TerkaM TerkaM komentáře u knih

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-6 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-6 Elisabetta Gnone

Skvělá nostalgie. :-)

24.08.2022 5 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Já jsem Bird Box četla již před nějakou dobou a trochu jsem se bála, že se budu ze začátku ztrácet - ale vůbec. Autor vás sice hodí do vody, ale zároveň do takové, kde si okamžitě vzpomenete na předchozí knihu. Já prostě pořád nechápu, jak všichni zvládli tak dlouho nosit pásky přes oči... já bych se podívala po deseti vteřinách, když bych neviděla na cestu a o něco zakopla. :-D A jakože nedokážu si představit, jaké to je, narodit se a nikdy nevidět nic jiného, než pásku na očích... to je šílené. Ale líbilo se mi to a konečně jsem se dočkala konce, v jaký jsem doufala už u Bird Boxu.

15.08.2022 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Jakože neříkám, že by to bylo příběhově špatné, to vůbec! Ale chyběly mi tam ty dvojsmysly a celkově kdyby v knize nebyli hrdinové z minulých knih, ani bych neřekla, že je to kniha ze série. Navíc jsem už stihla přečíst Moje (tak trochu) utajené dítě a štve mě, že to je víceméně stejné. + mě osobně hrozně rozčilovala ortéza hlavní hrdinky, ale nemít po zlomenině nohy, tak mi to nejspíš ani nepřijde.

10.08.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Syrová kniha, u které si člověk uvědomí, že k tomu, aby se ze světa stalo tohle, nechybí obrovský mílový krok, ale jen malý krůček... jakože fakt bych řekla, že svět v nesprávných rukou by se do tohohle mohl dopracovat. Já ji měla přečtenou za jeden den, ač téma, které není úplně příjemné, tak ho autorka dokázala napsat takovou formou, že jsem prostě nedokázala přestat číst. Za mě doporučuji!

05.08.2022 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Jakože není to špatná kniha, ale ani to není tak, že bych si z ní sedla na zadek. Začátek mě nudil, přišel mi takový moc ucouraný než se v knize konečně něco začalo dít. Zhruba od toho prostředku to bylo lepší, tak mě to trochu začalo bavit. Nicméně mi trvalo fakt dlouho se tím prokousat, proto nemůžu hodnotit plným počtem - ale jinak je příběh zajímavý, když se k němu konečně dostanete.

04.08.2022 4 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

První díl byl rozhodně víc wow, než tady tento. Celkem mě mrzí, že mě autorka vlastně v ničem nepřekvapila... a jo, je škoda, že se v knize více nezaobírala těmi fan věcmi, larpy, kostýmy, apod. Ta kniha by díky tomu získala úplně nový rozměr.

13.07.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Líbilo se mi to, bylo to čtivé a já se u toho výborně bavila. A za mě mi připadalo, že tu bylo i něco navíc, než dvojsmysly, jako tomu bylo u série Objektů touhy.

13.07.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Série Znovu je lepší, to bez debaty. Zde je bohužel děj rozepsaný do tří dílů, což je škoda. Zároveň to trochu kazí fakt, že pokud jste začali číst tak, jak byla kniha vydávaná v Česku, dost pravděpodobně z toho nebudete mít takový prožitek - pokud tedy nemáte vskutku bravurní paměť. Já si teda mnohem víc oblíbila pár Ember a Wren, mnohem víc než Ruby a Jamese, jejichž příběh byl moc roztahaný.

Možná kdyby je Mona Kasten nechala spolu hned od konce druhého dílu s tím, že by řešení celé situace vymysleli spolu, hodnotila bych jejich příběh lépe. Nicméně rozumím tomu, že závěrečné rozuzlení by nemohla udělat tak, jak jej udělala... ale zase by v dalších dílech mohla věnovat více prostoru dalším dvěma párům, jimž se přes příběh Ruby a Jamese nedostalo za mě tolik prostoru.

Pokud tedy s Monou Kasten začínáte, doporučila bych vám začít sérií Znovu a až poté se pusťte do téhle, nejsem si jistá, zdali byste měli chuť si po tomhle přečíst její zdařilejší sérii.

21.06.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Po Malychinovi, poslední knize, kterou jsem od autorky četla, musím konstatovat, že tahle kniha se mi líbila maximálně. Máme zde prostředí amerického fotbalu, slow burn romanci, hate to love romantickou linku. To je prostě něco, co v knihách miluji a co Mariana Zapata umí naprosto geniálně. Zkrátka a dobře, je to opět něco, co si potřebujete přečíst. :-)

21.06.2022 5 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Jakože četlo se to dobře, to musím uznat, ale nebylo to nic, co bych si nějak závratně chtěla pamatovat. Taky bych řekla, že byl ten druhý díl spíš vycpávkový a moc jsem z něho neměla. Ten první díl se mi teda líbil víc, zde byl King poněkud majetnický bych řekla... no jsem zvědavá na pokračování, tenhle díl mu vytvořil půdu, tak jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí. Jen si asi budu muset dát re-reading obou dílů, až vyjde trojka, protože už u dvojky jsem měla trochu problém s pamětí, co se stalo v jedničce.

