhá bude daná kapitola, protože mi to vážně neubývalo.

Za sebe ještě musím říct, že bych jako někdo, kdo nerozumí italsky ani slovo, uvítala v knize i malinký slovníček, kde by všechny italsko-mafiánské pojmy byly vysvětleny, protože v tomhle jsem poněkud dost tápala.

Akorát mi teda nějak nesedí postava Nica na obálce. Prostě si ho nedokážu představit, zvlášť s jeho charakterem a jeho vychováním, jako uhlazeného kluka, který v obličeji nemá žádné mafiánské rysy - respektive, trochu mi připadá jako nevinný mladík, což bych teda řekla spíš do Valentina. Zprvu.

Za sebe mám ovšem asi radši Lucu, což je vlastně úplně poprvé, kdy se rozcházím snad s většinovým názorem na milostný trojúhelník. Teda, on to není milostný trojúhelník bych řekla, to já jsem si ho tak sama přetvořila, ale prostě nevím... to jak to skončilo, dokázala bych si Sofii představit spíš s Lucem.

Dávám čtyři hvězdičky, protože zbytek série má být prý ještě lepší. Tak jsem na to zvědavá. :)

17.03.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jo, tak tohle byla jízda. A pecka v jednom. Rozhodně to nebyl jeden z těch druhých dílů, které jsou o ničem, na rozdíl od jiných mě totiž druhý díl bavil snad ještě víc než první. Rozjezd nebyl tak pomalý jako u prvního dílu, koneckonců už jsem hlavní hrdiny znala, už jsem se nějakým způsobem seznámila s tím světem, který pro nás autorka vytvořila, takže logicky už ani nemohl.

Zkrátka a dobře mi čtení této knihy vážně ubíhalo a já ke konci nemohla uvěřit, že už mi skutečně zbývá jen posledních pár stránek a hrozně jsem se bála knihu dočíst. Protože ten konec... kde mám, sakra, třetí díl? Já ho totiž velice nutně potřebuji! Prosím, moc prosím o další díl! Chápu, že vydání nějakou dobu potrvá, ale co třeba ještě tyhle Vánoce, abych si ho mohla nadělit pod stromeček? :D

Podle mě zasloužených pět hvězdiček, a kdybych mohla, dám klidně i víc.

A pořád oroduji za to, aby kniha vyšla i v zahraničí, zcela určitě by byla mezinárodním bestsellerem v žánru fantasy, protože tohle... tenhle svět. Prostě páni! Klobouk dolů! :)

P. S. Je tu někdo, koho taky autorka v pár scénách rozplakala nebo jsem jenom hodně divná a přehnaně citlivá? :D (A rozplakala v dobrém slova smyslu, ne že si to někdo přebere nějak jinak.)

10.03.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Tahle kniha mě na jednu stranu děsně bavila, a zároveň mě děsně štvala. Bavilo mě to, jak mi čtení ubíhalo, to, že jsem se u čtení několikrát zasmála, s čímž teda dost souvisí ta hlavní hrdinka - na jednu stranu hrozně naivní, na tu druhou jsem se s ní ztotožňovala a v určitých okamžicích mi byla podobná. Já teda jako doufám, že nejsem až tak rozmazlená, ale tohle fakt sama za sebe posuzovat nehodlám.

Jako na jednu stranu si teď tak říkám, že na tom sňatku z rozumu něco bude, na světě je míň mužů než žen a tak je možné, že některá zůstane sama... měla bych si jít vybrat první z deseti koček. Nevím, jestli bych radši nebyla do smrti sama, než si vzít někoho, ke komu nic necítím jenom proto, abych prostě někoho měla. Abych měla to zaopatření, peníze a měl se o mě kdo starat.

Přesto mám pocit, že v určitých situcích tam ta jiskra mezi Emou a Albertem byla, ale za sebe bych si Emu dokázala představit třeba s takovým Tonym. Sice byl otravný, ale alespoň by se s ním nenudila. Nicméně aby si vybrala Tonyho, musela by radikálně změnit způsob myšlení, něco by se u ní muselo změnit. (Já se třeba těším na Filipa, bratra Alberta, který bude v dalším díle, něco od něho očekávám...)

Upřímně řečeno nevím, co si myslet o tom konci, ale co si pamatuji, Ema má sklony trochu dramatizovat, tak třeba to nakonec nebude takové, jak si myslí. Ale jsem na ten další díl teda vážně zvědavá. A chci tam nějakou jiskru, nějakou vášeň mezi hlavními hrdiny... :)

A navzdory tomu, že jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, nakonec dávám pět, protože... proč ne? :)

04.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Nejlepší knihou, kterou jsem od Browna četla, je bezesporu Inferno a Andělé a démoni. Tyhle dva díly s Robertem Langdonem byly jednoznačně pecka. Šifra mistra Leonarda se mi líbila, ale dle mého skromného názoru to nebyla nejlepší Brownova kniha. Spíš nejprofláknutější. A taky byla v hlavní roli Paříž, to leccos vysvětluje.

