Terka15 Terka15 komentáře u knih

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Ze začátku knihy to vypadalo jako vydaný sobour poznámek k Americkým bohům, ale následující povídky byly velmi čtivě napsané. Taková pohodování knížka a čtení před spaním.

16.03.2020 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pro mě zatím nejslabší kniha co jsem od této švédské dvojky přečetla :(

27.03.2019 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha se skvělým potenciálem, ale napsaná s ženskou naivitou která vám ke konci bude lézt krkem a možná i ušima. Stejně tak jako ostatní musím podotknout proměnu povahy hlavní hrdinky, která byla hrozně zvláštní. Musím ale přiznat, že kniha byla velice čtivá taková jednoduchá a odpočinková. Více bych uvítala deníkové zpracování děje a menší předvídatelnost.

02.08.2017 3 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Tato kniha mě hodně překvapila už se mi dlouho nestalo že bych nekontrolovala na kolikáté straně jsem a kolik mi jich zatím zbývá. Děj mi přišel zajímavý natolik, že jsem chtěla vědět stále víc a víc. První část knihy mi hodně připomínala seriál Pretty little liars.

29.07.2017 4 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Po přečtení prvního dílu jsem autorce už nedávala moc šancí na zlepšení, ale spletla jsem se!! Druhý díl je úplně něco jiné, nesrovnatelného!! Kniha měla spád a dostala se mi pod kůži hned v prvních kapitolách, autorka zbytečně nezaplňovala stránky vycpávkami, proto děj krásně běžel dozvídala jsem se spojitost za spojitostí. Mile překvapena dávám 4 hvězdy, jednu si šetřím na další díl a ubírám kvůli malým nesrovnalostem a kvůli vývoji postavy Willa. #teamCassian

16.07.2017 4 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Jen co mé dítě dočte svoji první čítanku koupím mu tuto knížku, ještě před tím než ho zasvětím do Bradavického světa, musí poznat taje rodu Spiderwicků. Jsem dočista okouzlena ilustracemi a dějem a opravdu lituji toho, že jsem tuto knihu nedostala do rukou jako malé dítě.

14.07.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Graficky je kniha zpracovaná skvěle! Obsahově jsem se dostala do půlky a od té doby mě kniha nepřilákala zpět ... třeba někdy jindy zatím odkládám.

14.07.2017 2 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Myslela jsem si že to zvládnu, už předem jsem věděla že to bude špatné, ale po prvním dílu jsem chtěla dát autorce ještě šanci. Po 15O stranách kdy jsem se do knihy opravdu hodně nutila, odkládám. Nedělám to často, vždy se snažím knihy dočíst i přesto, že mne nebaví. Tady to nešlo :D

14.07.2017 odpad!

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Doufám, že jen lehký rozjezd pro začátek! Velice čtivé, děj ubíhal tak rychle, že jsem najednou měla knihu přečtenou :D

29.06.2017 4 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Tato kniha byla jedno velké zklamání :( a to jsem se na ni tolik těšila!

29.06.2017 2 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Jednoznačně nejlepší kniha, kterou jsem letos přečetla. Děkuji spisovatelce za 3 překrásné dny, kdy kniha doprovázela každý můj krok!!

07.12.2016 5 z 5

Sestry Sestry Curtis Sittenfeld

Dvě hvězdy za prvních 250 stránek, které se četly hezky. Zbytek knihy (trvalo mi necelý půl rok než jsem ji dočetla) bych vytrhla a zahodila nebo vsunula list s textem: POZOR teď budete číst co se stane se slabomyslnou, znuděnou a hloupou matkou v domácnosti, která si vzala blba. Velké zklamání ... do teď přemýšlím proč se kniha jmenuje Sestry když toto pouto tam hraje jen vedlejší roli.

