Terinka14 Terinka14 komentáře u knih

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Knížka je opravdu jednoduše napsaná a to je pravděpodobně důvod pro její (pod)průměrnost. Příběh má obrovský potenciál, kdyby jen by byl zpracován trochu originálněji. Děj však plyne rychle a kniha je dobrým oddechovým čtením, pokud nedbáte na vyspělejším textu.

24.02.2021 2 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Když jsem tuhle knihu otevřela, nezbylo mi nic jiného, než na ni jen zírat. Napsané je to, hezky řečeno, jako dítětem v první třídě. Knihou jsem se snažila prokousat a její čtení mi působilo nevýslovné utrpení. Celý příběh byl velmi nerealistický a vyumělkovaný. Postavy jsou ploché a jednají nelogicky. Po dalším dílu rozhodně nesáhnu.

30.05.2017 odpad!

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha mě strhla hned od začátku, stále jsem si musela říkat ,,Ano, tohle se opravdu stalo. Stalo se to a děje se to pořád." Tím, že to celé bylo nespisovné a plné slangových výrazů jsem se rázem ocitla v těle Christiany a prožívala to, co ona, i když si zároveň neumím ani v nejmenším představit, jak bych to zvládla. Souhlasím s názorem, že by kniha měla být zařazena do povinné četby jako prevence před závislostí.

20.04.2017 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Tahle kniha odhalila lidskou povahu tak syrově, jak jsem to ještě nezažila. Bylo to zvrácené. Všechno to dávalo smysl a přitom to nemohlo být víc nepochopitelné. V některých pasážích se mi chtělo vyloženě zvracet. Byl a stále to je silný zážitek,

20.04.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tahle kniha mě naprasto uchvátila. Od autorky jsem už četla knížku V šedých tónech a ta se stala mou srdcovkou. Proto když jsem na obálce spatřila autorčino jméno, nemohla jsem jinak, než si knihu pořídit. A jaké to překvapení, když jsem ji shledala svou další srdcovkou! Emilia se mi okamžitě a jako první ze všech těch propracovaných postav dostala pod kůži. Miluji autorčin styl psaní i její smysl pro nalézání světla v těch nejtemnějších dobách. Ráda bych citovala jednu větu z knihy, která mi utkvěla v mysli. „A uprostřed toho všeho plivl život smrti do obličeje." Vřele doporučuji.

19.02.2017 5 z 5

Kruh Kruh Mats Strandberg

Myslím, že každá jedna knížka z této série není nic světoborného, ale jako celek to bylo úžasné. Když jsem si na konci posledního dílu vzpomněla na to, jak to všechno začalo, přepadla mě nostalgie. A to už přece jenom něco vypovídá. Stala jsem se součástí života těch postav-který byl mimochodem velmi propracovaný-a bylo velmi těžké odejít. Pokud se do série chcete pustit, doporučuji se prokousat přes všechny ty ,,ne tolik čtivé části" a dostat se až ke konci, jinak to nestojí za to.

15.01.2017 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Takové příjemné počtení, ale rozhodně bych vytkla jednu věc. Tři tečky, které autorka používala v přímé řeči, zejména u Mallory jsem ještě pochopila, ale proč je cpát všude? Vnímala jsem je jako velmi rušivý element, ale jinak jsem si čtení této knihy užila, postavy měly nádherně propracovaný charakter a já jsem mohla sledovat jejich duševní vývoj v průběhu celé knihy.

01.01.2017 4 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Kniha mě velmi mile překvapila. Obsahuje naprosto vyvážené množství napětí, romantiky i něco, čemu říkám přemýšlecí věci. Zkrátka a dobře jsem měla možnost zamyslet se jak nad tématem otroctví, tak celkově nad tím, že vlastní život máme v rukou pouze tehdy, když za něj bojujeme. Doporučuji.

01.01.2017 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Knížka spíše průměrná, jsem si jistá, že by se toho dalo napsat víc. Neutkvěla mi v hlavě a po pár dnech jsem na ni zapomněla, ale je to takové příjemné počteníčko.

01.01.2017 3 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

Velmi dobrá kniha, vlastně obě dvě. Jelikož jsem od autorky četla už sérii Legenda, velmi jsem toho od Mladých vyvolených čekala. Nezklamala jsem se. Marie Lu se ve svém oboru očividně vyzná a její styl psaní je velmi propracovaný, stejně tak charakter postav i celá společnost. Adelinu jsem si velmi oblíbila, nebyla falešná ani přikrášlená. druhý díl je také velmi povedený. Opravdu temný a za to autorku velmi obdivuji, protože jen málokdo by se tak dobře popral s opravdu negativní knihou. Miluji Adelinu, Raffaela i Magiana. Sérii doporučuji a neúnavně doufám v přeložení dalšího dílu.

