TerJac TerJac komentáře u knih

Ani holka, ani kluk Ani holka, ani kluk Marto Kelbl

Jak už bylo řečeno, některá srovnání v knize mi přijdou, vzhledem k tematickému zaměření knihy, trochu scestná. Knihu považuji za přínos v osvětě, co se nejrůznějších kultur světa týká ale srovnávat to na úroveň příběhu Lukáše v této knize je nesmysl. Chápu jaký cíl autor zřejmě zamýšlel, ale podle mne to nebylo úplně nejvhodnější ba naopak zavádějící.

26.03.2024 2 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Alana Rickmana zbožňuji. Ale souhlasím, co zde už bylo napsáno a celkem se divím, že i když (a to bylo v předmluvě přiznáno) by si to Alan nepřál, tak deníky vyšly. Také si myslím, že tohle byly jeho čistě soukromé poznámky, a moc to ostatním čtenářům "nedá".

I když mě některé jeho poznámky pobavily, pořád jsem měla nepříjemný pocit, že se někomu hrabu v soukromých poznámkách.

05.01.2024 5 z 5

Dveře ke snu Dveře ke snu Daniela Krolupperová

Krásný příběh s velmi hlubokou pointou. Stačí opravdu chtít a můžete dosáhnout čehokoliv.

23.11.2023 5 z 5

Roland Roland Nelly Stéphane (p)

Naprostá ztráta času. Kniha bez ladu či skladu, ani o voze či o koze. Kdyby na konci bylo vysvětlení, že se mu vše zdálo jako sen, tak bych to možná pobrala. Příběh provází řada fantaskních událostí bez jakékoli souvislosti a objasnění "proč". Čtenářský přínos v ní nevidím.

23.11.2023 odpad!

Pohádka o Ipsíkovi Pohádka o Ipsíkovi Aneta Františka Holasová

Ipsík je skvělý! Vřele všem doporučuji. jak už zde bylo zmíněno, s knihou se dá tak krásně pracovat! Navíc je zde úžasný ekologický podtext! Prostě skvělá kniha. Jen jednu chybu má - aspoň pro mne až moc krátká :)

14.11.2023 5 z 5

Lily a Momo Lily a Momo Katarína Macurová

Další a opět skvělá! Já paní Macurovou zbožňuji! Její knihy prostě krásně jednoduše vyplývají z toho pravého dětského světa, který ukazuje tu prostou jednoduchost dětských hrátek a zážitků. Děkuji za takové knihy!

14.11.2023 5 z 5

Marjánčino dobrodružství Marjánčino dobrodružství Sibylle von Olfers

Krásná. Pěkně ilustrovaná. Nádherná poezie o zimě a dětských rejích v sněhových vločkách.

05.11.2023 5 z 5

Punťa a Ťunťa Punťa a Ťunťa Klára Pavlovcová

Rozhodně doporučuji. Tohle byla pecka. Kniha, která vyšla náhodou, jako součást bakalářské práce - ale naprosto skvěle napsaná. Se synem jsme se dost nasmáli, a vysvětlily další pojmy točící se okolo potravního řetězce (což syna chytlo a vymýšleli jsme pak další). Navíc příběh krásně ukázal, že svět nemusí být jednostranně daný, ale může se zvrtnout. Hold kachna nemusí vždy nutně skončit na pekáči :D

03.11.2023 5 z 5

Červené klubíčko Červené klubíčko Irena Hejdová

Na knihu jsem se moc těšila, ale musím trochu sdílet názor ostatních, že mě to moc neoslovilo. Nápad to nebyl špatný, propojit příběh s úkoly, určitě super, ale pravda, mohly trochu více navazovat na děj a podpořit to kritické myšlení. Trochu mi to přišlo, jako když chci mermomocí přidat nějakou hodnotu navíc, ale nedotáhnu to do konce ... což je škoda. A na synovi bylo vidět, že po přečtení brzy zapomene, o čem kniha byla.