U Počátku se mi tuze nelíbilo, že se příběh odvíjel v podobném duchu jako Šifra. Jo, mám ráda Brownův styl psaní, ale myslím si, že v Andělech nebo v Infernu předvedl zase něco jiného než v Šifře. (Ztracený symbol nekomentuji, na ten se snažím zapomenout a zatím se mi to i úspěšně daří.)

Po Infernu mi trochu přijde, jakoby Brown s Počátkem udělal krok zpátky. Krom toho jsem trochu doufala, že závěr Inferna trochu víc rozvede v dalším díle, ale takhle mi to spíš případalo jako kdyby Počátek předcházel událostem v Infernu.

Bylo rozhodně skvělé se znovu setkat s Robertem Langdonem, naším starým známým, zcela určitě se jednalo o čtivý román, ale kvalitativně bych ho bohužel zařadila až někde k tomu Ztracenému symbolu, který mě zase tak moc neohromil. Když jsem nad tím, co napíšu do hodnocení této knihy, přemýšlela, napadlo mě, že Počátek je taková Digitální pevnost po letech a ještě navíc s účastí Roberta Langdona. Až na to, že Digitální pevnost se mi líbila víc.

03.03.2018 4 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Tahle knížka byla jednoznačně pecka. Vážně neskutečně mě bavila a těm postavám jsem fandila - doufala jsem, že se Amy probere. Přála jsem Jacobovi, aby už byl šťastný, ale zároveň mi přišlo milé, že za Amy chodil, že na ni stále myslel. Vlastně byl do té doby, než se objevila Alex, jediným jejím pojítkem s vnějším světem, což je vlastně i trochu smutné.

Pachatele jsem neodhalila ještě pár stran před koncem. Autorka mě nechávala v napětí až do samotného rozuzlení. Mezi začátkem čtení a jejím dočtením, byl určitý časový rozestup, takže možná v tomhle to bylo a pravděpodobně kvůli tomuhle jsem si ani jako člověka, který Amy ublížil, nespojila právě tuhle osobu. Ale líbilo se mi to, fakt že jo a už se nesmírně těším, až si přečtu další knihu od této autorky, protože tahle se četla jedním dechem.

No, a já mám splněno. Mám dočteny tři obrovské resty a teď se konečně můžu vrhnout na nejnovější knihu Dana Browna. :)

09.02.2018 5 z 5

Rande naslepo Rande naslepo Saliya Kahawatte

Po přečtení musím říct, že to zase tak slavné nebylo. Ze začátku mě kniha bavila, byla neuvěřitelně čtivá, ale jak jsem ji jednou odložila, už jsem se do ní nedostala tak, jako poprvé.

V každém případě se mi líbilo, jak byl Saliya ambiciózní a jak si šel za svým, přestože byl slepý, jen bylo děsné, že ty práce vlastně střídal jako ponožky...

Ani nevím, komu bych knihu doporučila, ale pokud vás kniha láká, sáhněte po ní a udělejte si na ni názor sami. :)

07.02.2018 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Tuhle knihu jsem měla rozečtenou dva roky, ale nebylo to proto, že by mě nebavila, jen jsem jí nechtěla být přesycena a původně jsem si říkala, že budu každý den číst jeden dva články. No, nevydrželo mi to. V každém případě jsem se u knihy bavila a vůbec nevadil ten dvouletý odskok, kdy jsem knihu ani neotevřela, hádám jsem se u ní smála stejně. Řekla bych, že vám Kafe a cigárko mohu s klidným svědomím doporučit. :)

07.02.2018 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Tahle kniha byla neuvěřitelně silná. Musela jsem si od ní dávat pauzy, jelikož jde o knihu, která se potýká se závažným tématem a to sebepoškozováním. Vydržet myšlenky hlavní hrdinky a nerozbrečet se při tom všem, co se jí v životě (a to na světě nebyla kdovíjak dlouho) stalo, bylo opravdu těžké. V každém případě i navzdory tomu knihu doporučuji. Vlastně bych ji mohla doporučit vskutku všem, jelikož je neuvěřitelně čtivá - má totiž velmi krátké kapitoly, což je dle mého velká výhoda, alespoň pak u vás nedojde k nějakému přesycení těmi událostmi a nebudete z toho příliš deprimovaní. :)

31.01.2018 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Líbilo se mi to, ale bohužel nemohu dát plný počet, nebyla to úplně taková pecka, jak jsem očekávala a jak už tu ostatně i někdo psal, té romantiky tam bylo vážně dost a působilo to opravdu tak, jako kdyby ty postavy neměly nic jiného na práci. Já chápu, že Ettu a Nicholase to k sobě přitahovalo, to jsem schopna nějak pochopit, ale celý ten jejich vztah zastiňoval ten příběh.