16.05.2022 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Za mě vycpávkový díl, není to tak dobrá série jak série Znovu, ale vidím tam ten rukopis Mony Kasten. Každopádně to skončilo dosti otevřeně, takže jsem velmi zvědavá, jak příběh autorka ukončí. Zároveň jsem zvědavá, jestli tam nějak rozepíše i příběh Ember a Wrena, jejichž příběh se ve dvojce začíná rodit. Takže přečtěte si to, patří to k té sérii, ale neočekávejte od toho příliš mnoho.

27.04.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Pecka! Moc doporučuji. Líbí se mi, jak se kniha vůbec neodklonila od původní osy a tak krásně navazoval konec na ten začátek. Miluji knihy T. J. Reid, hádám bych od ní přečetla i nákupní seznam. To, jak své knihy umí podat, je skvělé. To, že svým příběhům dokáže vdechnout reálný život, na to se nedá říct nic jiného než... wow.

27.04.2022 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Mně se to líbilo, fakt super. :) Ač to pro mě bylo trochu předvídatelné, tak musím říct, že třeba člověku, který thrillery (anebo obecně knihy) moc nečte, bude podle mě činit větší problém odhadnout pachatele. Já teda přiznám, že jsem také čas od času byla na vážkách...

27.04.2022 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Líbilo se mi to a za mě to dosahuje kvalit prvního dílu, pořád je to stejně čtivé a ač mi přijde, že tenhle díl byl spíš přemýšlecí vzhledem k tomu, kde se odehrával, stejně mě Alexovy myšlenkové pochody bavily. Neskutečně těm klukům přeji, aby se už z Výhně konečně dostali... ten konec mě hrozně mrzel. Ale na další díl jsem zvědavá a snad se jim to už konečně povede.

10.03.2022 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Je to jednohubka, o tom žádná, ale zároveň je to neskutečně silná knížka. Ze všech tří knížek, co jsem od autorky četla, mi právě tahle připadala nejosobnější, z autorky jsem zde cítila nejvíc. Takže za sebe doporučuji, pokud máte rádi moderní poezii.

09.03.2022 5 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Moc mě mrzí, že knize musím dát tři hvězdičky, autorka má rozhodně talent psát, jen bych asi uvítala, kdyby všechno bylo víc rozepsané a já se tak do hlavních hrdinů mohla líp vcítit. Ani by mi nevadilo, kdyby bylo v knize trochu víc té telenovely, jak autorka zmiňovala v poděkování. :-D Takže je to opravdu taková jednodušší kniha, ale nelituji toho, že jsem jí pomohla na svět v předprodeji. Moc ráda si přečtu i nějakou další knihu, a když bude rozpracovanější, budu jen ráda.

02.03.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen Hoover je prostě dokonalá. To, jak dokázala celý příběh propojit, jak dokázala provázat všechny souvislosti... perfektní. I slza (a nejen jedna) mi u čtení ukápla. Celý ten zvrat jsem nečekala, absolutně mě nenapadlo, že by CoHo mohla příběh ubrat nějakým takovým směrem a to od ní mám načtené téměř všechno. Takže doporučuji, věřím, že vás nezklame.

17.02.2022 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Upřímně? Hrozně mi zde chyběla chemie mezi hlavními hrdiny. Tím nechci říct, že by v Jeho banánu byla nějaká velká, ale pořád tam bylo něco, co mě na tom příběhu zaujalo, tady to prostě chybělo. Nehledě na to, že dvojsmysly zde byly víceméně vykradené z Jeho banánu.

17.02.2022 3 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Rozhodně to nebyla jedna z těch normálních erotických knih, které jsem četla a zároveň bych knihu nepřirovnávala k 50 odstínům šedi, které jsem teda nečetla. Přesto mi kniha přijde v lecčem jiná. Především v tom, že Anita trpí psychickou poruchou, kvůli které má neustálou chuť na sex a nedokáže to ovládat.

Celý příběh byl za mě neskutečně čtivý a zároveň tak syrový... autorka se s Anitou vůbec nemazala a klidně ji nechala, aby šla až na úplné dno. Někde mi jí bylo líto a někde jsem jí naopak nadávala - především když si stěžovala, jaký těžký má život, jak se cítí ponížená a přitom se dál a dál spouštěla s dalšími muži. Bylo zde dost sexuálních scén, ale některé byly krátké sotva pár slov, takže druhou Rudou galerii v tom rozhodně nehledejte.

Komu bych knihu doporučila? Asi ne přímo doporučila, ale pokud si chcete přečíst erotickou knihu, která se však zaobírá i psychickými problémy hlavní hrdinky, tak směle do ní. Jen se obrňte vším co máte, není to zrovna lehká záležitost - ač díky autorky stylu psaní ubíhá skvěle.

04.02.2022 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Hodně se mi to líbilo! A těch posledních cca čtyřicet stran? Wow! Jako co to mělo být? :-D Naprosto nečekané zakončení. Kniha se krásně četla, jako ostatně každá kniha od knih německých autorek, ale to rozuzlení mi vyrazilo dech a já stále ještě nevím, co si o tom myslet. Za tohle jsem mohla autorce buď ubrat jednu hvězdičku, protože to bylo přes čáru anebo jí tu hvězdičku přidat, protože tohle bylo neskutečně nečekané. Já jsem se rozhodla autorce z původního hodnocení, které jsem měla v plánu, tu hvězdičku přidat.

30.01.2022 5 z 5