TerkaM TerkaM komentáře u knih

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Tohle bylo super! Bavilo mě to, i když jsem ještě neměla příležitost podívat se na seriál, takže tohle je rozhodně něco i pro lidi, kteří se seriálem a celkově se světem Stranger Things, neměli tu čest. :)

06.05.2020 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Líbilo se mi to, přesto dávám čtyři hvězdičky - asi jako takovou rezervu pro Kovyho další knihu, pro případ, že by byla ještě lepší. :) Každopádně se mi líbí Kovyho fantazie a jeho humor mám ráda i z jeho videí. Musím říct, že po knize Ovšem, kde zmínil, že jako malý psával šílené pohádky, jsem si hrozně moc nějakou jeho šílenou pohádku z dětství chtěla přečíst a to se mi napůl splnilo. :)

24.04.2020 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tak Cítit znovu je rozhodně a bezesporu nejlepší knihou z celé série! Opravdu dost mě to bavilo, skvěle se to četlo, takřka pořád jsem u čtení měla slzy v očích, takže tohle se autorce vskutku povedlo a já nemůžu jinak, než vám to doporučit. :) Příběh Sawyer a Isaaca byl tak neskutečně silný, a když to tak porovnám, tak v této knize se zároveň setkaly dva různé světy, dva různé typy postav, které se dokážou navzájem podpořit i v těch nejtěžších situacích. Asi takové nejsilnější pouto mají mezi sebou, na rozdíl od předešlých knih. :)

20.04.2020 5 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

První díl jsem si zamilovala, o tom bezesporu nebudu pochybovat. A druhý díl byl opět ta stejná jízda, kterou jsme měli v Posledním čísle a mě by fakt dost zajímalo, jestli bude ještě jeden díl nebo nebude, příběh je uzavřený, ale všimla jsem si, že si autorka nechala pootevřená vrátka. Každopádně celou sérii Poslední číslo doporučuji všem, kteří rádi čtou dystopie o světě, jakým by mohl být, ale díkybohu není a kteří si vždycky rádi přečtou čtivou knihu, u které budou nedočkavě otáčet každou stránku, aby zjistili, jak skončí. :)

16.04.2020 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Druhý díl byl o malinko horší než první a celkově bych řekla, že děj těto knížky by šel v pohodě vecpat do té první a zakončit tak knihu způsobem, jakým si zaslouží. Co naplat, tak mám doma dvě knihy z této série - alespoň, že je má oblíbená. :)

05.04.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Poznámky pod čarou byly trochu náročnější na čtení, ale díkybohu je styl autora natolik poutavý, že knihu úplně nezabily. Navíc je autor člověk s obrovským charisma, které vkládá i do knih - a fantazie mu také rozhodně nechybí. Pokud jste o Nikdynoci ještě neslyšeli, pak nechápu, na jaké planetě to vůbec žijete. :D Co mi na té knize vadí a líbí se zároveň je to že je to tlustá bichle a není to úplně kniha na každodenní nošení a čtení obecně, musíte na to mít chuť a náladu, ale zamilujete si to už od prvního řádku, tím jsem si jistá. :)

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Nebylo to úplně špatné, ale tahle kniha mi hrozně připomínala Erebos od Ursuly Poznanski a to mi hodně vadilo. Kdybych nečetla Erebos, dost pravděpodobně bych jásala nad tím, jak je to super originální a čtivá kniha, tak to bohužel není, takže tu musím srazit své hodnocení.

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Tak tohle bylo hodně slabé. Knihu jsem dostala k VIP vstupence na Humbook jako reading copy a byla neskutečně zklamaná, že jsem dostala zrovna tuto knihu, o které jsem nikdy předtím neslyšela. Jakože asi bych řekla, že pokud bych byla ve věku tak jedenácti let, asi bych si knihu zamilovala, ale takhle bohužel ne. Jedinou předností knihy je mapa a ta obálka, samotný příběh mi bohužel připadal dost slabý.

04.04.2020 1 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Pokud potřebujete oddechovku, definitivně si potřebujete přečíst Mou lady Jane. To je něco tak skvělého! Tři autorky, které tuto knihu napsaly, vymyslely úžasně vtipný příběh, který má v sobě kapku historie, kapku romance, kapku humoru... a všechno je to umícháno tak, že to dává dohromady výbornou knihu, takže za mě doporučuji - to prostě chcete. :)

Hate List Hate List Jennifer Brown

Ani přesně nevím, co se mi na knize líbilo, když jsem ji četla (komentář píšu rok a půl po přečtení), ale musím říct, že ji miluji. Asi taky skrz to, jak byla ta kniha čtivá a jak mě hrozně zajímaly důvody toho seznamu a taky důvody, proč Nick ve školní jídelně střílel na spolužáky, kteří byli na tom seznamu. Celkově je to kniha s tématikou, jež se u nás zase tak moc nevidí a dost možná i proto je moji srdcovkou.

