terka98

Mráz nebo nocMráz nebo nocSara Raasch

Po druhém díle velké zlepšení. Konečně se začalo něco dít. Kapitoly z pohledu Ceridwen byly fajn. Celkově je trilogie dobrá. Není to nic originálního, ale děj, alespoň ve třetím díle, je plný akce. Vztahy mezi postavami se také zlepšili, akorát mi přišlo, že v poslední knize autorka trochu odflákla postavu Therona.

30.09.2018

Led nebo oheňLed nebo oheňSara Raasch

Bohužel, po prvním díle velké zklamání. Děj se vlekl a skoro nic se nedělo. Meira to měla všechno až moc jednoduchá. Jediné co tento díl trochu zachránilo, bylo asi posledních padesát stránek. To už se konečně začalo něco dít. Bohužel, to ale nemění nic na tom, že děj byl velmi předvídatelný.

DivotvůrceDivotvůrceSebastien de Castell

Úžasná knížka. Plná napětí, akce a mluvící kočkoveverky. Hlavní postava mi byla velmi sympatická stejně tak jako Ferius. Milá změna byla, že zde nebyl žádný milostný trojúhelník. A kniha byla plná skvělého humoru. Už se moc těším na druhý díl.

30.09.2018

Deset tisíc nebí nad tebouDeset tisíc nebí nad tebouC. Gray (pseudonym)

4,5*
Ze začátku se mi druhý díl zdál spíše průměrný. Je pravda, že byl více akčnější a dozvěděli jsme se i plány společnosti, která chce ovládnout cestování mezi alternativními vesmíry ať to stojí cokoliv. Musím, ale říct, že po dočtení této knihy,se můj názor změnil. Hned se vrhám na závěrečný díl, protože takový konec jsem vážně nečekala.

09.09.2018

Sníh nebo popelSníh nebo popelSara Raasch

Jako začátek trilogie to bylo fajn. Ze začátku mi dělal problém styl a jazyk ve kterém je příběh napsaný, ale po pár kapitolách jsem si zvykla. Také mi to nejdřív přišlo lehce klišé a předvídatelné. To se, ale naštěstí během knihy také srovnalo. A nakonec mě autorka zápletkou i překvapila.

25.08.2018

Prohnilé městoProhnilé městoLeigh Bardugo

Skvělé pokračování. Lepší než první díl. Příběh je napěchovaný akcí, napětím, humorem, podlostí i trochou té romantiky. Autorka zkrátka nezklamala a těším se na její další tvorbu. Hlavní postavy mi přirostly k srdci a budou mi určitě chybět. A myšlenkové pochody Kaze, tím pádem vlastně i autorky, při plánování, to bylo něco neuvěřitelného.

22.08.2018

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Od knížky jsem sice čekala něco jiného, ale i tak to bylo super. Hlavní postavy mi přirostli k srdci. Autorka velmi pěkně popsala charakter každé z nich. V příběhu je velmi hezky popsané prostředí a kniha je také plná humoru. A ten se nikdy neomrzí. Já osobně se s očekáváním vrhnu na druhý díl. A doufám, že nezklame.

01.08.2018

RenegátiRenegátiMarissa Meyer

První knížka, kterou jsem od autorky četla. Jediné co mi na příběhu vadilo, byl rozjezd. I přesto, že knížka je celkem cihla. Kniha nabrala spád až v půlce. Což byla škoda. Jinak, ale velmi hezký příběh. A poprvé za delší dobu mi nešla žádná z postav na nervy se svým chování.

16.06.2018

SílaSílaSiri Pettersen

Poslední díl pro mě byl jako sladká tečka. Velmi se mi líbilo, jak jsme mohli vidět vývoj Hirky a její povahy a chování. Skončilo to podle mého očekávání. A i té trošky romantiky se mi dostalo. Pro mě krása.

10.05.2018

Wonder Woman: VálkonoškaWonder Woman: VálkonoškaLeigh Bardugo

Do této knížky jsem šla s menší rezervou, a to z důvodu, že mě bohužel tvorba DC nějak zvlášť neoslovila. Marvel mám prostě mnohem radši. Nutno ale říct, že mě knížka velmi příjemně překvapila. Je pravda, že děj byl lehce předvídatelný, dokonce i konec (až na jeden jediný fakt, který mě překvapil) byl takový trochu víc klišé. Čím to, ale knížka vynahradila byla hromada humoru a ironie mezi postavami a také skvělé vztahy mezi nimi, které poukazují na lidskou odhodlanost. Celkově pro mě byla knížka velkým překvapením a jsem zvědavá na další díly z per jiných autorů.

26.04.2018

PlíseňPlíseňSiri Pettersen

I přes fakt, že se jednalo o druhý díl, příběh byl vydařený. Ale nějaké ty mouchy to z mé strany přeci jen mělo. Trochu mne překvapilo, že jsem se ze začátku v lidském světě moc nechytala. A že dívka bez jakékoliv identifikace si tam mohla jen tak chodit po městě a všem to bylo jedno. Rimeho příběh pro mě byl více povedený. I přes pokus vymazat veškeré intriky a podvody, zde vidíme, že to tak jednoduché není. Celkově se již velmi těším, jak příběh dopadne.

