Terinka14

Led nebo oheňLed nebo oheňSara Raasch

Knížka je opravdu jednoduše napsaná a to je pravděpodobně důvod pro její (pod)průměrnost. Příběh má obrovský potenciál, kdyby jen by byl zpracován trochu originálněji. Děj však plyne rychle a kniha je dobrým oddechovým čtením, pokud nedbáte na vyspělejším textu.

KřídlaKřídlaAprilynne Pike

Když jsem tuhle knihu otevřela, nezbylo mi nic jiného, než na ni jen zírat. Napsané je to, hezky řečeno, jako dítětem v první třídě. Knihou jsem se snažila prokousat a její čtení mi působilo nevýslovné utrpení. Celý příběh byl velmi nerealistický a vyumělkovaný. Postavy jsou ploché a jednají nelogicky. Po dalším dílu rozhodně nesáhnu.

30.05.2017odpad!

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Kniha mě strhla hned od začátku, stále jsem si musela říkat ,,Ano, tohle se opravdu stalo. Stalo se to a děje se to pořád." Tím, že to celé bylo nespisovné a plné slangových výrazů jsem se rázem ocitla v těle Christiany a prožívala to, co ona, i když si zároveň neumím ani v nejmenším představit, jak bych to zvládla. Souhlasím s názorem, že by kniha měla být zařazena do povinné četby jako prevence před závislostí.

20.04.2017

Dívka od vedleDívka od vedleJ. Ketchum (pseudonym)

Tahle kniha odhalila lidskou povahu tak syrově, jak jsem to ještě nezažila. Bylo to zvrácené. Všechno to dávalo smysl a přitom to nemohlo být víc nepochopitelné. V některých pasážích se mi chtělo vyloženě zvracet. Byl a stále to je silný zážitek,

20.04.2017

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Tahle kniha mě naprasto uchvátila. Od autorky jsem už četla knížku V šedých tónech a ta se stala mou srdcovkou. Proto když jsem na obálce spatřila autorčino jméno, nemohla jsem jinak, než si knihu pořídit. A jaké to překvapení, když jsem ji shledala svou další srdcovkou! Emilia se mi okamžitě a jako první ze všech těch propracovaných postav dostala pod kůži. Miluji autorčin styl psaní i její smysl pro nalézání světla v těch nejtemnějších dobách. Ráda bych citovala jednu větu z knihy, která mi utkvěla v mysli. „A uprostřed toho všeho plivl život smrti do obličeje." Vřele doporučuji.

19.02.2017

KruhKruhMats Strandberg

Myslím, že každá jedna knížka z této série není nic světoborného, ale jako celek to bylo úžasné. Když jsem si na konci posledního dílu vzpomněla na to, jak to všechno začalo, přepadla mě nostalgie. A to už přece jenom něco vypovídá. Stala jsem se součástí života těch postav-který byl mimochodem velmi propracovaný-a bylo velmi těžké odejít. Pokud se do série chcete pustit, doporučuji se prokousat přes všechny ty ,,ne tolik čtivé části" a dostat se až ke konci, jinak to nestojí za to.

15.01.2017

Navždy a věčněNavždy a věčněJennifer L. Armentrout

Takové příjemné počtení, ale rozhodně bych vytkla jednu věc. Tři tečky, které autorka používala v přímé řeči, zejména u Mallory jsem ještě pochopila, ale proč je cpát všude? Vnímala jsem je jako velmi rušivý element, ale jinak jsem si čtení této knihy užila, postavy měly nádherně propracovaný charakter a já jsem mohla sledovat jejich duševní vývoj v průběhu celé knihy.

NavěkyNavěkyJ. M. Darhower

Kniha mě velmi mile překvapila. Obsahuje naprosto vyvážené množství napětí, romantiky i něco, čemu říkám přemýšlecí věci. Zkrátka a dobře jsem měla možnost zamyslet se jak nad tématem otroctví, tak celkově nad tím, že vlastní život máme v rukou pouze tehdy, když za něj bojujeme. Doporučuji.

Seznam mrtvýchSeznam mrtvýchJennifer L. Armentrout

Knížka spíše průměrná, jsem si jistá, že by se toho dalo napsat víc. Neutkvěla mi v hlavě a po pár dnech jsem na ni zapomněla, ale je to takové příjemné počteníčko.

Mladí vyvoleníMladí vyvoleníMarie Lu

Velmi dobrá kniha, vlastně obě dvě. Jelikož jsem od autorky četla už sérii Legenda, velmi jsem toho od Mladých vyvolených čekala. Nezklamala jsem se. Marie Lu se ve svém oboru očividně vyzná a její styl psaní je velmi propracovaný, stejně tak charakter postav i celá společnost. Adelinu jsem si velmi oblíbila, nebyla falešná ani přikrášlená. druhý díl je také velmi povedený. Opravdu temný a za to autorku velmi obdivuji, protože jen málokdo by se tak dobře popral s opravdu negativní knihou. Miluji Adelinu, Raffaela i Magiana. Sérii doporučuji a neúnavně doufám v přeložení dalšího dílu.