17.12.2016 5 z 5

Dračí princezna Dračí princezna Eliška Richterová

Na internetu jsem k této knížce našla velmi rozporuplné recenze. Někdo knihu hodnotí kladně, chválí originalitu a tak dále. Jiní zase kritizují autorčinu nezkušenost. Já bych to tak nějak spojila. Kniha mě mile překvapila, opravdu byla originální. Na druhou stranu je autorčin styl psaní opravdu poněkud nesjednocený a kostrbatý. Vzhledem k napínavému ději je to ale pouze malý nedostatek. Doporučuji, a pokud vyjde další díl, neváhám a pouštím se do čtení!

28.11.2016 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Knížka je velmi pěkná. Příběh je sice dost velké klišé, ale proč se občas nepustit do klasiky, která nezklame? Obě postavy velmi sympatické a propracované, autorka si na nich dala záležet a vyplatilo se to. Doporučuji.

30.10.2016 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Dobrá knížka, ale rozhodně by mi nevadilo, kdyby autorka vynechala ,,detektivní zápletku" a raději se více a do hloubky věnovala schizofrenii. Postavy jsou ale sympatické.

30.10.2016 3 z 5

Zahrada spáčů Zahrada spáčů Lisa Heathfield

Knížka byla pěkná, líbilo se mi, že Pearl nebyla typickým odpůrcem systému, ale mohli jsme vidět, jak hluboko může být zakořeněno utlačování a lež. Hezké, ale nedotažené.

23.10.2016 3 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Byla to hezká knížka, s nápaditým dějem, ale nic světoborného. Knihu bych doporučila spíše mladším, nebo méně náročným čtenářům.

23.10.2016 3 z 5

Rudá jako krev Rudá jako krev Salla Simukka

Slovem mrazivá, bych tuto sérii rozhodně nepopsala. Hodilo by se spíše mdlá. Prvními dvěma díly jsem se musela prokousávat, co mi síly stačily, utěšovala jsem se jenom nízkým počtem stran. Druhý díl byl trochu lepší, než ten první a poslední díl mi rozproudil krev v žilách. Lumikki mi sice byla sympatická, ale její chování (i když odůvodněně) bylo dost chladné a netečné, tento pocit ještě umocňoval fakt, že knihy jsou psány v er formě. Knížky mi přišly neslané nemastné, nemůžu tedy od nich nikoho zrazovat, ale ani je nemohu doporučit.

03.10.2016 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak tohle je naprosto úžasná knížka. Věděla jsem to už po prvních pěti stránkách. Děj mě pohltil. Bylo to surové a jemné, plné štěstí a naděje, stejně tak žalu a zoufalství. Naprosto mě to pohltilo a nepustilo do posledního dechu. Ráda bych řekla, že to bylo temné, ale nemůžu. Bylo to opravdu V šedých tónech. Bylo to tak šedé, až se každá barevná jiskřička rozhořela v plamen naděje a štěstí. VELICE DOPORUČUJI.

15.09.2016 5 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Je to hezká knížka. Příběh je propracovaný, postavy reálné, celé je to hezky napsané, ale jedno mi tam vadí. A to povrchnost. Sice je to opravdu propracované, ale autorka nešla do hloubky. Dalo by se z toho udělat mnohem víc, a nakonec by to mohlo být i pořádně na přemýšlení. Tak se ale bohužel nestalo...

06.09.2016 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Nádherná kniha. Celou dobu jsem se modlila, aby kniha nebyla nudná, a ona nebyla. Byl to obyčejný svět vložený do fantasy. V té knize je neskutečné množství syrové pravdy naservírované jen tak bez okolků! Autorka se neobtěžovala s přikrášlováním světa a života v něm. Nic nebylo dokonalé, všechno bylo přesně tak trapné, jak to bývá a ani hlavní hrdinka nebyla přikrášlená. Nebylo to to tipické: „ Nejsem dokonalá, ale stejně mě všichni milují takovou, jaká jsem." Celá ta knížka je nádherná, neumělá, krutá a laskavá. Konec ten dojem ještě posílil. Téma možná trochu klišé, ale doporučuji.

18.08.2016 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Krásná série. Je to přesně ten styl psaní, který může autorka vystihnout buď nesnesitelně nudně, nebo naprosto kouzelně a zamyšleně. A myslím, že autorka se trefila do černého a kniha mě pohltila. Mám pocit, že většina lidí hledá něco Víc. Ať je to Víc peněz, štěstí, času nebo lásky, hodně z nás hledá něco Víc. Díky této sérii mám pocit, že moje Víc už je na dosah ruky. Doporučuji.

17.08.2016 4 z 5