17.07.2016 2 z 5

Vyvolení Vyvolení Gabriella Poole

Odpad dávat nechci ale na 1 hvězdu to podle mě nemá. Knihu jsem přečetla za den a abych pravdu řekla do konce příběhu jsem si postavy pletla, přišla mi zajímavá ale úplně to pokazil konec (ani nevím jak jsem se k němu dostala). Přítomnost duchů nebyla vůbec popsána ani vysvětlena takže jsem se v tom jen patlala. Musím ale uznat že dějově by kniha mohla být dobrá pokud by na ni autorka ještě tak rok pracovala. Věty mi přišly neuhlazené a chvílemi to postrádalo celé smysl takže jsem nevěděla kdo s kým vůbec mluví ... za mě ne, vemte si do rukou radši nějakou jinou knihu.

10.07.2016

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Nečekala jsem nic, ale musím uznat že v práci mi tato kniha čas hodně ukrátila. Je to takové pohodové čtení, nic těžkého. Děj je zajímavý ikdyž mám ze sekce sci-fi fantasy hodně načteno nenudila jsem se a opět jsem poznala jak daleko může lidská fantazie ještě zajít. Těším se na další díl!

10.07.2016 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Jedna hvězda a to jen za tu obálku!! :/ po dobu 320 stránek se 13x objevilo slovo zahihňat se a jednou dokonce 2 na jedné stránce v jednom odstavci. PROSÍM tohle slovo už NE!!
Příběh sice nebyl zas tak originální ale ipřesto se mi námět vcelku líbil. Jediné co nám dojde po přečtení knihy je to že dcera Ameriky je nudný, ufňukaný fracek. Celkově mi přijde jako kdyby autorka napsala celou knihu pak z ní vzala prvních 80 stránek a ty rozepsala do 320 které nám strká pod nos. Upřímně ... jsem naštvaná! Nemám zrovna moc času na čtení a vadí mi že jsem ho promrhala na tuto knihu :/ hodně si rozmyslím jestli si přečtu další díl!!!

10.07.2016 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tato kniha ve mě něco zanechala. Podle mého názoru pokud na vás má kniha vliv tak je dobrá ne-li skvělá! Po 300 stránce jsem mírně koketovala s myšlenkou že knihu zavřu a nechám to prostě tak jak to teď je ... krásné. Knihu jsem ale asi před dvěma minutami dočetla ... proto místo pěti jen čtyři hvězdy.

02.07.2016 4 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Takhle to dopadne když má kniha hloupý obal a stupidní název. Skvělé oddechvé čtení pro mladé čtenáře, žádná velká love strory která by zničila podstatu příběhu. Dva roky jsem jí odsuzovala kvůli nevkusné obálce, ale potvrdila mi že NEsmím soudit knihy podle obalu aneb díky levné knihy :D Jestli hledáte oddechovou knížku po těžkém období zkouškového kde nebudete muset moc přemýšlet a prostě se jen nechat unášet dějem jděte do toho a nedělejte stejnou chybu jako já! Opravdu mě ta kniha překvapila ... hned otvírám druhej díl :) Pro mě o chloupek lepší než Anna krví oděná (hodně mi to tu knihu připomíná)

12.06.2016 3 z 5

Nisa, dcera Kungů Nisa, dcera Kungů Marjorie Shostak

Knihu jsem měla k prezentaci na antropologii. Nemám ráda naučnou literaturu, v této knize je jí malinko. Je čtivá a pěkně napsaná. Sama bych si ji ale nevybrala. Ovšem dověděla jsem se mnoho nového!

20.05.2016 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Prvních 100 stránek jsem hltala a bavili mě. Pak už to bylo furt to stejný omílání pár témat dokola. Jestli si chcete knihu aspoň trochu užít čtěte ji s přestávkami ne najednou.

07.05.2016 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tato dvojice opět nezklamala, po 230 stránkách jsem knihu ale odložila :/ začátek mi přišel takový o ničem a nudný zdlouhavý. Dalších cca 300 stránek jedním dechem. Ale hvězdu ubírám kvůli konci. Hodně dlouhý protahovaný a po celou dobu mé srdce hnalo v tzv infarktovém stavu protože jsem to prožívala společně s hrdinkou. Nejvíc mě naštval Epilog ve kterém byl hodně stručně shrnut další vývoj postav. Všechno bylo v knize tak sáhodlouze popisováno, vysvětlováno ... a po vyřešení případu jsme se dočkali jen asi 4 stránek.

01.05.2016 4 z 5