17.12.2016

Dračí princeznaDračí princeznaEliška Richterová

Na internetu jsem k této knížce našla velmi rozporuplné recenze. Někdo knihu hodnotí kladně, chválí originalitu a tak dále. Jiní zase kritizují autorčinu nezkušenost. Já bych to tak nějak spojila. Kniha mě mile překvapila, opravdu byla originální. Na druhou stranu je autorčin styl psaní opravdu poněkud nesjednocený a kostrbatý. Vzhledem k napínavému ději je to ale pouze malý nedostatek. Doporučuji, a pokud vyjde další díl, neváhám a pouštím se do čtení!

28.11.2016

Moře kliduMoře kliduKatja Millay

Knížka je velmi pěkná. Příběh je sice dost velké klišé, ale proč se občas nepustit do klasiky, která nezklame? Obě postavy velmi sympatické a propracované, autorka si na nich dala záležet a vyplatilo se to. Doporučuji.

30.10.2016

Uvnitř mé hlavyUvnitř mé hlavyFrancesca Zappia

Dobrá knížka, ale rozhodně by mi nevadilo, kdyby autorka vynechala ,,detektivní zápletku" a raději se více a do hloubky věnovala schizofrenii. Postavy jsou ale sympatické.

30.10.2016

Zahrada spáčůZahrada spáčůLisa Heathfield

Knížka byla pěkná, líbilo se mi, že Pearl nebyla typickým odpůrcem systému, ale mohli jsme vidět, jak hluboko může být zakořeněno utlačování a lež. Hezké, ale nedotažené.

23.10.2016

Střípky dušíStřípky dušíMary Lindsey

Byla to hezká knížka, s nápaditým dějem, ale nic světoborného. Knihu bych doporučila spíše mladším, nebo méně náročným čtenářům.

23.10.2016

Rudá jako krevRudá jako krevSalla Simukka

Slovem mrazivá, bych tuto sérii rozhodně nepopsala. Hodilo by se spíše mdlá. Prvními dvěma díly jsem se musela prokousávat, co mi síly stačily, utěšovala jsem se jenom nízkým počtem stran. Druhý díl byl trochu lepší, než ten první a poslední díl mi rozproudil krev v žilách. Lumikki mi sice byla sympatická, ale její chování (i když odůvodněně) bylo dost chladné a netečné, tento pocit ještě umocňoval fakt, že knihy jsou psány v er formě. Knížky mi přišly neslané nemastné, nemůžu tedy od nich nikoho zrazovat, ale ani je nemohu doporučit.

03.10.2016

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Tak tohle je naprosto úžasná knížka. Věděla jsem to už po prvních pěti stránkách. Děj mě pohltil. Bylo to surové a jemné, plné štěstí a naděje, stejně tak žalu a zoufalství. Naprosto mě to pohltilo a nepustilo do posledního dechu. Ráda bych řekla, že to bylo temné, ale nemůžu. Bylo to opravdu V šedých tónech. Bylo to tak šedé, až se každá barevná jiskřička rozhořela v plamen naděje a štěstí. VELICE DOPORUČUJI.

15.09.2016

Kde hvězdy stále záříKde hvězdy stále záříTrish Doller

Je to hezká knížka. Příběh je propracovaný, postavy reálné, celé je to hezky napsané, ale jedno mi tam vadí. A to povrchnost. Sice je to opravdu propracované, ale autorka nešla do hloubky. Dalo by se z toho udělat mnohem víc, a nakonec by to mohlo být i pořádně na přemýšlení. Tak se ale bohužel nestalo...

06.09.2016

Chvíle před koncemChvíle před koncemLauren Oliver

Nádherná kniha. Celou dobu jsem se modlila, aby kniha nebyla nudná, a ona nebyla. Byl to obyčejný svět vložený do fantasy. V té knize je neskutečné množství syrové pravdy naservírované jen tak bez okolků! Autorka se neobtěžovala s přikrášlováním světa a života v něm. Nic nebylo dokonalé, všechno bylo přesně tak trapné, jak to bývá a ani hlavní hrdinka nebyla přikrášlená. Nebylo to to tipické: „ Nejsem dokonalá, ale stejně mě všichni milují takovou, jaká jsem." Celá ta knížka je nádherná, neumělá, krutá a laskavá. Konec ten dojem ještě posílil. Téma možná trochu klišé, ale doporučuji.

18.08.2016

MrazeníMrazeníMaggie Stiefvater

Krásná série. Je to přesně ten styl psaní, který může autorka vystihnout buď nesnesitelně nudně, nebo naprosto kouzelně a zamyšleně. A myslím, že autorka se trefila do černého a kniha mě pohltila. Mám pocit, že většina lidí hledá něco Víc. Ať je to Víc peněz, štěstí, času nebo lásky, hodně z nás hledá něco Víc. Díky této sérii mám pocit, že moje Víc už je na dosah ruky. Doporučuji.

