Terinka14 Terinka14 komentáře u knih

Dcera Dcera Kiera Cass

Když jsem začala číst tuhle knížku, nikdy bych si nemyslela, že jí dám 5 hvězdiček. Eadlyn mi připadala neskutečně rozmazlená a v některých věcech opravdu naivní, ale naprosto jsem jí chápala. Zamilovala jsem si ji i její bratry, hlavně Ahrena. Posledních 10 nebo 15 stran jsem brečela. Brečela a zírala z okna. Nejen smutkem, ale i dojetím a štěstím. Láskou, a taky všemi pocity, které snad můžu znát. V knížkách už se staly věci, kvůli kterým bych měla větší důvod brečet, ale teď jsem si nemohla pomoct, Kiera Cass to prostě umí. Další díl si pořídím hned potom, co vyjde. Doufám, že vyjde!

06.07.2016 5 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Naprosto úžasná kniha. Nejsem tak úplně zvyklá číst tento žánr, ale asi změním názor. Musela jsem se nutit, abych nepřeskakovala řádky, a pro jednou to nebylo z nudy. Musela jsem krotit svůj hlad po dalších slovech, která nevyprávěla pouze obyčejný příběh, ale stávala se uměním, které mnou prostupovalo v návalech lásky a nenávisti. Když jsem tuto knihu četla, cítila jsem se provinile, že jen tak ležím na posteli a čtu. Myslím si, že každý tuhle knížku může pojmout úplně jinak a pro každého se stane něčím výjimečným. Doporučuji.

01.07.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Opravdu úžasná knížka. Hlavní hrdinku i ostatní jsem si velice oblíbila a působili na mě realisticky. Děj ubíhal a já byla neschopná se byť jen na vteřinu odtrhnout. Autorka dokázala příběh napsat tak, že jsem chvílemi nemohla dýchat napětím, jindy jsem zase brečela smíchy. Opravdu doporučuji a já sama se co nejdříve vrhám na další díl.

13.06.2016 5 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Knížka byla průměrná. Příběh byl sice napínavý, ale hlavní hrdinka byla až neskutečně protivná. Celá kniha mi přišla příliš krátká. Oddechové čtení.

13.06.2016 3 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Hezká knížka. Děj nebyl nijak zvlášť rozmanitý a napínavé to bylo opravdu jen chvílemi, ale ta atmosféra. Ta mě dostala. Celé to bylo zahalené takovým chladným pláštěm tajemna. Podle mě název knihu zcela vystihuje. Doporučuji a další díl si určitě přečtu.

24.05.2016 4 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Námět na knížku se mi zdál jako velmi nápaditý a mohl z toho vzniknout opravdu zajímavý příběh, ale nestalo se tak, alespoň ne úplně. Styl psaní nebyl špatný, nicméně ani nijak osobitý. Co mi snad nejvíce vadilo, bylo neustálé upozorňování na to, co bude následovat. Nejspíš to splnilo svůj účel, jelikož jsem vždycky četla dál, ale přišlo mi to trochu zdlouhavé. Další věc byla neuspořádanost a zmatenost. Knížku považuji spíše za oddechovou, ale další díl si určitě přečtu. John mi byl nesmírně sympatický, Pierce nejspíš také.

24.05.2016 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Je to opravdu úžasná kniha. Hlavní hrdinku jsem si ihned zamilovala. Nejen kvůli její inteligenci, ale také kvůli její lidskosti a jejímu odhodlání. Druhý díl je ještě lepší. Doporučuji!

22.05.2016 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Knížka je opravdu dobrá. Bylo tam nádherně vidět, jak náš pohled na svět ovlivní výchova a to, kde a kdy jsme se narodili. Autorka naprosto úžasně vystihla chování a reakce lidí. Jak ty dobré, tak ty špatné. Knížku doporučuji.