03.11.2023 3 z 5

Petronie a Ptáčník Petronie a Ptáčník Martin Šinkovský

Chvílemi nadsazené, ale jinak se mi to moc líbilo. Hlavně nápad. Četla jsem s mým 6 letým synem a moc se mu to líbilo. Při boji v závěrečných kapitolách ani nedýchal :D .... dozvěděl se mnoho o různých druhů ptáků, jen je pravda, že mi trochu chyběl ekologický podtext, ale zase beru, že to spíš byl fantasy příběh.

25.10.2023 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Nevím, co k tomuto příběhu dodat. Silný, smutný a varující zároveň. Varující před lhostejností, nenávistí a zlobou ..... a přesto se historie vždy zopakuje.

08.09.2023 4 z 5

Tam uvnitř něco je Tam uvnitř něco je Tomáš Peřina

Tak tohle mne mile překvapilo. Jako tip na zajímavou poezii pro puberťáky, kterým tenhle žánr nic neříká, by to bylo určitě super! Poklad či Tichá noc - pecka :) A doprovodné ilustrace jakbysmet!

22.08.2023 5 z 5

Příhody kostlivce Johana Příhody kostlivce Johana Triinu Laan

Vřele doporučuji. Když jsem si přečetla o čem to bude, ani se mi to číst nechtělo, ale byla jsem nakonec ráda. Objevuje se zde i tématika smrti, přesto je příběh jaksi lehký, ukazuje koloběh života, smysl pro humor ... no zkrátka moc se mi to líbilo!

09.08.2023 5 z 5

Jak se veverka naučila chodit Jak se veverka naučila chodit Eva Gmentová

Hodnotím pouze ilustrace a provedení. Příběh jako takový mi přijde dooost jednoduchý. Chybí mi ta pointa - proč se veverka naučila chodit? Ten konec mi přišel prostě odfláklý .... škoda.

09.08.2023 2 z 5

Kluk v ohni Kluk v ohni Marka Míková

Příběh velmi zajímavý, ale jak už zde bylo zmíněno - moc si tuto knihu v rámci samostatné četby dítětem nedokáži představit. Fantazie malého Franty, a to jak vnímal vše kolem sebe v těžkých chvílích v nemocnici byla popsána bravurně, ale já už to samozřejmě vnímám jinak. Upřímně musím podotknout, že jako dítě by mne tato kniha nudila.

09.08.2023 3 z 5

Možná je to jablko Možná je to jablko Šinsuke Jošitake

Originální a nápadité. Kniha ukazuje mnoho rozměrů, jak lze vnímat věci kolem sebe. Určitě podporuje fantazii a rozvíjí slovní zásobu. Netušila jsem, co vše by mohlo být jablko :))

21.07.2023 4 z 5

Najdi mě! Lesní dobrodružství s vlkem Bernardem Najdi mě! Lesní dobrodružství s vlkem Bernardem Agnese Baruzzi

Perfektní! Hledání nás bavilo, takovéto knihy máme se synem moc rádi. Někdy to byl oříšek i pro mě :)

21.07.2023 5 z 5

Pohádky ze skládky Pohádky ze skládky Marek Baroš

Moc se nám to se synem líbilo, včetně konce, který byl až dojemný. Myslím, že hezký nápad, jak si trochu vyfantazírovat do růžových představ, že hračky mají po vyhození ještě jiný život, který nemusí být špatný. Kratší kapitoly krásně umožnili číst na pokračování.

21.07.2023 5 z 5

O Snožroutkovi O Snožroutkovi Michael Ende

Pokud trápí Vaše dítko zlé sny, může tato kniha skvěle fungovat jako lék, který každému drobečkovi dá pocit, že ho v noci už nic nepřekvapí :)

13.07.2023 5 z 5

První sníh První sníh Radek Malý

Příběhově Vám kniha opravdu nic nedá, ale spíš v tom vidím tu krásu vychutnat si věci kolem sebe. Kniha prostým způsobem ukazuje to, co by pro děti mělo být tolik obyčejné a samozřejmé a bohužel není - umět si hrát a objevovat. Kniha na pár stranách popisuje, jak děti dovádí ve sněhu, kolik toho můžeme v něm objevit, a co všechno si můžeme užít. Mně to připomíná dětství, jen bohužel dnešním dětem už asi nic.

13.07.2023 5 z 5