17.08.2016

DceraDceraKiera Cass

Když jsem začala číst tuhle knížku, nikdy bych si nemyslela, že jí dám 5 hvězdiček. Eadlyn mi připadala neskutečně rozmazlená a v některých věcech opravdu naivní, ale naprosto jsem jí chápala. Zamilovala jsem si ji i její bratry, hlavně Ahrena. Posledních 10 nebo 15 stran jsem brečela. Brečela a zírala z okna. Nejen smutkem, ale i dojetím a štěstím. Láskou, a taky všemi pocity, které snad můžu znát. V knížkách už se staly věci, kvůli kterým bych měla větší důvod brečet, ale teď jsem si nemohla pomoct, Kiera Cass to prostě umí. Další díl si pořídím hned potom, co vyjde. Doufám, že vyjde!

06.07.2016

Důvod dýchatDůvod dýchatRebecca Donovan

Naprosto úžasná kniha. Nejsem tak úplně zvyklá číst tento žánr, ale asi změním názor. Musela jsem se nutit, abych nepřeskakovala řádky, a pro jednou to nebylo z nudy. Musela jsem krotit svůj hlad po dalších slovech, která nevyprávěla pouze obyčejný příběh, ale stávala se uměním, které mnou prostupovalo v návalech lásky a nenávisti. Když jsem tuto knihu četla, cítila jsem se provinile, že jen tak ležím na posteli a čtu. Myslím si, že každý tuhle knížku může pojmout úplně jinak a pro každého se stane něčím výjimečným. Doporučuji.

01.07.2016

Skleněný trůnSkleněný trůnSarah J. Maas

Opravdu úžasná knížka. Hlavní hrdinku i ostatní jsem si velice oblíbila a působili na mě realisticky. Děj ubíhal a já byla neschopná se byť jen na vteřinu odtrhnout. Autorka dokázala příběh napsat tak, že jsem chvílemi nemohla dýchat napětím, jindy jsem zase brečela smíchy. Opravdu doporučuji a já sama se co nejdříve vrhám na další díl.

13.06.2016

Mrazivé létoMrazivé létoManuela Martini

Knížka byla průměrná. Příběh byl sice napínavý, ale hlavní hrdinka byla až neskutečně protivná. Celá kniha mi přišla příliš krátká. Oddechové čtení.

13.06.2016

Smrtná zimaSmrtná zimaKate A. Boorman

Hezká knížka. Děj nebyl nijak zvlášť rozmanitý a napínavé to bylo opravdu jen chvílemi, ale ta atmosféra. Ta mě dostala. Celé to bylo zahalené takovým chladným pláštěm tajemna. Podle mě název knihu zcela vystihuje. Doporučuji a další díl si určitě přečtu.

24.05.2016

Mezi láskou a smrtíMezi láskou a smrtíMeg Cabot

Námět na knížku se mi zdál jako velmi nápaditý a mohl z toho vzniknout opravdu zajímavý příběh, ale nestalo se tak, alespoň ne úplně. Styl psaní nebyl špatný, nicméně ani nijak osobitý. Co mi snad nejvíce vadilo, bylo neustálé upozorňování na to, co bude následovat. Nejspíš to splnilo svůj účel, jelikož jsem vždycky četla dál, ale přišlo mi to trochu zdlouhavé. Další věc byla neuspořádanost a zmatenost. Knížku považuji spíše za oddechovou, ale další díl si určitě přečtu. John mi byl nesmírně sympatický, Pierce nejspíš také.

24.05.2016

Královna TearlinguKrálovna TearlinguErika Johansen

Je to opravdu úžasná kniha. Hlavní hrdinku jsem si ihned zamilovala. Nejen kvůli její inteligenci, ale také kvůli její lidskosti a jejímu odhodlání. Druhý díl je ještě lepší. Doporučuji!

22.05.2016

Pod nekonečnou oblohouPod nekonečnou oblohouVeronica Rossi

Knížka je opravdu dobrá. Bylo tam nádherně vidět, jak náš pohled na svět ovlivní výchova a to, kde a kdy jsme se narodili. Autorka naprosto úžasně vystihla chování a reakce lidí. Jak ty dobré, tak ty špatné. Knížku doporučuji.

23.04.2016

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěStephen Chbosky

Knížka je úžasná. Celé mě to do sebe vtáhlo a já jsem se jen mohla nechat unášet emocemi, které já sama a spousta jiných lidí prožívá. Je to jedna z mála knih, která vám nejen něco dá, ale pomůže odhalit něco, co ve vás vždycky bylo. Doporučuji.

20.03.2016

Dotek chladuDotek chladuTamina Berger

Knížka byla hezká, ale průměrná. Příjemné počtení.

20.03.2016