terka95 terka95 komentáře u knih

Vévodkyně Vévodkyně Jude Deveraux (p)

Knihu jsem četla několik měsíců, což asi hovoří za vše :D děj byl zdlouhavý, postavy mi nebyly příliš sympatické, nedokázala jsem se vůbec začíst.. hodně průměrné čtení bohužel :(

01.02.2024 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Čekala jsem určitě víc..možná ale pro ni nebyla vhodná doba..začátek moc hezký, pak už to upadalo..ke konci lehce vzestupná tendence :)

11.02.2023 3 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Ze začátku fajn knížka, ale postupně mě bavila čím dál méně a méně.. rádoby mladistvé vyjadřování, které bych spíše začlenila někam do devadesátek než do aktuální doby (opravdu to bylo celé mimo).. a s korekturami si také hlavu příliš nikdo nedělal. Slabé 3*.

18.09.2021 3 z 5

Návraty Návraty Inga Lindström

Knížka mě velice příjemně překvapila..očekávala jsem brak, ale bylo to oddychové a milé čtení, s poměrně zajímavou zápletkou..příběhy jsem viděla i zfilmované a byla to přesné kopie knihy i dialogy byly často slovo od slova :) 4,5*

18.09.2021 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Na knížku jsem se moc těšila, čekala jsem dechberoucí příběh a překvapující "wow" ukončení, jak většina slibovala..
Průměrné čtení a vyústění příběhu pro mě bylo zklamání. To jsem opravdu četla tolik stran pro tenhle konec knihy? Některé pasáže byly poměrně zajímavé, ale kniha nenaplnila mé očekávání.

18.08.2021 3 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Kniha mi trochu připomínala další knížku "Všechno co máme", moc ráda si přečtu další díl.. 4-5* :)

21.06.2021 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Opravdu velice krátká kniha na zamyšlení.. toto téma je problematické, ale nelze ho vidět jen přes černé brýle.. poslední věta ve mě rezonovala..

04.06.2021 4 z 5

Příběhy statečných Příběhy statečných Iva Volková

Po přečtení knihy opravdu obdivuji všechny, kteří dávají šanci starším nebo nemocným psům..moc hezké čtení, které pohladí po duši.. "lidé" dokážou být neskutečně zlí, ale máme tu i lidské anděly..toto vyprávění je toho důkazem..a Samík, to je opravdu srdcovka a láska!:)

25.04.2021 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Po všem tom "hypu" jsem asi čekala ještě malinko víc, ale knihu hodnotím kladně, jen hlavní postava mi k srdci extra nepřirostla a občas to na mě působilo jako vztahové young adult.. což je škoda.. pár mrazivých momentů v knize je, zajímalo mě, kdo si s partou zahrává, ale nedělalo mi problém knihu odložit..dotyčná osoba mě i napadla, ale nečekala jsem, co se stalo v pozadí..
Souhlasím, že dvě střídající se dějové linky byly trochu rušivé.

13.04.2021 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Druhá kniha od autora, moc se mi líbí jeho styl vypravování i prostředí, kam děje zasazuje.
Hodnotím mezi 4*-4,5* a to hlavně proto, že se knížka opravdu hezky četla.. ale několik dějových linek mi však přišlo úplně zbytečných (nebo mohly být alespoň zkráceny či jen naznačeny), některé se prolínají spolu více, některé méně.. opravdu bych více ocenila, kdyby osudu Abdulláha, Parí a Nábího byla věnována celá kniha, takhle jsem vlastně značnou část knihy čekala, kdy se k těmto postavám znovu pořádně vrátíme.. trochu mě mrzelo, že po té nešťastné události s malou Parí jsem se o pocitech například jejího otce nic moc nedozvěděla..stejně tak příběh (a mládí) jejího bratra mohly být víc rozvětvený, .. taky mě bavilo povídání o Idrísovi a Roši, tam jsem čekala nějaké větší rozuzlení.. :) Konec nebyl úplně podle mých představ, ale zas dal knize jiný rozměr :)

11.03.2021 4 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

Od této knihy jsem asi čekala malinko víc, ale aktuálních 67% zde na Databázi si podle mě nezaslouží. Začátek se mi líbil moc, pak můj zájem trochu opadal, ve 3/4 knihy mě děj opět začal bavit a konec..no asi mohl být i lepší :)
Nicméně mě překvapilo, kdo byl ten "psychouš" a neodhadla jsem to.. 4*