14.04.2018

Ódinovo dítěÓdinovo dítěSiri Pettersen

Krásná severská fantasy. Je pravda, že ze začátku jsem se v ději trochu ztrácela, ale to se od vymyšleného fantasy světa dá očekávat. Prostě musíte počítat s tím, že je nutno, aby vás autorka seznámila s vymyšleným světem. A vzhledem k tomu, že ten její je obrovský, bude to pár desítek stránek trvat, než se děj řádně rozjede. Ale potom to zaručeně stojí za to. Knížka nám ukazuje drsný svět, ve kterém přežit není žádný med. A mnohem těžší je to pro někoho, kdo tam navíc nemá co dělat.

27.03.2018

Plamen v temnotěPlamen v temnotěSabaa Tahir

Páni. Co dodat. Dokonalost sama. Po dlouhé době tady máme něco jiného něž pouhý druhý "vycpávkový" díl. První díl byl skvělý a já se bála, že druhý díl bude jen průměrný děj, aby se ten čtenář teda nějak zabavil. Ale dlouho se mi nestalo, že by druhý díl překonal ten první. Tohle byla prostě DOKONALOST. Ani jedna kapitola nebyla nazmar. Autorka čtenáře držela v napětí celou dobu. No a ten konec. Fantazie. Už teď nechci čekat na třetí díl. Chci ho prostě hned teď.

07.03.2018

Jiskra v popeluJiskra v popeluSabaa Tahir

Páni. Tak takhle dobrou knížku jsem už dlouho nečetla. Děj se netáhne, má spád a neustále se něco děje. Dokonce i "milostný trojúhelník" je v této knize snesitelný :) A i když jsem si myslela, že mne autorka nepřekvapí, dařilo se jí to obstojně. Nutno podotknout, že i celkem často :)

25.01.2018

Gaiin štítGaiin štítKevin Hearne

Jsem moc ráda,že tato sbírka povídek u nás vyšla ve fyzické podobě.Je to skvělé doplnění Attikova života,který už má pár set let za sebou.Také tu je malý náhled do života jeho učnice Granuaile,bohů ne jenom severských,ale také i egyptských a mnoho dalších nadpřirozených bytostí.

01.11.2015

NapálenýNapálenýKevin Hearne

Pokračování akční urban fantasy od amerického spisovatele Kevina Hearnera. Alias pokračování skvělého dobrodružství druida Attika a jeho úžasného psa Oberona nabitý akcí,nebezpečím a vtipem.Tuhle sérii jsem si naprosto zamilovala a jsem ráda,že jsem se přemluvila si v knihovně půjčit první díl a nevykašlala se na to.

25.10.2015

Hrej tajněHrej tajněEmma Hart

Pokračování volně navazující série od mladé autorky Emmy Hart.Další příběh od autorky jsem si maximálně užila :D. Zamilovala jsem si způsob,jakým Megan dokáže Astona uklidnit a to pouhým obejmutím :).U této knížky jsem se nasmála(když se Aston učil jezdit) i jsem si pobrečela(na poslední stránce).Autorka rozhodně nezklamala a už se nemůžu dočkat,až začnu další díl :)

23.08.2015

Hrej hráčemHrej hráčemEmma Hart

První knížka,kterou čtu podruhé :) a jedna z prvních New Adult knížek,které jsem četla a žánr si oblíbila.V knížce je sice nějaké to techtle mechtle :D ,ale zároveň autorka nezapomněla děj obohatit o nějakou tu vtipnou hlášku :).A je zajímavé jak hlavní postavy postupně ztrácejí kontrolu nad vlastní hrou,jejíž cílem je akorát dostat toho druhého do postele a poté odkopnout,ale zdá se že oba dva začínají pomalu prohrávat :)

18.08.2015

Spáleniště: ZkouškaSpáleniště: ZkouškaJames Dashner

Někdy je druhý díl slabší,děj se vleče a z příběhu se začíná vytrácet napětí,které vás nutí otočit další stránku.To,ale v žádném případě není problém Jamese Dashnera a pokračování Labyrintu.Děj na napětí neztratil,ba naopak.Skvělé pokračování :)

Labyrint: ÚtěkLabyrint: ÚtěkJames Dashner

V dnešní době jedna z mála knížek,kterou mohou číst jak kluci tak holky.Děj se netočí okolo milostného trojúhelníku,není zde žádný pan Dokonalý nebo tajemný,pro vás velmi nebezpečný fešák o kterém nevíte vůbec nic a přitom ho bezhlavě milujete.Skvělá knížka,děj se netáhne ba naopak vás vtáhne do sebe a vy otočíte 100 stran ani nevíte jak :)

Vražedná léčbaVražedná léčbaJames Dashner

Závěr skvělého příběhu je tady.Celou sérii jsem si zamilovala,takže jsem se se čtením posledního dílu ze začátku snažila aspoň trochu loudat,ale nešlo to.Kniha opět nezklamala a vtáhla mě do děje a já tak otáčela stranu za stranou :).