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Vynikající survival horor. :) Knihu jsem četla již před nějakou dobou, ale když si na ni vzpomenu za současné situace, trochu mě mrazí, jak mi připadá podobná... celý svět nosí pásku přes oči, protože se bojí neznámého zla - celá republika nosí roušku z obavy z koronaviru. Jo, nedá mi to, musela jsem tu knihu připodobnit k aktuální situaci. Každopádně se mi to líbilo a já až do konce neměla nejmenší tušení, jak tohle může skončit.

Chtěla jsem, aby hlavní hrdinka odhodila pásku a podívala se na svět, ale zároveň jsem se hrozně bála toho, co uvidí. Co mě tedy zklamalo, byl konec, ale podle mého zjištění by měl vyjít ještě druhý díl, tak snad se v něm všechno vysvětlí. No, a jsem hrozně zvědavá na film podle této knihy. :)

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Příběh je velice temný a napínavý a pokud máte rádi knihy, u jejichž čtení vám bude běhat mráz po zádech, myslím si, že se vám Tajemství sídla Craven Manor bude líbit. A já budu pokračovat dalšími nepřečtenými knihami od této autorky. :)

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Líbilo se mi to, hodně dobře se to četlo a celý ten příběh byl skvěle vymyšlený. Přesto nedávám plný počet - je to z toho důvodu, že si nechávám rezervu pro další díl, jelikož tenhle mi připadal spíše takový rozjezdový a myslím si, že druhý díl u mě dopadne líp. Jen než vyjde, asi si budu muset dát re-reading.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběhy z druhé světové války mám ráda, a proto jsem se hodně těšila i na Tatéra z Osvětimi, bohužel jsem byla celkem zklamaná. Příběh mě bavil, ale způsob, jakým byl napsaný, mě úplně neoslovil a já si knihu neužila tolik, jak by mělo být zamýšleno. Dokonce jsem si u knihy ani nepobrečela a já brečím vždy a všude. Jen mě to zkrátka tolik nezasáhlo, což je škoda, protože námět je zajímavý.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tohle bylo skvělé! Pokud jste knihomolka, která miluje Pýchu a předsudek a pana Darcyho, Kroniky prachu rozhodně nemůžete minout. Pan Reed je dokonalý prototyp pana Darcyho a navíc je to knihovník. Jakože uznávám, že kdyby kniha skončila trochu jinak, asi bych jí dala pouhé čtyři hvězdičky, jelikož mi přišla utahaná až moc, ale vzhledem k tomu konci, který to všechno tak dokonale zachránil, mi to ani nevadilo, protože mi zároveň s tím koncem došlo, že všechno, co naši hrdinové prožívali, mělo svůj smysl. :) Ono pokud milujete pomalé romance, tohle budete milovat - pokud chcete, aby si hrdinové vyznali lásku hned na třetí straně knihy, pravděpodobně byste měli od této knihy dát ruce pryč. :)

Už žádné plasty Už žádné plasty Martin Dorey

Pokud máte nějaké ekologické smýšlení, tahle kniha by vás dost pravděpodobně mohla zaujmout. Autor nás v ní seznamuje se svoji dvou minutovou výzvou. Aneb většinou právě ty drobné změny, které jsou pro nás automatické, mohou změnit celou planetu. Proč tedy knize dávám tři hvězdičky? Nebylo to nic světoborného a za druhé se mi moc nelíbila autorova radikálnost, která mně v mnoha případech přišla nesmyslná a zbytečně to hrotící. Takže pokud vás to zajímá, přečtěte si to, ale uvažujte o tom. :)

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tohle byla hrozně super oddechovka a jednohubka na jeden večer a já musím říct, že hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Hrozně mě bavil ten humor a ta jiskra, co mezi nimi byla. A pokud se bojíte, že tam bude hromada sexu, nebojte se, je ho tam tak akorát a je hrozně hezky vyvážený s tím humorem. :) Takže pokud si potřebujete u něčeho odpočinout, myslím, že tahle chytrá erotická kniha je správná volba. :)

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Michael Poore

Eh, tahle kniha byla taková zvláštní. Jakože na jednu stranu mě hrozně bavila, začátek mě neskutečně pohltil, ale po nějaké době jsem se v knize začala ztrácet a moc jsem nerozuměla tomu, kdy Milo vzpomínal na nějaký život předtím a kdy ten život skutečně prožíval. Možná to někoho zaujme, ale pro mě to bohužel byla průměrná kniha s tématem, který má ohromný potenciál zaujmout.

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Tohle byl asi nejlepší retelling na Krásku a zvíře, který jsem četla! A to jsem četla i Dvůr trnů a růží, ale tohle se mi líbilo o dost víc - asi hlavně i tím, že Dvory jsou série, kdežto tohle je samostatná kniha. Po dočtení jsem se cítila hrozně hezky a měla jsem takový ten pocit, že kniha už nemohla dopadnout líp. Zkrátka taková pohádka pro děti, ale i pro ty, kteří už dětmi dávno nejsou. :)

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Je to hezké čtení, ale první díl byl pro mě nejlepší, dalšími díly to autorka už celkem natahuje, takže bohužel knihu nemohu ohodnotit plným počtem. Nicméně Louisa je na jednu stranu skvělá hlavní hrdinka, takže v tomhle směru nemůžu autorce nic vytknout.