Nicméně čtivé to bylo, to rozhodně. Sice mi chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale jakmile se tak stalo, příběh ubíhal rychle, takže v tomhle ohledu za mě spokojenost. Ty čtyři hvězdičky si to dle mého skromného názoru zaslouží, já se každopádně těším na druhý díl a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. :)

21.01.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tahle kniha mě vlastně docela zklamala. Po tom, jak jsem byla nadšená z knihy Odvrácená tvář lásky, mě mrzí, že ten děj neodsýpal obdobně a celkem se to táhlo. Hlavně také proto, že jsem čekala, kdy se stane to, co jsem již předem očekávala. A jasně, jde o romantiku, klišé bych měla očekávat a jo, za určitých okolností by mi ani nevadilo, ale zde tomu tak bohužel nebylo.

Navíc jsem se nedokázala srovnat s představou, že je Ridge hluchý a ne, nemám nic proti jakkoli postiženým lidem, jen mi to prostě v příběhu jaksi překáželo. A to, že se neuměl rozhodnout, koho teda miluje? To jsem také neshledávala moc přitažlivým.

Krom toho mi už od začátku vadilo, že se Maggie snažil říct co má dělat a to je prostě, podle mého názoru, ve vztahu vždy cesta do pekel. Kontrola toho druhého. A i když chápu, proč to dělal, za sebe by mě otravovalo, kdyby mi můj (budoucí) přítel takhle neustále omílal dokola, že se mu nelíbí, co dělám. Na tohle už mám trochu alergii.

18.01.2018 3 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Jednoduše pecka, jinak to říct nejde! :) Každopádně se mnohem víc rozepíšu v recenzi. :)

25.11.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Je to vážně, vážně skvělá kniha. Moc se mi líbila. Sice bylo klišé snad na každém kroku, ale bylo to napsané tak skvěle, že mi to ani za mák nevadilo a už si brousím zuby na druhý díl. Už se k němu musím dostat! Chci vědět, jak příběh Elly bude pokračovat. :)

25.11.2017 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Po přečtení prvního dílu jsem váhala, jestli si chci přečíst i druhý díl, ale musím říct, že jsem ráda, že jsem se do něj doopravdy pustila - chytl mě od začátku a nepustil až do konce a já se u čtení Plísně výborně bavila. Navíc už jsem měla jakýs takýs přehled a už jsem nebyla čtenářem, kterého autorka učí plavat v příběhu tím, že ho hodí do vody, už jsem o tom příběhu i něco věděla... :) A co jsem nevěděla, to mi Siri Pettersen v Plísni řekla. :)

10.08.2017 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Páni! Tak ten konec neskutečně překvapil! Vážně jsem ani trochu nečekala, že Laura se nemůže dostat ze hřbitova kvůli tomuhle.

Obecně jsem nečekala, že to bude tak, jak to dopadlo a celou dobu jsem nad řešením uvažovala - no těším se na pokračování, to každopádně, ale až později. :) V každém případě byl ten konec suprový! A nejen on, ale i celá kniha mě bavila a smála jsem se u ní - hlavně inteligenci brunetky, ex manželce pana generálního, ta byla přímo k popukání.

Laura byla též naivní, ale vzhledem k tomu, že byla mladá... navzdory té naivitě mi připadalo, že to má v hlavě víc srovnané než brunetka/zlatokopka s její kamarádkou.

Myslím, že vám knihu s klidným svědomím mohu doporučit. S Laurou, s Radimem, s panem Kebulkou, s profesorkou Mrkvičkovou ani s panem generálním se rozhodně nudit nebudete. :)

25.05.2017 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Tak jo, dočteno. Za otevřený konec jsem nesmírně naštvaná - knihu tu ve čtečce sice mám, ale nějak na ten druhý díl nemám chuť a radši bych se pustila do jiného příběhu... celkově mohu říct, že mi v Univerzitě výjimečných chyběla akce a taky něco, díky čemuž bych si ty Ciiny noční můry lépe vysvětlovala.

Takhle mi to připadalo vynucené. Její otec měl noční můry, tak ona je musela mít zaručeně taky... nevím, prostě mi nepřijde, že by prožila události, jaké se staly jejímu otci.

Tohle byl dle mého názoru slabý odvar a celkem dost velká vykrádačka příběhů Hunger Games a Divergence.

Druhý díl si přečtu, chci vědět, jak to bude pokračovat, ale zrovna teď ne. Zrovna teď jsem naštvaná, že to autorka neusekla na nějakém rozumnějším místě.

20.04.2017 3 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Pomsta a rozbřesk se mi vážně moc líbila. Po dlouhé době to byla opět kniha, která se mi zapsala do srdce a já ji četla a četla... a hltala jedním dechem. Kdybych nemusela do práce, zcela určitě ji přečtu během jednoho dne. :) Jo, jsem vážně ráda, že jsem si ji koupila a můžu si ji hrdě vystavit v knihovně. :)

16.03.2017 5 z 5