Hojdula Hojdula komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Nerada jsem se s touto knihou loučila, i když to loučení s hrdiny na ní bylo možná to nejsilnější a nejdojemnější. Prožila jsem s nimi řadu dní, kdy jsem si vychutnávala každou kapitolu, každou stránku.
Doufám, že ještě někdy narazím na podobně silně podmanivou knihu, nebo že autor napíše další ve stejném duchu.

07.11.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Pobaví, zvedne náladu, nečekejte hluboce psychologické sci-fi, doporučuji. Proč? Protože nindža-pirát.

30.09.2016 4 z 5

Kohout plaší smrt Kohout plaší smrt František Halas

Určitě stojí za přečtení, možná vám malinko změní pohled na meziválečnou generaci reprezentovanou Seifertem a Nezvalem.

14.05.2016 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Čím dál, tím lepší :)

08.05.2016 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nádhera, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla :).

16.04.2016 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Mám je strašně ráda, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. A neomrzely mě od dětství až do teď :).

17.02.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nic moc.
Ano, pokud jste na tento žánr zvyklí, proč ne, ale já jsem ho už asi opustila. Není to špatně napsané, ale o ničem.
Jedna dějová linka s předpokladatelným koncem. Jeden záporák. Dvé krásky, z toho jedna bez šancí. Kouzla. Jeden voják a jeden princ. Podobně vypadají pohádky. Když už pohádku, tak alespoň Marvel.
A oddechovka to taky není. Na to je tam moc krve.

31.12.2015 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Dnes v noci jsem dočetla. Stále nad tím přemýšlím a bezhlesně šeptám - zastav! Moc knih mě v životě nerozbrečelo a ani tato se k nim nepřidá, ale neměla tomu daleko.
Doporučuji. Zvlášť lidem v mém věku (17), kterým někdo občas "vysvětluje" válku. Co bylo, jak to mělo být, kolektivní vina, současný stav ve světě ...
Myslím, že kdo četl, ví o čem mluvím. Kdo nečetl, ať si přečte :-)

31.12.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Válku mi ukázala v jiném světle a ovlivnila i můj názor na jiné knihy. Četla jsem ji do školy, hned po ní jsem četla Petra a Lucii. Jakmile jsem si přečetla, že má jít Petr do armády, vzpomněla jsem si na NZFK a udělalo se mi špatně. Ano, knihy trochu moc prožívám, já vím.
Vřele doporučuji, ale myslím, že slabší povahy by si ji měli dávkovat po částech.

09.11.2015 5 z 5

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Můj nejoblíbenější Shakespeare. Krváky mě většinou moc neberou, ale klasika je klasika ... Už se těším na přepsaného od Nesbøho.

09.11.2015 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Netvrdím, že je to špatně napsaná kniha, ale přijde mi velmi smutné, že je tak moc populární. Četla jsem ji už před nějakou dobou a dodnes mívám špatný pocit, když si na ni vzpomenu.

28.10.2015 2 z 5