23.04.2016 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Knížka je úžasná. Celé mě to do sebe vtáhlo a já jsem se jen mohla nechat unášet emocemi, které já sama a spousta jiných lidí prožívá. Je to jedna z mála knih, která vám nejen něco dá, ale pomůže odhalit něco, co ve vás vždycky bylo. Doporučuji.

20.03.2016 5 z 5

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

Knížka byla hezká, ale průměrná. Příjemné počtení.

20.03.2016 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Knížka se mi vcelku líbila a hlavní postava byla propracovaná a celý nápad je originální, ale příběhu chyběl potřebný spád. Některé části byly tak napínavé, že jsem se nemohla odtrhnout, no někdy se to celé dost táhlo. Moc se mi líbilo to s tím ,,Nic není jenom černé nebo bílé." Trošku mi tam neseděl ten vztah Nathana a Annalise. Další díl si ale určitě přečtu.

17.02.2016 4 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Knížka se mi líbila, ale možná byla moc krátká. Taky konec mě trochu zklamal, ale v celku byl příběh docela napínavý. Znovu si knížku ale určitě nepřečtu.

09.02.2016 3 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Knížka měla zajímavý námět, i když podle mého názoru trochu ,,přislazený" konec. Eden mi přišla docela naivní, ale autorce se musí nechat, že z hlavní postavy neudělala další ubrečenou holku. Vcelku je knížka docela dobrá, znovu bych si ji ale nepřečetla.

26.01.2016 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Naprosto úžasné. Celý jejich svět je tak propracovaný, že se mi nechce věřit, že by mohl být jen vymyšlený. Postavy jsou velmi realistické a hned mi byly sympatické. Další díl jsem si přečetla ihned po přečtení prvního a nelitovala jsem. Hrozně se těším na další díl. tohle je jedna z knih, které bych si mohla číst pořád dokola jen proto, abych zase na chvíli prožívala to, co Paige. Vřele doporučuji .

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Naprosto úžasné. Od knihy jsem zprvu neočekávala nic velkého, ale mile mě překvapila. atmosféra celého příběhu mě úplně pohltila. Postava byla velmi propracovaná a to, co prožívala jakbysmet. Některým knihám je za těžko uvěřit, ale u této to nebyl problém. Pokud bude další díl, nenechám si ho ujít. DOPORUČUJI!

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Velmi dobrá knížka. ze začátku mě uchvátil první příběh, no když jsem dočetla celou knihu, nemohla jsem si mezi nimi vybírat. To, jak jsou propojené se mi zalíbilo. Doporučuji.

26.01.2016 5 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Podle mého názoru dobrá kniha. Není to nic světoborného, ale jako oddechovka od některých knih, nad kterými člověk musí velmi přemýšlet, je to úžasné. Atmosféra mě do sebe vtáhla a nechala jsem se unášet pohodovostí Zedovi rodiny. Doporučuji.

Zúčtování Zúčtování Kathy Reichs

Já knihu hodnotím vcelku kladně, ostatní díly však nepředčila. Původně jsem zamýšlela dát tři hvězdičky, ale konec mě potěšil, takže jsou to čtyři. Přijde mi, že i když je tahle kniha závěrečná, děj v ní je méně napínavý a ne tak energický. Pokud nad knihou váháte, i když jste předchozí díly četli, doporučuji.

12.11.2015 4 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Kniha vcelku dobrá, se zajímavým námětem. Postavy byly propracované a děj se nevlekl, ale není to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Snad proto, že tohle není můj styl. Příjemná oddechovka.

02.11.2015 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Kniha mě nijak neoslovila. Je pěkně napsaná a je do ní vloženo spoustu zajímavých myšlenek, ale děj není akční a ani nijak rozvinutý. Postavy jsou ale úžasně propracované a mají jedinečný charakter. Nevím co víc dodat. Snad jen, že jako kniha je to pro mě pouze příjemná oddechovka.

18.10.2015 2 z 5