05.02.2021 4 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Obálka je dost zavádějcící, čekala jsem vyprávění o společnicích/prostitutkách, které se každý den zkrášlují - mají rudé rty a nehty jako na fotografii a nemají se vlastně špatně.. ale to, co jsem se dočetla mě vážně rozhodilo a byla jsem znechucená tím, jak se člověk k člověku může chovat.. O těchto událostech, masakrech a už vůbec ne o "utěšitelkách" jsem neměla ani ponětí a jsem moc ráda, že jsem si díky této knize rozšířila obzory.

19.01.2021 5 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Dle ohlasů jsem se těšila na grandiózní jízdu, ale bohužel u mě se žádné "wow" nekonalo..knihy jsem už od Tess četla a mám ji ráda, ale toto bylo za mě slabé..přítomnost mě moc nebavila, historická část docela ano, Norris mi byl sympatický..ale stejně jsem tuto knížku četla neúměrně dlouho, děj mě nijak nevtáhl, těšila jsem se, až knihu dočtu..opravdu průměr..

13.01.2021 3 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Milé oddychové nenáročné čtení, ideální do dnešní doby, líbí se mi námět i obálka :) někdy mi jejich náklonost v určitých chvílich přišla méně uvěřitlená, ale tak to má u romantických knížek asi být..děj mi tak vtipný (jak zde zmiňují ostatní) nepřišel, ale je moc fajn a romantickým duším doporučuji k přečtení :)

13.01.2021 4 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Nápadité téma, za mě sice trošku slabší konec.. ale věci skutečně nemusí být takové, jaké vypadají na první pohled :)

22.11.2020 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Mně se líbil hlavně úplný konec knhy, zda se to dá vůbec takto říct, vzhledem k okolnostem. Ale styl psaní asi není úplně pro mě , takové dost průměrné..do dalších knih od autorky se nepohrnu.

22.11.2020 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Hlavně část s Lorenzem se mi moc líbila, místami srceryvné a jak tato část dopadla, mě dostalo :)

22.11.2020 5 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Kniha se poměrně dobře četla i když některé pasáže mi přišly trochu těžkopádné... příběh se mi líbil, ale na můj vkus to mohlo lépe odsýpat a čekala jsem na konci wow efekt, kterého jsem se bohužel nedočkala.. celé je to takové neukončené :/

A můj maličký nedůležitý osobní "problém" byl se jmény postav - některé jsem v životě neslyšela a asi mi tím pádem přišly možná zastaralé a zvláštní :D ale věřím že se tak jmenuje spoustu osob, ale jak zmíňuje eva3992, také jsem nepobrala, proč se rodičům říká křestními jmény a pak jsou na dalších stránkách zas "matka a otec". A proč vlastně matka a otec? Pochopila jsem, že se to odehrávalo v dnešní době, tak si myslím, že by "mámou" a "tátou" nic nezkazili... celkově mi styl psaní někdy přišel jak z minulého století.

Ale i přesto 4* :)

23.10.2020 4 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

V první části knihy mi styl líčení 11-ti letého Billyho připomínalo vyprávění nějaké youngadult knihy a bála jsem se, že děj bude pomalý a styl psaní mě moc nenadchne. Pak se to ale rozjelo a musím dát 5*, protože jsem byla opravdu napnutá, jak to všechno bylo a jak to dopadne :) a ostrovní atmosféra mě těšila :)

03.10.2020 5 z 5

Buď silný, ať se stane cokoli Buď silný, ať se stane cokoli Marcus Brotherton

Naprosto Travise obdivuji a celou jeho rodinu, muselo a musí to být jistě náročné, se s takovým handicapem popasovat.. knížka je fajn a doporučuji, nicméně wow efekt co se týče stylu psaní a mého nadchnutí do příběhu apod. u mě nenastal a proto 4*, i když s tím trošku bojuju, když se jedná o real story. Nicméně klobouk dolů před autorem, opravdu si člověk uvědomí, že kolikrát řeší jen malichernosti.

03.10.2020 4 z 5